Ailenin ilişkiye verdiği tepki

Minimini22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
917
762
Merhaba
Heryerden herkesten sorun yaşayabileceğimi düşünen bir aile.
Değer görmediğim ilişkim oldu daha önce ilk kez emek veren cmts pazar planları yapan ilgi veren biri çıktı
Ailemin tepkisi başına bir dert gelirse bu kişiden yanında olmayacağız konuşmacagiz teksin diyorlar
Böylesine bir tepki sonrası konuşmayı kestim.karsi tarafın gözünde berbat gorundugumun farkındayım
Ama bu tavır sonrası kırık ve burugum açıkçası normal bir tavır mi
Tabi konuşabilirim takmayip ama onlarda benimle bağ kurmayacagini ilgilenmeyecegini söylüyor.
Konuşursam başıma bir dert gelirse hakediyormusum.
Şaşkınım.
Konuşmayı kesmek oldu ilk yaptığım
Bu arada evlenme kararı değil flört henüz sevgili bile değil.
Yanlizlastirma mi gerçekten korumak mi olay yeni duygu dusunceler karıştı.
Yorum bekliyorum.
Not. Evlenip ayrılmış biri çocuğu var.esi ile bağını koparmaz diyorlar.
Ama muhtemelen başka biri olsa ondan dolayı dert gelse yine yanımda olmayacaklar.
Ne yaşıyorum ben ?
Dipnot kişiye ilişkiye göre değil ailenin tavrına göre yorum yapın lütfen bu kişi olup olmaması değil yanlız bırakmaları doğrumu bu olayın sonucunda

Son düzenleme:
Ailenin verdiği tepkiye doğru bir tepki ya da yanlış demek için başka şeyler de bilmek gerekiyor.
Genelde ailelerin böyle baştan keser gibi verdikleri tepkileri yerine kişinin kendi kararını uygulaması gerektiğini savunurum. Ama sizin yazdiginiz konuya bakınca sanki aileniz haklı da olabilir.
Kaç yaşındasınız, karşınızdaki kişi kaç yaşında, nasıl tanıştınız? Ne kadar süredir birliktesiniz? Ne kadar tanıyorsunuz? Aileniz ilişkinize ne kadar şahit oldu, neye göre böyle bir tepki verdi? Tüm bunları bilmeden haklı/haksız ayrımını ne kadar sağlıklı yapabiliriz ki?

Senin annen psikopat değil miydi? Sen annenle iletişimini kesmiştin eski erkek arkadaşını da arayıp seni kötülemiş, bk etmişti ilişkini. Sen niye annene hala hayatını anlatıyorsun?

Daha önce evlenmemiş birini bul bence de. Yaş olarak küçük gibiydin sanki yeni mezun gibi hatırlıyorum
26 yaşındayım
Evet saçma sapan suçlamaları var.
Eski arkadaş konusu kapandi.
Bu kişiyi bir yıldır tanıyorum
Aslında başka biri de olsa bu tavırlar olacak.
Aile olarak tavır bu

Ailenin verdiği tepkiye doğru bir tepki ya da yanlış demek için başka şeyler de bilmek gerekiyor.
Genelde ailelerin böyle baştan keser gibi verdikleri tepkileri yerine kişinin kendi kararını uygulaması gerektiğini savunurum. Ama sizin yazdiginiz konuya bakınca sanki aileniz haklı da olabilir.
Kaç yaşındasınız, karşınızdaki kişi kaç yaşında, nasıl tanıştınız? Ne kadar süredir birliktesiniz? Ne kadar tanıyorsunuz? Aileniz ilişkinize ne kadar şahit oldu, neye göre böyle bir tepki verdi? Tüm bunları bilmeden haklı/haksız ayrımını ne kadar sağlıklı yapabiliriz ki?
Onların tepkisi genel ortamda gördüğümüz olaylar.
Daha önce de hatam oldu elbet düzelttim farkına vardım hataya karşı boyle bir tavır normal gelmiyor kim hata yapmadı ki ?

Evlenip ayrılmış biri çocuğu var.esi ile bağını koparmaz diyorlar.
Ama muhtemelen ba

Muhtemelen sizin yaşiniz kucuk ve evlilik vs yapmadiniz ya da cocugunuz yok? Aileniz bu yuzden tepki veriyor olabilir ve AŞİRİ haklılar. 🤷

Ben olsam cocugum boyle iliski yaşasa bizi sil derim.
Cocugum yok o ayri belki silinmez ama bu kadar istenmeyen bir ilişkiyle de ailenizi arkaniza alarak mutlu olamazsiniz. Ayrica dunya hali siz de boşanabilirsiniz o zaman tek başiniza kalirsiniz.

Onların tepkisi genel ortamda gördüğümüz olaylar.
Daha önce de hatam oldu elbet düzelttim farkına vardım hataya karşı boyle bir tavır normal gelmiyor kim hata yapmadı ki ?
Yorumda birçok soru sormuştum. Bence o soruların yanıtına göre tepkinin normal olup olmaması değişir.

Muhtemelen sizin yaşiniz kucuk ve evlilik vs yapmadiniz ya da cocugunuz yok? Aileniz bu yuzden tepki veriyor olabilir ve AŞİRİ haklılar. 🤷

Ben olsam cocugum boyle iliski yaşasa bizi sil derim.
Cocugum yok o ayri belki silinmez ama bu kadar istenmeyen bir ilişkiyle de ailenizi arkaniza alarak mutlu olamazsiniz. Ayrica dunya hali siz de boşanabilirsiniz o zaman tek başiniza kalirsiniz.
Bu tavır normal mi yani

Merhaba
Heryerden herkesten sorun yaşayabileceğimi düşünen bir aile.
Değer görmediğim ilişkim oldu daha önce ilk kez emek veren cmts pazar planları yapan ilgi veren biri çıktı
Ailemin tepkisi başına bir dert gelirse bu kişiden yanında olmayacağız konuşmacagiz teksin diyorlar
Böylesine bir tepki sonrası konuşmayı kestim.karsi tarafın gözünde berbat gorundugumun farkındayım
Ama bu tavır sonrası kırık ve burugum açıkçası normal bir tavır mi
Tabi konuşabilirim takmayip ama onlarda benimle bağ kurmayacagini ilgilenmeyecegini söylüyor.
Konuşursam başıma bir dert gelirse hakediyormusum.
Şaşkınım.
Konuşmayı kesmek oldu ilk yaptığım
Bu arada evlenme kararı değil flört henüz sevgili bile değil.
Yanlizlastirma mi gerçekten korumak mi olay yeni duygu dusunceler karıştı.
Yorum bekliyorum.
Not. Evlenip ayrılmış biri çocuğu var.esi ile bağını koparmaz diyorlar.
Ama muhtemelen başka biri olsa ondan dolayı dert gelse yine yanımda olmayacaklar.
Ne yaşıyorum ben ?
Ya senin hislerin önemli çok tanıyorum bekar bir kızın evlenip boşanmış biriyle evlenup mutlu olabildiğini ama tabiki tam tersi de olabilir eski karısıyla bir geçmişi var ve silip atamaz çocukta varmış hala iletişim halinde olacaklar çok zor bir karar. Kendini tart sevgini tart ve kararını kendin ver biz adami ne kadar sevdiğini onun seni ne kadar sevdiğini bilmiyoruz yalnız kendin biliyorsun herşeyi göz önünde bulundurman gerek ailen kısmen hakli bende bekar kızımın dul ve çocuklu biriyle beraber olmasını elbet isteyemezdim bilemiyorum

Ben 26 o 35
Tanıma süreci sadece belki olmayacak
Sadece boşandığıni biliyor

Ya senin hislerin önemli çok tanıyorum bekar bir kızın evlenip boşanmış biriyle evlenup mutlu olabildiğini ama tabiki tam tersi de olabilir eski karısıyla bir geçmişi var ve silip atamaz çocukta varmış hala iletişim halinde olacaklar çok zor bir karar. Kendini tart sevgini tart ve kararını kendin ver biz adami ne kadar sevdiğini onun seni ne kadar sevdiğini bilmiyoruz yalnız kendin biliyorsun herşeyi göz önünde bulundurman gerek ailen kısmen hakli bende bekar kızımın dul ve çocuklu biriyle beraber olmasını elbet isteyemezdim bilemiyorum
Aslında adamın olup olmaması değil tanıma süreci ama ailenin tepkisi doğrumu
Başka biri de olsa bu tepkiyi alacaklar

Dipnot kişiye ilişkiye göre değil ailenin tavrına göre yorum yapın lütfen bu kişi olup olmaması değil yanlız bırakmaları doğrumu bu olayın sonucunda

Ben 26 o 35
Tanıma süreci sadece belki olmayacak
Sadece boşandığıni biliyor
Daha önce ilişkilerinde hata yapan bir kızım olsa ve bu seferki ilişkisinde karşı tarafın çocuğu olduğunu bilsem, bu kadar yaş farkı olduğunu bilsem ve kızımın da yaşı 26 ise bu ilişkiye ben de sıcak bakmazdim.
Zaten siz de henüz tanışma asamasindaynissiniz. Belki tanıdıkça siz vazgeçeceksiniz.

Aslında adamın olup olmaması değil tanıma süreci ama ailenin tepkisi doğrumu
Başka biri de olsa bu tepkiyi alacaklar
Bekar bir erkek olsaydı bu şekilde yaklaşmayacaklarına eminim bence %95 aile istemez bekar bir kızın dul ve çocuklu bir adamla beraber olmasını

Bu tavır normal mi yani

Bana normal geldi. 🤷 Ebeveyn olmayi filan geçtim arkadaşim, akrabam bile genc yaşinda coluklu cocuklu boşanmiş adamla görüşse olumsuz yorum yaparim. Anne babanin bu tepkisi normal.
Tabi ki bosanmis cocuklu adamlarla evleniiip cook mutlu oldugunu soyleyen insanlar olabilir ama istisnalar kaideyi bozmaz. Bu ulkede hele de cocuklu kadinlar keyflerinden yuva bozmuyorlar genelde gordugum kadariyla.

Hic yoktan adam kotu degilse bile o cocuk, eski eş adamin hep hayatinda olmak zorunda adamin huyunu suyunu geçtim bu bile tek başina dert oluyor acin konulari okuyun burda cok var. Kaldirirm yaparim sandim yaapmiyorum diye kadin dolu. Sizin eşiniz başka bir ailesi de oluyor cocuguna sorumluluklari oluyor.

Boşaninca cocugu da boşayan bir adamsa zaten ondan hic bir şey olmaz.

Bana normal geldi. 🤷 Ebeveyn olmayi filan geçtim arkadaşim, akrabam bile genc yaşinda coluklu cocuklu boşanmiş adamla görüşse olumsuz yorum yaparim. Anne babanin bu tepkisi normal.
Tabi ki bosanmis cocuklu adamlarla evleniiip cook mutlu oldugunu soyleyen insanlar olabilir ama istisnalar kaideyi bozmaz. Bu ulkede hele de cocuklu kadinlar keyflerinden yuva bozmuyorlar genelde gordugum kadariyla.

Hic yoktan o cocuk, eski eş adamin hep hayatinda olmak zorunda adamin huyunu suyunu gectim bu bile tek başina dert oluyor acin konulari okuyun burda cok var. Sizin eşiniz başka bir ailesi de oluyor cocuguna sorumluluklari oluyor.

Boşaninca cocugu da boşayan bir adamsa zaten ondan hic bir şey olmaz.
Haklısınız bu da aklımda
Sevgili değildik tanıma dönemiydi sadece şuan hicbisey yok
Asıl aklımda olan ailemin bizi sil demesi ve herkes kötü kimseyle konuşma demeleri

Hmm ben sanmıyorum illa ki evleneceksin ve biliyorlar. Bence ciddi düşündüğün evlilik niyetiyle kendin gibi yaşı yakın efendi bekar bir erkek getirsenis seve seve de görüşürler gibi
Valla bunlar yüzünden evlenmicem bence
İçten içe ben de olmuyorum erkek için tanıma sürecinde bile rahat yok adamı tüm kalbim ve beynimle onaylamamistim zaten sevgili değildik yanlız kalırsın ve herkes kötü kimseyle konuşma demeleri beni etkiliyor

X