Ailesi yüzünden nişan atmayı düşünüyorum yardım lütfen

Erkekler oyle ilkin bi kizi yanina cekene goze grene kadar ailrye sallarlar bostan sonra braz ilerleynce aileci olurlar ya wala komple borc yigili ewlilik ten huzur olmaz ikinz calstnz dyelim sen kazara hamilr kaldin borc komple onun ustune yikilcak kira bilmem ne misal hep stres erkeklerde cocuk gbidr zora geldimi kacyrlar en iyisimi hayrli isi fazla uzatmiycan uzatrsan corbaya donuyor...

Kızlar uzun süredir buradayım derdimi yazmak için üye oldum.

Nişanlımın birikimi yok zamanında birikim yapmamış. Ailesi de çalıştırmamış. Ama benim karşıma çıktı evlenmek istiyorum dedi aileside arkasındayız dedi. Beni ikna etti nişanlandık.

Bizde nişan uzun tutulmaz.Ailesine bunu söyledik.Kabul ettiler. Bir yerden alacakları var onu bekliyolar bizi evlendirmek için ama o alacak bi türlü gelmiyo.

Nişanlım çalışıyo ama aldığı maaştan henüz birikim yapamadı. Bende ailenden bişe bekleme birlikte borca girer yaparız dedim. Ki ailesinin durumuda iyi. Ama durumları olmadığını söylüyolar.

Nişanlım kabul etti birlikte yapmayı. Uyguna bi salon tuttuk. Bu zamana kadar ailesine beni hiç ezdirmeyen çocuk eve gidip konuşunca değişmeye başladı. Bana düğünü erteletmeye çalışıyo ve zaten bi buçuk sene erteledik. Buna rağmen yine ertelemek istiyolar bi sene. Uygun salonda evlenelim dedim biz yapıcaz çünkü. Hatta nikah yapalım salona para vermeyelim dedik. Ailesinin durumu iyi ya normalde, orası bize yakışmaz dediler. E daha iyisini tutun diyoruz durumumuz yok diyolar. Alacağımızı bekleyin diyolar. Babamgil rest çekti bi iki ay içinde düğünleri olmayacaksa olmasın atıyoruz nişanı dedi. Ailesi atmayın tamam yapıcaz dediler. Ama nişanlım ikna oluyo sonra eve gidiyo yine bana gelip erteleyelim diyo. Bide demesinmi borçlu evlenirsek boşanmaktan korkuyorum.Huzurumuz olmazmış. Ayrılalım o zaman diyorum ayrılmam diyo. Benim ailem borca girdi. Onlar hala alacağı bekliyo. Üstelik durumumuz onlardan kötü.

Sürekli böyle kriz yaşamaya başladık.Ailesiyle aramda gidip geliyo. Ve ben nişan atmayı düşünüyorum. Babamgiller annemgiller aralarında konuşsun diyoruz kim ne yapıcak diye. Alacağımızı bekliyoruz diyolar.

Size sorayım dedim napmalıyım?
At tek kelimeyle evlenipte perişan olacağına şimdi biraz üzülürsün mesela yrn evlendiniz çıktı işten çalışmadı anamlar verıcek onlar sen calısma biz veririz dediler deyip bgn verecekler yrn verecekler diye diye mi yaşayacaksınız kaldıkı erkek çok benim ailemmm diye yönelince olmuyor ne evlilikte oluyor ne nişanda nede başka seyde biraz dik durmayı bilecek kendi ailesine de ben bunu böyle istiyorum diye diretebilecek çok aile agzına bakanla olmuyor buralardada zibilyon tane ornegı var

Nişanlımın birikimi yok zamanında birikim yapmamış. Ailesi de çalıştırmamış. Ama benim karşıma çıktı evlenmek istiyorum dedi aileside arkasındayız dedi. Beni ikna etti nişanlandık.

Bizde nişan uzun tutulmaz.Ailesine bunu söyledik.Kabul ettiler. Bir yerden alacakları var onu bekliyolar bizi evlendirmek için ama o alacak bi türlü gelmiyo.

Nişanlım çalışıyo ama aldığı maaştan henüz birikim yapamadı. Bende ailenden bişe bekleme birlikte borca girer yaparız dedim. Ki ailesinin durumuda iyi. Ama durumları olmadığını söylüyolar.

Nişanlım kabul etti birlikte yapmayı. Uyguna bi salon tuttuk. Bu zamana kadar ailesine beni hiç ezdirmeyen çocuk eve gidip konuşunca değişmeye başladı. Bana düğünü erteletmeye çalışıyo ve zaten bi buçuk sene erteledik. Buna rağmen yine ertelemek istiyolar bi sene. Uygun salonda evlenelim dedim biz yapıcaz çünkü. Hatta nikah yapalım salona para vermeyelim dedik. Ailesinin durumu iyi ya normalde, orası bize yakışmaz dediler. E daha iyisini tutun diyoruz durumumuz yok diyolar. Alacağımızı bekleyin diyolar. Babamgil rest çekti bi iki ay içinde düğünleri olmayacaksa olmasın atıyoruz nişanı dedi. Ailesi atmayın tamam yapıcaz dediler. Ama nişanlım ikna oluyo sonra eve gidiyo yine bana gelip erteleyelim diyo. Bide demesinmi borçlu evlenirsek boşanmaktan korkuyorum.Huzurumuz olmazmış. Ayrılalım o zaman diyorum ayrılmam diyo. Benim ailem borca girdi. Onlar hala alacağı bekliyo. Üstelik durumumuz onlardan kötü.

Sürekli böyle kriz yaşamaya başladık.Ailesiyle aramda gidip geliyo. Ve ben nişan atmayı düşünüyorum. Babamgiller annemgiller aralarında konuşsun diyoruz kim ne yapıcak diye. Alacağımızı bekliyoruz diyolar.

Düşündüğünü yap... Hem de hiiiç tereddüt etmeden. İki buçuk sene nişanlı mı beklenir yahu? O gelecek bu gelecek... Gelmesin bence bu saatten sonra. Ismarlama düğün yapılmaz. Borcu ödeyecek adamın keyfini mi bekleyeceksiniz?

Biraz daha fazla nişanlı durun nolmus ki snki ? Görüyorsunuz iste gerçek yüzleri ortaya çıkıyor herkesin daha iyi . Akışına bırakın bence her şeyi ..

Senin nisanlin tek basina adam olacak cinsten degil bundan koca olmaz sorumluluk sahibi degil ,
Yahu 1,5 yil nisah mi olur ,
20 yasinda olsaniz neyse ,
Sal ipini gitsin ,anasinin babasinin dibinde otursun ,
Simdiden seninle ortak bir plan yapamiyor hareket edemiyor ,
Ailesi zaten tutarsiz ,belli ki oglunun gonlunu egliyor onlar

kaç yaşında ki nişanlın?
senin söylediğine he diyo gidiyo anası bişe diyo ona da he diyo.. kendi aklı fikri yok mu? hep böyle sokma akılla hareket ediyorsa evlensende çok sorun yaşarsın..
anası çocuk kandırır gibi kandırmış resmen borçla evlenirsen boşanırsın diye o da inanmış.. sorsaydın keşke annen bunları söylerken şekerde verdi mi diye..

Yaşlarınız küçük değil. 31 yaşındaki adam borca girmekten korkmamalı. Yaşının olgunluğunu erişmemis olabilir. Açıkçası 30 yaşındaki bir adamın ailesinden medet ummasi da tuhaf.kac yaşında adamım çalışır yaparım. Sevdiğim kızı alırım düşüncesinde olmalı benim fikrim.. aile hakkında bişey diyemem. Belki gerçekten bekledikleri para vardır.hata surda herkes birine güvenip iş yapmış. Siz nişanlınizin ailesine güvenip nişan yapmışsınız..nişanlınizin ailesi alacaklarına güvenip iş yapmış....hatalar zinciri oluşmuş. Burda asıl iş nişanliniza düşüyor...o da üzerine düşen görevi uapmiyor.bence nişanlıniz aile babası olacak sorumluluk alacak bir adam değil. Zaten olmuş olsaydı 30 yaşındaki adamın şimdiye kadar birikimi olurdu (kendi alın teriyle )

nişanlının ailesine gidince değişmesi çok kötü olmuş.
evlenince boşanma olayını (borçlar yüzünden) ailesi söylemiştir büyük ihtimalle. o nedenle aynı ağızla konuşuyor sana.

Bence bu işi biraz erteleyin..nişanlınız çalışıp para biriktirsin..hatta sizde çalışın..kimseye eyvallah etmeyin bence..zaten böyle de huzursuz olursunuz..biz 2 sene bekledik herşeyi kendimiz yaptık ..kendimize göre az aldık..en azından kafamız rahat oldu

Oooooo alacağa güvenip işe kalkılır mı? Madem öyle önce parayı alsalardı, sonra nişan yapsalardı. Hiç gelmezse ya o para? O zaman ne olacak? Ömür boyu nişanlı mı kalacaksınız? Ayrıca çalıştırmamışlar ne demek? Ne kıymetli oğulları varmış! Daha yeni çalışmaya başlamış, ne birikimi olacak? Bugünleri düşüneceklerdi. Erkek çocuğu sonuçta, yuva kuracak, boş gezmeyle olur mu? Yarın evlendiğinizde işsiz kalsa yine mi aman oğlum çalışıp da yorulma mı diyecekler? Alacağımız var bekle mi diyecekler? Kim geçindirecek evinizi? Aile günlük yaşıyor, nişanlınız da çok toy. Bence düğünü erteleyin siz.

Bence bu işi biraz erteleyin..nişanlınız çalışıp para biriktirsin..hatta sizde çalışın..kimseye eyvallah etmeyin bence..zaten böyle de huzursuz olursunuz..biz 2 sene bekledik herşeyi kendimiz yaptık ..kendimize göre az aldık..en azından kafamız rahat oldu
Biz 4 seneye yakın bekledik.....işimiz gücümüz oldu öyle yaptık.bizde herşeyimiz kendimiz yaptık. Borç harç içindeyiz ama kimseden bir beklentim olmadı.....konu sahibi değilde ailesi takılıyor sanırım bu tür seylere

Sizi saf bulmuşlar oynatiyorlar resmen. 1,5 yıl gelmeyen alacak 1 yilda nasil gelecek acaba hiç inandırıcı değil. Ailenizin çok iyi insanlar olduğu belli. Kanmayın !

Nişanlınızda herhangi birine eş olma potansiyeli yok maalesef. Adam gibi evimi ben kurarim demekten aciz. Sizin zorlama ve konuşmalarınızla tamam diyor ama demek ki kendine güvenmiyor. Böyle birine güvenip eş ve baba yapmak bile bile lades demektir.

Sizin gücünüzün yettiği düğünü beğenmiyorlarsa aslan gibi kendileri yapacak. Yapamiyorlarsa bu neyin kibri?

Bence aşkından ölmüyorsanız (ki öyle bile olsa) hemen ayrılın. Daha fazla vaktinizi harcamasın. Babanız konuşsun ama sizin de artık istemediğinizi bilsin.

Kusura bakmayın biraz sert oldu ama inanın sizin adınıza çok sinirlendim.

Sizi saf bulmuşlar oynatiyorlar resmen. 1,5 yıl gelmeyen alacak 1 yilda nasil gelecek acaba hiç inandırıcı değil. Ailenizin çok iyi insanlar olduğu belli. Kanmayın !

Nişanlınızda herhangi birine eş olma potansiyeli yok maalesef. Adam gibi evimi ben kurarim demekten aciz. Sizin zorlama ve konuşmalarınızla tamam diyor ama demek ki kendine güvenmiyor. Böyle birine güvenip eş ve baba yapmak bile bile lades demektir.

Sizin gücünüzün yettiği düğünü beğenmiyorlarsa aslan gibi kendileri yapacak. Yapamiyorlarsa bu neyin kibri?

Bence aşkından ölmüyorsanız (ki öyle bile olsa) hemen ayrılın. Daha fazla vaktinizi harcamasın. Babanız konuşsun ama sizin de artık istemediğinizi bilsin.

Kusura bakmayın biraz sert oldu ama inanın sizin adınıza çok sinirlendim.

Herkese yorumları için teşekkür ederim,nişanı attık.Babam babasıyla görüştü yine alacağını beklememizi istedi.Kız tarafı olarak bastırdığımız içinde karşı taraf gurur yaptı.Halbuki zaten erteleyeceklerdi.Ertelemek istemişlerdi zaten.Nişanlımla konuştum.Alacağımızı beklersen amenna beklemezsen ben yapamam maddi sıkıntı çekeriz dedi.Tabi bunu güzellikle demedi kavga ettik.Babam nişanlımı aradı ertesi gün.Kabul etmiyosanız bitsin dedi kabul etti.Seni hayatta bırakmam diyen nolursa olsun ayrılmayan nişanlım bitirmeyi kabul etti.Bitti.

X