ailesinden nasıl sevileceğini görmemiş erkek ile mükemmeliyetçi kadın evliliği

Fikriniz çok saçma yalnız, ısrarla savunuyorsunuz ama karı-koca rolleri dışında yaşamaya karar verirseniz hayatına birini aldı o zaman babalığını uzaktan yürütelim demek gibi bir hakkınız olmaz. Sizi ilgilendiren bir durum olmaz çünkü. Kocalıkla babalığı ayırdınız madem çocuğuna iyi olduğu sürece istediğini yapar kendi hayatında. Hayatlarınızı ayırdınız nasılsa.

Önceki konunuzu bilmiyorum, bu konu üzerinden yorum yapabiliyorum sadece. İkisini birleştirmek istiyorsanız konu linkini ekleyebilirsiniz. O sizi görmezden geliyor olabilir ama siz de yanlış iletişim kuruyorsunuz. Eşim gergin mi duruyor bir kere sorarım neyin var yok derse hayatta ikinciye sormam. Yok demiş bitmiştir benim için. Bir sıkıntınız varsa söyleyin. Sen sürersen ben inerim diye tehdit etmişsiniz, sinirlendim belli etmedim yazmışsınız, konuştuk kırıldığımı söyledim yazmıyor sadece kavga ettik demişsiniz. Kendi içinizde kurulup gidip parlamışsınız. Özeleştiri yapmıyorsunuz, sürekli ama o da şunu yaptı diyerek kendinizi savunuyorsunuz. Mesele nasıl düzeltebilirizden çıkıp kim haklı kim haksıza dönüştü.
Çünkü çok yersiz çok haksız bulunmuşum, durumu anlayın diye detay veriyorum konu başlığında yardım istediğimi belirttim konu oraya doğru uzadı malesef, şöyle yap böyle yap önerileri yerine sen çok haksızsına dönüştü olay.. bana aferin deyin ya da onu savunun gibi bir derdim yok sadece ne gibi adımlar atayım ona karşı ya da o nasıl yaklaşabilir bana ? Derdim bu.

Çünkü çok yersiz çok haksız bulunmuşum, durumu anlayın diye detay veriyorum konu başlığında yardım istediğimi belirttim konu oraya doğru uzadı malesef, şöyle yap böyle yap önerileri yerine sen çok haksızsına dönüştü olay.. bana aferin deyin ya da onu savunun gibi bir derdim yok sadece ne gibi adımlar atayım ona karşı ya da o nasıl yaklaşabilir bana ? Derdim bu.
Bu da öteki konumun linki

Önce ki konunuzdan bahsedince okudum ve
bu evlilikten çok fazla şey beklediğinizi düşündüm.
Evlenme teklifinden düğün gününe kadar size bir sürü konuda problem çıkartan biriymiş eşiniz, evlilik için adım atan siz olmuşsunuz zaten.

Duygusal anlamda tam anlamıyla doyum yaşamadığınız için bu kadar hassas ve gerginsiniz belki de. Baştan böyle başlamayan bir evliliğin istediğiniz noktaya gelmesi pek mümkün değil bence.

Terapi iyi gelebilir, ilişkinizi tripler, alınganliklar üzerinden yürümemeyi öğrenebilirsiniz ama temelde sizin ihtiyacınız olan şeyin eksik kalma ihtimali yüksek.

Daha mantık çerçevesinde yaklasmaniz lazım evliliğinizi yürütmek istiyorsanız. Eşiniz de çaba göstermeli elbette ama onun sizin kadar dert ettiğini sanmıyorum yaşadıklarınizi.
Sonunda derdimi anlayan bir üye teşekkür ederşm önce, benim yapabileceğim neler var onun memnun olmadığı yönleri nasıl törpüleyebilirim onun peşindeyim

Fikriniz çok saçma yalnız, ısrarla savunuyorsunuz ama karı-koca rolleri dışında yaşamaya karar verirseniz hayatına birini aldı o zaman babalığını uzaktan yürütelim demek gibi bir hakkınız olmaz. Sizi ilgilendiren bir durum olmaz çünkü. Kocalıkla babalığı ayırdınız madem çocuğuna iyi olduğu sürece istediğini yapar kendi hayatında. Hayatlarınızı ayırdınız nasılsa.

Önceki konunuzu bilmiyorum, bu konu üzerinden yorum yapabiliyorum sadece. İkisini birleştirmek istiyorsanız konu linkini ekleyebilirsiniz. O sizi görmezden geliyor olabilir ama siz de yanlış iletişim kuruyorsunuz. Eşim gergin mi duruyor bir kere sorarım neyin var yok derse hayatta ikinciye sormam. Yok demiş bitmiştir benim için. Bir sıkıntınız varsa söyleyin. Sen sürersen ben inerim diye tehdit etmişsiniz, sinirlendim belli etmedim yazmışsınız, konuştuk kırıldığımı söyledim yazmıyor sadece kavga ettik demişsiniz. Kendi içinizde kurulup gidip parlamışsınız. Özeleştiri yapmıyorsunuz, sürekli ama o da şunu yaptı diyerek kendinizi savunuyorsunuz. Mesele nasıl düzeltebilirizden çıkıp kim haklı kim haksıza dönüştü.

Bunlar hep yetişme tarzı farklılığı
Kendi evinizde idare etsenizde toplumda bazı farklı zorluklar çıkabiliyor
Bu tarz şeyleri her durumda yaşayabilirsiniz aile terapisti de çözüm olabilir ama bence kısa süreli olur.
Görmezden gelerek takilmayarak bununla baş edebilirsiniz.

Önceki konunuzu okudum, bu adamın bu evlilikten bir beklentisi olduğunu sanmıyorum, resmen salmış, ne olursa olsun moduna girmiş. Kendini üzüp yıpratan her şeyi düşünen sizsiniz. Oturun durumu açıklığa kavuşturun, zorla bir şeyleri oldurmaya çalışmaya gerek yok bence.

Kırıcı şeyler değil mi bunlar? Bu benim ona sana değer veriyorum deme şeklim, tabiki de sadece bunlar değil bu en son yaşadığım örnek mesela: ben bişeyler anlatırım dinlemez, ortasında böler cevap verir, telefonla ararım açmaz ( görünce açar ama evli olup da benim onu arayabileceğim aklına gelmez), uyumaya aynı anda girmek istemez ya oyun oynar ya dizi izler, birlikte dizi izlemek isterim kendi istediği olmazsa izlemek istemez, sigaraya başlamış ben yokken o konuyu hallettim der gizli gizli içmeye çalışır ( sorun olan şey kendini fazlasıyla uyanık sanması), zayıf yönlerini bilir ve üzerine gider... başlıcaları bunlar daha da sayabilirim
Biraz zor gibisiniz siz mükemmeliyetçi
Terapi alın tabi ki
O da uzun süredir yalnız yaşıyor su ya yadirgiyordur
Daha önce bakiyoduysa gözlerinize yine bakar yeter ki siz de sevgiyle bakmaya devam edin

Birlikte.oturup sorunları konuşmanız, yazarak durum tespiti yapmaniz cok hoş
Bence isler tekrar sarpa sarmadan direkt cift terapisine baslayin
Bir de sizin mükemmeliyetçi ve öfkeli oluşunuz, aslinda onun yoklugunda bile cok sorumluluk alip hala onlari devam ettirme cabanizdan kaynakli. Esiniz de tüm sorumluluğu size yüklemiş, sadece elestiri yaparak ego tatmini yapıyor. Takdir görmemek bir insani öfkelendirir ki bu cok normal.
Ben eşinizin sevgi görmemesi nedeniyle size böyle davranmasini dogru bulmadim. Onun geçmişinin yaralarini siz kapatamazsiniz, kendisinin cabalamasi lazim.

Sadece başlığa istinaden cevabım cook zor cok...
İçerik ıcınse soyleyeceklerım sızın ofke kontrol sorununuz var evet. Bende de oluyor bazen. Ama karsılıklı oturup dertlesmeniz cok guzel.Ne demisler başlamak bitirmenin yarısıdır :KK66: Terapist iyi gelecek bencede.

X