AK Parti'nin oyları BBP'ye yazıldı

bulca

Nirvana
Pro Üye
28 Ocak 2009
31.687
41.539
[h=2]Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde AK Parti'nin aldığı 90 küsur oyun BBP'ye yazıldığı bildirildi.[/h]30 Mart Yerel Seçimlerinin üzerinden 12 gün geçmesine rağmen Uzunköprü AK Parti İlçe Teşkilatı oylarının eksik olduğunu düşünerek seçimkuruluna itiraz dilekçesi verdi. AK Parti İlçe Teşkilatının itiraz dilekçesinin kabul eden İlçe SeçimKurulu Belediye Meclis oylarını bir kez daha sayıma aldı.
AK Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, sayım sonucunda AK Parti İlçe Teşkilatının Çöpköy Mahallesi'nden almış olduğu 90 küsur oyun BüyükBirlik Partisi'ne yazıldığını söyledi. Yılmaz, kesin sonucun pazartesi günü açıklanacağını söyledi.
Bunun üzerine Uzunköprü Belediye Meclisinde 11 üyesi bulunan CHP'nin bir üyesi düşürülmesi beklenirken, 3 meclis üyesi olan AK Parti'den 1 kişinin daha meclise gireceği ifade edildi.
CHP VE MHP İTİRAZ ETTİ
Uzunköprü İlçe Seçim Kurulu'nda görevli olarak bulunan CHP ve MHP üyeleri itiraz süresinin yasal süreyi geçtiğini belirterek, İlçe Seçim Kurulunu hakiminin kararını kabul etmediğini açıkladı. Sonuçların İl Seçim Kuruluna gönderildiği ve değerlendirileceği belirtildi.

Kaynak: İHA