Onkoloji - Kanser ve Türevleri Akciğer kanseri hakkında bilgisi olanlar bakabilir misiniz?

H happyselly İlgınız ve bılgılendırmelerınız ıcın cok tesekkurler,anneme verecegım bu lısteyı uygulamaya calıssın yaptırabılırse babama.Babam sımdı bu manısa akhısardakı o meshur adamla anlasmıs o sıfalı otu kullanacakmıs adam garantı dıyormus ınsallah bı faydasını gorur

merhaba canım umarım geç kalmamışımdır.uzun süredir buraya girmiyordum moralim bozulmasın diye bu güne kısmetmiş.ben babamı akciğer kanserinden kaybettim 8 aralık 2015 te.eylül 2012 te teşhis konmuştu beynindeki tümörle ortaya çıktı hastalığı doktorlar 6 ay en fazla bir sene yaşar dediler.benim babam 3 buçuk yıl yaşadı son 8 aya kadar arabasını kullanıyordu.nışanlıydım babama teşhis konduğunda.baban benim düğünümü de torununuda gördü çok şükür.benim babamda senin baban gibi doktora gitmekten hiç hoşlanmazdı.aralık 2012de son kemoterapisini aldı.sadece 2 kür kemoterapi aldı sonra ben doktora gitmem öleceksem de öleyim dedi.2012 de beyin ameliyatını olduktan sonra babam iyiydi ama hastalık ilerliyordu.beyninde 2 cm lik bi tümör akciğerinde de 3-4 cm lik bi timör vardı.mecburen bitkisel tedaviye yöneldik.elden başka bişey gelmiyordu çünkü.babamın bi arkadaşınında tavsiyesiyle kantoron otuyla ve ilhan demirle tanıştım.her kantoron otu değil sadece tek çeşidi kansere iyi geliyor bu özellikle belirteyim.ilhan demir sayesinde kantoron otuna ulaştık.onun tavsiyesiyle özel bi diyetle başladık kullanmaya.bu otu kullanırken diyete azami dikkat gerekiyor.başta ben evlenmemiştim daha diyetinede otu kullanmasınada azami dikkat gösteriyordum.ama ben evlenince babam kaçamak yapmaya başladı.ben iyileştim içmiyorum dedi.bu otu bırakamazsın ömür boyu kullanmak zorundasın.babama laf dinletemedik.kendine bakmadı.tatlı yedi sigaraya başladı.derken 2015 30 martta babamda 5 tene tümör oluştu yeniden.zorla hastaneye yatırdık giderken bilinçsizdi götüremezdik yoksa o kadar inatçıydı.beynindeki ödemi azalttılar ilaçla sonrada radyoterapi başlayacaktı.ben doğum iznindeydim o zaman 2 ay babamlarda yaşadım desem yeridir.özenle baktık babama günde 6 defa kantoron yağı veriyorduk başına sürüyorduk dakika sekmiyordu.düzeliyordu sanki.ağustosun 24 ünde beyin cerrahı babamın beyninde sadece 1.5 cm lik tek tümör olduğunu söyledi okadar sevindik ki.ama babam git gide güçten düştü.yemek yiyemiyordu çok zayıfladı.verdiğimiz otu içemiyordu.sonunda 8 aralıkta vefat etti.nur içinde yatsın.bilemiyorum belki diyetine azami dikkat etse kantoron suyunu ve yağını düzenli içmeye devam etse daha uzun yıllar yaşardı.düşün babanım beyninde 5 tane tümör çıkıpta eski onkoloğuna götürdüğümüzde sen bu zaman kadar nasıl yaşadın demiş kantoron otunun adını almış.takdiri ilahi ömrü bu kadarmış.Allah kalanlara sağlık versin Allahım babacığımı orda utandırmasın.işte benim hikayemde böyle.inşallah babacığın iyileşir.geçmiş olsun canım

undomiel86 undomiel86 merhaba,cevabınız için teşekkürler Allah rahmet eylesin nur ıcınde yatsın babanız.Babam kemoterapıyı kesınlıkle kabul etmıyor ,yurtdısından getırılen ılactan ıkı kutu getırttıler kullandı fakat sıgarayı bırakmadı bu surecte doktoruda bu sekılde ılacların hıcbır faydasının olmadıgını hatta akcıgerden dıger organlara yayıldıgını soyledı.Babam sıgarasından vazgecmıyor doktoruda hastaneye yatıs yapıp burda devam etmemız gerekıyo dedı bayramdan once bayramdan sonra gelıcem dıye soz verıp kagıt ımzaladı doktorda ama gıtmıyor.Şu Manisadaki meşhur sıfalı ot yapan adama gıttı bıtkısel tedavıyı denemek ıcın 3,4 kez gıttı orada bır karısım hazırlıyor hemen ıcıyormussun sımdılık ıyı gelıyo bana dıyo ama bazende agrıları cogalınca gıdıyım en ıyısı hastaneye dıyo onlar ıcın cok zor bır durum bırsey gelmıyor elımızden.Sebze falan sevmıyor yemıyor genellıkle et,tavuk turu beslenıyor ve gunde ıkı paket sıgara ıcıyor bu sekılde nereye kadar devam eder bılemıyorum ama Allah acı cektırmesın ıstıyorum gozunun onunde acı cekmesını gorup hıcbırsey yapamamak daha kotu.

Arkadaşlar merhaba;
Burada mısınız hala bilmiyorum öncelikle hastalarınıza geçmiş olsun, vefat edenlere Allahtan rahmet diliyorum.
A Aden25 canım babanın son durumunu paylaşmamışsın umarım iyi olmuştur.??
Ben babannemi akciğer kanserinden kaybettim. hatta ilk tanısında köye tatil için gitmiştim yanındaydım. Sürekli sırtlarım kaşınıyor, kaşıyın, kaşınıyor deyip bize sırtını kaşırtırdı. Çocuk aklı işte bizde söylene söylene kaşırdık . Bir gün babaannemi uyandıramadık, sürekli balgam çıkarmaya başladı. Sonra kuzenlerle dedik bu işte başka bir iş var babamlara halamlara haber verelim, haber verdiğimizin gecesinde geldiler köye, babaannem köy işleri derdine ne hastaneye ne istanbula gelmek niyetinde değildi neymiş mısırları, pırasaları varmış halam ben köyde kalım sen git dedi şartlı olarak geldi istanbula . Direkt doktorlar kanser acil kemoterapi denemesi yapalım ama 3 aylık 6 aylık ya yaşar ya yaşamaz dedi. 6 yıl boyunca babaannem hastalıkla mücadele etti çoğu zaman bizde kalırdı, gece inlemeleri, ağrıları çok olurdu. Saçlarını saklardı. Annem çok baktı kendisine Geceleri ballı süt, sabahları herşeyin organiğinden. Ama her gelen bir kulp uydurdu ısırgan otu, adını bilmediğim değişik otlar filan. Babaannem son evresinde tamamen bilinci gitmişti. Ve 6 yıl sonunda vefat etti.
Bugün anneme akciğer kanseri tanısı kondu. Her şey yeni baştan. ama bu sefer daha içten hissederek daha içinde olarak, daha sancılı. Sizi okadar iyi anladım ki. Hiç aklıma gelmedi bir gün buraya bunun için bakmak .
Patolojiye parça gönderildi. bundan sonra mı evresi belli olur? Evresi ile alakalı bize bir şey demediler. 6 Mayısda Pet var . Vücuduna yayılmış mı o kontrol edilecek. Ağlamaktan için çıktı ama çare ne hiç, ancak yanında ağlamak istemiyorum. Ne desem ne yapsam bilmiyorum. Allah için bana yardım edin. Manisalı bu amcaya nasıl ulaşabiliriz?

Son düzenleme:
X