Akıl almaya ihtiyacım var kızlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Iron Lady

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2018
1.099
1.373
Bana yaptı o açıklamayı.
Ben de diyorum ki biri eve alınmayacaksa o kişi ‘koca’ olmalı, koca kişisi kendi sorumluluğunu ailesine yükleyemez, ha yükleyememiş de zaten, orası ayrı bir mesele.
Bir çocuğa annesi babası bakar, ilk bunlara sorulur hesabı.
Diğer kimse mecbur değildir ya da yapmadı diye tavır göremez, insan kırılabilir ama söz söylemeye hakkı yoktur.
Eve alınmayacak tek şahıs da kocadır, sen bütün iznini çocuğun yokmuş gibi dünyada pandemi olmamışcasına bitiremezsin, ne bu fütursuzluk!
Kocam icin ayrı bir konu açmam gerekir zaten.
Vallahi billahi ifşa olurum diye yazmıyorum herseyi..
Söyle düşünün biz sizinle akraba olsak ve her zora düştüğüm zaman yanımda olsanız her zorlukta ama. Sizin basınız sıkısınca benim yanınızda olmamı beklemez misiniz? Tam olarak bu sorun.
Kocamın aklı basına yeni yeni geldi sayılır. Bazı şeyleri yeni görüyor.

benneyanginlargordum

İyi bir insanım ama, herkese değil.
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2015
19.391
99.517
37
hala ayni seyi yaziyorsunuz. gorusmemek icin bahane aramissiniz da kardesinizin dogumunu secmeseydiniz keske. kadinin oglu evinizde degil onceden ne gectiyse aranizda belki de gercekten cagirmanizi bekliyordu. bu konuda madur siz degilsiniz kardesiniz ve anneniz. bir de teklif etse gelirdi kv siyle ugrasamaz yaziyorum komik ifadesi birakiyorsunuz. anneniz ve kardesiniz guler miydi acaba gorse cok merak ediyorum.
Bende bunu anlamıyorum gorusmemek ıcın bahane arayacak kadar sevmiyor kayınvalıdeyı ama, kadın hasta olunca "annem ben sana bakmaya geliyorum" demek ıcın arıyor ve gıdıyormus kadın cagırmıyormus.
Neden?
Neden, burayı aklım almıyor.

Cemoos

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Mart 2021
1.669
3.295
Kocası atandığı bir işte calisiyor galiba.kardesi erken doğum yapmış en az 1 ay kadar bebeğin kuvezde tedavisi devam eder.10 günlük bı bakım bence de olmaz.ama kv gelse 10 gün baksa ne olurdu diye sitem ediyor konu sahibi.esi önce duruma el atmalı idi bence.ne yapabiliriz duruma bı bakalım denemeli idi.
Küçücük çocuğu yeni doğum yapmış kardeşime evine göndermek yerine eşi ile çözüm bulmaları lazım.evet anneme para verip çocuğuma baktiriyor isem.hemen güvenilir bı bakici ayarlarim.zaten kısa bir dönem.ama bakıcı ile ilgili sorunları var galiba.ennyakknlarimdan rica ederim.esimin bı şekilde rapor izin gibi şeyleri denemesini isterim.ben de rapor yada izin gibi şeyleri denerim.ama çocuğu göndermeyi düşünmem.buyuk konuşmayayim tabii

blue bird

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2015
556
1.357
Bende bunu anlamıyorum gorusmemek ıcın bahane arayacak kadar sevmiyor kayınvalıdeyı ama, kadın hasta olunca "annem ben sana bakmaya geliyorum" demek ıcın arıyor ve gıdıyormus kadın cagırmıyormus.
Neden?
esiyle kotu olmamak icindir belki. arada baska olaylar da olabilir anlattigi tarz bir ailenin ilgilenmemesi garip zaten. baslarina cökmüs olmalari gerekirdi gercekten anlattigi gibiyse.

Iron Lady

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2018
1.099
1.373
Neden?
Geçmişte olan şeylerdi bunlar. Sorunlar sonrasında cıktı zaten. Konu gelin kv ilişkisi degil ki. Gelinle alakası dahi yok hatta. Oğullarının cocugu yani torunları. Buna bakmak ki kısa bir süre 10 gün gibi bunun icin özel davetiye gerekmez.

filmdelisi

Guru
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
20.565
60.421
33
Söyle düşünün biz sizinle akraba olsak ve her zora düştüğüm zaman yanımda olsanız her zorlukta ama. Sizin basınız sıkısınca benim yanınızda olmamı beklemez misiniz? Tam olarak bu sorun.
Hanımefendi ben sizin yerinizde olsam kocamı parçalarım.
Elaleme gelene kadar benim derdim kocamdır, o heba ettiği izni de bana yardıma gelmeyen ailesini de parça pinçik ederim ve inanın o adamı bir daha eve almamın tek şartı, ailesini arayıp derhal bizim eve çocuk bakmaya yollatmasıdır.
Siz muhattap olmayacaksınız, kocanız düşünecek bunu.
Siz küsmeyeceksiniz, küsecek biri varsa yine kocanız.
Çünkü onun boşvermişliği sebebiyle şuan anneniz ve kardeşiniz az ya da çok ama bir şekilde zorlanıyorlar.
Onun rahatlığının bedelini sizin aileniz ödüyor, ha ona uyup siz de arama zahmetine girmemişsiniz onlarda yok arama diyorsunuz da, bebeğinizden ayrı kalmaktan iyidir herhalde.

Bilemiyorum ya, sağlık çalışanı olmanız çok büyük sıkıntı ayrıca, ben tırım tırım kaçıyorum mesela yanlış anlamayın ama durum bu yani, risk altındasınız ve gelmeyen insana ‘niye gelmiyorsun’ diyecek durumda değiliz, can korkusu bu.
Olayın özü şu, kocanız her şeyi size atmış, hepsi onun suçu.

blue bird

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2015
556
1.357
Elaleme gelene kadar benim derdim kocamdır, o heba ettiği izni de bana yardıma gelmeyen ailesini de parça pinçik ederim ve inanın o adamı bir daha eve almamın tek şartı, ailesini arayıp derhal bizim eve çocuk bakmaya yollatmasıdır.
Çünkü onun boşvermişliği sebebiyle şuan anneniz ve kardeşiniz az ya da çok ama bir şekilde zorlanıyorlar.
Onun rahatlığının bedelini sizin aileniz ödüyor, ha ona uyup siz de arama zahmetine girmemişsiniz onlarda yok arama diyorsunuz da, bebeğinizden ayrı kalmaktan iyidir herhalde.

Bilemiyorum ya, sağlık çalışanı olmanız çok büyük sıkıntı ayrıca, ben tırım tırım kaçıyorum mesela yanlış anlamayın ama durum bu yani, risk altındasınız ve gelmeyen insana ‘niye gelmiyorsun’ diyecek durumda değiliz, can korkusu bu.
kocasi tepki vermis. haklisin ne diyebilirim ki demis. adam daha ne yapsin

Iron Lady

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2018
1.099
1.373
Onun rahatlığının bedelini sizin aileniz ödüyor, ha ona uyup siz de arama zahmetine girmemişsiniz onlarda yok arama diyorsunuz da, bebeğinizden ayrı kalmaktan iyi değildir herhalde.

Bilemiyorum ya, sağlık çalışanı olmanız çok büyük sıkıntı ayrıca, ben tırım tırım kaçıyorum mesela yanlış anlamayın ama durum bu yani, risk altındasınız ve gelmeyen insana ‘niye gelmiyorsun’ denecek durumda değiliz, can korkusu bu.
Zaten o ayrı bir vaka. Eş ailesinin gelmeme sebebi covid vs degil inanın nişan düğün merasimlerinden hiç geri kalmadılar. En son cenaze icin taziyeye gittiklerini biliyorum. Onlar konforlarından ödün vermezler. Mesela kv gider annesine bakar bazen 10 gün bazen 1 ay. Ben derdimi anlatamadım gerçekten konuyu actıgıma da pişman oldum. Annemi zorla getirmedim kendi teklif etti. İyi bir maas alıyorum ve maasım ın 3te 1ini anneme veriyorum kendi istemediği halde. Bugüne kadar kocamla aram bozulmasın diye sesimi yükseltemedim. Ne zaman sesim çıksa kv hastanelik oldu agladı iftira attı vs vs ben konuya girsem cıkamam inanın. Bencil bir insan da olmadım eğer annem kendi teklif etmeseydi coktan bakıcı bulmuş olacaktım. Mesela simdi en yakın bayramda baslayacak eş ailesi gelin özledik demeye. Veya senelik izin olacak o zaman gelin diyecek. Sonra kurban gelecek onda da gelin diyecekler. Her fırsatta bizi böyle şevkle çağırırken neden 1 hafta gelemezler onu anlamıyorum. Ve evet dediginiz gibi annem olmasa kimsem yok

Cemoos

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Mart 2021
1.669
3.295
Aslında çözüm yolu olan bı konu nasıl bu kadar uzadı inanamıyorum.gercekten konu nereye bağlanacak diye bekledim durdum kendime de inanamıyorum 🤭

JOYz

Sono solo appassionatamente curioso.
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2020
1.785
6.468
31
Kocanıza bişeyleri göstermek için annenizi bebeginizi ve kardeşinizi zora sokarak krizi fırsata çevirmiyosunuzdur inşallah şuan ya.

Düşündüm de benim eşim böyle yapardı çünkü. Zor zamanımda beni ve bebegimi yalnız bırakan ailesiyle ne kendisi görüşür ne beni görüştürürdü. Kayınailemden hoşlanmıyorsam bir taşla iki kuş vurmuş olurdum.

Iron Lady

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2018
1.099
1.373
Aslında çözüm yolu olan bı konu nasıl bu kadar uzadı inanamıyorum.gercekten konu nereye bağlanacak diye bekledim durdum kendime de inanamıyorum 🤭
Ben sorduğum sorunun cevabı harici her yorumu gördüm hatta beni bedavacı görenler oldu. Bencil diyenler de sagolsun. Görüşmeyi keseyim mi diye sprdugum sorunun cevabını sanırım 1 veya 2 kişiden aldım öteki yorumların hiç bir alakası yok

blue bird

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2015
556
1.357
Kocanıza bişeyleri göstermek için annenizi bebeginizi ve kardeşinizi zora sokarak krizi fırsata çevirmiyosunuzdur inşallah şuan ya.

Düşündüm de benim eşim böyle yapardı çünkü. Zor zamanımda beni ve bebegimi yalnız bırakan ailesiyle ne kendisi görüşür ne beni görüştürürdü. Kayınailemden hoşlanmıyorsam bir taşla iki kuş vurmuş olurdum.
bayramda gitmemek icin 👍

Iron Lady

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2018
1.099
1.373

Ben kocamdan ailesini silmesini hiç istemedim. Onların evladı sonucta. Annem de onları iyi bildigi icin kızımı tek bırakamam diye geldi. Şuan icin tek istedigim şey onları hayatımdan tamamen cıkarmak. Hiçbir şekilde görmek görüşmek istemiyorum. Kocam gider görür o onun bilecegi is. Eşimin kız kardesi var Görümcem beni aradı ailesinin teklif edip etmediğini sordu. Hayır dedigim de ayıp etmişler sana teklif etmeleri gerekirdi dedi. Yani bu ailede olması gereken sey bu.

• Beğen
Reactions: rpt
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.