Akıl almaya ihtiyacım var kızlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende bunu anlamıyorum gorusmemek ıcın bahane arayacak kadar sevmiyor kayınvalıdeyı ama, kadın hasta olunca "annem ben sana bakmaya geliyorum" demek ıcın arıyor ve gıdıyormus kadın cagırmıyormus.
Neden?
Neden, burayı aklım almıyor.
esiyle kotu olmamak icindir belki. arada baska olaylar da olabilir anlattigi tarz bir ailenin ilgilenmemesi garip zaten. baslarina cökmüs olmalari gerekirdi gercekten anlattigi gibiyse.

Bende bunu anlamıyorum gorusmemek ıcın bahane arayacak kadar sevmiyor kayınvalıdeyı ama, kadın hasta olunca "annem ben sana bakmaya geliyorum" demek ıcın arıyor ve gıdıyormus kadın cagırmıyormus.
Neden?
Neden, burayı aklım almıyor.
Geçmişte olan şeylerdi bunlar. Sorunlar sonrasında cıktı zaten. Konu gelin kv ilişkisi degil ki. Gelinle alakası dahi yok hatta. Oğullarının cocugu yani torunları. Buna bakmak ki kısa bir süre 10 gün gibi bunun icin özel davetiye gerekmez.

Kocam icin ayrı bir konu açmam gerekir zaten.
Vallahi billahi ifşa olurum diye yazmıyorum herseyi..
Söyle düşünün biz sizinle akraba olsak ve her zora düştüğüm zaman yanımda olsanız her zorlukta ama. Sizin basınız sıkısınca benim yanınızda olmamı beklemez misiniz? Tam olarak bu sorun.
Kocamın aklı basına yeni yeni geldi sayılır. Bazı şeyleri yeni görüyor.
Hanımefendi ben sizin yerinizde olsam kocamı parçalarım.
Elaleme gelene kadar benim derdim kocamdır, o heba ettiği izni de bana yardıma gelmeyen ailesini de parça pinçik ederim ve inanın o adamı bir daha eve almamın tek şartı, ailesini arayıp derhal bizim eve çocuk bakmaya yollatmasıdır.
Siz muhattap olmayacaksınız, kocanız düşünecek bunu.
Siz küsmeyeceksiniz, küsecek biri varsa yine kocanız.
Çünkü onun boşvermişliği sebebiyle şuan anneniz ve kardeşiniz az ya da çok ama bir şekilde zorlanıyorlar.
Onun rahatlığının bedelini sizin aileniz ödüyor, ha ona uyup siz de arama zahmetine girmemişsiniz onlarda yok arama diyorsunuz da, bebeğinizden ayrı kalmaktan iyidir herhalde.

Bilemiyorum ya, sağlık çalışanı olmanız çok büyük sıkıntı ayrıca, ben tırım tırım kaçıyorum mesela yanlış anlamayın ama durum bu yani, risk altındasınız ve gelmeyen insana ‘niye gelmiyorsun’ diyecek durumda değiliz, can korkusu bu.
Olayın özü şu, kocanız her şeyi size atmış, hepsi onun suçu.

Elaleme gelene kadar benim derdim kocamdır, o heba ettiği izni de bana yardıma gelmeyen ailesini de parça pinçik ederim ve inanın o adamı bir daha eve almamın tek şartı, ailesini arayıp derhal bizim eve çocuk bakmaya yollatmasıdır.
Çünkü onun boşvermişliği sebebiyle şuan anneniz ve kardeşiniz az ya da çok ama bir şekilde zorlanıyorlar.
Onun rahatlığının bedelini sizin aileniz ödüyor, ha ona uyup siz de arama zahmetine girmemişsiniz onlarda yok arama diyorsunuz da, bebeğinizden ayrı kalmaktan iyidir herhalde.

Bilemiyorum ya, sağlık çalışanı olmanız çok büyük sıkıntı ayrıca, ben tırım tırım kaçıyorum mesela yanlış anlamayın ama durum bu yani, risk altındasınız ve gelmeyen insana ‘niye gelmiyorsun’ diyecek durumda değiliz, can korkusu bu.
kocasi tepki vermis. haklisin ne diyebilirim ki demis. adam daha ne yapsin

Onun rahatlığının bedelini sizin aileniz ödüyor, ha ona uyup siz de arama zahmetine girmemişsiniz onlarda yok arama diyorsunuz da, bebeğinizden ayrı kalmaktan iyi değildir herhalde.

Bilemiyorum ya, sağlık çalışanı olmanız çok büyük sıkıntı ayrıca, ben tırım tırım kaçıyorum mesela yanlış anlamayın ama durum bu yani, risk altındasınız ve gelmeyen insana ‘niye gelmiyorsun’ denecek durumda değiliz, can korkusu bu.
Zaten o ayrı bir vaka. Eş ailesinin gelmeme sebebi covid vs degil inanın nişan düğün merasimlerinden hiç geri kalmadılar. En son cenaze icin taziyeye gittiklerini biliyorum. Onlar konforlarından ödün vermezler. Mesela kv gider annesine bakar bazen 10 gün bazen 1 ay. Ben derdimi anlatamadım gerçekten konuyu actıgıma da pişman oldum. Annemi zorla getirmedim kendi teklif etti. İyi bir maas alıyorum ve maasım ın 3te 1ini anneme veriyorum kendi istemediği halde. Bugüne kadar kocamla aram bozulmasın diye sesimi yükseltemedim. Ne zaman sesim çıksa kv hastanelik oldu agladı iftira attı vs vs ben konuya girsem cıkamam inanın. Bencil bir insan da olmadım eğer annem kendi teklif etmeseydi coktan bakıcı bulmuş olacaktım. Mesela simdi en yakın bayramda baslayacak eş ailesi gelin özledik demeye. Veya senelik izin olacak o zaman gelin diyecek. Sonra kurban gelecek onda da gelin diyecekler. Her fırsatta bizi böyle şevkle çağırırken neden 1 hafta gelemezler onu anlamıyorum. Ve evet dediginiz gibi annem olmasa kimsem yok

Aslında çözüm yolu olan bı konu nasıl bu kadar uzadı inanamıyorum.gercekten konu nereye bağlanacak diye bekledim durdum kendime de inanamıyorum 🤭

Kocam icin ayrı bir konu açmam gerekir zaten.
Vallahi billahi ifşa olurum diye yazmıyorum herseyi..
Söyle düşünün biz sizinle akraba olsak ve her zora düştüğüm zaman yanımda olsanız her zorlukta ama. Sizin basınız sıkısınca benim yanınızda olmamı beklemez misiniz? Tam olarak bu sorun.
Kocamın aklı basına yeni yeni geldi sayılır. Bazı şeyleri yeni görüyor.
Kocanıza bişeyleri göstermek için annenizi bebeginizi ve kardeşinizi zora sokarak krizi fırsata çevirmiyosunuzdur inşallah şuan ya.

Düşündüm de benim eşim böyle yapardı çünkü. Zor zamanımda beni ve bebegimi yalnız bırakan ailesiyle ne kendisi görüşür ne beni görüştürürdü. Kayınailemden hoşlanmıyorsam bir taşla iki kuş vurmuş olurdum.

Aslında çözüm yolu olan bı konu nasıl bu kadar uzadı inanamıyorum.gercekten konu nereye bağlanacak diye bekledim durdum kendime de inanamıyorum 🤭
Ben sorduğum sorunun cevabı harici her yorumu gördüm hatta beni bedavacı görenler oldu. Bencil diyenler de sagolsun. Görüşmeyi keseyim mi diye sprdugum sorunun cevabını sanırım 1 veya 2 kişiden aldım öteki yorumların hiç bir alakası yok

Kocanıza bişeyleri göstermek için annenizi bebeginizi ve kardeşinizi zora sokarak krizi fırsata çevirmiyosunuzdur inşallah şuan ya.

Düşündüm de benim eşim böyle yapardı çünkü. Zor zamanımda beni ve bebegimi yalnız bırakan ailesiyle ne kendisi görüşür ne beni görüştürürdü. Kayınailemden hoşlanmıyorsam bir taşla iki kuş vurmuş olurdum.
bayramda gitmemek icin 👍

Ben kocamdan ailesini silmesini hiç istemedim. Onların evladı sonucta. Annem de onları iyi bildigi icin kızımı tek bırakamam diye geldi. Şuan icin tek istedigim şey onları hayatımdan tamamen cıkarmak. Hiçbir şekilde görmek görüşmek istemiyorum. Kocam gider görür o onun bilecegi is. Eşimin kız kardesi var Görümcem beni aradı ailesinin teklif edip etmediğini sordu. Hayır dedigim de ayıp etmişler sana teklif etmeleri gerekirdi dedi. Yani bu ailede olması gereken sey bu.

• Beğen
Reactions: rpt
Aşağı yukarı konu belli oldu.esiniz baştan sona suçlu.sizde baştan bakıcı aramamakla hatalisiniz.esinizin ailesi düşünüp gelse güzel olurdu ama gelmediler sizde keşke cagirsaydiniz.ama cagirmadiginiz için şimdi bu konudan kusmeniz yanlış olur.yine kırgınlığinizi söylersiniz.kv ile konuşmamak size büyük bir sorun olarak dönebilir şuan.cocugu annenizle göndermeniz yerine bakıcı alternatifi aramanız en doğrusu olurdu.simdilik bunlar ön planda konusmalar

Ben kocamdan ailesini silmesini hiç istemedim. Onların evladı sonucta. Annem de onları iyi bildigi icin kızımı tek bırakamam diye geldi. Şuan icin tek istedigim şey onları hayatımdan tamamen cıkarmak. Hiçbir şekilde görmek görüşmek istemiyorum. Kocam gider görür o onun bilecegi is. Eşimin kız kardesi var Görümcem beni aradı ailesinin teklif edip etmediğini sordu. Hayır dedigim de ayıp etmişler sana teklif etmeleri gerekirdi dedi. Yani bu ailede olması gereken sey bu.
Evet eşinizin de teklif etmeye teşvik etmesi gerekirdir onları. Hatta direkt kendisi onlara teklif etmeliydi. Yani bilemiyorum bişeyler yapmalıydı. Adam ortada yok resmen. Öyle haklısın ne diyebilirimle olacak bitecek bişey değil bu.

Arkadasım sen ne yapmak istiyorsun? Gece gece müge anlı mı olasın geldi ben çözemedim seni derdin ne ola ki? Sayfalarca yazılan şeyden bunu mu anladın?
evet aynen bunu anladim. siz arasaniz kv niz gelir anlattiginiz tip gozumde canlandi resmen. sirf teklif beklemeden gelmeleri lazim gelmezlerse ben de gitmem diye cocugu annenizle kardesinize gondermissiniz. kardesiniz belki de bebegi icin hastaneye 1 damla sut gitsin diye uyumaya calisirken, bebek aglama sesi dinlemek zorunda mi? siz esinizin bile gostermedigi duyarliligi annesinden bekliyorsunuz ama ayni hassasiyeti kendi kardesiniz icin gostermiyorsunuz. benim takildigim nokta bu sadece. hakli oldugunuz yanlar ayri ama sizin yapmak istediginiz seyin zamani bu zaman olmamaliydi

bayramda gitmemek icin 👍
Ay durum böyleyse ben de gitmek istemezdim herhalde ya. Tek fark ben net bir şekilde çağırırdım kayınvalidemi hayır demesini isterdim açık açık ki kafamdakileri hayata geçirebileyim gönül rahatlığıyla.
Şimdi bakıcı bul falan diyoruz ama kadın özel hastanede çalışıyormuş vasfı ne bilemiyoruz ancak doktor değilse aldıgı para asgari ücret dolaylarındadır ve aldıgı parayı bakıcıya vermek durumunda kalır. E çalışmayıp bebeğine kendisi bakmak o da ister ama belli ki paraya ihtiyaçları var. Zor yani durumu aslında.

Ay durum böyleyse ben de gitmek istemezdim herhalde ya. Tek fark ben net bir şekilde çağırırdım kayınvalidemi hayır demesini isterdim açık açık ki kafamdakileri hayata geçirebileyim gönül rahatlığıyla.
Şimdi bakıcı bul falan diyoruz ama kadın özel hastanede çalışıyormuş vasfı ne bilemiyoruz ancak doktor değilse aldıgı para asgari ücret dolaylarındadır ve aldıgı parayı bakıcıya vermek durumunda kalır. E çalışmayıp bebeğine kendisi bakmak o da ister ama belli ki paraya ihtiyaçları var. Zor yani durumu aslında.
gitmesin ama kardesini de zor durumda birakmasin. ben olsam ararim anne nerdesiniz bilmiyor musunuz durumu kac kere soyledik bekliyoruz derim. yuzsuzluk degil bu bence. gelmezlerse o zaman kelime edemezler bir daha bana. 10 gun torununa bakamayacak babaanne torunum var demesin zaten

gitmesin ama kardesini de zor durumda birakmasin. ben olsam ararim anne nerdesiniz bilmiyor musunuz durumu kac kere soyledik bekliyoruz derim. yuzsuzluk degil bu bence. gelmezlerse o zaman kelime edemezler bir daha bana. 10 gun torununa bakamayacak babaanne torunum var demesin zaten
Aynen öyle ben de derdim hatta ben bir diyorsam eşim iki desin isterdim. Ben en çok kocaya kızdım bu olayda adamın umrunda değil. Haklısın ne diyebilirim demiş çekilmiş kenara. Yani biz daha çok dil döktük kocasından şurda.

Belli bir yaşa gelmiş insanların annem bile olsa benim yüzümden rahatsız olmasını istemem.Yaşlı insanların zaten hayat yorgunlukları var, tam kafalarını dinleneyecekleri zaman onlarin düzenini bozumak istemem açıkçası.Ayrıca günümüz çocukları çok yorucu ,yakinlarimin çocuklarına iki saat dayanabiliyorum.Bence çevremdeki anneannelerde torunlarina bakarken çok yoruluyor ama evlatlari için katlaniyorlar. Ailemiz zaten yıllar boyu bizle ilgileniyorlar ve sorumlulugumuzu aliyorlar artık onlara destek olmalıyız ve kendi ayaklarımizda durabilecek güce ulaşmalıyız. Hala torun bakan,hatta kızının arkasını toplayan ve kendine ait bir yaşamı olmayan annelere çok üzülüyorum.Anneniz bile olsa buna zorunlu değiller.Ayrıca bazı gelinler kayinvalidelerine mesafeli ve kayinvalidelerinin yaptığı çoğu şeyi beğenmiyorlar belki kayinvalideniz de sorumluluk almaya çekinmiş ve bu yüzden teklif etmemistir.Bu arada hayatta kimseden anneniz bile olsa beklentiye girmeyin zaten hakkimizda yok,herkesin kendi hayati.Bu hayatta hep yanliziz ve bu yüzden ne olursa olsun kendi kendimize yetmeyi öğrenmeliyiz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X