Akıl istiyorum

ipek2890

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
5.017
5.431
Iyi geceler herkese
Eşimle çocuğa alınacak yatak yüzünden anlaşamıyoruz çok saçma evet ama olay bu
Kızım doğmadan önce bebek odası takımlarına baktık ama çevremdeki herkes bebek için gereksiz olduğunu zaten yanımızda yatacağını söyledi biz de bebek odası işini erteledik üç yaşına falan gelince alırız dedik parkyatak aldık ama kızım geniş geniş uyumayı sevdiği için bir yaşından sonra hiç yatmadı park yatakta biz de misafirler için aldığımız tek kişilik yatağı koyduk yere yanımıza onda yayıla yayıla yatıyor ama şimdi bir eve taşındık ve aceleyle taşıdığımız için evi inceleyemedik boya falan da yapılınca fark edememisiz yattığınız odada rutubet kokusu var ve yerde daha çok hissediliyor hemen yatak arayisina girdik esim ikinci el bir karyola bulmus karyola ikinci el bir ranza ustu ve korumaligi var esim kizim duser diye bunu almak istedi yatak sifir olsun karyola ikinci el dedi ben de karyolayi sifir almak istedigimi elimizdeki yatakla bir sure idare edebilecegimizi soyledim ama israrla hayir diyor ben lukse kaciyormusum gidip ne yaparsam yapacakmisim onu dinlemiyormusum ekonomi bilmiyormusum falan filan ya benim ilk cocugum oda bile demiyorum bir yatak istiyorum ben mi sacma dusunuyorum acaba bir akil verin.
Şunu da söyleyeyim ben öğretmenim eşimin geçen yıl işi yoktu bu yıl da iki günlüğüne bir yerde çalışacak biraz para kazanacak ve çocuğa bakacak yani alım gücüm yok değil evet taksitlerimiz var biraz sıkıştırır belki bizi ama çok etkilemez bir yatak alabilecek durumum olmasa ben zaten ısrar etmem telefonum bozuldu yeni bir telefon almak zorunda kaldım ama telefona verecek para varsa benim kızımı ikinci el bir yatakta yatırmaya gönlüm razı olmuyor ona ihanet ediyormusum gibi geliyor yanlis anlasilmasin kucumsuyor degilim ama gucum varken yapmamak sacma geliyir sonucta biz kimin icin calisiyoruz tabii ji cocugumuz icin
bana bir akıl verin nolur.

Ben öğretmenim eşim de hafta sonları çalışacak asgari ücretten az bir paraya ama şükür kötü değil durumumuz

Eşinizin düzenli işi olmadığı için cesaret edemiyor olarak yorumladım. Onunda içi el vermiyordur belki ama günümüz şartları bunu gerektiriyor.

Merakımı mazur gör diyelim ki ikinci bi çocuğunuz oldu şuan ki çocuğunuzun kullandığı herhangi bi eşyayı küçüğe saklamayacak mısınız? İlk çocuğuma yeni alındı ikinciyede aynısını yapmam lazım haksızlık olur diye mi düşünüyorsunuz?

Eşinizin düzenli işi olmadığı için cesaret edemiyor olarak yorumladım. Onunda içi el vermiyordur belki ama günümüz şartları bunu gerektiriyor.

Merakımı mazur gör diyelim ki ikinci bi çocuğunuz oldu şuan ki çocuğunuzun kullandığı herhangi bi eşyayı küçüğe saklamayacak mısınız? İlk çocuğuma yeni alındı ikinciyede aynısını yapmam lazım haksızlık olur diye mi düşünüyorsunuz?
Yok kesinlikle öyle düşünmüyorum ama en azından o kendi kardeşinin eşyalarını giyecek ama bu yatakta kim yattı bilmiyoruz bile mesela kuzeni verir yatagi kabul ederim taniyorum derim en azindan bilmiyorum belki aliskin olmadigim icin boyle dusunuyorum
eşim de çocuğun karyolayla herhangi bir teması olmayacak diyor ne gerek var diyor

Yok kesinlikle öyle düşünmüyorum ama en azından o kendi kardeşinin eşyalarını giyecek ama bu yatakta kim yattı bilmiyoruz bile mesela kuzeni verir yatagi kabul ederim taniyorum derim en azindan bilmiyorum belki aliskin olmadigim icin boyle dusunuyorum
eşim de çocuğun karyolayla herhangi bir teması olmayacak diyor ne gerek var diyor
Peki sıfır ve ikinci el fiyat farkı nasıl? Arada uçurum var mı?

Ee o zaman ??
Esiniz daha calismiyor yani. Yeni baslayacak.Evi siz gecindiriyorsunuz. Keske esinize telefon alacaginiza evladiniza guzel bir baza yatak alsaydiniz.
Telefonu keyfi almadım beğenmeyip bir üst modelini alsam haklisiniz derdim ama ihtiyacım olan bir şeydi ve o sebeple aldım çünkü telefonum bozuldu ve yapmak için bir telefon parası istediler
Keşke siz de böyle acımasız yargilayacaginiza anlamaya calissaydiniz
Ve önceliğim telefon değildi yeni bir eve taşınınca bu durum cıktı ortaya eğer yatak işi telefondan önce olsaydı telefona daha az para verip yatak alırdım tabii ki

Telefonu keyfi almadım beğenmeyip bir üst modelini alsam haklisiniz derdim ama ihtiyacım olan bir şeydi ve o sebeple aldım çünkü telefonum bozuldu ve yapmak için bir telefon parası istediler
Keşke siz de böyle acımasız yargilayacaginiza anlamaya calissaydiniz
Ve önceliğim telefon değildi yeni bir eve taşınınca bu durum cıktı ortaya eğer yatak işi telefondan önce olsaydı telefona daha az para verip yatak alırdım tabii ki

...telefonum bozuldu yeni bir telefon almak zorunda kaldım ama telefona verecek para varsa benim kızımı ikinci el bir yatakta yatırmaya gönlüm razı olmuyor...

Bunlar sizin cumleleriniz. Buna istinaden yazdim.

Yanı tercihe göre değişiyor eşim sıfır yatak ve ikinci el karyola için 500 tl fiyat almış
Ben sadece karyola için 500-700 civarı bir şey vereceğim
Ben mobilyacida calistim. Kurumsal bir firmada. Orada bile bazalar 600 tl civariydi yataksiz. (6 ay once) Kredi kartina 12 taksit imkani da var. 2. el almaktansa sifir alin.
Markasiz normal mobilyacilarda daha da uygundur.

...telefonum bozuldu yeni bir telefon almak zorunda kaldım ama telefona verecek para varsa benim kızımı ikinci el bir yatakta yatırmaya gönlüm razı olmuyor...

Bunlar sizin cumleleriniz. Buna istinaden yazdim.
Evet bozuldu diye belirttim zaten keyfi almadım telefonu alalı bir ay oldu yatak alma olayı iki gün önce cıktı yoksa yatağı odasını ayırınca alacaktık ama rutubetten dolayı erken almaya karar verdik

Ben mobilyacida calistim. Kurumsal bir firmada. Orada bile bazalar 600 tl civariydi yataksiz. (6 ay once) Kredi kartina 12 taksit imkani da var. 2. el almaktansa sifir alin.
Markasiz normal mobilyacilarda daha da uygundur.
Aynı şekilde düşünüyorum ben de 10 taksit olsa ayda 50 tl etkilemez eşime gel bakalım diyorum git ne yapıyorsan yap diyor bana

Aynı şekilde düşünüyorum ben de 10 taksit olsa ayda 50 tl etkilemez eşime gel bakalım diyorum git ne yapıyorsan yap diyor bana
Ben simsi siteden baktim. 12 taksitli fiyati 729 tl . Ayrica belirli bir kredi kartina 18 taksit imkani da var.
Markasiz yerlerden daha da ucuza bulursunuz. Hic 2. ele bulasmayin derim.

Ben simsi siteden baktim. 12 taksitli fiyati 729 tl . Ayrica belirli bir kredi kartina 18 taksit imkani da var.
Markasiz yerlerden daha da ucuza bulursunuz. Hic 2. ele bulasmayin derim.
Ben de sizin gibi düşünüyorum ama eşim lüks görüyor bunu acaba hangi site desem yasak mı söylemek bilmiyorum ama

X