Akil verin lütfen 😔

Yazdıklarınızı okuyunca şaşırmaktan kendimi alamadım.
Birçok konuda yazdıklarınıza denk gelmişimdir.
Aklımda kalmış çünkü yazdıklarınızın dilini genelde iddialı ve kendinden emin bulmuşumdur.
Çok sevildiğiniz, mutlu olduğunuz, iyi ki evlendiğiniz (doğrudan bu kelimeler değil belki ama ana fikir bu) bir eş ve siz..
Ve bu konudaki eş..
Çelişkili bence.

Neyse.
Konunuza gelince bazı erkekler kardeşlerine karşı böyle, kazığın alasını yeseler de.. Hep bir abi değil de baba rolü..
Bu konularda tecrübeli değilim ama belki de daha farklı bir taktik izlemeniz gerek ama bunu daha tecrübeli olanlar önerebilir.
2 ye ayrilan bir evliligim oldu çünkü.Oncesi ve sonrasi çelişen de öncenin sonraya bulaşma ihtimali.Evet bildiniz kendini babası sanıo bunu mesajında gördüm.Kardesi dalga geçmiş babam miii 😂diye.Kazik deseniz 2 kez yedi.Yenisinin sağlam olmasını diliyorum ki belki anlar onun zaten 3 cocugu var baba olarak bize lazim.

Esin bariz saçmalamış ama kardeşi bi gün evlenipte karicim karicim diye eşinin peşinde dolanırsa sizde eşinize basını vuracağı taşlar hediye edin :kızgın:
İnanin kardesi dediginiz modda.Sevdigi kiz icin adam ana babasını alip onun yaşadığı şehre taşındı.Simdi geri geliyor.Esime bunu söyleyeyim aklıma gelmemişti belki düşünür de anlar

Kardeşine klima açması simit börek alması sizi neden rahatsız etti anlamadım ?
Kendi kardeşiniz gelince siz yapmıyorsanız sıkıntı sizde bence, adamda değil.
Biraz şov yapmak istemiş, erkeklerin çoğu böyle benim babam da bizzat bu erkeklerin arasında. :işsiz:
Biz artık dışarıya reis oyunu oynuyoruz evde yine yapacağımızı yapıyoruz.:KK76:
Hee ben onu yazmamışım.Bana hayatim ya vantilatör ac gündüzleri şantiye elektriği kullanıyoruz 2 kat veriyoruz dikkat edelim biraz demesi üzerine 1 gun sonra oyle klima acmalar falan canımı sıktı.Bizde insaniz yaniii

Ama anlatamıyorum normal ilgi degil bu.Misafir tabi ki yapacak ama şah padişah gibi değil.Benim kardeşlerime niye yapmadı?Olay eskiye döndü bayramda bir sebep mutlaka olurdu beni cocuklarimi evde bırakıp kvgile giderdi bayram günü.Resmen o canlandı gözümde.Evet kahvaltı yapmamış tavrı da oyle değildi ama ben sınırdayim.Ve sınırda olduğum icin doluyum her şey gözüme mi batıo yoksa olan zaten bu mu?
Senin kardeşine tabi ki yapmaz ama sen de kendi kardeşine yakın davranirsin. Bayram günü eğer siz onun ailesine gitmek istemediyseniz o gittiyse bu da sorun değil.
Yani bu anlattıklarınız bana göre ceviz kabugunu doldurmayacak konular; fakat diğer yorumlarınızda gördüğüm kadarıyla eskiden eşinizin ailesiyle yaşamış olduğunuz sıkıntılardan dolayı atlatamadiginiz bir travmaniz varsa ve eskiden yaşamış olduğunuz kötü şeyleri tekrar yaşama ve düzeninizi kaybetme korkusu yaşıyor olabilirsiniz. O zaman bu duygu ve endişeleriniz normal. Fakat bu tarz tepkilerle haksız duruma düşersiniz. Başbaşa kaldığınızda sakince sorunlarınızı cozerseniz daha iyi olur.

Senin kardeşine tabi ki yapmaz ama sen de kendi kardeşine yakın davranirsin. Bayram günü eğer siz onun ailesine gitmek istemediyseniz o gittiyse bu da sorun değil.
Yani bu anlattıklarınız bana göre ceviz kabugunu doldurmayacak konular; fakat diğer yorumlarınızda gördüğüm kadarıyla eskiden eşinizin ailesiyle yaşamış olduğunuz sıkıntılardan dolayı atlatamadiginiz bir travmaniz varsa ve eskiden yaşamış olduğunuz kötü şeyleri tekrar yaşama ve düzeninizi kaybetme korkusu yaşıyor olabilirsiniz. O zaman bu duygu ve endişeleriniz normal. Fakat bu tarz tepkilerle haksız duruma düşersiniz. Başbaşa kaldığınızda sakince sorunlarınızı cozerseniz daha iyi olur.
Evet eskiyi yasama korkusu ve benim damla sabrının olmaması.Ama aynen sakin davranmalıyım haklıyken haksız duruma düşecem böyle.Tskler

Hee ben onu yazmamışım.Bana hayatim ya vantilatör ac gündüzleri şantiye elektriği kullanıyoruz 2 kat veriyoruz dikkat edelim biraz demesi üzerine 1 gun sonra oyle klima acmalar falan canımı sıktı.Bizde insaniz yaniii

Offf biri bedavaya tüm ülkeye aynı versiyon erkekten dağıtmış gibi:olamaz:
Bizdeki de aynı.
Sıkmayı tatlı canınızı boşverin.

Hanımlar,Bayram ama zamanınız olursa lütfen bana akıl verin.Gercekten kafamda neler neler dönüyor hatta boşanma bir an önce huzur bulma😫Esimin kardeşi 10 gun önce baska şehirden korona dinlemeyip nakliye aracılığıyla buraya geldi.Haberim bile yoktu desem yeri yolda öğrendim.Esim sus pus.Neyse dedim yapacak bir sey yok.Geldi inanin esim o gelene kadar uyumadı sabah etti.Sonucta misafir tabi ki güzel ağırlanır ama bu başka bir sey.Hemen klimaları acmalar simitler börekler falan.Neyse günler geçti dün arefe esimle odamızda tartıştık.Esik mutfağa gitti orada bağırmaya devam etti bende tabi yanina gittim.Tartisma kavgaya dönüyor esim üstüme yürüdü.Sasirdim ama bende üstüne gittim ne oluyor diye.2 yila yakındır bu konuma gelmemiştik.Resmen kardeşinin yanında bana racon keser gibiydi 😅Ona yansıttığı erkeklik,sen beni yönetemezsin diye bağırmaları...Bayram sabahı,sabahın köründe çıkmıs kardesiyle kuslarina gitmiş.Bekledim baktim gelmio bende cocuklarimla kahvalti yaptım.Yıkadım giydirdim falan kardesiyle geldiler.Ne bayramlaşma ne bisey.Normalde gelir barisir biseyler yapar.Bende ayıp ayıp dedim bayram günü bayramlasilir bir kahvaltı yapılır sonra cikip gidilir saat 12E geliyor dedim.Sesini cikarmadi uzanmış halde karşımdaydı şekle bak dedim.Insanlara kendi herif diye göstereceksen bunu evinde ki huzurunla bize sahip çıkmakla kol kanat olmakla yaparsın.Su halinle degil dedim.Boyle olacaksan istemiyorum seni kardesini ailemi görünce beni resmen 2.plâna atiosun tavrın değişiodeğişi.Saatler sonra geldi seni çok seviom bana emri vaki konustun zoruma gitti falan dedi bayramlastik.Hanimlar ama inanin normalde boyle degil kardeslerini özellıkle kucuk kardeşini görünce adam sanki gidio yerine abuk zubuk biri gelio.Kendisi 29 yasında kardesi 21 inanin kardesi ondan daha olgun davranıslar sergiliyor.Cocuga padisah muamelesi yapio zamaninda hastaydi bu cocuk ama geçti.Inanin kardesi dese su binadan atla atlayacak.Yuzune söylüyorum gördüğüm bildiğim her şeyi.Kiskaniyorum saniodum kendimi yok degil ama icimde ne var bilmiyorum.Yani olayı bir görseniz çocuğun resmen kölesi ne derse anında yapiyor.Onun yanında sanki o da 21 yasında onun arkadaşlarıyla arkadas oluo ağzının icine bakio.Inanin kafamda surekli dönen sey bosanmak kalsın kardesiyle ailesi de başka şehre taşınmıştı geri geliyorlar bilmiyorum ne olacak ruhum daraliyor.Boyle olmasi normal mi?Boyle mi olur?
Benim eşimde aynı şekilde babası için ölecek. Babasının yanında beni aşağılamaya çocuğunu dışlamaya çocuğa sözünü geçirmek için çocukla inatlsşmaya babasının gönlü olsun d iye bize sesini yükseltmeye çalışır. Çocuk dedesine gitmek istemez mesela gideceksin diye baskı yapar çocuk ağlar ağlasın gidecek der çünkü babası çağırdı. Sonuç kp.den nefret ediyorum kv. Den de aynı şekilde çünkü çocukları ettirdi. Benimde tek dileğim ev alıp bunlardan uzaklaşmak.

Benim eşimde aynı şekilde babası için ölecek. Babasının yanında beni aşağılamaya çocuğunu dışlamaya çocuğa sözünü geçirmek için çocukla inatlsşmaya babasının gönlü olsun d iye bize sesini yükseltmeye çalışır. Çocuk dedesine gitmek istemez mesela gideceksin diye baskı yapar çocuk ağlar ağlasın gidecek der çünkü babası çağırdı. Sonuç kp.den nefret ediyorum kv. Den de aynı şekilde çünkü çocukları ettirdi. Benimde tek dileğim ev alıp bunlardan uzaklaşmak.
Iste esimede dediğim gibi heriflik örnek olmakla olur aileye verilen değer huzurla sahip çıkmakla olur höd hölle olunan sey belli...

2 ye ayrilan bir evliligim oldu çünkü.Oncesi ve sonrasi çelişen de öncenin sonraya bulaşma ihtimali.Evet bildiniz kendini babası sanıo bunu mesajında gördüm.Kardesi dalga geçmiş babam miii 😂diye.Kazik deseniz 2 kez yedi.Yenisinin sağlam olmasını diliyorum ki belki anlar onun zaten 3 cocugu var baba olarak bize lazim.

Allah yardımcınız olsun ya. Eşiniz umarım çocuklarının da böyle arkasında olur. Tabi ki kardeşlerine abilik yapacak. Ama alay edildi, kazık yedi diyorsunuz, yine de böyle. İlginç gerçekten.

Muhtemelen hanımköylü olma karının lafıyla hareket etme vs diyen olmuş. Veya aile içinde birileri o şekilde kınanmış. Ben öyle değilim gibisinden caka satıyor kardeşinin yanında.

Sevgisine gelirsek bazen bazı kardeşler daha çok sevilir. Hasta olsa da olmasa da seviyor onu demek ki.

Eşiniz tavırlarında hatalı. Ama sizin de üslubunuz normal gelmedi bana.

Bazen eşim de ailesi yanında huy değiştirir. Onların yanında dalaşmam. Baş başa kaldığımızda kibarca ne yapmaya çalıştığını, ona yakışmadığını söylerim. Çoğunlukla da hak verir, özür diler. Kriz anında sabırlı olup sonra konuşmanızı tavsiye ederim.

neyseki olay tatliya baglanmis ama oda guya ben bu evin erkegiyim modunda takilmis size ..genelde erkeklerin hepsi boyle 🙄
altta kalmiyacam diye 🤭 guc gosterisi ile tartisma uzamis ..sizde saglam laflar soylemissin ama soyle ufaktan bir kulagi cekeydinn ve hatirlatsaydin su gider kum kalir diye😊💞
iyi bayramlarr

neyseki olay tatliya baglanmis ama oda guya ben bu evin erkegiyim modunda takilmis size ..genelde erkeklerin hepsi boyle 🙄
altta kalmiyacam diye 🤭 guc gosterisi ile tartisma uzamis ..sizde saglam laflar soylemissin ama soyle ufaktan bir kulagi cekeydinn ve hatirlatsaydin su gider kum kalir diye😊💞
iyi bayramlarr
O bilio zaten kumun tepecikler halinde kaldığını 😊Karar aldim ailesi de gelio onlardan biraz uzak duracam.Kizlarimi anaokuluna verip oğlumu yanıma alip is yerimi acarsam ya da bir kreste oglumla calismaya baslarsam her sey gözüme batmaz.Onlarda ne hâlleri varsa görurler🤨Tsk ettim size de

Öpüşüp barışmışsınız. Koca iyi biri diyorsunuz. Daha niye konu açıyorsunuz ki
Ben diom ki bu insan kardeşine sultan süleymen modunda.Kardesi dese öl ölecek.Cocukta bile farkında.Oyle ki cocuk bana yenge şunu mu yaptırmak istiyorsun?Sorun değil ben derim yapar bile dedi😳Hatta oyle bir olay yaşadık ki...Bir şehirden baska şehre yolculuk halindeydik bizden baya hızlı bir araç vardi.Kardesi abi su modelleri begeniom ne güzeller demi dedi.Esim oyle gaza bastı araca yetişti.Bende bak yolu bilmiosun yavaşla dedim.Yok biliom diye o aracı geçmiş vaziyette geriye bakiodu.Karanlikti ama yolda kaldırım bir şey gördüm.Bagirdim döndü baktı meger kavşak varmış o hızla kaldırıma girdik.Araba sağa sola savruldu takla atacakken toparladi.Arkada kızım camdan ucuodu ya kardeşi tuttu.Bunlara sebep çocuğun arabayı görmek istemesi inanabilio musunuz???Sen kardesinin yaninda kendini kaybedion napıyon sen diye bogazina yapisiodum.Dedigi haklisin tamam haklisin.Eee sonuc?Benimde kardeşlerim var ama bu nasil sevgi nasil iş?Ben abartmiyorum herhalde böyle iliski var mi?Ne yapabilirim ben bilmiyorum

Bu dert mi. Bence problem bile edilmemeli. Insanlar neler yasiyor. Bunun icin bosanmayi mi dusundunuz. Ilginc.

X