Aklsz kardeim !

Bence kardesinin akli 5 karis havada ondan boyle butun kazandigini kiza yatiriyor falan...
Ama babanin yaptigi 2 kere dusunulmesi gereken bisey, kiz bu durumdan yuz bulup her durumda para isteyebilir. Ayrica sigara gercekten luks, bi de bu parasiz haliyle sigara mi iciyor o kiz?
Annenin tavri ne bu konuda ondan hic bahsetmemissin. Babanla sakin bir sekilde bu durumu anlatacak biri olursa belki para vermeyi de keser boylelikle. Sonu yok cunku bu isin, yarin bi gun evlendi diyelim bu kiz cok para daha koparir sizden.

annemde istemıyor , babama söyledim ama artık ok yaydan cıktı 1000 tl lik para yattı
zaten söyleyeceklerımı söyledim bundan sonra ikisi de zararla karşılaşırlarsa ilgilenmicem

bence o kız dediğin gibi ailesi çok zorda olsa rahat davranmış belli. benimde darda kaldığım zamanlarda sevgilim okul için yardım etmek istedi kibarca geri çevirdim. çünkü geçici bir dönemdi. şimdi düşününce iyiki almadım diyorum. biraz gurur biraz mesafe olur bence. henüz adı konmuş bir şeyde yok.
sadece rahatsız olduğunu dile getirmen lazım. sanki erkek babaları çocuklarının sevgilisi olunca biraz daha toleranslı davranıyor gibi. benim gözlemlediğim bu.

yok canım çok haklısın sen durumu iyi degilse o sigara lükstür ya insan o paketi göstermeye utanır be nişanlın degil sözlün degil bide babası yardım edecek oh ne ala pişkinlik resmen kusura bakma ama sizinkilerde çok yumuşak davranmış bence kız sizi kullanıyor ailesinden almıyorda sevgilisinin ailesindenmi alıyor yuhhhhhhh yani yaaa.valla bende çok sinirlendim şimdi..

Erkek Kardeşinin sevgilisi
ıki yıldır beraberler
Sizinle tanıştırmşki ciddiler.
Üniversite öğrencisi,Annesi babası ayrı..

Ne mutluki erkek kardeşin sahiplenmiş,Harcını yatırmış..
Neden güzel gözle bakamıyorsunuz
sizde kızkardeşinizmiş gibi düşünmküyorsunuz.
Sigara içsin,parasınıda erkek kardeşin versin ne olacak!

oldu canım başkaaa,
anası babası yangelsin yatsın.
burda çocuğun babası borcunun içinde bide kıza baksın. yok öyle
bide üstüne sigara parası versin.

güzel gözle bakmaları için bi kere kızın nankör olmaması gerekir,
yemek yediği tabağa sıçmasın.
ben olsam tak sepeti koluna herkes kendi yoluna derdim.
pek hayırlı gibi gelmedi bana.

Birsenim ben seni cok iyi anliyorum, cokda haklisin.
Kusura bakmasinlar ama yok öyle rahat paraya konmak. Neden part-time calismiyor?
Hem okusun hem calissin hepimizde öyle yaptik, hicde zararini görmedik.
Ne bicim bir kiz öyle? Gururu serefi yokmuki senin kardesinden ve babandan yardim aliyor? Hic insafi yokmu, kimin emegini yiyiyor bu kiz?
Ben kizi cok kurnaz gördüm, birde cocukcagiz bu kadar yardima karsilik kavga ve küslük. Cok saygizmis.
Babanizin o kiza yardim yapmasi cok yanlis, babanizin parasi sadece cocuklarina ve ailesine olmali.
Ha ne zaman is ciddiye biner, evlenirler, iyi anlasirlar, tabiki birbirlerine destek olsunlar.
Kusura bakma ama kardesinde biraz cok temiz kalpliymis ya. Dikkat etsin sonra pisman olmasin.
Bu zamanda kimse kimseye bu iyiligi yapmaz. Kardesine dikkat et gercekten cok saf, kiz simdiden parmaginda oynatiyor.
Cok iyi tanirim böyle tipleri kendilerini acindirirlar ama kendileri hayatlarinda caba göstermezler. Birde üstelik kardesine saygisida yok. Vallahi kiza bravo, cok kurnazmis, Cakkaaallll....Isi biliyor, birde kendiside kardesinle kavga edecegine biraz calissa is cözülecek ama, oda hakli kolay para yemek varken niye calissinki.
Alistirmayin böyle simdiden, daha ailenize girmemiski bu kiz...Sonra zaptedemezsiniz. Isterde ister....

Birsenim ben seni cok iyi anliyorum, cokda haklisin.
Kusura bakmasinlar ama yok öyle rahat paraya konmak. Neden part-time calismiyor?
Hem okusun hem calissin hepimizde öyle yaptik, hicde zararini görmedik.
Ne bicim bir kiz öyle? Gururu serefi yokmuki senin kardesinden ve babandan yardim aliyor? Hic insafi yokmu, kimin emegini yiyiyor bu kiz?
Ben kizi cok kurnaz gördüm, birde cocukcagiz bu kadar yardima karsilik kavga ve küslük. Cok saygizmis.
Babanizin o kiza yardim yapmasi cok yanlis, babanizin parasi sadece cocuklarina ve ailesine olmali.
Ha ne zaman is ciddiye biner, evlenirler, iyi anlasirlar, tabiki birbirlerine destek olsunlar.
Kusura bakma ama kardesinde biraz cok temiz kalpliymis ya. Dikkat etsin sonra pisman olmasin.
Bu zamanda kimse kimseye bu iyiligi yapmaz. Kardesine dikkat et gercekten cok saf, kiz simdiden parmaginda oynatiyor.
Cok iyi tanirim böyle tipleri kendilerini acindirirlar ama kendileri hayatlarinda caba göstermezler. Birde üstelik kardesine saygisida yok. Vallahi kiza bravo, cok kurnazmis, Cakkaaallll....Isi biliyor, birde kendiside kardesinle kavga edecegine biraz calissa is cözülecek ama, oda hakli kolay para yemek varken niye calissinki.
Alistirmayin böyle simdiden, daha ailenize girmemiski bu kiz...Sonra zaptedemezsiniz. Isterde ister....

heh işte demek istediğim tam da buydu
yanı kardeşim her zaman yanında olmaya çalışır her derdıne ortak olur ama yınede hanfendi gururlu kız ayagındadır
çalışmak istemiş ama kendıne uygun bir iş bulamamış ,
ya hepsine eyvallah diyorum da yanı cok zor durumdadır , ailesi destek vermıyordur falan filan ama yediğin tabağa s.. neyın nesidir hanı en azından bır vefa göstermen gerekmez mi
yanı para verildi diye değil yapılan her turlu iyiliğe, bu insanlar bana değer verıyor demek ki böyle davranıyor demesı gerekmez mı
hayır , kabul edemem yapamam diyor ama gayet güzelde yapıyor işte ..
ve ben söylediğim zaman daha cok tepki alıyorum
sindiremediğim babam öle banada aman aman para veren biri değildir yani çokta cömert değildir ,bende ne zorluklarla okudum . benım anam babam akşama kadar çalışsın sonra kıza versin hadi verdiler en azından sende çaba gösterde o durumdan kurtulmak için bizde gercekten masum olduguna inanalım .. ya giden para olsun yeter ki kardeşim üzülmesin ama o kız hayatından çıkmadıgı sürecede cok üzülecege benziyor ..ama sanırım ben daha fazla bir şey yapamayacagım şu saatten sonra evlenırsede hiç bir şey eskisi gibi olmaz içten sevemem ..

Erkek Kardeşinin sevgilisi
İki yıldır beraberler
Sizinle tanıştırmşki ciddiler.
Üniversite öğrencisi,Annesi babası ayrı..

Ne mutluki erkek kardeşin sahiplenmiş,Harcını yatırmış..
Neden güzel gözle bakamıyorsunuz
sizde kızkardeşinizmiş gibi düşünmküyorsunuz.
Sigara içsin,parasınıda erkek kardeşin versin ne olacak!

tabi benım annembabam enayı
kendı masraflarımızdan kessin kızın sigara parasını ödesin
üstüne bir de azar işitsin kötükedihüso
kusura bakmayın ama değil kardeş ; arkadas bile göremem onu

peki senin 2 yıllk sevgilin hatta evlenmek istediğin erkek aynı durumda olsaydı ve parasızlık yüzünden harcını yatıramayıp 1 yıl okuluna ara vermek zorunda kalsaydı sen yine de babana amaann baba baksın başının çaresine bize ne ki elalemin çocuğundan dermiydin ?

demezdim tabiki ama hakedıyorsa verirdim hergun beni ağlatan bir adama , hergün üzen bir adama sevıyorum diyip babamdan para isteyemezdim hadi istedim diyelim ben yanında olmaya çalıştıkça o devam edıyorsa benı kırmaya bi daha düşünürdüm

babanın parasında sizin hakkınız yok ki,sağlığında parasını istediği yere harcar burada yanlış düşünüyorsunuz.
sigara lüks değildir,bağımlılıktır.bende kullanıyorum,bırakmak için bir sürü yolu denedim ama bırakamadım,bu konuda da yanlış düşünüyorsunuz.
kıza gelince siz ne söylerseniz söyleyin kardeşinizi pek etkilemez bu aşamada yani flört döneminde.
yaptığının yanlış olduğunu ancak kendi iradesiyle farkedene kadar sizi dinlemez aksine inatlaşır.bence üzerine gitmeyin.

X