AKP’li başkan yardımcısı: Elektrik faturaları abartılıyor

Nhessa

Nirvana
Pro Üye
13 Eylül 2013
51.791
2.659

AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, ‘’Elektrik faturaları abartılıyor. ‘Geçen ay 300 liraydı, bu ay 2 bin lira oldu’ söylemleri gerçekçi değil. Bazı ifadelerin yalan olduğunu, elektrik faturaları üzerinden provokasyon olduğunu düşünüyorum. Ben 115 metrekare evde oturuyorum, 5 kişiyiz. Geçen ay 171 liraydı bu ay 242 liralık fatura geldi’’ dedi.​

x720

AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı ‘'Elektrik faturaları abartılıyor. ‘Geçen ay 300 liraydı, bu ay 2 bin lira oldu' gibi faturalar, söylemler paylaşılıyor, bunlar gerçekçi değil. Bazı ifadelerin yalan olduğunu, elektrik faturaları üzerinden provokasyon olduğunu düşünüyorum. Ben 115 metrekare evde oturuyorum, 5 kişiyiz. Geçen ay 171 liraydı bu ay 242 liralık fatura geldi, zam orantısında aşağı yukarı gelmiş'' dedi.

“FATURA PAYLAŞIMLARI GERÇEKÇİ DEĞİL”

Youtube kanalında Fatih Atik'in sunduğu ‘'Ankara Masası'' programına katılan Ayvalı, evde eşi ve çocuğu ile birlikte yaşadıklarını ancak ikinci çocuğu bekledikleri için anne ve babasının da kendi evlerinde kaldığını belirtti. ‘'Son dönemde bu elektrik faturaları konusu sıkça tartışılıyor. Şimdi sanatçılar vesaire de girdi'' diyen Ayvalı şunları söyledi:

‘'Bizim evde gündüz süpürge de, kettle da devamlı çalışıyor. Elektriği gereksiz açmıyoruz ama, ekstra bir seferberlik ilan edilmiş durum da yok. Biz hiçbir zaman ucuz demedik, asgari ücret de yeterli demedik. Ama geçen ay 300 kiraydı bu ay 2 bin lira geldi gibi söylemler gerçekçi değil. Bu anlamda bir provokasyon da aldı yürüdü''

FETÖ İTİRAFIYLA DA GÜNDEM OLMUŞTU

Ayvalı daha önce katıldığı bir TV programında AKP'nin bir dönem FETÖ ile kol kola yürüdüğünü itiraf etmiş ve “Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı, bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldık 2010'a kadar” sözlerinin ardından istifa etmişti. Ayvalı 10 ay sonra partide yeniden aynı göreve getirilmişti.

Kaynak: Sözcü gazetesi

Haklı, dogalgazı görünce ben elektrigin elini öptüm 😢

AKP’li isimden akıllara zarar elektrik faturası savunması: Süpürge, kettle sürekli çalışıyor 3+1 evde 5 kişiyiz buna rağmen faturam…​

Geçtiğimiz Nisan ayında AKP’nin Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Emre Cemil Ayvalı, katıldığı programda elektrik faturalarına gelen zamlara ilişkin paylaşılan faturaların gerçeği yansıtmadığını öne sürdü. Ayvalı, "Abartılıyor. 3+1 evde 5 kişi yaşıyoruz bana 242 TL geldi" dedi​

AKP’li isimden akıllara zarar elektrik faturası savunması: Süpürge, kettle sürekli çalışıyor 3+1 evde 5 kişiyiz buna rağmen faturam…

Yeni yıl itibariyle elektrik faturalarında kademeli tarifeye geçilmişti. Buna göre, aylık 150 kilovatsaate kadar kullanım yüzde 50, üstü ise yüzde 127 zamlı tarifeden hesaplanmaya başlamıştı. Şubattan itibaren 150 kilovatsaatlik sınırı 210’a yükseltilse de elektrik faturaları gündemden düşmüyor.

Esnaf 40 bin TL'ye çıkan elektrik faturasını vitrine asarken, kafelerde ısıtıcılara dakikalık ücret geldi. Sosyal medyadan birçok kişi kiraya yakın fatura geldiğine dair faturalar paylaşmaya başladı.

Tartışmalar sürerken, AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı'dan elektrik faturalarına ilişkin dikkat çeken çıkış geldi. Faturaların abartıldığını söyleyen Ayvalı, "Geçen ay 300 liraydı, bu ay 2 bin lira oldu’ söylemleri gerçekçi değil" dedi.

Ankara Masası'nda gazeteci Fatih Atik'e konuşan Ayvalı, şunları söyledi:
"Elektrik faturaları abartılıyor. ‘Geçen ay 300 liraydı, bu ay 2 bin lira oldu' gibi faturalar, söylemler paylaşılıyor, bunlar gerçekçi değil. Bazı ifadelerin yalan olduğunu, elektrik faturaları üzerinden provokasyon olduğunu düşünüyorum. Ben 115 metrekare evde oturuyorum, 5 kişiyiz. Gündüzde ev durmuyor. elektrik süpürgesi, kettle sürekli çalışıyor. Geçen ay 171 liraydı bu ay 242 liralık fatura geldi, zam orantısında aşağı yukarı gelmiş."

kaynak yeniçağ

AKP’li isimden akıllara zarar elektrik faturası savunması: Süpürge, kettle sürekli çalışıyor 3+1 evde 5 kişiyiz buna rağmen faturam…​

Geçtiğimiz Nisan ayında AKP’nin Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Emre Cemil Ayvalı, katıldığı programda elektrik faturalarına gelen zamlara ilişkin paylaşılan faturaların gerçeği yansıtmadığını öne sürdü. Ayvalı, "Abartılıyor. 3+1 evde 5 kişi yaşıyoruz bana 242 TL geldi" dedi​

AKP’li isimden akıllara zarar elektrik faturası savunması: Süpürge, kettle sürekli çalışıyor 3+1 evde 5 kişiyiz buna rağmen faturam…

Yeni yıl itibariyle elektrik faturalarında kademeli tarifeye geçilmişti. Buna göre, aylık 150 kilovatsaate kadar kullanım yüzde 50, üstü ise yüzde 127 zamlı tarifeden hesaplanmaya başlamıştı. Şubattan itibaren 150 kilovatsaatlik sınırı 210’a yükseltilse de elektrik faturaları gündemden düşmüyor.

Esnaf 40 bin TL'ye çıkan elektrik faturasını vitrine asarken, kafelerde ısıtıcılara dakikalık ücret geldi. Sosyal medyadan birçok kişi kiraya yakın fatura geldiğine dair faturalar paylaşmaya başladı.

Tartışmalar sürerken, AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı'dan elektrik faturalarına ilişkin dikkat çeken çıkış geldi. Faturaların abartıldığını söyleyen Ayvalı, "Geçen ay 300 liraydı, bu ay 2 bin lira oldu’ söylemleri gerçekçi değil" dedi.

Ankara Masası'nda gazeteci Fatih Atik'e konuşan Ayvalı, şunları söyledi:
"Elektrik faturaları abartılıyor. ‘Geçen ay 300 liraydı, bu ay 2 bin lira oldu' gibi faturalar, söylemler paylaşılıyor, bunlar gerçekçi değil. Bazı ifadelerin yalan olduğunu, elektrik faturaları üzerinden provokasyon olduğunu düşünüyorum. Ben 115 metrekare evde oturuyorum, 5 kişiyiz. Gündüzde ev durmuyor. elektrik süpürgesi, kettle sürekli çalışıyor. Geçen ay 171 liraydı bu ay 242 liralık fatura geldi, zam orantısında aşağı yukarı gelmiş."

kaynak yeniçağ
Topunhn köküne kibrit suyu aç köpekler . 150 gelen fatura 400 geldi . Bir canımız kaldı almadiginiz.

X