Akraba terorü !!

Bugün susarsanız yarın daha da kötü durumlar olabilir.
O yüzden susmayın.
Ancak yangına körükle de gitmeyin bence.
Her zaman üslubuna göre ve edeben konuşun. Kendinizi de asla ezdirmeyin.
"Zor oyunu bozar." demişler.

Annenin kardeşleri veya anne babası yokmu onların yakinlarina gitse? Cunku onlara katlanmak zorunda degil, bir bağ yok artık aralarında.
En güzeli orayı satıp yakınlarınızda annenize bahçeli bir ev satın almak. Anneniz dişini göstermiyorsa siz gösterin kardeşiniz ve nişanlınızla

Nişanlıyım yakında evlenip baba evinden ayrılıcam,müstakil evde amcamla alt üst oturuyoruz.Babam vefat etti ,annem de cok sessiz kimseye karşı sesini çıkaramayan biri,biri geçip karşısına hakaret etse ağzını açıp laf edemez yani,ben genelde annemi çok savunurum kız kardeşim de aynı annem gibi çok pasif,o evlenirken de çok laf ettiler anneme,şimdi aynısı bana yapıyorlar ,daha doğrusu anneme ,annem gelip bana anlatmıyor ama ben sağdan soldan duyuyorum.Amcam çok acımazsız konuşmasını bilmez mesela ben nişanlımla mobilya alışverişine gidiyoruz anneme niye tek gönderiyorsun falan diyor,süreki ne zaman düğün edeceksiniz diye sıkıştırıyor,inanın annem kimseden 5 kuruş almadı bizi evlendirirken,nişanlım bize gelir ondan rahatsız oluyorlar,amcamın eşi yengem de aynı aşırı iğneleyici konuşuyor,annem mesela bize herşeyin en iyi kalitesini alır ona bile laf ediyor görmemiş gibi herşeye özeniyorsunuz der,nişanlım bana karşı çok sevdiğini belli eder mesela ona bile laf ediyor ,evlenene kadar böyle ediyor sana evlenince görürsün falan diyor,sürekli nişanlımı beğenmediğini söylemeye başladı ,gayet giyimine dikkat eden görünüşü iyi biri ama sürekli bir eleştiri bende laf sokuyorum geri durmuyorum,korktuğum kardeşim evlendi şehir dışına bende evlenince annem yalnız kalıcak,çalıştığım için gelip gitmem sorun ama annemin sesi çıkmadığı ve amcamlarla arasının bozulmasını istemediği için çok içine atıyor ve çok kullandırıyor kendini,mesela yengemin kucuk bebeği var Sürekli anneme baktırır kaç kere uyardım yapma diye ama laftan anlamaz insanlar,nasıl evlenip annemi yalnız bırakıcam diyorum ,hayatta da benle gelip durmaz kendi evimde rahatım der ama eminimki yalnız kalınca annemi çok yıpratıcaklar laflarıyla kullanıcaklar ve annemde bana asla anlatmaz mutsuz olmayayım diye,bu insanlara hakkımı helal etmiyorum ezileni ezmeye çalışan insanlar bir gün yaptıklarını bulur mu ,çok üzüldüm en güzel günlerim hep düşünmekle geçiyor.
sizin evinize yakın yerden ev tutun annenize o evide kiraya verin satma imkanınız yoksa hem anneniz yakınınızda olur hem gözünüz arkada kalmaz

Anneniz büyük ihtimal, kızlar evlenip gidecek ben onlarla yalnız kalacağım, hastalık durumunda kapısını çalacağım tanıdığım, bildiğim insanlar diye düşünüyordur. Belki de artık söylediklerini duymazdan geliyordur. Alışmıştır bu düzene. Kendini ezdirmemesini isteyebilirsiniz ama karakterini değiştiremezsiniz bu yaştan sonra.

Nişanlımı karıştırmak istemiyorum çünkü bilse bunları çok kötü şeyler olabilir,amcam zaten dışarıya karşı sesi çıkmaz ama bu müstakil evde bize etmediğini bırakmadı ,kendi karısının da burnundan getirir ama dışarda pısırık.Bazen diyorum Allah nişanlımı gönderdi resmen belkide o koruyacak annemi çünkü annemi çok seviyor ama ben hiç sokmak istemiyırum onu bu durumlara
akraba akrep gibi derlerdi biz inanmazdik öyle seymi olur diye birtek yaşayan bilir Helenistik aynı havlunun icindeyseniz coookkk zor cnm

Bir de biraz bende kalsın biraz kız kardeşimde diye düşünmeyin. Nasıl olursa olsun orada kapısını kapattığı kendi evi. Yarın birgün eşiniz istemeyebilir, bir söz söyler zoruna gider annenizin o durumlara hiç sokmayın

Sorun anneniz de. Onlar birşey dediğinde çatır çatır cevap verse, siz ne karisiyorsunuz haddinizi bilin dese, ya da ne bileyim çocuk baktırmak istediğin de ben çocuk mocuk bakamam dese bu kadar kendilerin de hak gormezlerdi. Annene bunu asilamalisin.

Teklif edin belki amcanız satın almak ister evi. Sizde annenizi kendinize daha yakın bi eve yerleştirirsiniz.

Asla bırakmazdım annemi öyle insanların eline. Yalnız kalınca daha da düşecek ellerine.

Evinize yakın bi 1+1 tutsanız annenize de
Hem ilerde çocuğunuza bakar hem birbirinize yakın olursunuz aklınız kalmaz
Başka çözüm bulamadım

Nişanlıyım yakında evlenip baba evinden ayrılıcam,müstakil evde amcamla alt üst oturuyoruz.Babam vefat etti ,annem de cok sessiz kimseye karşı sesini çıkaramayan biri,biri geçip karşısına hakaret etse ağzını açıp laf edemez yani,ben genelde annemi çok savunurum kız kardeşim de aynı annem gibi çok pasif,o evlenirken de çok laf ettiler anneme,şimdi aynısı bana yapıyorlar ,daha doğrusu anneme ,annem gelip bana anlatmıyor ama ben sağdan soldan duyuyorum.Amcam çok acımazsız konuşmasını bilmez mesela ben nişanlımla mobilya alışverişine gidiyoruz anneme niye tek gönderiyorsun falan diyor,süreki ne zaman düğün edeceksiniz diye sıkıştırıyor,inanın annem kimseden 5 kuruş almadı bizi evlendirirken,nişanlım bize gelir ondan rahatsız oluyorlar,amcamın eşi yengem de aynı aşırı iğneleyici konuşuyor,annem mesela bize herşeyin en iyi kalitesini alır ona bile laf ediyor görmemiş gibi herşeye özeniyorsunuz der,nişanlım bana karşı çok sevdiğini belli eder mesela ona bile laf ediyor ,evlenene kadar böyle ediyor sana evlenince görürsün falan diyor,sürekli nişanlımı beğenmediğini söylemeye başladı ,gayet giyimine dikkat eden görünüşü iyi biri ama sürekli bir eleştiri bende laf sokuyorum geri durmuyorum,korktuğum kardeşim evlendi şehir dışına bende evlenince annem yalnız kalıcak,çalıştığım için gelip gitmem sorun ama annemin sesi çıkmadığı ve amcamlarla arasının bozulmasını istemediği için çok içine atıyor ve çok kullandırıyor kendini,mesela yengemin kucuk bebeği var Sürekli anneme baktırır kaç kere uyardım yapma diye ama laftan anlamaz insanlar,nasıl evlenip annemi yalnız bırakıcam diyorum ,hayatta da benle gelip durmaz kendi evimde rahatım der ama eminimki yalnız kalınca annemi çok yıpratıcaklar laflarıyla kullanıcaklar ve annemde bana asla anlatmaz mutsuz olmayayım diye,bu insanlara hakkımı helal etmiyorum ezileni ezmeye çalışan insanlar bir gün yaptıklarını bulur mu ,çok üzüldüm en güzel günlerim hep düşünmekle geçiyor.
Canım anlattigin aynı benim üvey dayım.anneanneme hep kötü kırıcı kaba davrandılar.anneme de bize de.anneannem altlı üstlü oturuyorlar.koyde.anneannemin ufak bı maaşı var.olmasa da sorun değil ama kaç kez kavga gürültü kadına yapmadıkları kalmadı.
Anneanneniz de yillarca ikna edemedik bize gel kızına gel ev tutalım vs.gecen Aralık'ta ben ikna ettim.bizim olduğumuz şehire geldi ev kiraladık dayadik döşedik şuan o kadar rahatız ki.inan herkes uzakta kalınca anneannem de kendine geldi.bugun gittim yanına özledin mi koyunu evini dedim yok özlemedim diyo.anneni ikna et.bi şekilde ikna et.

Nişanlımı karıştırmak istemiyorum çünkü bilse bunları çok kötü şeyler olabilir,amcam zaten dışarıya karşı sesi çıkmaz ama bu müstakil evde bize etmediğini bırakmadı ,kendi karısının da burnundan getirir ama dışarda pısırık.Bazen diyorum Allah nişanlımı gönderdi resmen belkide o koruyacak annemi çünkü annemi çok seviyor ama ben hiç sokmak istemiyırum onu bu durumlara
anneniz sizden yardim istiyor mu? yoksa siz onun yerine mi dusunuyorsunuz? bence kesinlikle nisanlinizi karistirmayin. ben cok karsiyim eslerin aile meselelerine girmesine. hele ki uzak akrabalara.

X