Aldatan eşi ve eşinin sevgilisi 5 kuruş tazminat ödeyecek

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.346
$oteki-kadin-5-kurus-tazminat-odeyecek-4268961.Jpeg

Antalyalı Sevgi Aktay, eşi Yakup Aktay’la ilişkisi olduğunu öne sürdüğü E.E.’ye açtığı 5 kuruşluk manevi tazminat davasını kazandı. 5 kuruşun Yakup Aktay ve E.E.’den müştereken alınarak, Sevgi Aktay’a ödenmesine karar verildi.


Eşi ve sevgilisi 5 kuruş tazminat ödeyecek

DHA
3 çocuk annesi Sevgi Aktay, eşi Yakup A.’la ilişkisi olduğunu öne sürdüğü E.E. adlı kadın hakkında, geçen yıl 3’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 5 kuruşluk manevi tazminat davası açtı. Aktay, evli olduğunu bile bile kocasıyla ilişkiye giren E.E.’nin tazminatla cezalandırılmasına istedi.

Aktay, ayrıca 11 ve 9 yaşındaki iki oğluna babalarının bir süre kullandıktan sonra verdiği tablet bilgisayarda eşi Yakup Aktay ile E.E.’nin cinsel ilişki sırasında çekilen görüntülerini de mahkemeye delil olarak sundu. E.E. ise Yakup Aktay’ın önce evli olduğunu bilmediğini, ardından boşanma aşamasında olduğunu öğrendiğini iddia etti.

İFADESİYLE SEVGİLİSİNİ YALANLADI

Yakup Aktay, dava görülürken mahkemeye sunduğu ifadesinde, sevgilisi E.E.’nin kendisinin evli olduğunu bilerek ilişkiye girdiğini belirterek, şöyle dedi:

"Davalı E.E. benimleyken ve birlikteliğimiz süresince evli ve çocuklu olduğumu da bilmektedir. Beni bu şekilde kabul etmiştir. Ben hatalar yaptım. Bu nedenle tövbe ettim ve hacca gittim. Umreye gittim. Sevgilim E.E.’den ayrıldım. E.E. ile birlikte eşim Sevgi Aktay’ın benden ayrılması için onun hakkında sosyal paylaşım sitelerinde hakaret içeren yazılar yazdık. Canını çok yaktık. Amaç eşimden çabuk kurtulmak için canını acıtmaktı. Doğum gününde çocuklarıma verdiğim tablet bilgisayardaki görüntüleri nasıl gördüğünü bilmiyorum. Hangi baba çocuklarının o görüntüleri görmesini ister. Eşim Sevgi bu süreçte çok yıprandı. Davayı kabul ediyorum. Pişmanım. Eşim Sevgi Aktay’ın da beni affetmesini ve ailemle yeniden bir hayata başlamak istiyorum."

Bugün görülen son duruşmaya Sevgi Aktay ile E.E. katılırken, Yakup Aktay katılmadı. Mahkeme hakimi Durmuş Çetin, gerekçeli kararın sonra yazılacağını belirterek, E.E. ve Yakup Aktay’ı 5 kuruş manevi tazminata mahkum ettiğini açıkladı.

ADALET YERİNİ BULDU

Sevgi Aktay’ın avukatı Ahmet Çevik, adaletin yerini bulduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Biz bu davayı açtıktan sonra Sevgi hanıma saldırılar devam etti. E.E., kendisine basın yoluyla hakaret ettiği gerekçesiyle dava açtı. Dün o dava reddedildi. Dava sürecinde karşılıklı birçok hakaret ve tehdit davası arka arkaya geldi. Ancak 2 ayrı davada E.E. adli para cezası aldı. Müvekkilim amacına ulaşmıştır. Bu manevi yönü ağır basan bir davaydı ve kazandık. Davamız 5 kuruşluk sembolik bir dava olabilir, ancak manası çok büyüktür. Daha önce de söylediğim gibi aldatma, iki kişi tarafından gerçekleştirilen bir eylemdir. Kadınlar genellikle, Yargıtay içtihatlarını bilmedikleri için kocalarının yanı sıra, diğer kadına dava açılacağını bilmiyor. Yargıtay içtihatlarına göre, ilişki kurduğu erkeğin evli olduğunu bilen kadın sorumlu tutuluyor. Biz de davayı bu yönden açmıştık."
 

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.346
haberde takıldığım nokta, çocukların tabletinde, sevişme görüntüleri ne arıyor, başka bişey bulamamışlar mı, sevişmelerini kayıt etmek için:KK53::KK53:
 

dejavu_one

canım oğlum varlığına şükür..
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
27.480
14.205
haberde takıldığım nokta, çocukların tabletinde, sevişme görüntüleri ne arıyor, başka bişey bulamamışlar mı, sevişmelerini kayıt etmek için:KK53::KK53:

Canım sanırım babanınmış tablet doğumgününde çocuğa vermiş ama içinde görüntüler kalmış işte. Bu 5 kuruşluk davada gözümde değeriniz ancak o kadardık demek sanırım. Ben olsam süründürürdüm.
 

Pepe

hakikat
Pro Üye
19 Ocak 2012
2.555
429
Hep aynı §eyleri duyuyorum........aldattım pişmanın hacca gittim namaza başladım
 

alone2

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2013
3.850
417
bende sevişme görüntülerini merak ettim iinsan bizlede paylaşmazmı onları dimi:KK53:
 

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.346
fakat kadın da güzelmiş, 2. kadının tipi nasıl acep:KK53::KK53:
 

Novamber wind

🧿 March, 2019 👑
Pro Üye
Anneler Kulübü
2 Temmuz 2013
16.164
12.109
Ne kadar güzel bir kadın, bundan güzelini arayan Adrina falan arıyordur :26: