Aldatılmayı unutmaya çalışmak

burcumsu12

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2021
3.982
7.348
29
Dün yazmıştım arkadaşlar sevgilimin telefonunda mesajlar gördüğümü. Daha her şey çok yeni biliyorum. Ama ben dayanamıyorum acıya hazmedemiyorum . Gece tam gözlerimi kapatacağım mesajlar gözümün önüne geliyor. Bir zamanlar aşık olduğum insanı bunları yaparken düşünüyorum. Deliriyorum . İşten izin aldım kafamı toplayıp çalışamıyorum çünkü. Dizi seyredeyim zaman geçsin diyorum. En ufak bir sahnede dakikalarca ağlıyorum. Nesine ağlıyorsu öyle bir adama demeyin. Ona ağlamıyorum. Kandırılışıma isyan onunlayken hissettiğim o masum duygularıma isyan. Nasıl geçecek bu durum? Nasıl sileceğim o mesajları aklımdan gözümün beynimin içinde dönüp duruyor. Ardından sakinleşiyorum ve onu değil tabiki ama birlikteykenki hissettiklerimi özlüyorum o alışkanlık var ya hani ne kadar nefret etsem de alışkanlıklarımız vuruyo . Ama dönmem ve onu sevmem imkansız. Sonra yeniden sinirleniyorum. Ben bukadar üzgüken onun mutlu hayatına devam etmesini kaldıramıyorum. Ben iki gündür yemek bile yemezlen bekli de o gülüyor arkamdan. Birşeyleri fırlatmak isyan etmek istiyorum. Yeniden kandırılmışlığın acısı çöküyor. Nasıl geçecek bu ruh hali bozukluğu nolur yadım edin akıl verin böyle giderse delireceğim

Siz şimdi acı çekiyorsunuz ya geçecek zamanla, kendinizle gurur duyacaksınız gördüğünüz anda bitti dediğiniz için.
Ama o insan bugün olmazsa yarın pişmanlığı ile dibe batacak ama o zamana siz hayatınız çoktan kurmuş hayallerinizi yaşıyor olacaksınız.
Elbette bir ilişkinin bitmesinin etkileri kolay değil. Ancak zamanla geçecek. Şimdi ağlayın kendinize müsaade edin. Sonrasında hayata karışacaksınız.

Ben basliktan unutmaya calisip evliliğe devam edecek biri sandim
Eger onu hayatınızdan çıkardıysaniz emin olun zamanla aciniz da hafifleyecek. Cok agir bir sey yaşadığınız. Ama bu süreci de yasayarak, gerekirse ağlayarak ya da isyan ederek gecireceksiniz. Duygularınızı bastırmadan yasayin ki içinizde kalmasin acimi yaşayamadım diye.
Yasadiginiz duygular normal
Ama guzel günleri dusunmek ya da kötülüklerini düşünmek yerine, bunu yasadim ve sonunda da ayrıldım diyerek kendinizle gurur duyun. O kisi size layik değilmiş ki erkenden yuzunu göstermiş, ya evliyken aynisini yasasaydiniz? Daha ağır olmaz miydi? (Oyle yasayanlar da var yanlis anlasilmasin da, zararın neresinden donerseniz kardir diye kendinizi motive etmeniz icin yazdim)

Simdi sevgi nefretle orantili bir bicimde artar,kimi daha cok sevmissek aramiz bozuldugunda o kisiden daha cok nefret ederiz.Olmus,bitmis.Bu adam mutlu olsa ne biriyle gorusse ne..
Bu satten sonra sende onune bakacaksin,isine devam et.Yeni birileriyle tanis.Kendinizi bu psikolojiye sokmayin.Elin adami sizi umursamiyor,gununu gun ediyor.Siz evde salya sumuk.Cikin ablacim,gezin dolasin,hayati kacirmayin.Gerci pandemi biraz problem ama ana fikri anladin sen.

Zaman geçince acın azalir..Gerçek aşkı bulunca da unutursun.
Şükret ki evli değilsin.
Kaç yıl aynı yastığa baş koyduğu eşinin ihanetine uğrayan çocuklarıyla dayanmaya çalışıp ayakta duran kadınları düşünüp şükredeceksiniz bu hayat tecrübesiyle daha sağlam adımlar atmayı ve kendinizi bir adamın merhametine bırakmayacak kadar güçlü olmayı öğreneceksiniz bu sayede..
Önce ve en çok kendinizi sevmeyi öğreneceksiniz..
Bir gün hayata size bu tecrübeyi yaşatıp gözünüzü açtığı ve kimseye güvenmemeyi öğrettiği için teşekkür edeceksiniz..

Valla yaşadığın öyle basit bişey değil. Yani insan beraber olduğu insanın o mesajlarını görmesi kolay değil. Geçicek emin ol ama işte zaman alıyor.

Bir günde unutulup alışılacak bir şok değil aldatılmak. Biraz zamana ihtiyacınız var.

Şu an içinizdeki acıyı, öfkeyi başka bir yerde atmaya çalışın. Spor yapın mesela, salonlar açık olsa kick box iyi gelirdi :)

Dün yazmıştım arkadaşlar sevgilimin telefonunda mesajlar gördüğümü. Daha her şey çok yeni biliyorum. Ama ben dayanamıyorum acıya hazmedemiyorum . Gece tam gözlerimi kapatacağım mesajlar gözümün önüne geliyor. Bir zamanlar aşık olduğum insanı bunları yaparken düşünüyorum. Deliriyorum . İşten izin aldım kafamı toplayıp çalışamıyorum çünkü. Dizi seyredeyim zaman geçsin diyorum. En ufak bir sahnede dakikalarca ağlıyorum. Nesine ağlıyorsu öyle bir adama demeyin. Ona ağlamıyorum. Kandırılışıma isyan onunlayken hissettiğim o masum duygularıma isyan. Nasıl geçecek bu durum? Nasıl sileceğim o mesajları aklımdan gözümün beynimin içinde dönüp duruyor. Ardından sakinleşiyorum ve onu değil tabiki ama birlikteykenki hissettiklerimi özlüyorum o alışkanlık var ya hani ne kadar nefret etsem de alışkanlıklarımız vuruyo . Ama dönmem ve onu sevmem imkansız. Sonra yeniden sinirleniyorum. Ben bukadar üzgüken onun mutlu hayatına devam etmesini kaldıramıyorum. Ben iki gündür yemek bile yemezlen bekli de o gülüyor arkamdan. Birşeyleri fırlatmak isyan etmek istiyorum. Yeniden kandırılmışlığın acısı çöküyor. Nasıl geçecek bu ruh hali bozukluğu nolur yadım edin akıl verin böyle giderse delireceğim
Zamanla hepsi hafifleyecek. Daha çok yeni yaşadıklarınız. İzin almışsınız, maddi olarak mümkünse kısa bir tatile çıkın ya da aynı şehirde sevdiğiniz arkadaşlarınızla dışarıda görüşün. Kafanızı dağıtmak için meşgale bulmanız iyi olur

Zamanla…Ne yazık ki öyle bir anda silinip gitmiyor…Size destek olacak aileniz arkadaşlarınız varsa onlarla vakit geçirin,yalnız ve boş kalmayın..Geçenlerde en yakın arkadaşım nişanlısından ayrıldı,tabi perişan haldeydi,hemen planlar yaptık tüm gün onun semtindeki sokak hayvanları için mama ve su kapları bıraktık yürüye yürüye.Hem kafası başka şeyle meşgul oldu hem yoruldu eve gidince direkt yatmış uyumuş.O da uyuyamıyordu ağlayarak fırlıyordu yataktan.Siz de kendinize sizi yoracak oyalayacak aktiviteler bulun..Arkadaşınız olmasa bile inanın tek başına bile yapabilecek o kadar çok aktivite var ki..Dolaplarınızı düzenleyin çekmecelerinizi düzenleyin,mesela bi sokak çocuğunu bi evsizi mutlu edin..Acınız yokmuş gibi davranmayın yok saymayın..Acınızı iyice yaşayın,ağlayın,bağırın çağırın,bi deftere yazın ama yinede içinizde tutmayın…Zamanla hafifleyecek,geçecek..Yeter ki geçmesi için çabalayın…Ne yapıyor ne ediyor diye sosyal medyadan vs. bakmayın.Bakmazsanız inanın daha kolay oluyor..Sonra zaten günlük hayatın koşturmacasına karışıp gidiyorsunuz…

Sizce işe gitmem mi daha iyi izinimi devam ettirmem mi?
Bazı insanlar çalışırken derdini unutur. Mesela ben öğretmenim ders boyu konuşmam, başka bir şey düşünmemem gereken bir işim var. İş sayesinde kafam dağılır. Ama sizin işiniz gün boyu aktif olan bir meslek değilse aklınıza gelir tabii

Siz o adama geri döneceksiniz ben bundan eminim kendimden biliyorum hadi bakalım

Size açıklama olarak ne söyledi. Tabi bu durumun açıklaması yokta konuşmak görüşmek istedi mi merak ediyorum tavrını.
Hiç yüzleşmedim. Belki içimde aşamadığım kriz bu yüzden. Her yerden engelledim.İşe de gitmedim gelmesin diye . Eve gelemez ailemden çekinir

Hiç yüzleşmedim. Belki içimde aşamadığım kriz bu yüzden. Her yerden engelledim.İşe de gitmedim gelmesin diye . Eve gelemez ailemden çekinir
Ben yalnızsınız sanıyordum. Aile evinde aşk acısı çekmek de zordur. Bence içiniz biraz soğuyunca yüzleşseniz daha rahat atlatırsınız. Tek kelime bile olmadan kapanırsa ileride duygusal patlamalar yaşarsınız.

Size ne dedi evine gidince. Siz kızı bu kadar incelediniz pttde memur olduğunu öğrendiniz
Gitmedim ki hiç mesajları gördüğüm an hiçbir şey konuşmadan çıktım gittim
Eve gidince stalk yaptığım hesabımdan listesine baktım aynı ismi buldum. Her siteden baktm kıza manyak gibi hala inceliyorum

X