Aldatmanın yeni adı.Kocama kuma bulmuşum

Morbil

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2021
46
31
26
Ev 9 ay önce alındı ve bankadan çok bilmiyorum bilen bir arkadaş yazabilir ama bir randevu alınıyor randevu kv adına alınınca o isim üzerinden işlem yürütülüyor ve 6 ay sonra tapu verileceği zaman evin yarisi anneme yarisi kv üzerine yapilacakti. Ama işler öyle gitmiyor ve tapu dan önce bu olaylar yaşanıyor ve kv üzerine oluyor tapu da
 

Morbil

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2021
46
31
26
Bu arada ben ailem ile köyde kaliyordum es kişisi ve ailesi ben evde kizlarimla otururken geliyorlar, babamlar da o esnada tarlada oluyorlar. Babamlar bunlar gelirken görüyor ve hemen oda geliyor ben evden çıkmiyorum tabi. Sonra işte amcam da geliyor tesadüfen. Kv gil barışmak için konusuyorlar babamlar olmaz diyor sonra bana iftira atıyorlar belden aşağı konularda. Bu arada babamlar gelince benimde dışarı çağırıyor konuşmam icin. Sesler yükselince jandarmayı arıyor amcam bende avukatimi aradım yanlış bisey yapmamak adına ne yapalım diye. Sonra bunlar inatla gitmiyorlar bizimkileri tahrik ediyorlar avukatım da sakın birşey yapmayın taktiklerine aldırış etmeyin diyor. Bunun üzerine bunlar kavga çıkarıyorlar ve amcami bicakliyorlar ve 1 gün karakolda kalıp cikiyor.
 

Morbil

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2021
46
31
26
Sebebini bende çok bilmiyorum açıkçası ne desem yalan olur. Ama olay zamanı adlı tatil vardı ifadesini alıp bıraktılar diye duydum bendd. Davası daha görülmedi onunda.
 

Birgaripanne

Sevda kalptendir.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
4.907
12.411
Baştan sona berbat.
Ailen adama resmen ödül gibi ev almış ya :))
Size ufak bir ev alıp çocuklarınızla oturtmayı akıl edemediler mi ?
Siz bu adama çocuklarınız için katlandiniz da ortada adam mı var ?
Bu çocuklar bu içip içip gelen adamı gördükçe nasıl bir örnek aldılar hiç mi düşünmediniz yaw ?
Ama yok başımda erkek olsun mantığı bu, çocukları düşünmek felan değil.
Çocuğunu dusunen anne bunu evlatlarına yapmaz.
Kapıdan içeri bir tane aklı selim insan yok konuda.
Ortada öldürmeye kasıt var ama bilmen şikayet etme zahmetinde de bulundunuz mu.

İnsan bu forumda cidden kafayı yer ya.

Ablacım durumunuza çok üzüldüm öncelikle onu söyleyeyim ama inanın çocuklarınıza daha çok üzüldüm.

Alkolik adama neden çocuk yapıyorsunuz?

Ailenizde ev alacak para var madem neden boşanıp çocuklarınızı ve kendinizi bu parayla garantiye almak yerine alkolik kocanızla beraber ev alıyorsunuz?

Sizi aldatmış adamın ve ailesinin neden barışma kılıfı altında evinize gelmesini kabul ediyorsunuz? Bu bıçaklama olayı da bir anda gökten zembille inmedi herhalde. Adamdaki potansiyeli de önceden görmüşsünüzdür.

Bunların hepsini bir miktar paranız olduğunu gördüğüm ve ailenizin boşanmanıza çok karşı olmadığını düşündüğüm için yazdım. Beş kuruş paranız olmaz, aileniz çocuklarınızı kabul etmez, işte o zaman çocuklarınız için katlanmış olurdunuz. Şimdi herkesin dediği gibi alkolik kocaya ödül olarak ev almışsınız.

Kendinize iyi bir avukat bulup şikayet edin şunu. Adam yaralama, tehdit. Herifte ne ararsan var resmen. Böyle bir sabıka kaydıyla çocuklarınızı alamaz o konuda içinizi ferah tutun.

Parayı boşver, canını ve çocuklarını böyle insanlardan kurtar yeter

Şimdi adım adım gidelim:
1) Öncelikle çocuklarınız minik, siz çocuklardan özellikle vazgeçmedikçe velayeti alırsınız. Ağır kusurunuz yok, evlatların anne bakımına ihtiyacı var. Genelde boşanma davalarında yok çocuğu alırım diye tehditler gırla geliyor, KK olarak alıştık artık. 🤦‍♀️
2) Bıçaklama ile ilgili olarak illa ki bir tedavi verilmiştir. Bu konu ile ilgili şikayetçi olmadığınızı varsayıyorum ancak en azından hastaneden rapor alma şansınız var mı? Akrabanız mahkemede tanık olarak çıkabilir.
3) Eşinizin alkolik olduğuna dair kanıt sunulabilir. İlla ki sizinle sms ile yazışmıştır, belki alkolik olduğu için trafik cezası almıştır vs.
4) 200 bin tazminat istemek başka, almak bambaşka 😂 Akli dengesi yerindedir raporu almanız oldukça kolay, biraz komik bir taktik olmuş. Önce o korksun.
5) İftiralar klasiktir, hakimler de alışkın. Belge belge diye niye yırtınıyoruz?
6) Zina konusunda can güvenliğiniz riskte olduğu için birşey diyemiyorum, eşinizin alkolik olması başlıbaşına bir sebep zaten. Mevcut dava açma nedenlerinize ek kanıt sunabiliyor musunuz onu araştırın.
7) Hukuka uygun ilerleyin, ben dahil kimse uzman değil ancak genel bilgi söyleyebiliriz. Uzmanlarla görüşün, çoğu avukat dava açma şansınız olup olmadığını çok düşük bir ücrete söyler zaten.

Şimdik gelelim eve....
Yahu boşanma sürecine girmeden önce avukata bir danıştınız mı? Özellikle burada çırpınıyoruz aman dikkat edin diye. Hatta tapu eşteyse satmasın diye şerh koydurun demişliğim var. Nasıl olur da o tapu kv ye geçer, mal kaçırmaktan başka açıklaması yok. 😡
İşlemler başından beri kvnin üstünde ilerlediyse sizin kabahatiniz olmuş, sonradan hamle yaptılarsa bilemeyeceğim.

Bence ev konusunda 1-2 avukattan daha görüş alın, geri alma şansınızı sorun. Yok alamazsınız derlerse enerjinizi tüketmeyin, yaparız derlerse ona göre ilerleyin.

Avukatınız kibarca şansınız az demiş ve evet apayrı bir dava konusıdır ücretini ister. Geliriniz az olabilir elbette, şansınızı araştırın.
Hepinizi alkisliyorum 👏👏👏
Konu sahibi hala korksun
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :78 Kg.