Alerjik ve huysuz bir yavru

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.632
6.239
Alerjik bir bebek kızım 1 yaşında sürekli gazı pişiği kusmaları var diyete alerji damlalarına ragmen huzursuz gündüz sadece 10 15 dk uyuyor gece her saat uyanıyor geç yatıp erken uyanıyor sürekli ağlıyor sürekli huzursuz bebekler aglar evet ama hic bir şeyle oyalanamayacak kadar aglıyor.Sadece ufak bebekleri kucağa alırız pat pat yaparız ya gaz çıkartmak için o pozisyonda susuyor tutuyorum ama 11 bucuk kilo kendisi haliyle tutmak zor oluyor.Migren hastasıyım 1 2 ayda tutan ataklarim her hafta gelmeye basladı bas ağrısından kusuyorum artık k.validemle aynı sokakta oturuyoruz eskiden her gün oraya gidelim isterdi kızımı göremezse deli olurdu hatta kendi alip götürmek isterdi 1 bucuk ay kadar yaptı bunu sonra izin vermedim götüremiyor ama gelip sevmiyor da. Kızıma saplantılı derecede sevgiyle bagli kim sorarsa.. yardımcı olacak kimse yok mu diye sorarsınız diye söylüyorum var da yok zaten bazi problemlerimiz var bundan dolayı aramızda mesafe var.Biz götürürsek görüyor eşim götürürse görüyor esim deseniz sabah 6 akşam 10 calışıyor gelince gece uykusuna gecmesine yardımcı oluyor sadece çok bunaldim herkesin cocugu mu böyle ? oyuncakla oynamaz altını değistirirken cıglık atar ağlar duysaniz yemin ediyorum dövüyorum zannedersiniz üst değistirmek imkansız ayağında çorap tutmaz giydirirsem ağlar.Lavaboya gitsem evi yıkıyor ağlamaktan coğu zaman beraber gidiyoruz kucağıma alıyorum oturdu diye aglıyor.Alt katımda oturan abla bazen gelip cocuk iyi mi diye soruyor çok yorgunum ev pis kafam dolu cocuk aglıyor yeter diye bagırmak istiyorum.Sadece dışarıda gezerken mutlu saatlerce bağ bayır çimen gezelim market mağaza gezelim hic eve girmeyelim sesi çıkmaz ama ne zaman eve girdik ateşe düşmüş gibi ağlar geziyoruz ama 10 12 saat dışarıda da duramayız ki 😭 Tekrar yüzgöz oluruz diye k.validemden yardım istemiyorum ama ben böyle delireceğim.Zaten arada sırada huysuz durmuyor diye bahsettigimde "durur o be koy önüne oyuncakları hep çocuk baktık leyloş kolay değil" diyor anlamaz yani.Geçecek mi bu günler ? Çocuğa beslenmesi için değişik değişik çorbalar yemekler yapmak istiyorum fakat o kadar çok ağlıyor ki basit şeyler koyabiliyorum zaten alerjik oldugu icin yedigi şeyler sınırlı utanarak söyluyorum ki makarna koydugum çok oluyor kabak yemeği patates yemegi koydugum oluyor köfteli patates vs o da aksamdan hazırladiysam onun dışında 10 dk hazırlanacak şeylerden koyuyorum hep karbonhidrat beni en çok üzen de bu ne bicim anneyim diyorum ne olur bir moral verin bana çöktüm artık

Son düzenleme:
Daha doğurup anne olamadım ama sizin kendinize “ne biçim anneyim” demenizi haksızlık olarak görüyorum. Böyle bir çocuğum olsa ben tek başıma mümkün değil başa çıkamam, karnını bile doyuramam heralde, değil makarna yapıp önüne koymak…
Umarım geçici bir dönemdir ve kısa sürede herşey yoluna girer.

Çok teşekkür ederim ama yetememe duygusu beni mahvediyor
Daha doğurup anne olamadım ama sizin kendinize “ne biçim anneyim” demenizi haksızlık olarak görüyorum. Böyle bir çocuğum olsa ben tek başıma mümkün değil başa çıkamam, karnını bile doyuramam heralde, değil makarna yapıp önüne koymak…
Umarım geçici bir dönemdir ve kısa sürede herşey yoluna girer.

Benim bebeğim böyle bir bebek değil diye yazanları görünce daha çok depresyona girmeyecek misiniz ?
Çünkü burada öyle bir grup kadın var :KK70: mükemmel anne ve lohusalar.
Bence böyle bir soru sormayın.
Konuya gelince her bebeğin zorluğu farklı. Gerçekten annelik hayatta ki en zor şey. Bir çözümüm yok maalesef. Ben yürütece çok karşıydım ama şu an ondan başka bir şeyde durmuyor. Eve robot süpürge aldım onunla kafam çok daha rahatladı şükür.
Ev işlerini falan bir süre salacaksınız.

Benim kızim ve oğlum alerjik.. ayni ayni ayni durumlari yasiyoruz.kizim 1.5 oglum 4.5 yasinda. Hala alerji var kizimda. Huysuzluk var.aglama krizleri daha fazla oluyor. Bi sekilde normal bir bebege gore daha zor oluyor kabul ama Allah beterinden saklasin.elimizden geleni yapacagiz ve önümüze bakacagiz. Kv den yardim almani tavsiye ederim. En azindan haftalık temizligini yapsan kendi kendine. Buzluga pratik biseyelr atsan cok cok iyi olurdu.benim kv eskiden getir derdi ama artık istemiyor. Her is bana bakoyor. Cok agliyor bakamiyorum diyor😑 zor biliyorum ama gecici leyloş hanim 😊 Allah sabrinizin meyvesini en guzel sekliyle nasip etsin. Kızınız dunya tatlısı bir insan olsun saglicakla büyütün insAllah😍

He bir de 1 yas atağina girmis olabilir.internetten atak hesaplama yapin derim.

Benim bebeğim böyle bir bebek değil diye yazanları görünce daha çok depresyona girmeyecek misiniz ?
Çünkü burada öyle bir grup kadın var :KK70: mükemmel anne ve lohusalar.
Bence böyle bir soru sormayın.
Konuya gelince her bebeğin zorluğu farklı. Gerçekten annelik hayatta ki en zor şey. Bir çözümüm yok maalesef. Ben yürütece çok karşıydım ama şu an ondan başka bir şeyde durmuyor. Eve robot süpürge aldım onunla kafam çok daha rahatladı şükür.
Ev işlerini falan bir süre salacaksınız.
Yürütece de koydum zamanında onda da durmadı salincakli mama sandalyesi aldik 600 lira verdik de eşimi ikna edene kadar çatladım boşuna almayalım durmaz dedi küstüm alacaksin dedim darladım adami hani dedim sallanırken durur iyi güzel aldık ama yok sadece 1 2 kere bindi kıyameti koparıyor ona bindirince.Ben temizlik derdine kafayı bozan biri hic olmadim ama en azindan bir mopla silmek üstünden de olsa toz alabilmek istiyorum o da yok sadece süpürge tutmakla nereye kadar bilmem

Alerjik bebeklerin huysuzlanma sebepleri vücutlarındaki bir ağrı, kaşıntı vs olabilir.

Mesela gıda alerjisi olan çocuklarda şiddetli karın ağrıları olabiliyor. Ne kadar alerji ilacı kullansalar da yanlış besinler tüketirlerse ağrıları ve dolayısıyla ağlamaları devam eder. Çığlık çığlığa hem de ağlamaları... Sizi bir noktada anlayabiliyorum. En azından bir kaç haftaya bir evin temizliği için bi yardım alırsanız kendinizi biraz daha iyi hissedebilirsiniz.

kayn validenizin büyütmesiyle sizinki bir olmaz o lafları boşverin

ama hem etrafınızda başka yardım edecek kimse yok hem kayınvalideyle yüz göz olmamak adına ondan yardım almıyorsunuz. e yani bilemedim nasıl olacak o?

üstelik eşiniz 6-10 çalışıyormuş o adam zaten perttir...öyle olmasa derim arada akşam yemeğine sabah kahvaltısına k.validenize gidin hep birlikte. e sizde o da mümkün değil. adam anca eve gelir ve bayılır uyur.

Benim oğlum da alerjikti, 15 aylık olunca geçti çok şükür ancak geçene kadar akla karayı seçtim, hem diyet yaptım hem de alerjen olmayan gıdalar vermek için kırk takla attım. Vitma markayı duymuşsunuzdur, ben ek gıda sürecinde hep oradan alışveriş yaptım, alerjik bebekler için ayrı tahıllar, tarhana sebze çorbaları, kurutulmuş doğal gıdalar satan bir marka şiddetle tavsiye ederim. Onun haricinde benim çocuğum da oldu olası oyuncak sevmeyen, hiç ilgisini çekmeyen bir çocuktu. Tencere tava kepçe kaşık ile oyaladım aylarca, kanguru varsa ben onun içinde taşır ev işlerini öyle hallederdim onu deneyebilirsiniz. Allah yardımcınız olsun zor çocukla ilgilenmek ayrı sabır istiyor cidden

Benim kızim ve oğlum alerjik.. ayni ayni ayni durumlari yasiyoruz.kizim 1.5 oglum 4.5 yasinda. Hala alerji var kizimda. Huysuzluk var.aglama krizleri daha fazla oluyor. Bi sekilde normal bir bebege gore daha zor oluyor kabul ama Allah beterinden saklasin.elimizden geleni yapacagiz ve önümüze bakacagiz. Kv den yardim almani tavsiye ederim. En azindan haftalık temizligini yapsan kendi kendine. Buzluga pratik biseyelr atsan cok cok iyi olurdu.benim kv eskiden getir derdi ama artık istemiyor. Her is bana bakoyor. Cok agliyor bakamiyorum diyor😑 zor biliyorum ama gecici leyloş hanim 😊 Allah sabrinizin meyvesini en guzel sekliyle nasip etsin. Kızınız dunya tatlısı bir insan olsun saglicakla büyütün insAllah😍

He bir de 1 yas atağina girmis olabilir.internetten atak hesaplama yapin derim.
Kızım hep böyle ne yazık ki atak desem değil sürekli böyle 1 ayın içinde belki sadece 1 günümüz normal geciyordur gerisi hep anlattıgim gibi.Cani sağolsun yeter ki iyi olsun raziyim diyorum ama anne iyi ise bebek iyidir ben iyi olmayınca ona karşı verimli olamiyorum daya makarnayi daya basit çorbayı zaten yoğuet peynir yiyemiyor bir açığı var o acığı sebzelerle etlerle kapatmalıyim ama yapamıyorum geceleri yapayım desem ev sobalı mutfak amerikan mutfak kızım sobali odada yatıyor o uyuyunca hayat duruyor hani yapacak imkan ve zaman yok bana eşimi kacak göçek yakalarsam ona baktirıp yapıyorum işte arada.Cok sagolun güzel dilekleriniz icin 🥰

Di
Alerjik bebeklerin huysuzlanma sebepleri vücutlarındaki bir ağrı, kaşıntı vs olabilir.

Mesela gıda alerjisi olan çocuklarda şiddetli karın ağrıları olabiliyor. Ne kadar alerji ilacı kullansalar da yanlış besinler tüketirlerse ağrıları ve dolayısıyla ağlamaları devam eder. Çığlık çığlığa hem de ağlamaları... Sizi bir noktada anlayabiliyorum. En azından bir kaç haftaya bir evin temizliği için bi yardım alırsanız kendinizi biraz daha iyi hissedebilirsiniz.
Diyetteyiz aslinda ama ona rağmen böyle doktor alerjik çocuklar böyle olur diyet sadece ilerlemesini durdurur diyor..Annem geliyor arada sağolsun ama yine de yetmiyor

kayn validenizin büyütmesiyle sizinki bir olmaz o lafları boşverin

ama hem etrafınızda başka yardım edecek kimse yok hem kayınvalideyle yüz göz olmamak adına ondan yardım almıyorsunuz. e yani bilemedim nasıl olacak o?

üstelik eşiniz 6-10 çalışıyormuş o adam zaten perttir...öyle olmasa derim arada akşam yemeğine sabah kahvaltısına k.validenize gidin hep birlikte. e sizde o da mümkün değil. adam anca eve gelir ve bayılır uyur.
O isin sınırını bilmiyor ondan yardim istesem 1 2 yil sonra cocuğu ben büyüttüm ben yaptım diyecek bir insan Allah ona muhtac olmasın bazen telefonu aliyorum elime arayayım diyorum sonra boşver diyorum çünkü kizım 40 ı içinde ağlarken 2 3 gece benimle sabahladi soranlara 40 ina kadar ben baktım emmese bende dururdu dedi Allah eline düsürmesin

Benim oğlum da alerjikti, 15 aylık olunca geçti çok şükür ancak geçene kadar akla karayı seçtim, hem diyet yaptım hem de alerjen olmayan gıdalar vermek için kırk takla attım. Vitma markayı duymuşsunuzdur, ben ek gıda sürecinde hep oradan alışveriş yaptım, alerjik bebekler için ayrı tahıllar, tarhana sebze çorbaları, kurutulmuş doğal gıdalar satan bir marka şiddetle tavsiye ederim. Onun haricinde benim çocuğum da oldu olası oyuncak sevmeyen, hiç ilgisini çekmeyen bir çocuktu. Tencere tava kepçe kaşık ile oyaladım aylarca, kanguru varsa ben onun içinde taşır ev işlerini öyle hallederdim onu deneyebilirsiniz. Allah yardımcınız olsun zor çocukla ilgilenmek ayrı sabır istiyor cidden
Evet onun sebzeli makarnasını aldım bebek irmigi falan onlari kullaniyorum.Huysuz cocuk zor ama alerjik cocuk daha bir zor gerçekten

19 aylık bebeğıiim var. 16 boyunca gündüz evde uyumadı. Sadece bebek arabasında ve açık havada uyudu. Hiç ısrar etmedim. Herkes alıştır evde uyumaya dedi. Demek ki bebeğim böyle rahat dedim ve onun istediği gibi uyuttum. 17. Ayda birden evde uyumaya başladı. Yine aynı şekilde kesinlikle çorap giymez, bere, şapka, önlük takmaz. Ben de ısrar etmiyorum. Eylül aynını başına Kadar ayakkabı da giymedi. Bütün yaz havuz için olan slipstoplarla gezdi. Ayağına taş battı,acıdı vs ama ayakkabı giymedi. Ekim ayına doğru kendisi ayakkabı giymek istedi. Ne zaman kendi istedi o zaman giydirdim ayakkabı. Evde ya eşim ya ben olacağız. Annem ve babama doğumdan itibaren alışık olmasına rağmen kesinlikle onlarla yalnız kalmaz. Evimiz dubleks, üst kata çıkarken binbir Numara ile kaçıyorum. Başkası kucağına alamaz. Bir saat ağlar. O gün huysuzsa herşeye ağlar. Ama öyle böyle değil. İçli içli. Kusana kadar. Eşim olmasa bittim ben. 3 yaş diyorlar.

19 aylık bebeğıiim var. 16 boyunca gündüz evde uyumadı. Sadece bebek arabasında ve açık havada uyudu. Hiç ısrar etmedim. Herkes alıştır evde uyumaya dedi. Demek ki bebeğim böyle rahat dedim ve onun istediği gibi uyuttum. 17. Ayda birden evde uyumaya başladı. Yine aynı şekilde kesinlikle çorap giymez, bere, şapka, önlük takmaz. Ben de ısrar etmiyorum. Eylül aynını başına Kadar ayakkabı da giymedi. Bütün yaz havuz için olan slipstoplarla gezdi. Ayağına taş battı,acıdı vs ama ayakkabı giymedi. Ekim ayına doğru kendisi ayakkabı giymek istedi. Ne zaman kendi istedi o zaman giydirdim ayakkabı. Evde ya eşim ya ben olacağız. Annem ve babama doğumdan itibaren alışık olmasına rağmen kesinlikle onlarla yalnız kalmaz. Evimiz dubleks, üst kata çıkarken binbir Numara ile kaçıyorum. Başkası kucağına alamaz. Bir saat ağlar. O gün huysuzsa herşeye ağlar. Ama öyle böyle değil. İçli içli. Kusana kadar. Eşim olmasa bittim ben. 3 yaş diyorlar.
Oyy oy annelik zor zanaat vesselam

Siz çok sabırlı bir annesiniz.Öncelikle kendinize haksızlık etmeyin.Buraya konu açıp yardım isteyebilecek kadar bebeğinizi düsünüyorsunuz.Acaba bebeğinizin huzursuzluğun bir nedeni var mı? Azı dişler olabilir,alerjik diyorsunuz dokunduğu sizin bilemediğiniz yiyecekler olabilir mi?Elbet birçok şey denemişsinizdir.Hiçbiri değilse eğer bilinki geçecek bu süreçler Kendinizi rahatlatın.
Bu kadar stres yapmayın.
Kolaylıklar diliyorum

Kızım hep böyle ne yazık ki atak desem değil sürekli böyle 1 ayın içinde belki sadece 1 günümüz normal geciyordur gerisi hep anlattıgim gibi.Cani sağolsun yeter ki iyi olsun raziyim diyorum ama anne iyi ise bebek iyidir ben iyi olmayınca ona karşı verimli olamiyorum daya makarnayi daya basit çorbayı zaten yoğuet peynir yiyemiyor bir açığı var o acığı sebzelerle etlerle kapatmalıyim ama yapamıyorum geceleri yapayım desem ev sobalı mutfak amerikan mutfak kızım sobali odada yatıyor o uyuyunca hayat duruyor hani yapacak imkan ve zaman yok bana eşimi kacak göçek yakalarsam ona baktirıp yapıyorum işte arada.Cok sagolun güzel dilekleriniz icin 🥰
Ben köfteyi yapip buzluga atiyorum.hemen onlara kadar çıkarıp yemeklerine katıyorum.ette demir ve kalsiyum basta birçok vitamin mineral var. Alerjisi yoksa onun icin muhtesem bir besin. Sütten alamadıği kalsiyumu buradan kapatır.ev dağınık da olsa olur su an icin beslenmesine özen göster boşver hergun yer silinir mi bebeyle? Sobanin etrafını hızlıca bir bezle sil yeter.şu an kendini gereksiz isler icin sıktığın icin yersiz yere mutsuz oluyorsun.tahminim bu. Çünkü ben de öyleydim.ama düzelttim bu durumu. Evlat büyüyor zaman akıyor. Keske dememek lazim. Birgun tum evin toplu olacak. Hatta kizin sana yardim edecek 😇🤩 zamanin kiymetini bilmeliyiz 🙃 önemli olan onlar 😍

Kv ne gelince benimki de oyle söylüyordu.takilma amann.. sen çocugun icin hayatini kolaylastır gerisini takma. Eger ben cok baktim sen is yaptin derse; evet anne haftada 1 yardim ettin hakkin odenmez dersin. Hem iltifat edersin hem haftada 1 olmus olmasini hatirlatirsin. Birileri bsiey derse de evet annem her hafta bana birgun yardimci oluyor dersin. Ne var bunda.bunu soylerken de laf sokuyor gibi degil de hem minnet duydugunu hissettiriyor gibi olursa guzel olur tabi.

Hee bir de ne kadar zor bir bebek desen de 12 14 ay arasi cidden zor geçiyor.onun da etkisi var muhtemelen bu durumda.

.
Yürütece de koydum zamanında onda da durmadı salincakli mama sandalyesi aldik 600 lira verdik de eşimi ikna edene kadar çatladım boşuna almayalım durmaz dedi küstüm alacaksin dedim darladım adami hani dedim sallanırken durur iyi güzel aldık ama yok sadece 1 2 kere bindi kıyameti koparıyor ona bindirince.Ben temizlik derdine kafayı bozan biri hic olmadim ama en azindan bir mopla silmek üstünden de olsa toz alabilmek istiyorum o da yok sadece süpürge tutmakla nereye kadar bilmem
Bu bebekler cidden çok ilginçler. Alerjik olunca daha zor oluyordur eminim. Valla kimse size kızamaz. Deneyerek öğreniyoruz.
Her bebek her şeyi sevecek diye bir şey yok. Allah yardımcımız olsun. Ama anneniz de falanda mı durmuyor?

X