Alfabedeki hiç bir harfin birleşimi kalbimdekini anlatmaya yetmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buna çok katılıyorum. Rabbim kimseye dünyaya getirdiği evladının acısını yaşatmasın.
doğumundan itibaren ilmek ilmek emek veriyoruz .hayatımız o oluyor .maddi manevi kendimizden kısıp çocuğa veriyoruz.uykusuz kalıyoruz gerekince.hastalansa başını bekliyoruz.hele ki engelli anneleri melek bence hakkıyla bakıyorlarsa.yükleri çok ağır.karnımızda ki doğmamış bebekle bunları nasıl kıyaslarız?hele ki şehit anneleri varken

Bu kadar dramatik yaşama herşeyi?
dramatik ?
Her şey ?
yazdığımda, tuvalete atılmış çilekeş bir an yoktu. Algı meselesi. Kalp kırıcısınız. Çok farklı bu şekilde düşünmek. Bu durumların yıpratmadığı insan olduğunu düşünmüyorum, ben 25 yaşındayım. Bunlar bana fazla, size hafif gelebilir ama bir acı bu şekilde karşılanmaz. Ben olsam yapmazdım.. Sadece bunu söyleyebilirim.
Yaşadığınız kolay değil bende 3 kez bebek kaybettim ama sizin kadar kendimi bırakmadım çok zor süreç hem bedenen hem psikolojik olarak zor ama kendini bu kadar bırakma Allah kimseye yasatmasn

Son düzenleme:
doğumundan itibaren ilmek ilmek emek veriyoruz .hayatımız o oluyor .maddi manevi kendimizden kısıp çocuğa veriyoruz.uykusuz kalıyoruz gerekince.hastalansa başını bekliyoruz.hele ki engelli anneleri melek bence hakkıyla bakıyorlarsa.yükleri çok ağır.karnımızda ki doğmamış bebekle bunları nasıl kıyaslarız?hele ki şehit anneleri varken
Evet, bi kere 2 aylik embriyo kaybini kanli canli cocugunun kaybiyla kiyaslamak cok buyuk saygisizlik. Kimse kusura bakmasin. Kendini ve haddini bilmezlik. Esimle ben tup bebek tedavisi sonucu dondurdugumuz embriyolarin imha edilmesi icin onay verdik baska cocuk dusunmedigimiz icin. Bu mantikla bildigin cinayet islemisiz o zaman. 🤦‍♀️

Nasıl aynı olabilir bu acılar yapmayın lütfen.

Anne rahmine düşmüş ya da birkaç aylık anne karnındaki bebekle, doğurup büyüttüğün evladın acısı nasıl aynı olabilir?

Allah sonuncusunu size, kimseye yaşatmasın ama bu düşünceyle ömür boyu acı çekersiniz.

Etrafınızda daha gerçekci insanlar olsaymıs keşke.
Aklıma gelmisken bir anımı anlatasım geldi. Yıl 2013 ilk üniversite yıllarım bir gece alkolden istifra ede ede bütün halıları batırdım şiddetli alkolden gecenin 4-5 i babam annem hastaneye kaldırdılar beni. Artık gidiyorum sandım öbür tarafa bismillahlar, imana gelmeler neyse... acile aldılar komaya aldılar derken günlerdir yatmısım. Kendime gelmem uzun sürdü.

Sohbet ediyorduk bana dedi ki “sende yaşadığım acıyı düsük yaparken yasamadım acı cektim sanıyordum agrılarım kanlarım bir hicmis bana yasattıgın seye bak” demisti.
Kardesime de babama da dönerek siz bana ne yaşatıyosunuz böyle yaaaa demisti gülerek.

Kuzenimde düsük yapmıstı misal. Yanına gittik çok iyiydi sağlık olsun dedi, hayırlısı ne ise o olsun dedi. Şimdi iki tane aslanlar gibi yavruları var. Ne bileyim konu sahibi gibi birini hiç görmedim.

Evet hamilelik hormonları, annelik içgüdüsü geliyor tabi hamile olunca ama daha hareketini bile hissetmiyorsun ki. Yani bunu en doğru hangi kelimeyle anlatırım bilmiyorum ama aradaki bağ kurulmamış oluyor işte tam olarak. Belki garip gelecek ama ben hep hareketlerini hissettikten sonra olmadığı için şükrettim mesela. Daha geç bir kayıp daha çok üzerdi beni.

Evet ceycey bende sana katılıyorum. Anne karnında kaybetmekle büyüttüğün, kokusunu içine çektiğin çocuğun kaybı bir olamaz. Begüm Şen'in oğlu Atv kazasında ölmüştü. Kadın için çok üzülmüştüm. Ama helal olsun kadına diğer oğlu için metin kaldı.
Acıları kıyaslayamayız ama bazı insanların sınavı gerçekten ağır. Allah yardımcıları olsun.

Evet ceycey bende sana katılıyorum. Anne karnında kaybetmekle büyüttüğün, kokusunu içine çektiğin çocuğun kaybı bir olamaz. Begüm Şen'in oğlu Atv kazasında ölmüştü. Kadın için çok üzülmüştüm. Ama helal olsun kadına diğer oğlu için metin kaldı.
Acıları kıyaslayamayız ama bazı insanların sınavı gerçekten ağır. Allah yardımcıları olsun.
amin nihal.uzun yıllar önce Nazire Dedeman da evladını kaybetmişti.kadın o günden sonra çöktü hayata küstü.çocuğu adına dernek kurdu öyle yaşattı.allah hiçbirimize yaşatmasın evlat acısı

Aklıma gelmisken bir anımı anlatasım geldi. Yıl 2013 ilk üniversite yıllarım bir gece alkolden istifra ede ede bütün halıları batırdım şiddetli alkolden gecenin 4-5 i babam annem hastaneye kaldırdılar beni. Artık gidiyorum sandım öbür tarafa bismillahlar, imana gelmeler neyse... acile aldılar komaya aldılar derken günlerdir yatmısım. Kendime gelmem uzun sürdü.

Sohbet ediyorduk bana dedi ki “sende yaşadığım acıyı düsük yaparken yasamadım acı cektim sanıyordum agrılarım kanlarım bir hicmis bana yasattıgın seye bak” demisti.
Kardesime de babama da dönerek siz bana ne yaşatıyosunuz böyle yaaaa demisti gülerek.

Kuzenimde düsük yapmıstı misal. Yanına gittik çok iyiydi sağlık olsun dedi, hayırlısı ne ise o olsun dedi. Şimdi iki tane aslanlar gibi yavruları var. Ne bileyim konu sahibi gibi birini hiç görmedim.
Anneniz çok doğru söylemiş. Oğlum 2 aylıkken ciddi bir hastalık şüphesiyle 1 hafta hastanede yattı,orada yaşadığım üzüntüyle iki düşüğümde yaşadığım üzüntü kıyas bile edilemez.

Bugün iki gencecik evladını trafik kazasından kaybeden bir ailenin haberini okudum hâlâ etkisindeyim. Hangi acıyla kıyaslanabilir o ailenin hissettikleri?

Evet acı yatıştırmak doğru değil ama bu kadar dramatize etmenin de bir manası yok gerçekten.

Son düzenleme:
Anneniz çok doğru söylemiş. Oğlum 2 aylıkken ciddi bir hastalık şüphesiyle 1 hafta hastanede yattı,orada yaşadığım üzüntüyle iki düşüğümde yaşadığım üzüntü kıyas bile edilemez.

Benim ikinci düşüğümü annemler bile bir hafta sonra öğrendi şehir dışındaydilar söylemedim. Akrabalarımin hiç haberi olmadı.

Bugün iki gencecik evladını trafik kazasından kaybeden bir ailenin haberini okudum hâlâ etkisindeyim. Hangi acıyla kıyaslanabilir o ailenin hissettikleri?

Evet acı yatıştırmak doğru değil ama bu kadar dramatize etmenin de bir manası yok gerçekten.
Çok haklısınız söyledikleriniz de çok acı var bu acıların tarifi imkansız.
Allah hepinizin yavrularını bağışlasın, uzun sağlıklı ömürler dilerim🌸

Merhaba arkadaşlar, üye olmadan önce üyelikten sonra hep yazıp yazıp sildim çünkü hep bir yerde tıkandım. Sanırım yine öyle olacak.
Kalbimde bir acı var benim, büyük bir yangın. Belli sayılar ve hatta belli hava durumları var beni yoran.
29 Kasım’ 19 ilk yavrumu kaybedişim. 8 haftalık, evlendikten 4 ay sonra yuvamıza gelen canım. Yağmurlu bir hava, Rabbim gözümdekini gökyüzünün eşliğinde yağdırıyordu. Düşük oldu, aniden hiç bir belirtisiz bir gün içinde, keseyle birlikte pedime düştü kurban olduğum.

29’Mayıs 21
Haberi alır almaz,bana eşlik eden o yağmur..
Güzel kızım, 4 buçuk aylıkken gitti. Belli teşhisler kondu yarın ölür dediler ama o 1,5 ay dayandı. Benim güçlü kızım. Doğum günümde gitti benim kızım, artık bir doğum günüm yok benim. Normal doğum yaptırdılar, doktorsuz ebesiz hemşiresiz, ailemin olduğu odada tuvalete girerek kendi başıma doğurdum yavrumu, kendi elimle tuttum onu. Babasına benziyordu, benim güzel minik kızım.

Soruşturduk, gen sonuçları bekliyoruz. Kan pıhtılaşması ayrıca çıktı. Faktör 5’ miş bunlara neden olan. Tabi Rabbim böyle istedi, belki çok canı yandı kızımın değil mi? Rabbim kıyamadı. Hidrops fetalis vardı, belki iner belki gider dedikçe yoruldu kızım. Belki ondan Rabbim kıyamadı. Nasip, evet.

Cevaplarını biliyorum, güvendeler biliyorum. Ama yanıyorum. Etrafımda evladını değişik zamanlarda değişik şartlarda kaybetmiş insanlar var görüyor duyuyorum. Ama bu acı, şunun gibi olsaydı ya da kötü olsaydı diyerek azaltılmıyor ki. Çok yoruluyorum, özlüyorum. Olmayan yavrumun sütünü de sağdım biliyor musunuz? Rabbimin yavrun yok ama bak sana armağanım kokusu dedi gibi. Saklıyorum buzluğumda. Toprağa koydum iki yavrumu da hastanelerdeki o muameleyi kaldıramazdı yüreğim. Tek bir söz var arkadaşlar söyleyebildiğim, yanıyorum yoruluyorum. Özlüyorum, her anını her hissini. Her gün dua ediyorum Rabbim kimseye yaşatmasın diye, kimse yaşamasın.
Çok özlüyorum dostlar, yanıyor yüreğim..
Başka bir şekilde anlatamıyorum bu hissi..
Kiyamam size, ne kadar güzel kalbiniz var:KK43: Allah size hayırlısıyla güzel tatlı bebeler nasip etsin insallah. Allah kalbinizdeki yangını söndürsün, gönlünüze ferahlık versin inşallah. Size sımsıkı sarılıyorum buradan, hep mutlu olun inşallah ❤️

Çok haklısınız söyledikleriniz de çok acı var bu acıların tarifi imkansız.
Allah hepinizin yavrularını bağışlasın, uzun sağlıklı ömürler dilerim🌸
hepimizin hayatı değerli.şu virüsten sağ sağlim çıkalım tek dileğimm.isteyen herkes te anne olsunn

Sizi çok ama çok iyi anlıyorum. O acıyı dindirecek hiçbir cümle yok. Zaman da ilaç değil maalesef. Ben de kaybettim yavrumu 2 yıl önce. Yüzünü bile göremeden, kokusunu içime çekemeden toprağa verdim. Dünya geldikten 3 dakika sonra vefat etmiş oğlum. Tüp bebek tedavisi ile hamile kalmıştım. İkizi var oğlumun. Rabbim onu bana bağışladı, şükür. Onun varlığıyla avunuyorum. Ama her şey yarım, her şey eksik. Rabbim size de evlat sevinci yaşatsın, bol bol sabır versin. Kimseye de evlat acısı yaşatmasın.

20 hafta öncesi doğum olarak kabul edilmiyor zaten, düşük olarak görülüyor.
Bazı insanlar acıyla, acıdan beslenir, konu sahibi de bu kişilerden sanırım.

Forumda çocuğunu doğurup kaybeden, doğumdan 1 gün önce kaybeden kadınlar var, denk gelmişizdir hepimiz. Onların konularında hiç böyle ağdalı cümleler, abartı betimlemeler hatırlamıyorum. Kendi sağlığı için bu "beslenme"den çıkması lazım. Üyeliğini iptal etmiş ama hala takip ediyorsa diye yazmak istedim.

Güzel kalbinize sağlık, Allah razı olsun. Allah güzel kalbinizin karşılığını versin size de..
Doktor ihmali vardı, bende kan pıhtılaşması olabileceğini ve bu testi yaptırmayı bu platformda farkettim ben ve doktorlara bunu öneren bendim maalesef.. Ama her şey için çok geçti.
Ben de şu kısma değinmek istedim, bu tarz genetik araştırmalar hemen yapılmıyor. Belli bir prosedür var. Habitüel abortus dediğimiz tekrarlayan düşüklerde, ki bu da 3 ve üzeri oluyor, belli zaman kriterleri de var, ileri tetkikler yapılıyor. Hemen ihmal diye insanları suçlamayın.

sizin kriterlerinizle bilimin kriterleri farklı, dediğim gibi bir durum olsaydı da araştırılmasaydı haklısınız derdim.

faktör 5 leiden mutasyonundan bahsediyorsunuz sanırsam. Bu oldukça spesifik bir test. Ha diyince her abortusa yapılmıyor maalesef.

acınızı anlıyorum ancak etrafı suçlayıp, sürekli yas içinde yaşamak için uğraşıyorsunuz siz. Bu psikolojiden kurtulmak istemediğiniz için aldığınızı iddia ettiğiniz psikolojik terapiler de işe yaramaz. Bilginiz olsun.

diğer konuya sevgili üyeler çok güzel değinmiş zaten bana söylenecek bir şey kalmamış. Klavyelerine sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X