Ali paşa oskay'a giden var mı?

scooch

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2009
6
0
42
Arkadaşlar hamileliğimin 20. haftasındayım. Acıbadem Hatanesinde bir profa gidiyorum. Ancak bu hafta kendisinin acıbadem dışında bir hastaneye gelmeyeceğini öğrenerek şok yaşadım .Çünkü acıbademde doğum fiyatları 7500 11000 civarında .Doktorumu değiştireceğim. Ethica Hastanesinde Ali Paşa Oskay'a giden varmı daha önce fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.

canım vardırda gözlerıne çarpmamıştır ben yenı basladım ve gercekten harıka bır doktor medıcal parka gıdıyordum ılgısızlık yuzunden bıraktım bende burdakı tavsıyeler uzerıne ona basladım ali paşa oskay harıka bir doktor bir sey soramıyorsun senı karsısına alıp a dan z ye herseyı anlatıyor görusmek uzere tavsıye ederım ...

var var :) yeni doğum yaptım ... bebeğim 4 gün geç kaldı ... ogüne kadar normal doğum olmaması için bir sebep yok diyordu ama bir gün içinde riske atamam dedi diye alalacele sezeryanla doğum yaptım ... doğru muydu yalan mıydı hala emin değilim ... doğumum ve sonrası çok rahat geçti ... ancak dikişim yamuk ... tavsiye der misin dersen ... ne edebilirim ne de edemem :)) sen karar ver ... hoşçakal ...

bu arada dikişim düzeldi ... yeni olmasından dolayı şişlik yapmış ondan yamuk gibi gelmiş....

merhaba,
ben şuan 9 haftalık gebeyim ve Ali Paşa Bey'e gidiyorum.Yumuşak mizaclı biri.Sadece 2 kere gittim.Çok iyi diye tavsiyeler okudum.Sanırım onunla devam edeceğim.Mart sonunda bir daha 2li testler için gideceğim.O zaman daha net bir cevap verebilirim.

Gözde1802 arkadaşım,
Allah sana ve bebeğine uzun ve sağlıklı bir ömür versin.Darısı bizim başımıza.Bende Ali Paşa Bey'e gidiyorum.Sezeryan ücreti ne kadar tuttu?Bizimle paylaşırsan çok sevinirim.

evet yenı ücretler nelerdir.
normalde bende Esra hanıma gidiyorum ama hastane çokkk pahalı..
toksoplazma testleri 240 TL tuttu...
ikili test ne kadar acaba?
normal doğumda ssk lı 2500 TL imiş.
sezeryanı hiç bilmiyorum...
evet hastaneyi çok methedıyolar ama bayağı pahalı geldı bana...
açıkçası ben devam etmeyı düşünmüyorum
ama tabiki son ana kadar her şey değişebilir.

herkese merhaba.bende tüp bebek tedavisiyle hamile kaldım. ama tüp bebek merkezindeki ücretlerin fazlalığı nedeniyle artık başka doktora devam edeceğim. epey bi araştırdım ve ali paşa beyi buldum.benim arkadaşlarımyendioğan yoğunbakımında çalışıyor.onun dışında ali paşa bey benim akademisyen tanıdıklarımn ahbabı çıktı:) ben kendisini çok sevdim. bundan sonra onunla devam etmeye karar verdim. şu anda onunla devam eden arkadaşlar yaşadıklarımızı paylaşalım.

ben şuan 39.haftamdayım.Normal doğum olacak.Kızım her an gelebilir.
Doktoruma çok güveniyorum,beni istediğin an -anormal bir şeyler hissettiğinde- hiç düşünmeden saat kaç olursa olsun beni arayacaksın,ben seni yönlendireceğim dedi.
Gönlüm rahat doğumu bekliyorum.

3000 lira civarı bi fiyatla çıktık hastaneden 2010 un şubat ayında ... sevgiler ...

gözü kapalı tavsiye edebileceğim mükemmel bir doktor, çok zor bir hamilelik geçirdim, hem şekerim hem tansiyonum çıktı, her hafta yanındaydım, bir doktordan öte baba gibi ilgilendi diyebilirim.
doğumumu da ethicada yaptım, odalar küçük, çok konforlu değil, ama personelden memnun kaldım.

Merhabalar 2010 nisanda doğum yaptım doktorum Ali Paşa beyden Allah razı olsun..son anda sezeryan olmak zorunda kalmama rağmen hep normal doğumdan yanaydı ve çok çok ilgili bir doktor..benim bebeğim 41 haftaya girdi ve hala gelmeyince suyu da azalıp kordon dolanması olunca boynunda sezeryan oldum..
ablamın da aynı şekilde doğumunun başından sonuna o takip etti..güven veren bir doktor gerek görmedikçe tahlil vs istemez bile..
şuan kardeşimin kistleri var takibini yine kendisi yapıyor
şuan ethichadan ayrıldı kendine bakırköyde muayenehane açtı Nur tüzüner ile birlikte haberiniz olsun..

Kendisini çok severim. Çok iyi bir doktordu benim için, taaaa ki erken doğumuma sebep olana kadar:
Çok iyi giden bir hamileliğimin 28. haftasında şeker yüklemesi yapıldı. Biliyorsunuz Karatay bunun düşüğe yol açtığını söylüyor. Akabinde 30. hafta beni kontrole çağırdığında suyumun bittiğini görmüş ve bana söylememiş (!). Zavallı "ben"i, böyle kritik bir durumda, taaa 15 gün sonra kontrole çağırıyor (32. hafta). Hiçbirşeyden habersiz gittiğimde, suyumun bitmek üzere olduğunu söylüyor. Bebeğin kalp atışları da felaket, can çekişiyor. Yorum: "hazırlıklı olun, bebeğiniz ölü-sağ-sakat doğabilir". Acil doğuma giriyorum. Bebek 1,1kg., prematüre olarak doğuyor. Neyse ki sakat değil, ama bebek 34 gün kuvözde kalıyor, zira o kadar küçük bir bebeğe evde bakamayız. Çocuğum şimdi 7 yaşında ve süper bir bakıma rağmen (çok zorluklar çektik) akranlarını daha yeni yakaladı...
Ali Bey'e "neden suyumun bittiğini 15 gün önce geldiğimde söylemediniz" diye sorduğumda "benim hatamdı, seni daha önce çağırmam gerekirdi ve sana söylemem gerekirdi" diyerek hatasını kabul etti. Benim ailemde şeker hikayesi var. Neden bana yükleme yaptınız ? Şimdi Karatay söylediğinde, elimdeki testlere baktım ve yüklemeden 1 ay sonra erken doğum olduğumu fark ettim. O an bebeğimin sorunlarıyla o kadar meşguldüm ki, yeriydi ki dava bile açabilirdim, ama biz can derdimizle uğraşıyorduk.
Bize yaşattıklarını bir biz biliriz, diyerek artık başkaları da bilsin istiyorum. O kadar da iyi bir doktor değilmişsin Ali Bey...

Herkese Merhaba, ben de Ali Paşa Oskay'da doğum yaptım. Hayatımda tanıdığım en güvenilir, en komplekssiz, en net doktorlardan biri. Hamile kalmayı istediğim dönemden, doğum yapıp hastaneden çıkmama 2 saat kala olan zamana kadar her anda hep yanımızdaydı. Gereksiz testlerden, kutu kutu vitaminlerden hastasını uzak tutan, kesinlikle hastayı hayallerde uyutmayıp her daim gerçekçi konuşan br doktor. Biz çok memnun kaldık. Daha da popüler olmayı hak ediyor aslında ama kendisi de söyler, gereksiz nst'lere sokmadığı ve muayene anında birçoğunu kalbinden vuran "işte bu bebeğinizin minik ayakları", "aynı babası" gibi laflar söylemediği için genelde belli bir kitle tarafından tanınır kalıyor.Ethica'dan ayrılmış duyduğuma göre. Çok üzüldüm. İkinci çocuk olursa Allah nasip ederse yine bulup ona gideceğim.

Kendisini çok severim. Çok iyi bir doktordu benim için, taaaa ki erken doğumuma sebep olana kadar:
Çok iyi giden bir hamileliğimin 28. haftasında şeker yüklemesi yapıldı. Biliyorsunuz Karatay bunun düşüğe yol açtığını söylüyor. Akabinde 30. hafta beni kontrole çağırdığında suyumun bittiğini görmüş ve bana söylememiş (!). Zavallı "ben"i, böyle kritik bir durumda, taaa 15 gün sonra kontrole çağırıyor (32. hafta). Hiçbirşeyden habersiz gittiğimde, suyumun bitmek üzere olduğunu söylüyor. Bebeğin kalp atışları da felaket, can çekişiyor. Yorum: "hazırlıklı olun, bebeğiniz ölü-sağ-sakat doğabilir". Acil doğuma giriyorum. Bebek 1,1kg., prematüre olarak doğuyor. Neyse ki sakat değil, ama bebek 34 gün kuvözde kalıyor, zira o kadar küçük bir bebeğe evde bakamayız. Çocuğum şimdi 7 yaşında ve süper bir bakıma rağmen (çok zorluklar çektik) akranlarını daha yeni yakaladı...
Ali Bey'e "neden suyumun bittiğini 15 gün önce geldiğimde söylemediniz" diye sorduğumda "benim hatamdı, seni daha önce çağırmam gerekirdi ve sana söylemem gerekirdi" diyerek hatasını kabul etti. Benim ailemde şeker hikayesi var. Neden bana yükleme yaptınız ? Şimdi Karatay söylediğinde, elimdeki testlere baktım ve yüklemeden 1 ay sonra erken doğum olduğumu fark ettim. O an bebeğimin sorunlarıyla o kadar meşguldüm ki, yeriydi ki dava bile açabilirdim, ama biz can derdimizle uğraşıyorduk.
Bize yaşattıklarını bir biz biliriz, diyerek artık başkaları da bilsin istiyorum. O kadar da iyi bir doktor değilmişsin Ali Bey...

Çok geçmiş olsun yaşadıklarınız kolay şeyler değil. Ali bey'i herkes çok seviyor ve herkes çok memnun.. Ama ben de aynı şeyleri düşünmüyorum. Gayet ilgisiz bir hekim.. Bebeğimin gelişimi durduğu için kendisi tarafından kürtaj yapıldım. Bütün ilgisi kürtajı yapana kadardı. Kürtajdan sonra adet göremedim uzunca bir süre. Dayanılmaz kasık ağrıları vs.. Kendisine telefonla hiçbir şekilde ulaşamıyorsunuz bu gibi durumlarda sizi yanıtlamıyor! Başka bir doktora gittim adet kanamamın içerde biriktiğini ve kürtajı yapan doktora gitmem gerektiğini söyleyince kendisine gittim.. Gayet normal bir şekilde "rahim ağzın yağışmış olabilir biraz daha bekle adet olamazsan gel açıcam" dedi.. Ben ısrarla bekledim kendimce evde adet söktürsün diye otlar içtim vs. 80 günün sonunda adetim geldi... Kürtaj üzerinden 10 ay geçti. Ne mi oldu? Gittikçe her ay biraz daha azalan adet şikayetiyle rahim filmim çekildi. Sonuç: Kürtaj sebebi ile rahim ağzında yapışıklıklar. Ve hala bebek sahibi olamadım tekrar! Biraz araştırırsanız kürtaj sonrası yapışıklıkların kürtaj hatasından kaynaklandığını okursunuz her yerde... Şimdi çözüm arıyorum tekrar bebek sahibi olabilmek için...

X