Allah aşkına akil fikir verin oglumu memeden nasil kesebliirim

Ayse19821982

Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2020
128
56
39
Travma olacak diye birçok kişi karşı çıkıyor ben de cıkardım ama malesef mecbur olunca herşey deneniyor .benim de aynı şekilde hiçbir şekilde bıraktıramamıştım.mememi biraz siyaha boyadım göz kalemiyle ,çocuğum görünce çok ağladı içim yandı .pişman olmuştum ama böylece kesildi.kesin çözüm emin ol.çaresiz kalırsan bunu dene.kızım şu an 11 yasında travmatik bir durumu yok .oğlumu limon sürerek bıraktırmıştım

burcak86

hiçbişe değişmesin
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2011
7.357
25.266
20 ay ara bi zaman aslında şimdi bıraktırılmaz, 24 ayı beklemelisin. Şu aylarda yenidoğan gibi oluyorlar ama geçiyor. Kızımda anlatarak kesmiştim sütten ama kızım ezelden makul uyumlu bi çocuktu, benim oğlum da 20 aylık şuan ,dört ay sonra dediklerimi anlar mı emin değilim ama hiç girişimde bulunmadım iki yaşı bekliyorum , bence sabret biraz daha

nejfer

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2016
847
736
33
kizlar 20 aylik oğlum var memeye bağımlı gece gunduz emiyor. oglen uykusu bile memede. uyanikken de memede. kac defa kesmeye calistim 2-3 gun gunduz emmedigi oldu ama eninde sonunda resmen kendimi emzirirken buluyorum. Gece zaten full memede

emdigi sürece kesinlikle hiçbişey yemiyor. biberonla süt icmiyor.
Emzirmedigim zaman surekli kucağım da gezmek istiyor . uykuya da emerek uyumaya alistigi icin dalamiyor . geçen iki gun hic emzirmedim gündüz.
oglen hic uyumadi aksam 6 gibi kendisi daldi yarim saat sonra tekrar meme icin agladi uyku arasi verdim gene. ona ragmen 10 bucukta uyandı sabaha kadar meme de durdu

buarada salca sürdüğümde emmeye devam etti tadı kötüymus filan farketmiyor

Artık tamamen kesmek istiyorum bi yol gosterin fikir verin :KK43: emzirmeyince süt dolmuyor bile yok yani. emzik niyetine tutuyor.. yemek bile yapamaz hale geldim hala kucağım da gezdiriyorum Cok yoruldum bunaldim daha kahvalti etmedim yetisemiyorum hicbiseye.. hayatim mafolmus gibi hissediyorum. . ne zaman bitecekkk..
Bende sabır tasi ile bırakırdım 25 aylikken ama kararlı olabilmek en onemlisi

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 529 gün geçti.

beatitude

Sonsuz mutluluğum canım ailem
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mart 2020
966
4.669
kizlar 20 aylik oğlum var memeye bağımlı gece gunduz emiyor. oglen uykusu bile memede. uyanikken de memede. kac defa kesmeye calistim 2-3 gun gunduz emmedigi oldu ama eninde sonunda resmen kendimi emzirirken buluyorum. Gece zaten full memede

Emzirmedigim zaman surekli kucağım da gezmek istiyor . uykuya da emerek uyumaya alistigi icin dalamiyor . geçen iki gun hic emzirmedim gündüz.
oglen hic uyumadi aksam 6 gibi kendisi daldi yarim saat sonra tekrar meme icin agladi uyku arasi verdim gene. ona ragmen 10 bucukta uyandı sabaha kadar meme de durdu

Artık tamamen kesmek istiyorum bi yol gosterin fikir verin :KK43: emzirmeyince süt dolmuyor bile yok yani. emzik niyetine tutuyor.. yemek bile yapamaz hale geldim hala kucağım da gezdiriyorum Cok yoruldum bunaldim daha kahvalti etmedim yetisemiyorum hicbiseye.. hayatim mafolmus gibi hissediyorum. . ne zaman bitecekkk..
Meme işi zor iş. Bebeğin oral dönemde büyük olası Buda en az 4 ay sürecek. Benim kızım 26 aylık. Şu annsadrce 24 saatte iki bazen üç emiyor. Bir ay oldu hemen hemen böyle. Ben gece emzirmesini bıçak gibi kestim çünkü uykuları düzelir sandım. Düzelmedi. Gerçekten emzirmenin en zor olduğu dönemler. Ya bıçak gibi kesip travmaya göz yumacaksın yada birazdaha sabredip oral dönemi atlatıp azaltarak bıraktıracaksın. Eğer istediği zaman ağlayarak krizlere giriyorsa ihtiyacı var demek ama bir şeyler araya koyup atlatabiliyorsan ihtiyaç isteği değil bu demek oluyor. Ben emzirme danışmanına danışmıştım. En doğru yolun azaltmak olduğunu söylemişti yani azaltarak bıraktırmak. Ama çok zor gerçekten 26 aylık hala memelerim yara oluyor aşırı emince süt olmadığı için. Allah kolaylık versin en iyi yol senin kendini iyi hissederek bulacağın yoldur. Kolay gelsin

ayse005

Guru
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2011
15
6
Bence meme de sigara gibi azaltırsan hayatta bıraktıramazsın bıçak gibi kesip olacaklara dayanacaksın şahsi görüşüm. Ben elektrik bandı yapıştırmıştım açıp bakıyordu yok gitmiş artık yok kötü olmuş falan dedim ilk geceler zorlandık tabi ikimizde ama siz kararlı olursanız çözümlenir
Bizim de 21 aylıktı resmen beni yalancı meme gibi kullanıyordu gece uykusu denen bişi kalmamıştı bende de. Sabredecekdiniz ağlamasına ilgisini başka yönlere çekmeye çalışın Allahım kolaylık versin

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 3638 gün geçti.

zeynepp444

ALLAH İÇİN OLMAYACAKSA OLACAKLARIN Bİ ÖNEMİ YOK
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2017
564
599

Ben keseli 3 gün oldu ve baya kolay oldu ucuna bant yapıştırdım görür görmez emmeyi bıraktı arada açıyor bakıyor öpüyor geri kapatıyor 😁

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 56 Kg. ile 75 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 174 cm. Başlangıç Kilom :89 Kg. Şimdiki Kilom :76 Kg.

royem

kavgamin-cicegi
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2008
2.033
2.222
cok teşekkür ederim♡ dediginiz gibi yaklasik 1-2 haftadir azaltmaya calistigim icin bugun gunduz hic vermedim sadece sabah 8 gibi emmisti. yemeğini de güzelce yedi. meme için de israr etmedi bu sefer. cok iyi gidiyor ama geceyi nasil yapacagim :KK43: Ayagimda salladigimda da uyumuyor ve genelde hep o noktada pes edip veriyorum direk daliyor uykuya. (tabi sonra sabaha kadar memede). meme vermeden uykuya dalmayi basarsak gece uyandığında vermeli miyim sizce yoksa tekrar dalana kadar sabretmeli miy

Yaninda su bulundur. Her uyandiginda su ver. Sen kararli olmazsan bir Berit bir vermezsen olmaz. Kolay gelsin

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1311 gün geçti.

Kahvetelvesimoon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
3.982
1.744
Ben tiksindirme yoluyla biraktirdim nar eksisi sürdüm mememe kaka pis olmus dedim birakti bende cok emzirdim biraktiramadim 25 ay emdi iligimi kuruttu en son nar eksisini aldim sürdüm migdesi bulandı
Bende salca surdum bugun ama cok agladi gordukce korktu beyninde kalirsa psikolojik olarak ondan korkuyorum

su00

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
2.816
1.390

Ben sabır taşı denedim ise yaradı aktarlarda var

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 744 gün geçti.

askzor

canımın içi sevdiğim ♡ prenses kızım ❤️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2013
2.210
2.479
28

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 835 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 161 cm. Başlangıç Kilom :87 Kg. Şimdiki Kilom :69.9 Kg.

su00

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
2.816
1.390
Geceleri uyanıp ağladı mı meme için
1 2 gece evet o da çok az hemen annecim bekle tuvalete gidip geliyorum dedim babasının yanında ağlama devam etti banyoda tekrar sürüp yanına gittim. İstemedi görünce. Ama sürekli sarıldım öptüm öpe öpe yanındayım seni çok seviyorum gibi şeyler söyleye söyleye uyuttum. Kimisi bir şey sürmenin yanlış olduğunu söylüyor. Ben surmektense babanın uyutmasina daha çok karşıyım ben sürdüm ama hep öptüm kokladım. Ama babası ya da başkasıyla uyusun diyenlerin fikri cok canice bence bebek hem memeyi hem anneyi kaybediyor

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 744 gün geçti.

defne1453

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2015
1.457
1.597

Azaltarak kesmek en doğrusu ama bagımlı bıe bebek ise bu neredeyse ımkansız. Bizde aşırı aşırı bir bagımlılık vardı, yemek yemıyor sadece sütle yetınıyordu. Doktorumuz acil kesmem gerektıgını söyledi. Tabı ben kıyamadım önce azaltmaya calıstım ,annemın yanında yazlıktaydım oyalayabılırdım ama olmadı. Arkadasım siyah kalem sur dedı işe yaramadı. En son sirke surdum ıstedıkce onun kokusuna tiksindi. Cok sukur bıraktı, o kadar korkuyorduk ki kaynanam bile kesecegın zaman yardıma geleyım dıyordu 🙈 İnşallah sizde sağlıklı bir sekılde bırakabılırsınız. Genellikle 18. Aydan sonra emme baska bırseye dönüşüyor çünkü

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-01-2023

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 220 gün kaldı.

Bebeğinizin burnunu oluşturacak hücreler burun boşluğunda gelişmeye başlar. Yüz dokuları da temel yüz parçalarını oluşturmak üzere birleşmeye başlarlar. Ayak parmaklarının boğumları her bir ayak plağında görülmeye başladı. Ayak plağının üstündeki deri geri çekilerek gelecekte parmakları oluşturacak yapıya dönüşmeye başladı. Anneler yüzünü günde birkaç kez yıkayarak deri döküntülerine engel olabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Kahvetelvesimoon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
3.982
1.744
Azaltarak kesmek en doğrusu ama bagımlı bıe bebek ise bu neredeyse ımkansız. Bizde aşırı aşırı bir bagımlılık vardı, yemek yemıyor sadece sütle yetınıyordu. Doktorumuz acil kesmem gerektıgını söyledi. Tabı ben kıyamadım önce azaltmaya calıstım ,annemın yanında yazlıktaydım oyalayabılırdım ama olmadı. Arkadasım siyah kalem sur dedı işe yaramadı. En son sirke surdum ıstedıkce onun kokusuna tiksindi. Cok sukur bıraktı, o kadar korkuyorduk ki kaynanam bile kesecegın zaman yardıma geleyım dıyordu 🙈 İnşallah sizde sağlıklı bir sekılde bırakabılırsınız. Genellikle 18. Aydan sonra emme baska bırseye dönüşüyor çünkü
Geceleri uyanip aglayinca naptiniz meme emmeden geri uyumuyor bizimki

defne1453

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2015
1.457
1.597
Geceleri uyanip aglayinca naptiniz meme emmeden geri uyumuyor bizimki
Bir süre tv izledik, gece epey oturduk. O sıra ben sınavlara calıstıgım ıcın cok sorun olmadı cok sukur. Muz ve havuc yiyordu kalktıgında. Tabi dalması cok zor oluyordu ama bir şekilde sallayıp uyutuyordum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-01-2023

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 220 gün kaldı.

Bebeğinizin burnunu oluşturacak hücreler burun boşluğunda gelişmeye başlar. Yüz dokuları da temel yüz parçalarını oluşturmak üzere birleşmeye başlarlar. Ayak parmaklarının boğumları her bir ayak plağında görülmeye başladı. Ayak plağının üstündeki deri geri çekilerek gelecekte parmakları oluşturacak yapıya dönüşmeye başladı. Anneler yüzünü günde birkaç kez yıkayarak deri döküntülerine engel olabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın