Allah aşkına yardım edin

Nasıl bu şekilde anlayabildiniz bilmiyorum ama herkes sizin düşündüğünüz kalıplarda özür dileyecek bişey yok. Bazen bir davranış,bir bakış bile özür yerine geçiyor. Salt materyalist bir bakış açısıyla bunu anlamanızı beklemiyorum, insanların travmalarını bu kadar hafif görmenizden banane ama olmaz özür dilemedi tavrınızdan hoşlanmadım.
Eşinizle başlamanıza sevindim Inşallah büyük bir olgunlukla bundan sonraki hayatınızda bu olayı ne olursa olsun sizin önünüze getirmez
Buradaki çoğunluk haklı olarak bunun sizin için dezavantaj olduğunu düşünüyor ama inşallah olmaz demekten başka birşey gelmiyor elden ben şahsen kalpten sevindim

Alıntıladığınız arkadaş en başından beri sizi savunuyor ve size üzüldü. Yazdığı şey tamamen iyi niyetle ve sizin üzülmemeniz için ama görüyorum ki kötü olan yine bu arkadaş olmuş. Adam hakli diyenleri hoş gördünüz, size gelinliği yaklaştırmayan adamı da hoş gördünüz. Oysa biz sadece sizin travmanıza üzülmüştük. Hayat sizin hayatınız mutlu olmanıza sadece seviniriz ama gelip burada tavrnızdan hoşlanmadım diyebiliyorsunuz, diğer taraftan size haksızlık yapan adam için kara kara düşünüyordunuz. Ben de tavrinızdan hiç hoşlanmadım.
Çok fazla insan yprum yazdı hangisi hangi görüşteydi bunu takip etmedim. Yazan kişiyi de suçlamadım sadece bir cümlesi üzerinden yorum yaptım ki madem herkes istediğini yazabiliyor birinin bi tavrından hoşlanmadığımızı belirtmek de çok doğal olsa gerek. Kimse kötü değil öyle görmüyorum,sakin olun ❤️

Çok fazla insan yprum yazdı hangisi hangi görüşteydi bunu takip etmedim. Yazan kişiyi de suçlamadım sadece bir cümlesi üzerinden yorum yaptım ki madem herkes istediğini yazabiliyor birinin bi tavrından hoşlanmadığımızı belirtmek de çok doğal olsa gerek. Kimse kötü değil öyle görmüyorum,sakin olun ❤️

Ben gayet sakinim, bu tavırları görmeye çok alıştık zaten. Siz mutlu olun biz de mutlulugunuzla mutlu oluruz ama kendi iyiliğiniz için yazılanları göz ardı etmeyin derim. Mutluluklar dilerim.

Alıntıladığınız arkadaş en başından beri sizi savunuyor ve size üzüldü. Yazdığı şey tamamen iyi niyetle ve sizin üzülmemeniz için ama görüyorum ki kötü olan yine bu arkadaş olmuş. Adam hakli diyenleri hoş gördünüz, size gelinliği yaklaştırmayan adamı da hoş gördünüz. Oysa biz sadece sizin travmanıza üzülmüştük. Hayat sizin hayatınız mutlu olmanıza sadece seviniriz ama gelip burada tavrnızdan hoşlanmadım diyebiliyorsunuz, diğer taraftan size haksızlık yapan adam için kara kara düşünüyordunuz. Ben de tavrinızdan hiç hoşlanmadım.
bana ınsanların travmalarını hafıfe alıyorsun dedı
bana dedı bunu :KK70:
kendısını travmadan travmaya surukleyen bırı oldugu ıcın salt destek vermıs konuyu cok cıddıye almıs bana dedı
2 gun zaman ayırıp dua edıp hayrlısını ısteyen sonuna kadar destekleyıp gercegı gormesı ıcın ornekler veren hatta esımın bıle fıkrını alıp yazan bana soyledı
ben eşşekligime doymayayım dıyor ve gıdıyorum :KK70:

Ben gayet sakinim, bu tavırları görmeye çok alıştık zaten. Siz mutlu olun biz de mutlulugunuzla mutlu oluruz ama kendi iyiliğiniz için yazılanları göz ardı etmeyin derim. Mutluluklar dilerim.
Yukarıda dedim ya ben herşetin düzeleceğine inanarak bir tercih yaptım diye. Bu tercihi yaparken körükörüne toz pembe hayaller kurduğum sanılmasın. Sizin yazdıklarınızın da o yönde olduğunu biliyorum ve emin olun dikkate alıyorum. Yoksa kimse manyak değil tanımadığı etmediği birinin mutluluğuna niye laf soksun ki? Tam tersine günlerdir beniml birlikte siz de dertlendiniz,vakit ayırdınız,düşündünü,akıl verdiniz. Herkes düşüncelerinde kendi yaşam tecrübesine göre haklı. Çok beklenen bir dizinin sezon finali bazen çok fos çıkar ya aklımızdaki hiç bi soru işareti giderilmez. Çok yüzeysel bitirilir, bi sürü soruyla bu muydu yani deriz. Bizimki de öyle oldu, seyircilerden memnun olmayan da var. Ama yönetmenin elinden gelenin en iyisi buydu

bana ınsanların travmalarını hafıfe alıyorsun dedı
bana dedı bunu :KK70:
kendısını travmadan travmaya surukleyen bırı oldugu ıcın salt destek vermıs konuyu cok cıddıye almıs bana dedı
2 gun zaman ayırıp dua edıp hayrlısını ısteyen sonuna kadar destekleyıp gercegı gormesı ıcın ornekler veren hatta esımın bıle fıkrını alıp yazan bana soyledı
ben eşşekligime doymayayım dıyor ve gıdıyorum :KK70:

Kari koca arasına girilmezmis ben artık tovbe ediyorum :) gunun sonunda barış sağlanınca biz kötü oluyoruz. Gerek yok.

18-19 yaşındaki gençler birbirini öptüğü fotoları saklayabiliyor, biraz yaşın getirdiği cahillikler diyeyim, anı yaşarken doğru gelebiliyor sonra baş ağrıtabiliyor aynı bu konuda olduğu gibi.
aaa yok yok,bence öpüşmek cinsel içerikli bir durum değil,ondan da bahsetmiyordum mune hanım :KK48:

ben yanlış hatırlamıyorsam müstehcen içerikli fotoğraflar çekilip depolanmış usb'de. o tarz bir durumdan bahsediyordum :)

yoksa öpüşmek bence normal bir şey :) hoş ben fotoğraflamam ama, dediğiniz gibi o yaştaki ergenler yapabiliyor ,kanları deli akıyor napsınlar,anlamak lazım :KK48:

Nasıl bu şekilde anlayabildiniz bilmiyorum ama herkes sizin düşündüğünüz kalıplarda özür dileyecek bişey yok. Bazen bir davranış,bir bakış bile özür yerine geçiyor. Salt materyalist bir bakış açısıyla bunu anlamanızı beklemiyorum, insanların travmalarını bu kadar hafif görmenizden banane ama olmaz özür dilemedi tavrınızdan hoşlanmadım.
İnsanlar iki gündür sizin derdinizle dertlendi, hem yaşadıklarınıza, hem burada eşinizin savunulmasına çok kalbim kırıldı. Üstüne kadın dayanışmasını gördüğüm bu platformda tek yaptığı sizi savunmak olan bir hemcinsinize olan cevabınıza da kalbim kırıldı. Belki duygularınızdan dolayı bazı şeyleri gözardı ediyorsunuz, ama insanların desteğini, mantıklı yorumlarını dinlemeseydiniz eşiniz hiç geri adım atmamış olabilirdi. Duyduklarınızdan fazlasını da duyabilirdiniz. Neyse umarım hisleriniz doğrudur ve mutlu olursunuz diyorum, en nihayetinde bu hayat sizin.

Kari koca arasına girilmezmis ben artık tovbe ediyorum :) gunun sonunda barış sağlanınca biz kötü oluyoruz. Gerek yok.

İnsanlar iki gündür sizin derdinizle dertlendi, hem yaşadıklarınıza, hem burada eşinizin savunulmasına çok kalbim kırıldı. Üstüne kadın dayanışmasını gördüğüm bu platformda tek yaptığı sizi savunmak olan bir hemcinsinize olan cevabınıza da kalbim kırıldı. Belki duygularınızdan dolayı bazı şeyleri gözardı ediyorsunuz, ama insanların desteğini, mantıklı yorumlarını dinlemeseydiniz eşiniz hiç geri adım atmamış olabilirdi. Duyduklarınızdan fazlasını da duyabilirdiniz. Neyse umarım hisleriniz doğrudur ve mutlu olursunuz diyorum, en nihayetinde bu hayat sizin.
Tesekkur ederim kızlar 🥰

Hayatımın en zor yolculuğuna çıkacağım birazdan kabus gibi. Şu an yaşadığım hiç birşey gerçek gibi gelmiyor. Yeni üyelik açtım öncekinde kişisel bilgilwrim ifşa olur diye lütfen kapatmayın
4 senelik beraberlik ve 6 aylık bir evlilik çoK sevdik çok mücadele ettik nihayet evlendik ge herşey o kadar güzeldi ki... bir kaç günlüğüne ablamın yanına geldim. O evde kaldı. Dün bana bi usb fotosu attı içinde resimlerin var dedi. Yemin ederim hatırlamadım. Daha önce ilişkim oldu üniversitedeydim üzerinden 6-7 sene geçti. İçindeki fotolardan attı bi kaç tane benim üni zamanondaki erkek arkadaşımla açık seçik denilebilecek foto ve videolarım var. Yemin ederim unutmuştum bu evde olduğunu bile hatırlamıyorum. Attım sildim sanıyorum herşeyi. 1 hafta sonra memlekette düğünümüz var. Corona yüzünden sadece nikah yapmıştık. Aradım onlarca kez açmadı bitti dedi 3 kere de boş ol. Yeminler ettim geçmişteydi senden sonra asla bişey olmadı diye. Evet ama bu gördüklerimi nasıl unutacağım dedi. Zaman ver biraz sakinleş dedim o fotolardan kendine de yedeklemiş. Sana karşı insafa gelmeyeceğim yumuşamayacağım dedi. Ailene söyle bitti bu iş. Ben de yarın ailemin yanına gideceğim dedi. Dönünce medeni insanlar gibi ayrılalım zorlaştırma bu işi ben artık seni sevemem dokunamam dedi. Ünide ilişkim olduğunu biliyordu öncesinde konuşmuştuk ama görmek bitirdi onu.Elim ayağım titriyor sabahı zor ettim. Ne kadar yalvaraam da kabul etmiyor birazdan uçağa binip yanına gideceğim. Evde mi bilmiyorum,yola çıktı mı? Kızlar yemin ederim ben eşimi çok seviyorum o hayatıma girdikten sonra asla bi ihanetim yanlışım olmadı. Tövbe ettim yanlışlarıma Allah biliyor. Ama bunları nasıl unutacağız nasıl atlatacağız istemiyorum seni gelme görürsem kendimi kaybederim dedi. Allah aşkına ben ne yapacağım bitik haldeyim bir erkek için çok çok zor anlıyorum ama bişey değişmedi ki sevgimden. Nolur bana dua edin napacağım ben
Bir tek ben mi şaşırıyorum anlamadım. Fotolar dâhi hala duruyormuş

aaa yok yok,bence öpüşmek cinsel içerikli bir durum değil,ondan da bahsetmiyordum mune hanım :KK48:

ben yanlış hatırlamıyorsam müstehcen içerikli fotoğraflar çekilip depolanmış usb'de. o tarz bir durumdan bahsediyordum :)

yoksa öpüşmek bence normal bir şey :) hoş ben fotoğraflamam ama, dediğiniz gibi o yaştaki ergenler yapabiliyor ,kanları deli akıyor napsınlar,anlamak lazım :KK48:
Aklımda kaldığı kadarıyla yazayım +18'lik görüntüler değilmiş, hatta eş ilk fotoları masumane bulmuş diye okudum, yani ilk fotolar sarmaş dolaş ama o kadarla kalan görüntüler galiba, sonrakilerde anadan doğma halde çekilmiş fotolar değil, ilk başlarda birliktelik yaşanırken çekilmiş şeyler sanıldı ama mahiyeti öyle değil.

Yaş göz önünde bulundurulunca erkek arkadaşla yanak yanağa ya da öperken çekilmiş fotoları saklayabiliyorlar, o yaşları düşününce normal geliyor bana, bizim zamanımızda cep telefonu yok tabii, aman ne mektuplar ne notlar, seviyorum diye aldığı çikolata paketlerine kadar sakladım hala duruyorlar, ileride torun torba bulursa 😬

Bence mantıklı olan bitmesi.
Çünkü sürekli önüne gelecek.
Affedilecek bir şey yapmamışsın sadece tek hatan usbde bunları unutman.
Kendisi sütten çıkmış ak kaşık mı peki ?
Sadece video ve fotograf görmediğin için beyefendi sana masum rolü kesmesin.
Shshsjhj...
Aklıma şu hikayeyi getirdi bu yaklaşım...

Hırsızın biri gece bir eve girer.

Öte beriyi çantasına doldururken ses çıkarmış olacak ki ev sahibi uyanmış.
Hırsız camdan atlamış ev sahibi peşine koşmuş.
Biraz ileride de bekçiyle polisle yakalamışlar herifi.
Karakolu,Savcısı Hakimi derken hapse atıvermişler bizimkini.

İçeri girdiğinde de koğuş ağası;
-Allah Kurtarsın Kardeş. De hele suçun nedir?
Bizimki cevap verir;
-Hızlı Koşamamak !

E öyledir.Hızlı koşsa/kaçsa idi yakalanmayacak,hırsız olmayacaktı dimi? :)

Konudaki arkadaşın tek suçu usbde unutması hakikaten :KK70:

Evet ben geldim nihayet.
Yaklaşık 3-4 saattir konuşuyoruz. Eve geldiğinde yine suratsızdı ben de direkt müsait olduğunda konuşalım dedim. Nasıl olacak bu düğün diye bi yokladım. Herşey normalmiş gibi yapacağız insanlar o kadar hazırlandı çabaladı dedi. Ben de eğer düğünden sonra boşanmayı kafaya koyduysan ben düğün falan yapıp ailemi daha da üzmek istemiyorum dedim. Ben senden hiç bişey saklamadım, senden önce bir ilişkim vardı dediğimde oturup tavla oynadığımızı düşünmedin heralde ama tek talihsizlik buna şahit olman oldu dedim. Düğünden sonra hayatı bana bu yüzden dar edeceksen ikimiz için de zor olacak ama böyle de yaşanmaz ayrılmamız en doğrusu olur dedim.
Sanırım bunları duymayı hiç beklemiyordu. Geçen iki gün gibi özür dilememi, affet beni dememi bekliyordu. O yüzden şaşırdı. Ben böyle net konuşunca Şu an bilmiyorum zaten Senle ilk mesajlaşmamızla sonra seni ilk gördüğümdeki duygularım arasında bile fark var,keşke sabah erkenden çıkıp gitseydim görmeseydim seni dedi. Evet yaşadığın şeyleri tahmin ediyordum ama bunu görünce kalbime de aklıma da hakim olamadım söz geçiremedim bunların geçmişe ait olduğunu anlatamadım bi türlü sanki beni şimdi aldatmışsın gibi hissettim görünce dedi. Baya içini döktü. Bana ilk kez bir anısını anlattı ki sanırım bu da aslında gösterdiği tepkinin asıl travması. 10-11 yaşlarındayken babasının annesini aldattığını görmüş. Tam olarak ne gördüğünü söylemedi ama tahminimce öpüşüyorlarmış. Babası kendini görünce dil döküp yalvarmış annesine söylememesi için. O yaşlarında bunu annesinden saklamak zorunda kalmış uzun bir süre de saklamış, babasını affedememiş bi türlü. ama annesi sonra bir şekilde öğrenmiş. O fotoları görünce tekrar o ana gittim çok çaresiz hissettim dedi.
O böyle anlatınca onu da daha iyi anladım ama bir yandan kendimi de ifade etmem onu bu travmadan çıkarmam gerekiyordu. O yüzden tekrar tekrar bunun geçmişte kaldığını,onu tüm kalbimle sevdiğimi,güvende olduğumuzu söyledim. O aldatma sahnesi zihninde öyle bir yer etmiş ki. Görsel olarak zamanın önemi kalmamış. Beyni idrak edemiyor o görüntünün eskide kaldığını.
normalde o işten gelir gelmez uzuun uzun sohbet ederdik. İki gündür bunu yapamamak onu da sarsmış. Tabi normalde konuşurken bebeğim der bu sefer ismimle hitap ediyor.
uzun uzun konuştuk. Bana bir yanlışın olmadı, bunu inkar edemem ama mantığımı kullanamıyorum yoksa ben de farkındayım ama hislerime engel olamıyorum dedi. Bunun nasıl bi his olduğunu bilmeni asla istemem dedi, ikimizin de gözler dolu dolu.
olay bir anda düğündü boşanmaydı derken ikimizin de tam bir duygu boşalması yaşamasına döndü. O anlattı ben izah ettim. İzah ettim derken hesap vermek gibi değil de duygularının aslında mantıkla da desteklenmesi gerektiğini, yoksa çok zarar göreceğimizi, onu çok sevdiğimi, bu duygularla onu başbaşa bırakmak istemediğimi, her zaman olduğu gibi şimdi de birlikte mücadele edeceğimizi... küçük bir çocuk gibi dinledi beni. O bir koltukta oturuyordu ben diğer uçtaki koltukta. Sarılabilir miyiz dedim olur dedi, sarıldık ve film koptu. Çocuk gibi ağladık ikimiz de. Dayanamıyorum sana dedi. Hani uzun süre birini görmezsin de şöyle hasretle bi sarılırsın ya öyleydi.
Kızlar işte böyle. Biraz sakinleşip durulunca hiç konuşmadan çaylarımızı içtik. Bi ara kalktı bilgisayarını getirdi gözümün önünde yedekleri de sildi.
Cidden sancılı bir süreçti. Onu anlamak,kendimi anlatmak, destek olmak. Durup durup birbirimize kaçamak bakışlar atıp çocuk gibi gülüyoruz. Ağlamaktan bi hal oldum. Üzüntüden değil, ikimiz için de çok yoğun duyguların yaşandığı bi konuşmaydı. Onun hissettiklerini ben de hissettim. Korkularını,güvensizliğini...
İşte böyle kızlar ❤️ Sizlere ne kadar teşekkür etsem az çoğu zaman aman bee bu kk de direkt sil at boşa kafasında bi yer diyordum ama yorumlarınız Sayesinde dik durdum, suçlu psikolojisnden çıktım. Eğer ben de ilk iki gün gibi aşırı duygusal bi ruh haliyle karşısına çıksaydım bu aşamada olmazdık.
İyi ki varsınız güzel insanlar çok teşekkür ederim 😍❤️
çok şükür sevindim
eh bide yatsaydınız ayol :KK70:
ay pardon pazartesiye pek enerjik başladım :KK70:

X