Allah kimseye böyle dert vermesin

Öncelikle çok geçmiş olsun sizin durumunuza benzer bir durumu annemde yaşadık ondaki olay şöyle oldu 50 yaşında genç sayılacak yaşta bypass ameliyatı oldu ameliyattan sonra bir türlü iyilesemedi sürekli kalp krizi şikayetiyle ve sizin bahsettiğinize benzer şekilde onunda sağ kaburgasinda karın boşluğunda hiç geçmeyen bir ağrı vardı bizde hacettepede gitmediğimiz doktor yapılmadık tetkik bırakmadık ki hatta bazı tetkikler turkiyede sadece hacettepe de yapılan tetkikleri ve sonuç hepsinde temiz çıkınca artık doktor bu büyük ihtimal psikolojik bir sorun özellikle kalp rahatsızlığı yada ameliyatı gecirenlerde psikolojik travmalar olabiliyor diyerek bizi psikiyatriste yönlendirdi ve doktor panik atak teşhisi koydu ilaç tedavisine başlandı ve çok şükür annem bi anda düzeldi kendisi asla inanmiyordu psikolojik olacağına ben ağrıdan ölüyorum ne psikolojisi diyordu biz hatta doktorla önceden konuşarak onun haberi olmadan muayene ettirdik (okuma yazması olmadığı için kandırmak kolay oldu) velhasıl şimdi o ağrıdan eser kalmadı naçizane tavsiyem psikolojik olabilir sizin durumunuzda...

Öncelikle çok geçmiş olsun sizin durumunuza benzer bir durumu annemde yaşadık ondaki olay şöyle oldu 50 yaşında genç sayılacak yaşta bypass ameliyatı oldu ameliyattan sonra bir türlü iyilesemedi sürekli kalp krizi şikayetiyle ve sizin bahsettiğinize benzer şekilde onunda sağ kaburgasinda karın boşluğunda hiç geçmeyen bir ağrı vardı bizde hacettepede gitmediğimiz doktor yapılmadık tetkik bırakmadık ki hatta bazı tetkikler turkiyede sadece hacettepe de yapılan tetkikleri ve sonuç hepsinde temiz çıkınca artık doktor bu büyük ihtimal psikolojik bir sorun özellikle kalp rahatsızlığı yada ameliyatı gecirenlerde psikolojik travmalar olabiliyor diyerek bizi psikiyatriste yönlendirdi ve doktor panik atak teşhisi koydu ilaç tedavisine başlandı ve çok şükür annem bi anda düzeldi kendisi asla inanmiyordu psikolojik olacağına ben ağrıdan ölüyorum ne psikolojisi diyordu biz hatta doktorla önceden konuşarak onun haberi olmadan muayene ettirdik (okuma yazması olmadığı için kandırmak kolay oldu) velhasıl şimdi o ağrıdan eser kalmadı naçizane tavsiyem psikolojik olabilir sizin durumunuzda.

Teşekkür ederim, bı de psikiyatri bana anksiyete bozukluğu teşhisi koydu onunla ilgili tedavi gördüm.
Yani o yüzden panik atak olma ihtimali yüksek anneme tedavinin başında Yeşil reçeteli ağır ilaçlar verdi doktor sonra hafifletti tedaviyi şimdi sadece günlük antidepresan alıyor

Öncelikle şunu söyleyeyim kucuk kesi ile de olsa robotlada olsa kalp ameliyatı cok zor bir ameliyatmiş. Fakat kucuk kesi olunca cabuk toparlanıyorsun. Benim ameliyattan sonra 10. gunum. su an daha iyiyim ama ilk uyanis yogun bakim sureci zordu. ilk gunler ağrin cok oluyor gerci agri kesici vuruyorlar. seni kaldirip yurutuyorlar ilk gunden beri yurumekte zorlaniyorsun ama zamanla acılıyorsun.

Benim ameliyatim basarili gecti mitral kapakta triküspit kapakta tamir oldu. Beni surekli takip eden kardiyoloğum eko ile bakti cok basarili bir tamir yapılmiş dedi. Ayrica kan nakline ihtiyac duyulmamis robotik olduğu icin bu da bir avantajmiş.

Sadece şunu söyleyeyim zor ama geciyor. Kalp bu hicbir seye benzemiyor. tum vucudunun gucu gidiyor. zamanla toparlanacakmiş oyle diyorlar. bende daha 10. gundeyim ama 5. gunden daha iyi haldeyim.

Sizi ve tedirginliginizi anliyorum bende cok tedirgindim. hala da tedirginim acaba eski gunlerime dönecek miyim diye ama donuluyormus oyle diyorlar.
Yegenime ayni teshis konuldu..gevsek mitral kapak. Şu an nasılsınız
Cok gecmis olsun

X