Allah rızası için yardımmm. Yuvam için susmalı mıyım? Kendim için konuşmalı mı ? 😭

Bence kime neyi söyleyip söylemeyeceğiniz tabiki kendi tasarrufunuzda -AMA- meme, literatürde "mahrem bölge" sayıldığı için eşinizin ve kv nizin kimseye söylememeniz gerektiğini düşünmeleri de normal geldi. Ben de meme küçültme ameliyatı geçirdim, bekardım o zaman çoğu arkadaşıma aile üyelerime de söyledim yani bi sıkıntı görmedim söylemekte, ama evli olsaydım ve eşim bilinmesini istemeseydi ona saygı duyar söylemezdim muhtemelen, adam herkes benim mememi konuşsun istemeyebilir sonuçta. Bir de yürüyememenize falan da şaşırdım açıkçası, ameliyatımda toplam 200 dikiş vardı, 2 diren takılıydı ameliyattan çıktığımda, 2 saat sonra direnleri eşofmanımın cebine koyup hastanenin terasına çıkmıştım tek başıma. Ertesi sabah da taburcu oldum eve gittim,korsemi taktım normal hayatıma devam ettim,ağır kaldırmamak dışında. Bilmiyorum belki kişiye göre değişiyordur ama meme ameliyatları çok zor değil diye biliyorum şaşırdım durumunuza..
Bilmiyorum benim ağrı eşiğim çok düşükte değil aslında ama bünye itibari ile zayıfım zannedersem ondandır. Ben baya zorlandım 😞 Bugün de drenlerim çıktı.

Bilmiyorum benim ağrı eşiğim çok düşükte değil aslında ama bünye itibari ile zayıfım zannedersem ondandır. Ben baya zorlandım 😞 Bugün de drenlerim çıktı.
Zor oluyor gercekten ilk gün arabayla yolculuk bile acayıp zor gelmişti
Yere düşecek gıbı hıssediyorsun
Görüntü güzel oluyor ama iyi günlerde kullanın☺️

Haddinizi bilin ! Denli densiz olduğumu sorgulamak size düşmez. Kime söylediysem söyledim. Sizi de asla ilgilendirmez. Ki söylemiş olduğum kişi yalnızca halamın kızı istersem de gerçekten yedi cihana duyurabilirdim de. Bu kadar yorum geldi hepsini saygıyla karşıladım ta ki sizin den yorumunuza kadar. Densizlik kadar hadsizlikte çok önemli unutmayalım !!!
Valla biraz daha zorlasanız billboardla tüm şehre duyuracaksınız.😂Ben sizin densizliğinizi sorgulamıyorum zaten, apaçık ortada. Söylemediğiniz eş, dost kaldıysa bi toplu mesaj atın bence. Duymayan, bilmeyen kalmasın. Az olmuş böyle. Sizin için de zor olur. Ha bi ara akıl edip eşinize de saygı duymayı öğrenseniz iyi olur. Zira bir erkek olarak bütün akrabaların, tanıdıkların eşinin memelerini konuşmasından keyif alacağını sanmıyorum.

Şimdi bir şey soracağım...meme erkek için cinsellik içeren birşey bunu biliyoruz.
Peki "meme buyutmesini istediğine soyler" diyen arkadaşlara soruyorum...eşiniz penis büyütme ameliyatı oldu ve söylüyor eşe dosta akrabaya arkadaşa...normal karşılar mısınız bu konuda normal karsiladiginiz gibi?
Aynen öyle çok doğru tespit buyursunlar bunuda aciklasinlar 🤣🤌

iste saygi boyle bir sey,

karsindaki kisi senin yanlis buldugun bir davranista bulunuyorsa,
bu davranis da sana zarar vermiyorsa,
sana hic bir sey soylemek dusmez.

Kayinvalideniz ve esiniz burada size saygisizca davranmislar.

Ayrica kadin akrabalariniza soylemissiniz sadece, ki bu kisiler de surekli gorustugunuz yakin akrabalariniz benim konudan anladigim,
oyle cumle aleme duyurma durumu yok yani.

Eger ki farkli sehirde yasamiyorsaniz zaten illa ki bir sekilde duyulur/fark edilir boyle seyler. Ozellikle gizlemek komik bence.

velhasili ben size bu sekilde kk nin yuklenmesine anlam veremedim, ama gorunen o ki cogu kisi bu durumu keyfi bulmuslar. Bu durumda size saygi duymayan kayinvalideye muhtac olmayacak bir plan yapmaliydiniz. Ama bugununuzu de unutmayin. Ne sebeple olursa olsun hastalandigimda bir corbayi esirgeyen insanla bundan sonra duygusal yakinlik kuramam ben, yaziktir yahu.

benim arkadaşım da yaptırmıştı, gerçekten bir ay çok zor yürümüştü bünyesi de zayıfmış. öncelikle geçmiş olsun.
yorumların hepsini okumadım bilemiyorum keşke biraz daha erteleyip, asıl kayınvalidenin haberi olmayacak şekilde yaptırsaydınız. ben başta konuyu eşinizin halası olarak okumuştum ama kendi halanızmış. kime söyleyip, kimse söylemeyeceğiniz sadece sizi ilgilendirir. fakat eşiniz de problemli biri anladığım kadarıyla, 10 ay ayrı yattığına göre, bunu kabul ettiyseniz ona göre de şekillenmeniz gerekiyor ne diyeyim. Allah yardımcınız olsun bu insanlarla.

Bence kime neyi söyleyip söylemeyeceğiniz tabiki kendi tasarrufunuzda -AMA- meme, literatürde "mahrem bölge" sayıldığı için eşinizin ve kv nizin kimseye söylememeniz gerektiğini düşünmeleri de normal geldi. Ben de meme küçültme ameliyatı geçirdim, bekardım o zaman çoğu arkadaşıma aile üyelerime de söyledim yani bi sıkıntı görmedim söylemekte, ama evli olsaydım ve eşim bilinmesini istemeseydi ona saygı duyar söylemezdim muhtemelen, adam herkes benim mememi konuşsun istemeyebilir sonuçta. Bir de yürüyememenize falan da şaşırdım açıkçası, ameliyatımda toplam 200 dikiş vardı, 2 diren takılıydı ameliyattan çıktığımda, 2 saat sonra direnleri eşofmanımın cebine koyup hastanenin terasına çıkmıştım tek başıma. Ertesi sabah da taburcu oldum eve gittim,korsemi taktım normal hayatıma devam ettim,ağır kaldırmamak dışında. Bilmiyorum belki kişiye göre değişiyordur ama meme ameliyatları çok zor değil diye biliyorum şaşırdım durumunuza..
Eşimde saçmaladı işte. Öncesinde aramızda bi konuşma geçmedi kismeuen
iste saygi boyle bir sey,

karsindaki kisi senin yanlis buldugun bir davranista bulunuyorsa,
bu davranis da sana zarar vermiyorsa,
sana hic bir sey soylemek dusmez.

Kayinvalideniz ve esiniz burada size saygisizca davranmislar.

Ayrica kadin akrabalariniza soylemissiniz sadece, ki bu kisiler de surekli gorustugunuz yakin akrabalariniz benim konudan anladigim,
oyle cumle aleme duyurma durumu yok yani.

Eger ki farkli sehirde yasamiyorsaniz zaten illa ki bir sekilde duyulur/fark edilir boyle seyler. Ozellikle gizlemek komik bence.

velhasili ben size bu sekilde kk nin yuklenmesine anlam veremedim, ama gorunen o ki cogu kisi bu durumu keyfi bulmuslar. Bu durumda size saygi duymayan kayinvalideye muhtac olmayacak bir plan yapmaliydiniz. Ama bugununuzu de unutmayin. Ne sebeple olursa olsun hastalandigimda bir corbayi esirgeyen insanla bundan sonra duygusal yakinlik kuramam ben, yaziktir yahu.
teşekkür ederim çok sağolun desteğiniz için. Kk nın başı klavye silahşörleri kendilerine malzeme bulmakta zorlanmadılar sağolsunlar. Burdaki söylediğim bir iki kişiyi “cümle alem, tüm dünya, gazeteye ilan vermişsin vb.” cümlelerle yanlış lanse ettirmeye çalıştılar ki çok yazık. Aynı şehirde aynı ortam da devamlı görüştüğüm bi kaç kişiye söylememe de ben karar veremeyeceksem öleyim daha iyi tabiri caizse.. Size de sevgiler saygılar ❤️

Esiniz utaniyor madem yeni halinizle de ilgilenmesin bi zahmet.İster gogsunu ister kalcani ister burnunu yaptirirsin.Beden senin bedenin.Kaynanani idare et su sureci atlatinca konular kapanir.Kendini cahil insanlar icin yipratma.İstedigin gibi gectimi ameliyat sen memnun musun gerisini salla

Yukarıda yazmislar ama soylemeseydiniz kimseden birdey eksilmezdi.kayinvalide eski kafali belli sizede söylemiş zaten 3 çocuğunuzun başında durmuş sizin icin, ricada bulunmus keske soylemeseydiniz.neyse gecmis olsun

Herkese merhabalar. 4 gün önce meme büyütme ameliyatı oldum ama ondan bir gün öncesini anlatmak istiyorum önce. 3 evladım va. Yaşları 7 - 6 ve 3 buçuk. Kayınvalidem ise çocuklara bakmak için bana geldi. Çünkü benim annem çok genç yaşta vefat etti ben ise 17 yaşındaydım. Eşimle arkadaş vesilesi ile tanıştık büyük bir cahillikle evlendim vs vs... Kız kardeşim ablam bi yakınım da yok bana yardım edecek. Allah var kayınvalidemi de severim ama zaman zaman öyle saçmalıklar yapar ki küplere de binerim. Eşimin ailesi yaşadığımız yerde köklü bi aile. Dede amcalar falan hep iç içeyiz. Neyse hastaneye tahliller için gittim geldim dönüşte ise halamın kızı ile karşılaştık kendisini de çok severim. Bende böyle böyle diye durumu anlattım bir gün sonra ameliyata gireceğimi yani. Eşimin amcasının gelinleriyle de aynı apartmanda yaşıyorum. Çokta iyi aramız onların da haberleri var ameliyattan. Neyse eve geldim. Kayınvalideme kuzenimin selamını söyledim direk ona da mı söyledin dedi ki ben yalan söyleyen birisi değilim evet dedim kafa salladı. Gelinlere de mi söyledin dedi evet dedim tekrar tavır yaptı benim kendi ailemden bir iki kişiye daha söylediğimi de öğrendi ve ben de direk anne bana böyle yapman beni çok geriyor sen bu konularda hassas olabilirsin ama ben onlara güveniyorum ve bu benim için gayet normal bi durum dedim. Biz başladık tartışmaya. Bende büyüğüm insan bi annenin duygularına saygı duyar dediğini yapar falan dedi bende hayatımı sana göre yaşaymam ama anne kusura bakma falan dedim ve artık dayanamayıp ağladım. Ertesi sabah ameliyata çok erken gittik ve ben hoşçakal demedim uyuyordu eşimde ciddi anlamda annesi gibi problem yapıyor birileri duyacak diye. Annemde öyle gittik diye baya tavır yaptı. Neyse ameliyat oldum ertesi gün geldik eve eşimin acil kapıdan iş yerine gitmesi gerekti anne tut yürüyemez tek benim gitmem lazım dedi kayınvalidem ise ben tutamam lavabodan da çıktım ellerimi yıkamadım dedi ama sert sert benim de yüzüme bakmıyor beni eşim odama götürdü saat 11.30 da 2.30 a kadar aç durdum yanıma bile uğramadı kayınvalidem sonra ben kendim kalkıp mutfaktan bişeyler almak için çok çabalarken çocuklar anneme söylediler geldi ama yüzüme bile bakmıyor bişeyler yiyeceksen getireyim buraya dedi ha yok anne sağol mutfağa gelmeye çalışıyorum dedim ve oda gitti. Ağrım çok arttı eşimi aradım ilaçlarımı alıp getirmesi için. Eşim geldi beni kaldır acıktım dedim kaldırdı çorba içirdi ilacımı verdi beni yatırıp gitti. Ha o arada neden hiç bişey yemedi daha diye sordu annesinne oda kalkamadı çünkü dedi. Bu süreçte apartman içindeki amca gelinlerim geliyor bişeyler yapıyorlar yardım ediyorlar onları istemiyor surat asıyor. Evde devamlı stresli bi hava aynı şekilde çocuklara karşı da. Dün akşam yemeğinde yengemin biri çorba yapıp ettirmiş bende eşime yengen getirmiş dedim oda onun nerden haberi var dedi bende konuşmuştuk ya ben söylemiştim dedim aman kimseye söylemesin dedi. O arada kayınvalidem derin bi offff çekti ve yemeği bıraktı masada bekliyor öyle. 2-3 dakika sonra imalı imalı oğlum kimseye söylememememiz mi gerekiyor yoksa dedi eşimde evet dedi ha iyi bari bilelim de kimseye söylemeyelim o zaman diye bana laf çaktı yani. Ben ters ters bi bakakaldım. Odama geçtim. Eşim geldi beni yatır dedim. Oda sen ters ters anneme bakamazsın öyle haklı ya da haksız o büyük dedi ben cevap vermedim. Halalarım yanıma gelmek istiyorlar enfeksiyon riskim var diye yalan söylüyorum sırf kayınvalidemden dolayı. Telimi devamlı sessizde tutuyorum kayınvalidem arayanları duymasın diye yada hiç açmıyorum onlara da konuşamıyorum diyorum. Kalkıp bişey söylesem eşim bana yüklenecek ki benzeri bi mevzu da eşim 10 ay ayrı yatmıştı benden. Oda çok saçmaydı. Çok kötü zamanlar geçirmiştim yani. Allah rızası için bi akıl verin ne yapmalıyım şimdi ben ?
Eşine belli etmeden yap napıyosan

Yani bunu halanız ve kuzeninizle paylaşmanız doğal. Keşke onlardan yardım isteseymişsiniz en başta ya da birini tutsaymışsınız. Çünkü meme büyütme keyfi bir ameliyat sonuçta ve de büyükler estetik operasyonlara sıcak bakmıyorlar. Yani etkileri de birkaç gün değil 1 ay falan sürebiliyor. O değil de böyle minik meselelere küsüp 10 ay ayrı yatan adamla nasil evlilik yürütüp 3 çocuk yapabildiniz ona şaşırdım ben de. Adam olgunlaşmamış hala çünkü.

Herkese merhabalar. 4 gün önce meme büyütme ameliyatı oldum ama ondan bir gün öncesini anlatmak istiyorum önce. 3 evladım va. Yaşları 7 - 6 ve 3 buçuk. Kayınvalidem ise çocuklara bakmak için bana geldi. Çünkü benim annem çok genç yaşta vefat etti ben ise 17 yaşındaydım. Eşimle arkadaş vesilesi ile tanıştık büyük bir cahillikle evlendim vs vs... Kız kardeşim ablam bi yakınım da yok bana yardım edecek. Allah var kayınvalidemi de severim ama zaman zaman öyle saçmalıklar yapar ki küplere de binerim. Eşimin ailesi yaşadığımız yerde köklü bi aile. Dede amcalar falan hep iç içeyiz. Neyse hastaneye tahliller için gittim geldim dönüşte ise halamın kızı ile karşılaştık kendisini de çok severim. Bende böyle böyle diye durumu anlattım bir gün sonra ameliyata gireceğimi yani. Eşimin amcasının gelinleriyle de aynı apartmanda yaşıyorum. Çokta iyi aramız onların da haberleri var ameliyattan. Neyse eve geldim. Kayınvalideme kuzenimin selamını söyledim direk ona da mı söyledin dedi ki ben yalan söyleyen birisi değilim evet dedim kafa salladı. Gelinlere de mi söyledin dedi evet dedim tekrar tavır yaptı benim kendi ailemden bir iki kişiye daha söylediğimi de öğrendi ve ben de direk anne bana böyle yapman beni çok geriyor sen bu konularda hassas olabilirsin ama ben onlara güveniyorum ve bu benim için gayet normal bi durum dedim. Biz başladık tartışmaya. Bende büyüğüm insan bi annenin duygularına saygı duyar dediğini yapar falan dedi bende hayatımı sana göre yaşaymam ama anne kusura bakma falan dedim ve artık dayanamayıp ağladım. Ertesi sabah ameliyata çok erken gittik ve ben hoşçakal demedim uyuyordu eşimde ciddi anlamda annesi gibi problem yapıyor birileri duyacak diye. Annemde öyle gittik diye baya tavır yaptı. Neyse ameliyat oldum ertesi gün geldik eve eşimin acil kapıdan iş yerine gitmesi gerekti anne tut yürüyemez tek benim gitmem lazım dedi kayınvalidem ise ben tutamam lavabodan da çıktım ellerimi yıkamadım dedi ama sert sert benim de yüzüme bakmıyor beni eşim odama götürdü saat 11.30 da 2.30 a kadar aç durdum yanıma bile uğramadı kayınvalidem sonra ben kendim kalkıp mutfaktan bişeyler almak için çok çabalarken çocuklar anneme söylediler geldi ama yüzüme bile bakmıyor bişeyler yiyeceksen getireyim buraya dedi ha yok anne sağol mutfağa gelmeye çalışıyorum dedim ve oda gitti. Ağrım çok arttı eşimi aradım ilaçlarımı alıp getirmesi için. Eşim geldi beni kaldır acıktım dedim kaldırdı çorba içirdi ilacımı verdi beni yatırıp gitti. Ha o arada neden hiç bişey yemedi daha diye sordu annesinne oda kalkamadı çünkü dedi. Bu süreçte apartman içindeki amca gelinlerim geliyor bişeyler yapıyorlar yardım ediyorlar onları istemiyor surat asıyor. Evde devamlı stresli bi hava aynı şekilde çocuklara karşı da. Dün akşam yemeğinde yengemin biri çorba yapıp ettirmiş bende eşime yengen getirmiş dedim oda onun nerden haberi var dedi bende konuşmuştuk ya ben söylemiştim dedim aman kimseye söylemesin dedi. O arada kayınvalidem derin bi offff çekti ve yemeği bıraktı masada bekliyor öyle. 2-3 dakika sonra imalı imalı oğlum kimseye söylememememiz mi gerekiyor yoksa dedi eşimde evet dedi ha iyi bari bilelim de kimseye söylemeyelim o zaman diye bana laf çaktı yani. Ben ters ters bi bakakaldım. Odama geçtim. Eşim geldi beni yatır dedim. Oda sen ters ters anneme bakamazsın öyle haklı ya da haksız o büyük dedi ben cevap vermedim. Halalarım yanıma gelmek istiyorlar enfeksiyon riskim var diye yalan söylüyorum sırf kayınvalidemden dolayı. Telimi devamlı sessizde tutuyorum kayınvalidem arayanları duymasın diye yada hiç açmıyorum onlara da konuşamıyorum diyorum. Kalkıp bişey söylesem eşim bana yüklenecek ki benzeri bi mevzu da eşim 10 ay ayrı yatmıştı benden. Oda çok saçmaydı. Çok kötü zamanlar geçirmiştim yani. Allah rızası için bi akıl verin ne yapmalıyım şimdi ben ?
İnsanlar neden iyilik yapınca her şeye hakim olma hakkını kendinde görüyor anlamıyorum. Madem kayinvalidenizin böyle bir huyu var güzellikle ifade edin, söylemis bulundum bilemedim deyin. Eşiniz de kayinvadeniz de bilinmemesini istemekte haklı, bana da mantıklı gelmedi söylemek sonuçta destek olmaya kendi gelmiş ameliyat zaruri bir durum olmadigi halde. Insanin kendi ailesi yaninda olmuyor emin olun böyle durumlarda. O yüzden alttan alin, kendi huzurunuz icin sert konuşmayin yine bildiğinizi yapin söyleyecekseniz soyleyin etrafa. Belli ki sizi seviyor ama hakim olma çabası var. Huyuna gidin. Aç bırakması çok ayıp guzelce ifade edin kırıldığınızi. İhtiyaç halinde birini o şekilde birakmak vicdansizlik. 10 ay ayri yatmak nedir? İnşallah olgunlaşmıştir artik eşiniz

İnanın şarttı artık psikolojik boyutta etkiliyordu beni. Kayınvalidemle anlaşıyor muyuz? Anlaşamıyor muyuz ? Onu da bilmiyorum. Kaybım askere gitti 15 gün gelen gidenle bir tek ben uğraştım. Diğer kaybım ağır ameliyatlar geçirdi yine aynı şekilde 2-3 ay kayınvalidemde kalıp ben gelenle gidenle ilgilendim ki kayınvalidemin evi çift daire. Vicdanım çok yakın benim. Ih dese koşarım canım çıkıncaya kadar da her işini yaparım ama kayınvalidem biraz garip bi insan ...
kayınvalıdeniz iş yapmaktan ziyade fikir birliğine varmadıgnz için trip yapıyormus yanlıs anlamadıysam.Önceden herseyı konusup kimseye solenmemesı gerekiyorsa söylemeyecektınız.ona buna herkese bende olsam söylemezdim,cunku bu elzem acil yada sağlığınızı tehdıt eden bi operasyon degıl.Kımseye soylemeden olsanızda olurdu,saglıklı gunler.

Kaynanan da eşinde çok haklı başka kimsenin duymasına gerek yok hatta mahrem saklanması gereken bir konu..şu anda tüm sülaledeki kadın ve erkekler meme büyütme ameliyatı olduğunuzu biliyor..ne gerek var herkesin bilmesine.

Bence aile onların ailesi sormanız gerekirdi söyleyeyim mi diye yani özel bir durum önünüze gelen herkesin memenüzi büyüttüğünüzü bilmesine gerek yok laf olur etrafta diye çekinmiş kayınvalide.Ayrıca 3 çocuğunuza da kayınvalide bakmış kalkamadığınıza göre ee kadın getireyim yemek demiş ben gelirim demişsiniz.sabah uyuyordu bahanesiyle de çıkarken haber bile vermemişsiniz surat yapmış yani. Tüm bu şartları düşünüp ameliyat olacaktınız o zaman..bir de bu kadar kalkamayacak durumda olmanızı anlamadım yakınımda çok kişi yaptırdı kendine baktırmadı..eşinizin izin alacağı zamana denk getirebilirdiniz acil birşey değil sonuçta

X