Almanya'da yaşayan bir yakınımı arıyorum. Türkiye'de yaşıyorum aramaya nerden başlama

zuhal62

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2009
15
0
Merhabalar, Almanya'da yaşadığını öğrendiğim birini arıyorum. Ben Türkiye'de yaşıyorum. O'nu nasıl bulabilirim. Bana yardım edecek biri var mı acaba?

Almanyanin hangi sehrinde yasadigna dair bir ipucu yoksa isin zor be arkadasim...sari cizmeli mehmet aga...benneyaptımki

Lakin yasadigi veya bulundugu bir sehiri biliyorsan...o sehrin muhtarligna Einwohnermeldeamtsanfrage yapabilirsin.....4,80 € bir ücret karsiliginda.....:hulya:

Merhaba Gülsüm Sultan,

Berlin Konsolosluğu arkadaşımın Mainz şehrinde yaşadığını bildirdi. Ama adres yada telefon vermediler. Şu anda yaşadığı şehri biliyorum ama o'na nasıl ulaşırım işte onu hiç bilmiyorum.

Merhaba Hanım Ağa,

ınternetten baktığımda hayli büyük bir şehir gibi gelmişti bana. Peki arkadaşımı bulmam için ne yapmam yada nerelere başvurmam gerekir. Bana bu konuda bilgi verebilir misin?

Merhaba Hanım Ağa,

İnternetten baktığımda Mainz şehrinin bayağı büyük olduğunu düşünmüştüm. Peki orda yaşıyorsan arkadaşımı ne şekilde bulmam gerektiği yada nerelere başvurmam gerektiği konusunda bana yardımcı olabilirmisin?

Inan ki ben de bilemiyorum, belki ben de birini arasaydim tecrübem olurdu. Cok özel olmassa özelden ismini yazarsan cevreme sorabilirim. Cok tanidiklar var cevremde... baska bir fikir de gelmiyor aklima.

Günaydın Hanım Ağa, her şeyden önce ilgin için teşekkür ederim. Sen kaç senedir orda oturuyorsun? Özelden yazarmısın demişsin.Anlamadım. Nerden yazmam gerektiğini yazarmısın?

zuhal, 18 yildir burda yasiyorum. Aradigin yakinin ismini istersen özel mesajla yollayabilirsin. Cevrem genis belki bir taniyan olabilir. Tabii ki istersen.

Günaydın hanım ağa,

Cahilliğimi bağışla ama özel mesajlara nerden giriyorum. Baktım ama bulamadım ki:eek::

Merhaba HanımAga, Nasılsın? Dediklerini yaptım. Benim mesaj sayım 50 yi geçmediği için sana özel mesaj yollayamıyormuşum:KK43:

Tsk ederim Zuhal iyiym sükür:KK66:
aradigin yakininin soyadini yazmanda sakinca yoksa yazabilirsin canim.

Merhaba Hanımaga, Nasılsın? Arkadaşımın soyadı "ÖZEL" umarım bu soyadı taşıyan bir tanıdığın vardır. Senden ricam eğer bu soyadda birini tanıyorsan ilk önce bana söylermisin?
Teşekkür ederim şimdiden. Kendine iyi bak.

Merhaba Zuhal, Berlin'den buraya tasinmis almanca hocamiz var ama soyadlarini bilmiyorum, ben bir seyler ögrenince hemen yazarim canim.
Dedigim gibi cevrem genistir.

Günaydın Hanımağa, arkadaşım Berlin'de hiç oturmadı. Türkiye'den Mainz şehrine yerleştiğini biliyorum sadece. Beden öğretmenliğide yapıyor olamaz. Yardımların için şimdiden teşekkür ederim. Kendine iyi bak.Umarım bir gün tanışırız.

Yanlis anladim sanirim, Berlin'den tasinmislar okudum... Benim bahsettigim de zaten beden ögretmeni degil. Berlin'den gelmeyi yanlis anladigim icin baglanti kurdum...
Bir seyler ögrendigim zaman haberdar edicem :KK66:
Fazla takilamayorum internete, su siralar baya yogunum..
görüsmek dilegiyle :KK66:

X