alt komşu......

Komşu gayet kibar şekilde gelmiş tepsisiyle. Medeni şekilde de derdini anlatmış.
Yatak sesleri rahatsız edici olmasa niye bu konuyu açsın demek ki rahatsızlık boyutunda.
Siz farketmiyor olabilirsiniz ama gece sessizliginde gerçekten bu sesler çok rahatsız edici oluyor.

Paldır küldür nasıl ses çıkıyor ben anlamadım ya :KK70:
İnleme vs dememiş ama yani duvara çarpmadıktan sonra nasıl ses çıkabilir :KK70:

Ses çıkarmıyorsanız aşırı devam bence..
Gece olmuyor demişsiniz sanırım. Eğer çocukları varsa qkşam çocuğun sesi duyacağından endişe etmiş olabilir.

konuşucam ondan 15 yaş küçüğüm nerdeyse sanırım bizi genç gördü ablalık tavırla falan yaklaştı ama yanlış yani. ben senin sabahtan akşama kadar bağıran koşan çocuğuna laf etmiyorum ki etmem yani napim çocuk bu otur dur diyemiyorsun apartmanda yaşamanın dezavantajları bunlar ama karşılıklı anlayışlı olmak lazım bana kalırsa ben onları ses olarak rahatsız ettiğimi düşünmüyorum kadın kıl tüye de takmış kafayı ama napayım perdelerimi makineye atmadan önce çırpmam lazım bunu nasıl yapabilirim? en üst katta oturuyorum böyle bir yasak var mı? arka camdan bir şey silkelenmez diye tüy bu arada çer çöp değil.

Perdelerinizi süpürmeniz hatalı. Sizin tüyleriniz alttaki pencerelere çamaşırlara vs yapışıyor.
El süpürgesi ile çekebilirsiniz veya balkona çırpıp yıkayabilirsiniz
Bu konuda komşu haklı

Eski binada kapı çaldı bir gün. Alt komşum teyze gelmiş ,ben açtım kucağımda bebek. İşte nasılsın şöyle böyle falan. Dedi ki çok ses geliyor gece. Kusura bakmayın dedim ama işte bebek gece sık uyanıyor falan. Öyle değil mesela çok ses geldi dün gece dedi. Evet dedim biraz ateşli çocuk, çok kalktım gece olabiliyor. Bebeğe demiyorum başka sese diyorum canım dedi. Ben asla anlamıyorum. Hangi ses anlamadım dedim bilirsin ya karı koca arasında olan ses dedi. Düştü benim jeton. Eşim evde yok ki şehir dışında dedim. Teyze böyle 😐 ben böyle 😐 ama çok ses geldi dedi hiç fikrim yok dedim. Meğersem karşı komşusu 50 yaş üstü çiftmiş 🤣 sonra söyledi teyze bana gülerek. Onlardan beklememiş üsttekiler genç demiş. Niye bu kadar anlattım ? Benzer bir durum olabilir belki, bazen binalarda sesin geldiği yer karışıyor.

Konunuzu okurken ister istemez gülümsedim. Çok haklısınız. Esiniz yaninizdayken konuyu açıp devaminı getirmiyor. Yalnız konuşsun o zaman. Düşüncesizlik etmiş.

'divan'da kalmadı ortalıkda paldır küldür ses yapacak.
paldır küldür nasıl oluyor valla anlamadım.
bende kedi anlardım.
sonrada kadına ' kedidir o kedi 'derdim.

kızlar merhaba

ben yaklaşık 7 ay önce evlendim ve eşimin babannesinin bir evinde yaşıyoruz kira vermeden. ben evden çalışıyorum sabah 7 de falan uyanıyorum. alt katımız biz taşındığımızda boştu ama 3 ay sonra biri satın aldı ve onların taşınma/tadilat konu vs hiç girmeyeceğim çünkü evden çalıştığım için baya ızdırap olmuştu o süreç bana. tatil günlerinde tadilatlar, sabah 9 akşam 7 hiç bitmeyen matkap sesi vs vs. ama yapacak bir şey yok sonuçta çalışıyorlar bir şeyde diyemiyorum. apartmanın yapılışından ötürü duvarlar baya ince ses çok fazla oluyor gün içinde bilmiyorum düşünebildiniz mi ama mesela bize yapışık binadaki komşunun sesi bile salonun içinden duyuluyor baya kötü açıkcası bizde taşındıktan sonra farkettik. bu arada evde iki kedimde var. kedilerimden biri sağır ve 1.5 yıldır kısır ama son 1 aydır baya azıtmış durumda sürekli miyavlıyor asla uyutmuyor sürekli ilgi istiyor kedi sahibi olanlar bilir zaten.. (doktora götüreceğim maaşımın yatmasını bekliyorum.)

gelelim konumuza biraz uzattım kusura bakmayın ayrıntı vermem gerekiyordu nasıl bir evde yaşıyorum az çok tahmin edin diye. bu akşam alt komşumuz elinde tepsiyle kapıyı çaldı.alt komşumuz olduğunu,işte yatak odasının camından bir şey sirkeliyor musunuz falan gibi sorular sormaya başladı.ama gayet kibar bir şekilde asla kötü algılamadım(en üst katta oturuyoruz) bende hayır sadece perdelerim uzun bu yüzden onları havalandırıyorum kedi tüyü vs oluyor dedim. yemiş atıldığını tüy, toz olduğunu ve temizlik yaparken zorlandığını vs söyledi bende tamam tüylere bir çözüm bulurum ama yemiş atmıyoruz dedim. ki sofra bezimi bile balkona sirkeliyorum... neyse sonra eşim geldi yanımıza merhaba nasılsınız diyerek tanıştı sonra kadın bir de şey var dedi paldır küldür ses geliyor sürekli dedi. bizde doğal olarak duvarlar çok ince ve evde iki kedimiz var ses yapıyor olabilirler dedik. kadın yok hayır ses böyle paldır küldür geliyor dedi yine. bende gerçekten o an hiç fesat düşünmedim aklıma hala kedilerle ilgili ve duvarlar ince olduğu için diye düşünüyorum. kadın neyse biz seninle sonra konuşalım yalnız dedi. bende tamam ama ima etmeye çalıştığınız şeyi gerçekten anlayamadım sonra konuşacaksak neden şimdi konusunu açtınız dedim. eşimde neyse falan yaptı gerildim (neden gerildiğimi anlatacağım)evet ima etmeye çalıştığı şey güya bizim sevişme seslerimiz. tabiki sevişiyoruz ama öyle ima ettiği gibi paldır küldür değil 😂 eşimle gece erkenden yorgunluktan bayılıyoruz zaten gün içinde akşam saatleri veya hafta sonu tabiki odamda sevişiyorum ve paldır küldür gerçekten ama insanların uyku saatlerinde değil. dağda yaşamıyoruz apartmanda büyüdük ses olaylarına ekstra dikkat ediyoruz gerçekten 7 aydır yaşadığımız yerde kimseyle tanışmadık bile apartman yöneticisi hariç. bu arada daha 1 hafta önce 10 15 kişi misafir ağırladı onların çocukları vs bağırış çağırış sesi akşama kadar çektim ve şu an pandemi var normalde değildi yaptıkları. ben yine gidip şikayet etmedim söylenmedim şuana kadar.şimdi hak veriyorum bende rahatsız olurdum abarttığı kadar sevişme sesinden apartmanda yaşıyoruz sonuçta bunun bilincindeyim ve cidden k kadar çok ses yaptığımı düşünmüyorum sadece şunları anlamıyorum

1 nerede ne zaman nasıl sevişeceğiz?
2 kadın sonra konuşuruz dedi. buna çok takıldım çünkü eşimin yanında konusunu açabiliyorsan konuşabilirsin. cidden konuşurdum açsaydı konusunu.
3 benim evden çalıştığımı biliyor konuşurken söylemiştm. ben evdeyken gündüz eşim yokken benimle böyle bir şeyide çok rahat konuşabilirdi. haksız mıyım?
4 evet beni utandırmak için yaptı farkındayım ama o an aklıma bile gelmedi çünkü o kadar çok ses çıkartsak diğer komşular rahatsız olmaz mı? bunu aklım almıyor
Alt komşuya kesinlikle yüz vermeyin o herseyi yapmış inşaat sesleri kalabalik misafir ws. Sizin yapacağınız şey ondan uzak durmak yaptığı coook ama Cook ayip .izin vermeyin özel hayatınıza sokmayın herkesi yani alt komşuyu..

X