Alt ust olmak ve devam eden sancilar

Anksiy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2015
1.005
802
Sanirim surecin sonlarina dogru yaklastikca biseyleri daha fazla kabul etsemde yinede korkuyorum.Bosanma durumunda 1 bucuk ay anlasmali icin emin bi sekilde ilerliyorum.Bi anda is ariyordum.Istedigim hic bir olmadi bende yapmam.gerekenden cok farkli bi yerde hatta iki haftada bir gun izin veren bi yerde elime para gecsin tecrubem olsun diye calismaya basliycam yarin.Sukrediyorum tabi ki.Ama ben memnuniyetsizim sanirim diyorum.Bi yanim haline sukret para kazancaksin asgari ucrete diyor.Bi yanim cok daha iyi yerlerde olabilirdin bu sehirden baska ile de gidemiyosun cvinle sicaklarda baka baka gezdigine degdi mi diyor.Ne olcakti ki sanki ne bekliyodun diyor.Kim meslegini yapiyor ki diyor.Bu ilde kurumsallik yok ve ben dukkanda calisicam.Daha iyi bir is cikana kadar sadece bi surec diye telkin ediyorum surekli kendimi isi kucumsedigimden degil haftada bir gunluk izin ya da senelik izin bile olmadigindan.Universiteyi bosuna okudum ben.Alanim olan turizm sirketi bile yuzume bakmadan cv mi aldi.Bi yandan gercek yuzunu anladigim bosanacagim esim yaziyor ama cevap vermiyorum artik ona inanmiyorum hic biseyin duzelmeyecegine cogu kez emin oldum.Hak etmedigim muameleyi gordugum yerden uzaklastim. Ama bi yanim hep eksik hep korkuyo.Allaha siginiyorum Rizkimi veren Allahim elbet herseyi yoluna sokarda diyorum ama endiselerim yinede icimde birikiyor.

Sadece paylasmak ve icimi dokmek istedim.

Bence de inanmayıp önünüze bakın artık. Ve geçici oldugunu dusunun, hepsı gececek, guzel gunler ılerde

Yıllık izin öncelikle anayasal sonra iş kanununca hakkınızdır. Vakti geldiğinde yıllık izninizi kullanamazsanız, bulunduğunuz yerdeki bir avukat yardımı ile haklarınız konusunda daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Her şey gönlünüzce olsun inşallah 🙏🏻

Yıllık izin öncelikle anayasal sonra iş kanununca hakkınızdır. Vakti geldiğinde yıllık izninizi kullanamazsanız, bulunduğunuz yerdeki bir avukat yardımı ile haklarınız konusunda daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Her şey gönlünüzce olsun inşallah 🙏🏻
Insallah.En cok da gururuma dokunan bosuna okumus olmam kimsenin universiteye bakmiyo olmasi ve kimsenin sertifikaya bakmiyo olmasi

Sen çalış bakalım sonra sendikaya basvurursun sonrada yıllık iznini kullanmak için dilekçe yazarsın ...pazar günleri ise gitmezsin bahane sunup rapora gerek yok çünkü pazar günleri ise gitmeme hakkın var

Insallah.En cok da gururuma dokunan bosuna okumus olmam kimsenin universiteye bakmiyo olmasi ve kimsenin sertifikaya bakmiyo olmasi
Bölümünüz nedir ? Şu an kendi sektöründe çalışamama malesef birçok kişinin ortak problemi.. Ama bu günler de geçer umudundayım ben..
Boşuna okuduğunuzu düşünmeyin mürekkebe dokunmuş olmak hayatın her aşamasında kişiye artıdır. Ne zaman nasıl bir iş şansı çıkacağı belli olmaz. İlanlara bakmaya cv dağıtmaya devam edin çalışıyor olsanız bile bence. Rabbim gönlünüze göre versin 🙏🏻

Resmi çalışma saati haftada 45 saattir, mecburiyetten kabul ediliyor ama bu mecburiyeti suistimal eden patronların yatacak yeri yok 😡 insanlar yorgun argın saatlerce çalıştığında verim aldıklarını mı düşünüyorlar acaba? Konudan bağımsız ama sinirlendim 😡

Sabret canım, bu bir süreç eminim ileride her şey daha düzgün olacaktır. Boşanan bir arkadaşım vardı, o da çok travmalar, maddi sıkıntılar yaşadı ama şimdi o kadar rahat ki, çok şükür işini de oturttu hayatı da bambaşka renkli bir hal aldı. İlk dönemde olur böyle sarsıntılar, dua et inşallah atlatacaksın 🙏 güçlü ol ve kendinle gurur duy 🙏

Neydi neydi günün en karanlik olduğu an, aslında en aydinlik olduğu andı. Hayat sana hep müjdeler getirsin mutlu olacağın

Resmi çalışma saati haftada 45 saattir, mecburiyetten kabul ediliyor ama bu mecburiyeti suistimal eden patronların yatacak yeri yok 😡 insanlar yorgun argın saatlerce çalıştığında verim aldıklarını mı düşünüyorlar acaba? Konudan bağımsız ama sinirlendim 😡

Sabret canım, bu bir süreç eminim ileride her şey daha düzgün olacaktır. Boşanan bir arkadaşım vardı, o da çok travmalar, maddi sıkıntılar yaşadı ama şimdi o kadar rahat ki, çok şükür işini de oturttu hayatı da bambaşka renkli bir hal aldı. İlk dönemde olur böyle sarsıntılar, dua et inşallah atlatacaksın 🙏 güçlü ol ve kendinle gurur duy 🙏
Evet iyi bir iş hayal gibi maalesef ya. İnşallah bende bı şekilde oturtabilirim.Aza kanaat ederken zaten yitirdiklerim geliyo aklıma. Herşey öyle zor ki

Bölümünüz nedir ? Şu an kendi sektöründe çalışamama malesef birçok kişinin ortak problemi.. Ama bu günler de geçer umudundayım ben..
Boşuna okuduğunuzu düşünmeyin mürekkebe dokunmuş olmak hayatın her aşamasında kişiye artıdır. Ne zaman nasıl bir iş şansı çıkacağı belli olmaz. İlanlara bakmaya cv dağıtmaya devam edin çalışıyor olsanız bile bence. Rabbim gönlünüze göre versin 🙏🏻
Kimse buna bakmiyor inanın.Okumamisla aynı iş ve herkes asgari aliyor resmen.Vardir belki bir hayır.Ailem çok şükür bana destek oluyor.Calismasan ne yapicaksin evde olucaksin diyolar. Maasimada dokunmazlar hiç öyle olmadılar zaten.Belki bı gün birşeyleri başarırım diye direniyorum

X