Alternatif Tıpta Büyük Tehlike!

seaBahAR

ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ
Yönetici
Editor
13 Nisan 2007
15.148
34.370
Alternatif Tıpta Büyük Tehlike!

17-23 Ocak 2008 tarih ve 132 sayılı Yeni Aktüel Dergisinin kapak konusu bir hayli enteresan.. Sözkonusu makaleyi, kaynak belirterek bir forum ortamında paylaşmak istediğimi ilettim. Henüz cevap alamadım.
Konu bir hayli önemli.. Bu nedenle, daha fazla beklemeden en önemli hususları sizler için derlemek istedim.
Eğer olumlu bir cevap alırsam ve makalenin bütünü elektronik ortamda bana ulaşırsa, burada paylaşıma devam ederim.


 • Keten tohumu ve özellikle yağı mutlaka taze tüketilmeli, dondurucu ya da buzdolabında -7 derecede muhafaza edilmeli, soğuk zincirle dağıtılmalı. Aksi takdirde çabuk bozulur ve içinde, tüketildiğinde kansere yol açabilecek zararlı maddeler üremeye başlar!

 • Bu nedenle keten tohumu tane halinde alınarak evde öğütülüp hemen tüketilmeli. Öğütülmüş tohumlarsa az miktarda alınıp buzdolabında ışık görmeyecek kapalı ve koyu renkli kutularda muhafaza edilmeli. Ve kesinlikle ısıtılarak, sıcak yemeklerde vs. kullanılmamalı.

 • Dokuz çalışmadan yedisinde keten tohumundaki alfa linolenik asidin prostat kanseri gelişimine yol açtığı belirtilmiş.

 • Çeşitli faydaları da olan keten tohumunda tüketilen miktarın altı çiziliyor. Kadınların 2-3 tatlı kaşığı, erkeklerinse 1-2 tatlı kaşığından fazla tüketmemeleri gerekiyor.

 • Keten yağı kullanımı ise, üretimde kullanılan teknolojik uygulamaların trans yağ oluşuma neden olması ve bu yağların da kansere yol açması nedeniyle kesinlikle tavsiye edilmiyor.

 • Ayrıca tohum halindeyken sahip olduğu lif bakımından zenginliği olan keten tohumu, yağ haline getirildiğinde bu özelliğini de kaybediyor.

 • Ülkemizde yaklaşık dört yıldır, omega 3 yönünden zengin sarı keten tohumu yerine, kuş yemi olarak bilinen standart keten tohumu satılıyor.

 • Kaplumbağa kanının kansere şifa olduğu yolundaki inanç nedeniyle, geçen sene Karadenizde kaplumbağa kanını içen/kendine enjekte ederek ölen 3 vatandaşımızla dünya literatürüne geçtik.

 • Soyanın, Çin ve Japonya gibi yüksek nüfuslu Uzakdoğu ülkelerinin en fazla tercih ettiği gıda olduğu ve onların yaşam süresini uzattığı iddiaları çok eksik ve yanlıştır. Bu bölgelerde, soyanın total kalori içindeki payı %5 i geçmiyor ve bu ürünlerin çoğu da soyanın fermente ürünlerinden (salça, natto, tempeh gibi) oluşuyor. Östrojen açısından zengin bir bitki olan soyanın bu özelliğinin fermente edilince faydalı olabileceğini belirten uzman diğer şekillerde tüketiminin kız çocuklarında erken ergenlikten bağışıklık sisteminin yetersizliğine kadar pek çok zararlı etkisinin bulunduğunu ekliyor.

 • Soyanın bir başka tehlikesi de şudur. Salam, sosis, sucuk gibi çeşitli et ürünlerine yasal kılıf içinde gizleyerek ya da hiç belirtmeden et yerine çok daha ucuz olan soya eklenmektedir.

 • Tüm Aktarlar… Başkanı da şöyle diyor: Suriye menşeli yılan yağının, içinde ölü yılan bekletilen zeytinyağı olduğunu tespit ettik. Bu saç dökülmesine, mazot kokan sözde “karınca yumurtası yağı”ysa tüylenmeye karşı satılıyor.

…Şöyle bir baktım da yine kaptırıp gitmişim. Önemli olan bütün yerleri aktarmışım. Yine de aklınıza takılan bir yer olursa sormaktan çekinmeyin. Belki de gözümden kaçmıştır.
 

ayden

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2007
515
2
inanmıyorum ya ben karınca yum yağı kullanıyordum.
eşim de yılan yağına başlayacaktı saç dökülmesi için. iksi de çöpe artık.
teşekkürler..
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2568 gün geçti.

seaBahAR

ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ
Yönetici
Editor
13 Nisan 2007
15.148
34.370
Bence ayden'in yaptığını yapmalısın... yerimseniben
 

mert

Guru
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2006
1.621
13
kusura bakmayın,ben son maddeyi anlayamadım.anlayan,lütfen açıklayabilir mi?
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2881 gün geçti.

seaBahAR

ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ
Yönetici
Editor
13 Nisan 2007
15.148
34.370
Sevgili mert,
Son maddeyi anlamamaktan kast ettiğin eğer Tüm Aktar..... bölümündeki noktalama işaretleriyse yazmaya üşendim tamamını. Aktarların bağlı olduğu fedarasyonun adıydı..
Eğer devamında gelen kısmını anlamadıysan, benim anladığımı paylaşayım seninle..
Yılan yağı düşündüğümüz gibi yılandan elde edilen bir yağ değilmiş. Zeytinyağının içinde ölü yılanları bekletiyorlarmış ve sonra da yılan yağı diye satıyorlarmış. Bu araştırmayı tüm Aktar.... fedarasyonu başkanı yaptırmış.
Umarım açıklayabildim. Ya da umarım senin neyi anlamadığını doğru anlayabildim. yerimseniben
 

seaBahAR

ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ
Yönetici
Editor
13 Nisan 2007
15.148
34.370
Sanırım soru şu olmalı..

1) Ölü yılanlar bir yağın içinde bekletilirse ve daha sonra ben o yağı alıp kullanırsam neler olabilir?
2) İçinde mazot bulunan bir yağı saçlarıma sürersem ne olur?

yerimseniben
 

mert

Guru
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2006
1.621
13
yani karınca yumurtası yağının mazot kokması onun sahte olduğu anlamına mı geliyor.yani kokmayanlar zararlı değil mi demek isteniyor..
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2881 gün geçti.

seaBahAR

ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ
Yönetici
Editor
13 Nisan 2007
15.148
34.370
İçine mazot karıştırılmış anlamına geliyor yerimseniben
 

deniz_gunes

Hayat devam ediyor...
Pro Üye
9 Temmuz 2007
17.124
11.195
Demek ki mazotun tüyleri azaltma gibi bir etkisi mi var?

Sonuç itibarı ile, her duyduğunuz şeyi kullanmak yanlış öyle değil mi Püsküüt hanım?
 

agate

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2007
111
5
3 aydır keten tohumu baharatlar arasında duruyor ve yemekler kullanıyorum toz halinde bu durumda çöpe gidecek keten tohumu hakkında çok şey okudum bunlarda hep yararlarıydı bir şeye girişirken demek körü körüne değilde iyice araştırarak girmek lazımmış. Teşekkürler püsküüt hn
 

berraksu2004

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
21
0
43
merhaba arkadaşlar ben yeni üyelerdenim. Size bir sorum olacak. 6-7 aydır adet düzensizliğim var sürekli 20-25 gün gecikiyor. Doktorum farlutal verdi. Adet olunca da 3 ay yasmin kullanmamaı söyledi ama ben ilaçlardan çekindiğim için doğal yöntem olarak hayıt suyu aldım.Sabah akşam aç karnına içmem gerekiyormuş.Yan etkisi yok deniliyor ama ben yine de korkuyorum.Acaba ilerde böbreklere zararı olur mu? bu konuda bilginiz varsa lütfen mesajlarınızı bekliyorum. Sevgilerle
 

EFSUNN

alamut
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
526
9
sağlık alanındaki önerilerle ilgili protesto yazısı yazmıştım ve bazı üyeler tarafından eleştirilimiştim şu anda haklılığımı görüyorum "önce sağlık" bende bu alanlara bilgi ve paylaşım gönderilirken çok dikkatli davranılmalı herkes iyi düşünsün demekle çözülmüyor ...
kulaktan dolma bilgilerle kendisini tedavi etmeye çalışanların başlarına gelenlerle ilgili bir dolu haber okuduk duyduk ...

"sevgili püsküüt" sağol güzel bir konuya değinmişsin alternatif tıp bilinçsiz kullanılırsa fayda yerine zarar da verebilir..

a.s.a.s.
 

busem33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
219
0
arkadaşlar ne kullanacagımızı neye güvenecegimizi şaşırdık tek çara herşeyi kendin yetiştirecen ama öyle bir ortamımız şansımız yok böyle yaşayıp gidecez işte