Altın almak mı? Gümüş almak mı?

bensarkimisoylerken

🛫 🛫
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2020
273
1.358
24
Merhabalar. Merak ettiğim bir konu var. Bu ara bir çok insanın gümüş aldıklarını görüyorum gram altın gibi. Sizce altın birikimi yapmak mı mantıklı yoksa gümüş birikimi yapmak mı? Araştırsam da çok anlayamadım açıkçası. Uzun vadede hangisi daha çok kazandırır sizce? Yorumlarınızı bekliyorum :KK200:

Offfff şahane konu

Bu ay ilk defa gümüş hesabı açıp bu gümüş de neymiş diye araştırma yapmıştım

Yıllar içerisinde değişimi grafiklerle anlatmışlar ve gümüşün daha karlı olduğunu bulmuşlar

Tabii şimdi ne olur ileride ne olur bilemem

Ama.sunu anladım ki gümüş çok değişken 5.99 du hooop 6.72 gördü sonra hooop 6.10 lara düştü fazla oynak:)

Bizim paranin cogu altin hesabinda ama gelecek ayki maasla gumus alaxagim

Ben de ilk defa yarım altın aldım bi kaç hafta önce 1650 liraya şimdi 1479TL isyanlardayım :halay:
Hazır gram gümüş fiyatı iyiyken alınmalı mı diyorum. Sonuçta 2002 yılında çeyrek altında 32 liraydı, kimse bu kadar yükseleceğini düşünmemişti. Gümüş içinde olur mu acaba öyle bir şey :KK45:

Ben de ilk defa yarım altın aldım bi kaç hafta önce 1650 liraya şimdi 1479TL isyanlardayım :halay:
Hazır gram gümüş fiyatı iyiyken alınmalı mı diyorum. Sonuçta 2002 yılında çeyrek altında 32 liraydı, kimse bu kadar yükseleceğini düşünmemişti. Gümüş içinde olur mu acaba öyle bir şey :KK45:

Gümüş 2 tlymis şimdi 6 kusur tl

Ya bu ara gümüş alan çok fazla kişi var. Geçmişten günümüze grafiği iyiymiş ve kazandırmışta. Uzun vadede iyi bence ama aldığında unutacaksın çok uzun bi süre bence gümüşü. Ama ben yine de altıncıyım altın alıyorum

Tam yazınızı gördüm, sevdiğim bir yorumcu böyle bir şey paylaşmış, kopyalayıp paylaşmak istedim..belki fikir verir.
IMG_20200912_170153.jpg

Benim izlediğim ,ekonomiyle ilgilenen herkes sepet yapın diyor. Yani hem ondan olsun hem bundan olsun. Mesela birkimin yüzde ellisi altın,otuzu gümüş,yirmisi döviz. Ya da borsa ile ilgileneceksen,yüzde otuzu altın,onu gümüş,onu döviz,ellisi borsa şeklinde... böylece sürprizlerden daha az etkilenirmişsin. Benim yöntemin şey, her ay birkaç Gr altın, günde 3 gram da gümüş alıyorum (günde 19 TL falan). Böylece ay sonunda atıyorum 3 gram altınım, doksan gram da gümüşüm oluyor. Dolar Euro kalbimi kirdigi için almıyorum ya:KK43:( ilk yurtdisina çıktığımda 3 lira olan şeye şimdi 9 lira vermek canımı acıtıyor. Daha da artacağına ihtimlal vermek bile istemiyorum :KK43:

Benim şu anda iki tane çeyreğim var. Normalde 1 çeyrek daha alacaktım ama çok yüksek olduğu için 100 dolar aldım. Kaç tane gümüşçü gezdim gram gümüş bulamadım. Siz nereden alıyorsunuz acaba? internette satılan gram gümüşler çok çok üstünde normal fiyatın

X