altınlarım battı

mutemadiyenuzgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
1.808
1.213
150 gram 460tan aldım almıştım altın o zamandan düşmeye başladı şu an 407 lira kaç yıldır biriktirdiğimiz paraydı. eridikçe eriyor. yıllarca kısıp kısıp biriktirdik ev peşinatı yapmak istiyorduk ama gün geçtikçe azalıyor. bir yatırım yapalım dedik o da elimizde patladı. altının geleceği hakkında bir fikri olan Yok mu. yaza kadar yükselir mi?

150 gram 460tan aldım almıştım altın o zamandan düşmeye başladı şu an 407 lira kaç yıldır biriktirdiğimiz paraydı. eridikçe eriyor. yıllarca kısıp kısıp biriktirdik ev peşinatı yapmak istiyorduk ama gün geçtikçe azalıyor. bir yatırım yapalım dedik o da elimizde patladı. altının geleceği hakkında bir fikri olan Yok mu. yaza kadar yükselir mi?

Sakın bozma. Bozmadığın sürece zararda değilsin.

Ben en son 515 liradan alip 485 gibi bir rakamda çıkmıştım altından iyi ki de çıkmışım. Altin uzun vadede zarar ettirmez denir ama bu sefer oyle olmadı. Insanlar farkli yatirim araçlarına yöneldiler, altın eskisi gibi revaçta değil şu sıra. bir de 100 gramda işlem vergisi koydular bunlar hep uzaklaştırdı. 7-8 bin kadar zararınız var galiba. 1-2 ay daha bekleyin acil değilse

Hepimizin eridi

5 Ağrı dağı büyüklüğünde bir altın madeni keşfedilmedikçe altın değer kaybetmez. Sonuçta sınırlı miktarda bulunan ve dünyanın her yerinde geçerliliği olan kıymetli bir maden. Bir süreliğine düşmüş gibi gösterebilirler ama bu uzun sürmeyecek. Tıpkı faizi baskılamaya çalışıp işi daha da batırıp zirve yapmasına sebep oldukları gibi altın da bir süre sonra uçuşa geçicek.

Satmadığımız şeyden zarar etmiş olmuyoruz. Aceleniz yoktur umarım.
Biz de evimizi satıp 467 tlden altına girdik. Altının yükselmesini bekliyoruz. Bakalım daha ne kadar baskılayacaklar. Yazın yükselebilir diyenler ve de yaza kalmaz diyenler var. Bu kadar baskıladıkları altın güzel yükselecek diye düşünüyorum. Ytd

Ben en son 515 liradan alip 485 gibi bir rakamda çıkmıştım altından iyi ki de çıkmışım. Altin uzun vadede zarar ettirmez denir ama bu sefer oyle olmadı. Insanlar farkli yatirim araçlarına yöneldiler, altın eskisi gibi revaçta değil şu sıra. bir de 100 gramda işlem vergisi koydular bunlar hep uzaklaştırdı. 7-8 bin kadar zararınız var galiba. 1-2 ay daha bekleyin acil değilse

Uzun vadede zarar ettirmez siz kısa vadede zarar etmişsiniz.

Düşüşün sebebi faiz arttırımı.
Ons da eş zamanlı düşünce grama çok etki etti.
Üzülmeyin acele etmeyin. Faiz geçici çözümdür, sadece baskılar.
İhtiyacınız yoksa bozmayın hatta ne olmuş diye hiç bakmayın.

Uzun vadede zarar ettirmez siz kısa vadede zarar etmişsiniz.
485 ten çıkmayıp 407 ye kadar bekleseydim keske doğru diyorsunuz 😄ben altını 275lerden almıştım, sonra 490larda güzel bir karla çıkıp cok yanlış bir tüyoya güvenip yüksek rakamdan geri aldim. O dönem zaten bir anda çakıldı düzelme imkani yoktu hemen ciktim. Şimdi farklı yatırımlarim var ve kardan ettiğim zararı da çıkardım cok şükür bir daha düğünlerde sünnetlerde takmak icin kenara atmak dışında altina bulaşmayi düşünmüyorum

Çıkacak, 3 vakte kadar bekleniyor😂
Ciddiyim bu arada, tavan seviyeye gelecek mart nisan ayı için bekleniyordı, baskılandı.
Ama mutlaka bu sene içinde kara geçersiniz.

annem de ben de zarardayız. allahtan öyle ev araba satıp kredi çekip altına giren tayfadan değiliz. o zaman başımı duvara vururdum herhalde desem yalan olur yine vurmazdım zira altın bu. uzun vadeli olduğunu bilmek yeterli. biz altın almak için elimizdekinden vazgeçmedik, elimizdeki nakidi değerlendirmiş olduk. altın gibi bir emtianın gerçekten tüm dünyada değer kaybedeceğine, bir daha hiç eskisi gibi olmayacağına inanan var mı sahiden? bu mümkün değil. benim bitcoinde de biraz param var. kimisi altın bozdurup bitcoine girdi. yapmam ben öyle şeyler. en büyük hatanız yüksekteyken almak olmuş. yatırımda kural bellidir, bir şey yükselirken alınmaz. düşüşteyken almak lazım. altında al sat yapılmaz, al satçıları bitcoine, alt coinlere alalım :) her şeyden önemlisi ne ülke ne de dünya normal değil. benim beklentim bu yaz geçen seneyi gördüğü zirvenin de üstüne çıkması. hayırlısı bakalım.

X