Ameliyat sonrası şişlikler ve ödem için bir çare!

Kızlar ya ameliyattan ne kadar zaman sonra sigara içebilirim acaba ben? Doktoruma sormayı unuttum. 1 hafta oldu ben ameliyat olalı

Arkadaşlar selam
Bede 3 gun önce ameliyat oldum ama yüzümde ozellikle yanklarimda korkunç odem var. gerçekten zorlanıyorum bu kadarı normal mi bilmiyorum. tavsiyeniz var mıı?

Prenseska teşekkürler
Buz için geç değil mi?
Ben sadece ilk gün bUz koydum
Tatlim bi 2 3 hafta sonra sadece sen anlarsin onceki haline gore sisligi. asla dert etme onemli olan kendini aynada nasil gordugun eski haline gore. buz koyabilirsin yine arada ben ameliyat oldugum gun kuzenimi kaybettim cok agladim o yuzden 3 4 gun araliklarla koydum taninmaz haldeydim benim bile indi 1 2 ayda vucut kendini yeniliyor gecmis olsun.

canım ünlü doktorları oyle yapılor bıraz sen amelıyattan once doktorunla ne ıstedığıne daır ııyıce konusman gerektı.ben gittğimde 2 tane sekıl yaptık burnuma bana hangısıı ıstedığımı sordu bırı aynı senınkı gıbı cok kalkık kücük bı burundu dığerıde kemerı alınmıs ınce düzğün bı burundu bende 2cısını ıstedımm ama sımdı tamam kemerım yok oldu ama sımdı ucu büyük top gibi sıs dıo herkez ama banada gececek gibi gelmıyor uf dedığın giibi mıllet olur hemde az paraya harıka burunları olur bız nıe böyle hep yandan güzel görünmek ıstemısımdır sacımı ıstedığım giiibi yapabılmek ıstemısımıdır cok seymıı :KK43:(( bılmıorum ne olacak halımız ıns düzelır demekten basaka carem yok ama sennıkıde cok kücük olmus üzüldüm
Merhaba acaba sorunlarınız düzeldi ki şu an ki görüntünüzden mutlu musunuz? Ben de ameliyay olalı 12 gün oldu ama hiç memnun değilim burun ucum top gibi patates gibi aynaya bakamıyorum. Kendimi tanıyamıyorum.çok üzgünüm...

Arkadaşlar yiyecek konusunda doktorunuzun önerileri var mı ? Ben henüz ameliyat olmadım burada yazdıklarınızı okuyarak ameliyat sonrasında neler yapmam gerektiğini öğreniyorum.
Kemik suyu ya da paça çorbası içmenin etkisi var mı ? Sonuçta alçı ve kırılmış bir kemik olacak .Ödem nasıl olsa geçer ama asıl kemiğin çabuk ve güçlü kaynamasını isterim. Yenecek ve yenmeyecek yiyecekler neler ?

Bu arada 12 günde şişlik olması normal .Elimizi kesince bile iyileşmesi on günü buluyor ,Burundan doku alınmış kemikler yeniden şekillenmiş. 6 aydan önce burun tam oturmaz , endişelenmek için çok erken Kendinizi yıpratmayın

Ameliyattan sonraki 19. günüm ve şişliklerim hala maxsimum seviyede üst dudağım hala uyuşuk ve gülemiyorum bile
Bu şişlikler yüzünden hala dışarı çıkamıyorum çünkü kimse beni böyle görsün istemiyorum..
bu şilikler için önerebileceğiniz bişi varmı biliyorsunuz şişliklerimiz aslında 'ödem'
bu yüzden ödem giderici çay falan iyi gelirmi ben maydonoz suyunu içiyorum bazende kirazın saplarıyla hazırladığım çayları falan içiyorum birde kara üzüm alıp çekirdekleriyle beraber yiyiyorum..
şişliklerimi bu kadar kafama takmamın sebebi beni çok değiştirmiş olması yüzümün ifadesi inanılmaz değişti bakışlarım bile bi tuhaf ..
BİLİYORUM ZAMAN HERŞEYİN İLACI ama insan içine çıkamıyorum sanki herkes bana bakıyormuş gibi geliyormafoldumben
BENDE YENİ AMELİYAT OLDUM BANA ARNİCA KREM TAVSİYE EYYİ DOKTORUM VE MASAJ TABİ Kİ AMA MUTLAKA MAYDONOZ SUYU BENİMDE İFADELERİM DEGİŞTİ

Merhaba acaba sorunlarınız düzeldi ki şu an ki görüntünüzden mutlu musunuz? Ben de ameliyay olalı 12 gün oldu ama hiç memnun değilim burun ucum top gibi patates gibi aynaya bakamıyorum. Kendimi tanıyamıyorum.çok üzgünüm...
Merhaba burnunuz kuculdumu acaba yabdan cok uzun ve sis benimki

X