Ameliyattan sonra çok masraf çıkar mı? :(

celien33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2023
1
0
30
Arkadaşlar bir ay sonra ameliyat olacağım yaklaşık 24 bin tl ameliyat için ödeme yaptım. ameliyattan sonra ilaç vb ne gibi masraflar çıkar? ben ödeme yaptığımda bu paraya herşey dahil dendi ama ekstra şeyler var mı? varsa bunlar ve ilaç vb ameliyattan sonra ne kadar tutar? ay sonuna denk geldiği için maaş almıyor olacağım çünkü 2 bin tl ayırsam yetermi ameliyat sonrası hafta için?

bir korkumda ben ücreti aralık ayında ödedim ama sıra çok olduğu için şubata attılar. şuanki fiyat artışlarından dolayı ekstra bir masraf çıkarırlar mı ne anlaştıysak o mu olur ?

Bana antibiyotik, kaşıntı engelleyici, burun spreyi gibi ilaçlar verilmişti. Bunları da sağlık güvencem karşıladı.

Her doktorun teknigi, ameliyat sonrası önerdiği şeylerde farklı olabiliyor. Aynı doktora ameliyat olan kişilerden daha net cevaplar alabilirsiniz.
İlaçlarınız olacak, ssk kapsamında bunları alabilirsiniz. Bazı doktorlar nostril retainer öneriyor mesela, özel oluyor o. Deniz suyu burun spreyi, özel oluyor. Bazı merhemler oluyor, özel.. Bantlar falan...

Son ameliyatımda ilaçlar ve spreylere 300 civarı ödedim ama 15 ay kadar oldu.Bütçeniz rahat rahat yeter bence.

Antibiyotiği, ağrı kesiciyi ve burun spreyini devlet karşılar. Deniz suyunu şimdiden siz de alabilirsiniz. Onun dışında bir şey aldırtacak durum olmaz sanırım. Burun altına bıyık yapmak için gazlı bez konuluyor. O kadar para vermişsiniz. Hastaneden çıkarken bantla beraber birkaç tane parça isteyin 😅

benim ilaçlar baya tutmuştu ya, toplamda 700-800 lira tutmuştur 😁 onun dışında hastane masrafları ödemiştim fakat bunu önceden konuşmuştuk doktorumla, sizinkisi ödediğiniz fiyata dahildir muhtemelen. bunlar haricinde ekstra bir masraf çıkmadı.

X