Amh düşüklüğü

Amh düşüklüğü

• Amh

OY: 0 0,0%
  • Amh

• Amh

• Ankete Katılan
    0

Kpln

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
7
2
36
Arkadaşlar merhaba aylardır doktora gidip geliyorum. Bugün doktorun yorumu benim aşırı derece de moralimi bozdu. AMH degerim 0,37 çıktı diger değerler normal ve aynı zamanda iki tane çikolata kistim var biri 3 digeri 4 cm büyüklüğünde ve yumurtaların önündeymiş. Doktor hamile kalmamın aşırı zor olduğunu durumumun bitik olduğunu ve 35 yaşında erken menopoz ve tüp bebek yaptırsam bile %40 tutma ihtimali olduğunu söylüyor. Şuan da ben soğan kürü uyguluyorum ve arkasına incir kürü uygulayacağım. Ve doktor kesinlikle kislerimin alınmasını önermiyor yumurta rezervim az olduğu için. Aynı durumda olan ve ya bu hastalık belirtisi olup hamile olan bebek sahibi arkadaşlar var mı acaba ciddi anlamda şuan moral olarak çökmüş bir vaziyetteyim nerden tutsam elimde kalıyor.

Konuyu takipte olacağım...

Benimde amh 0,90,1 yıldır çikolata kisti tedavisi görüyorum,visanne kullandım,yasmin kullandım,bugün doktordaydım.Küçülme olmazsa son çare artık ameliyat demişti.Bu zamana kadar diğer doktorlar niye ameliyat olmuyorsun diye kafamı karıştırıyordu,benim doktorumda ameliyata sıcak bakmadı hiç rezervin iyice düşecek diye...

Allahtan küçülmüşte ameliyat demedi.Son kutuyu verdi,adetin ikinci günü gel aşılama yapacağız dedi...

Benmde çikolata kistlerim vardı 5.5 ve 6 cm ben ameliyat olmak zorunda kaldım ama baştan banada ameliyat önermedi doktr tüp bebek yapmıştım tutmadı fakat tutanlar varmış duymuştum Rabbim yardmcmz olsn

Cümlemizin inş Allah herkesin gönlüne göre versin siz bebek sahibi oldunuz mu peki sanırım sizin amh degerinde sıkıntı yok.

Cümlemizin inş Allah herkesin gönlüne göre versin siz bebek sahibi oldunuz mu peki sanırım sizin amh degerinde sıkıntı yok.
Malesef olamadım hala. Doktor ama değerime bakmıştı ameliyattan önce normal değerlerin iyi demişti oyuzden ameliyat yaptı zatn ama ameliyat tan sonra baktırmadim ama düşüyormuş zaten oyüzden korkuyorum baktrmaya

Arkadaşlar benim de amh 0.35 çıkmıştı. İki tane kistim vardı. Tüp bebekte 1 tane embriyom oluştu. İkinci toplama işlemi olacak. Yumurta toplama işleminden önce kist için desolette ilaç kullandım. Bi de adet bittikten sonra 10 litre suyun içine bir tutam papatya, nane ,defne yaprağı yaprağı koyup kaynattım. Bir kovanın içine suyu koyup buharına oturdum. 10 gün falan yaptım kontrole gittiğimde kistlerim erimişti.

Arkadaşlar benim de amh 0.35 çıkmıştı. İki tane kistim vardı. Tüp bebekte 1 tane embriyom oluştu. İkinci toplama işlemi olacak. Yumurta toplama işleminden önce kist için desolette ilaç kullandım. Bi de adet bittikten sonra 10 litre suyun içine bir tutam papatya, nane ,defne yaprağı yaprağı koyup kaynattım. Bir kovanın içine suyu koyup buharına oturdum. 10 gün falan yaptım kontrole gittiğimde kistlerim erimişti.
Çok güzel ya sevindim valla inşallah herşey iyi geçer kistler kaç cm di

Çok teşk ederim bunu bende deneyim o zaman inş bende faydasını görürüm. Buharına oturdum derken suyla hiç bir temas olmadı değil mi havlu sarıp buharında mı durdunuz acaba ?

İnş şimdi bana adetimin 2.günü tekrar gitmemi hmg mi neyse o ve tüpler kapalımı değil mi onun için ilaç vereceklerini söylediler işin aslı moral yıkık olunca çok da iyi anlayamadım.

İnş şimdi bana adetimin 2.günü tekrar gitmemi hmg mi neyse o ve tüpler kapalımı değil mi onun için ilaç vereceklerini söylediler işin aslı moral yıkık olunca çok da iyi anlayamadım.
Rahim filmi sanırım cnm önce kendini toparlamaya çalış sonra tedaviye başla yani tüp bebek tutan çok var ama önce sen güçlü olmaya çalış nolur bak beterin beteri var sağlığın yerinde çok şükür

Bu buhara oturmayı neye göre yaptınız acaba?
Hiç duymadığımdan merak ettim...

Acaba ilacın etkisiyle mi yoksa buhardan dolayımı oldu?

Ayrıca kistlerin bağışıklıkla da alakalı olduğu söyleniyor.Bunun için omega 3 ve betaglukan kullanan arkadaşlar vardı.
Şimdi bende onu araştırıyorum,eczaneye doğum kontrol hapını almaya gittiğimde bunu sordum.Bi ilacı önerdi,içinde 30 tane sanırım vitamin desteği var.Benim B12 düşüktür mesela,o var,omega3 var sanırım,C vitamini var vs vs...

Alıp almamak konusunda kararsız kaldım...

Çok teşk ederim bunu bende deneyim o zaman inş bende faydasını görürüm. Buharına oturdum derken suyla hiç bir temas olmadı değil mi havlu sarıp buharında mı durdunuz acaba ?
Aynen kovanın içine koydum. suyu havlu sarıp buharına oturdum. sakın temas falan etme yanarsın buharına otur canım

Bu buhara oturmayı neye göre yaptınız acaba?
Hiç duymadığımdan merak ettim...

Acaba ilacın etkisiyle mi yoksa buhardan dolayımı oldu?

Ayrıca kistlerin bağışıklıkla da alakalı olduğu söyleniyor.Bunun için omega 3 ve betaglukan kullanan arkadaşlar vardı.
Şimdi bende onu araştırıyorum,eczaneye doğum kontrol hapını almaya gittiğimde bunu sordum.Bi ilacı önerdi,içinde 30 tane sanırım vitamin desteği var.Benim B12 düşüktür mesela,o var,omega3 var sanırım,C vitamini var vs vs...

Alıp almamak konusunda kararsız kaldım...
Canım benim kayınvalidem söyledi. ne koyacağımı o söyledi.Buharı adet başlayıncaya kadar yaptım. Adet günü sancıdan öldüm. Yuvarlak yuvarlak 2 tane et gibi büyük şeyler düştü doktora gittim kist geçmiş dedi.

Çok iyi ya buhara adet bitiminde başladın diğer adet başlangıcına kadar devam ettin öle mi acaba ?

Birde papatya,nane ve defne yapragından ne kadar koydunuz acaba ? tam bi tarif edebilirmisin bende deneyim

Buharında kaç dk durdunuz ortalama ?
Canım kayılidem bana göz kararı ile gösterdi.tek eşimle a labildiğin kadar paapatya , darbe yaprağı ,nane maydanozda koy yarım demet. 10 litre kaynayan suyun içine malzemeleri koy. 10 dakika beraber kaynasın. Sonra kovaya koy havlu sar beline dikkat et yanma yarım saat 40 dakika buhar bitinceye kadar bekle. Ben adet bitiminden diğer adet başlayana kadar yaptım tüp bebeğe başlayacaktım çünkü. Sen o ay deneyeceğim diyorsan yumurtada döneminden önce bırakırsın.

X