Amniyosentez sonucum kötü çıktı ve bebeğim alınıyor

halek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
135
2
18+5 haftalık hamileyim ve bebeğim haftaya alınıyor.sonuçlarım kötü çıktı...

herşeyde bir hayır vardır canım. allah senin ve bebeğin için en hayırlısını versin..

Allah yardımcın olsun canım :KK43:( çok üzüldüm ama Allahtan gelen bir şey Allah sabırlar versin

bebeğin özürlü de olsa senin bebeğin, biliyorum bunu kabullenmek çok zor ama bence bunu yapma. Hem bu testlerin sonuçlarının yanlış çıkabildiğini, sırf bu sitede bile bir sürü kişiden duydum. Dua et sonuç yanlış çıksın ama bebeğini almalarına izin verme.

bebeğin özürlü de olsa senin bebeğin, biliyorum bunu kabullenmek çok zor ama bence bunu yapma. Hem bu testlerin sonuçlarının yanlış çıkabildiğini, sırf bu sitede bile bir sürü kişiden duydum. Dua et sonuç yanlış çıksın ama bebeğini almalarına izin verme.

maalesef amniyosentez sonucu yanlış çıkmaz
tarama testi değil bu
tarama testlerinde de sonuç yanlış çıkar diye bişey yok çünkü onlar da ihtimal belirtir kesinlik belirtmez
hangi anomali sonucu çıktı testlerde halek.
ve şimdiden Allah'tan sabırlar diliyorum

Down sendromu çıktı.. 47,XX,+21
zaten ikili testimde 1\25 down sendromu riski çıktı..
integre teste 3\4 down sendromu çıktı..sonuçlar çok çok kötü...
şimdi eğirim hastenelerinden heyet raporu almaya çalışıyoruz.ve haftaya perşembe sanıyorum bebeğim alınacak malesefffffffffffffffffff.

Down sendromu çıktı.. 47,XX,+21
zaten ikili testimde 1\25 down sendromu riski çıktı..
integre teste 3\4 down sendromu çıktı..sonuçlar çok çok kötü...
şimdi eğirim hastenelerinden heyet raporu almaya çalışıyoruz.ve haftaya perşembe sanıyorum bebeğim alınacak malesefffffffffffffffffff.

çok üzüldüm canım ALLAH yardımcınız olsun

Canım arkadaşımız kararını vermiş.Aldırma demek şu aşamada çok doğru değil diye düşünüyorum.O da zaten aldırayım mı aldırmayayım mı diye sormuyo.Bebeğinin alınacağını söyleyip bizden destek istiyo.Herkesin inancı kendine.O böylesini uygun görmüş.Bence bu tür yorumlar yerine bebeğini kaybedecek olan arkadaşımıza destek olursak daha iyi olur diye düşünüyorum 2 bebeğini kaybetmiş biri olarak.
Lütfen yanlış anlama amacım yorumunu eleştirmek değil.Sen de iyi niyetle yazmışsın belli.Ama onun daha çok üzüntüsünü hafifletecek teselli cümlelerine ihtiyacı var gibi geliyo.

ben zihinsel engelli 2 kuzene sahip olan biri olarak bebeği aldırma diyen arkadaşıma söylüyorum. kesinlikle tamam oda evladı ama inanın 2 taraf içinde çok zor. benim teyzem şuan harap bitap halde eniştem vefat etti ve 2 tane 30 yaşında kuzenimle başbaşa kaldı. bakması çok zor dünya hali bu teyzeme bişi olsa çocuklar ortada kalcak. özürlü bir bebek dünyaya getirmek bence hoş değil hem anne baba açısından hemde çocuk açısından çok zorlu bir ömür demek bu

canım gerçekten üzüldümm olması gerekn yapılacak :S doğduktan sonra hergün ona bakarken kahrolcaktın belkide :S öyle bir ülkede yaşıoz ki herkesin görüşü ortada :S aldırma diyenler hangiinizz bu tür çocukları gidip sevdiniz öpüp okşadınız hiç kimseeee!!! bende amniyosentez yaptırdım 10.gün sonucumu bekliyorum rabbim yardımcımız olsunn inşallahh..sn kaçıncı gün öğrendin? 18+4 sen erken mi yaptırdın cnm_?

Allahım sana sabır versin..Doğru karar senin ve eşinin vereeği karardır.Evet bu dünyaya böyle bir sorumlulukla gelmek çok zordur eminim. (ki bilirim) eğer ona gerçekten bakabileceğini inanıyorsan tabi ki karar senin olacaktır. Ama zor çok zor...

Allah çok büyüktür. Hakkınızda hayırlısını dilerim...

cok uzuldum cnm Allah yardimcin olsun sabir versin umarim verdigin bu karar senin icin hayirli olur

ben sonuçları almak için üç hafta bekledim.çok zor bi dönemdi..birde benim ikili ve entegre testim çok çok kötü çıktığı için bu dönem çok zor geçti..
evet amniyosentez daha erken yapıldı.sanıyorum 15+5 falandı.
Allahım kimseye böyle acı yaşatmasın..şimdi perşembe gününü bekliyorum..operasyon günü olacak...
birde şunu sormak istiyorum doktorıum çarşamba gecesinden fitil bırakacakmış..rahim acıcı..perşembe günüde özel bi hastanede epiduerl ile normal doğuma girecekmişim..diğer arkadaşlarında böylemi oldu?yani geceden fitil ilemi başladı?fitil verilince acaba direk hastaneye gidip direk epidurel takılıp ,suni sancı ile hemen başlarmı doğum?yoksa 3,5 saat sancı bekelenip ondan sonra normal doğum ve bayıltılıp kürtaj ile sonuçlanır?

canım allah sabır versin.ben amniyosentez sonucu sağlıklı bebeğimi kaybettim 2 gün oldu.o kadar üzgünümki allahtan hepimize sabır diliyorum.atlattıktan sonra tekrar denersin canım çok üzülme.

canım allah sabır versin.ben amniyosentez sonucu sağlıklı bebeğimi kaybettim 2 gün oldu.o kadar üzgünümki allahtan hepimize sabır diliyorum.atlattıktan sonra tekrar denersin canım çok üzülme.

bukicim çok üzüldümm nasıl amniyosentez sonrasımı düşük oldu cnaım ve kaç gün sonra oldu belki yanlısın vardır yaa :S

ben sonuçları almak için üç hafta bekledim.çok zor bi dönemdi..birde benim ikili ve entegre testim çok çok kötü çıktığı için bu dönem çok zor geçti..
evet amniyosentez daha erken yapıldı.sanıyorum 15+5 falandı.
Allahım kimseye böyle acı yaşatmasın..şimdi perşembe gününü bekliyorum..operasyon günü olacak...
birde şunu sormak istiyorum doktorıum çarşamba gecesinden fitil bırakacakmış..rahim acıcı..perşembe günüde özel bi hastanede epiduerl ile normal doğuma girecekmişim..diğer arkadaşlarında böylemi oldu?yani geceden fitil ilemi başladı?fitil verilince acaba direk hastaneye gidip direk epidurel takılıp ,suni sancı ile hemen başlarmı doğum?yoksa 3,5 saat sancı bekelenip ondan sonra normal doğum ve bayıltılıp kürtaj ile sonuçlanır?

peki sana ön sonuc bildirilmedi mi :S ALLAHIM YARDIMCINIZ OLSUNN İNSALLAH KAÇ YASINDASIN Kİ?

X