İlköğretim Yorum ve Soruları Anadolu yakası devlet okulu tavsiyesi

senmakas

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2014
55
43
33
Merhaba arkadaşlar bu yıl 1.sinifa giden kızı min okulunu değiştirmek istiyorum . Bana Anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz iyi bir devlet okulu yada seneye 2. Sınıfı okutacak iyi bir öğretmen var mi

İyi bir öğretmenden kastiniz nedir. Öğretmen seçmek ne kadar yanlış bir tabir. Sanki çoğu öğretmen işe yaramaz çalışmaz da siz iyisini seçmeye çalışıyorsunuz. Sizin gözünüzde " iyi öğretmen" nasıl olunuyor bilmiyorum ama her öğretmenin yöntemi farklıdır. Kimi öğretmen sınava öğrenci hazırlar test tekniğini çok kullanır kimi öğretmen tam tersi yorum yapan araştıran çocuklar yetiştirmeyi hedefler açık uçlu soru tiplerini kullanır. Kimi öğretmen duyuşsal ozelliklere daha çok önem verir ahlaklı birey yetiştirmenin üzerinde daha fazla durur. Bunlar öğretmenin hayata bakışına karakterine göre değişir. Ama bu demek değil ki o ya da bu öğretmen diğerlerinden daha iyi. Önce bu düşünceden siyrilip öğretmenden olabildiğince yararlanmaya calisin. Ayrıca devlet okulunu siz secemiyorsunuz. İkametgah adresinize en yakın okula otomatik kayıt yapiyo sistem.

İyi bir öğretmenden kastiniz nedir. Öğretmen seçmek ne kadar yanlış bir tabir. Sanki çoğu öğretmen işe yaramaz çalışmaz da siz iyisini seçmeye çalışıyorsunuz. Sizin gözünüzde " iyi öğretmen" nasıl olunuyor bilmiyorum ama her öğretmenin yöntemi farklıdır. Kimi öğretmen sınava öğrenci hazırlar test tekniğini çok kullanır kimi öğretmen tam tersi yorum yapan araştıran çocuklar yetiştirmeyi hedefler açık uçlu soru tiplerini kullanır. Kimi öğretmen duyuşsal ozelliklere daha çok önem verir ahlaklı birey yetiştirmenin üzerinde daha fazla durur. Bunlar öğretmenin hayata bakışına karakterine göre değişir. Ama bu demek değil ki o ya da bu öğretmen diğerlerinden daha iyi. Önce bu düşünceden siyrilip öğretmenden olabildiğince yararlanmaya calisin. Ayrıca devlet okulunu siz secemiyorsunuz. İkametgah adresinize en yakın okula otomatik kayıt yapiyo sistem.
bir öğretmen yakını yada öğretmensiniz. "iyi bir öğretmen" tabiri yanlış seçilmiş kelimeler içerebilir ama içindeki doluluğu ben anlıyorum. hemde ruh sağlığı alanında 11 yıldır çalışan bir devlet memuru olarak..
devlet memurluğunun ne olduğunu çok iyi biliyorum. 657ye tabi öğretmenlerinde yelpazesine az çok hakimim. ve bu başlıkta olmamın sebebinden anlaşılacağı üzere ben de çocuğuma devlet okulu bakıyorum sonuç olarak.
memuriyeti çok iyi bilen biri olarak; pedofili eğilimi olmayan, çocuğum düştüğünde ondan şevkatini esirgemeyecek, onunla gerçekten eğlenebilecek ve sahip olduğu vizyonu çocuğuma aktarabilecek. sınıf içinde kayırma yada asimile etme eğilimi olmayacak, yada velisine göre muamele bulunup menfaat peşinde olmayacak.. vs... vs...

evet ben insan olarak iyi, eğitim olarak iyi, vizyon olarak iyi, memur olarak iyi bir öğretmen arıyorum.

Nasıl yani ya kötü öğretmen diye birşey yokmudur ? İyi öğretmen diye bişey yoktur derken gayette iyi öğretmen kötü öğretmen vardır
Cevrenizde yok belliki ancak arada bir haberlere bakarsanız ögrencisine tacizde bulunan şiddet uygulayan cokta kötü öğretmenlerde mevcut

Her mesleğin iyisi kötüsü vardır tabiki. Ama o Pedofili örneği çok istisnai uc bir örnek. Öyle bireylerin sayısı oldukta düşük bı oran kaldı ki Pedofili bir öğretmeni veliye bile kalmadan okul idaresi çoktan farkeder ve o kişi mesleğine devam edemez.Ama bizim toplumumuzda "öğretmen seçme" aşırı abartılıyor. Neticede çok ödev veren öğretmende kötü öğretmen oluyor az ödev verende. Yada saygısızlık yapan çocuğa ceza veren de ( ceza demek dayak demek değildir) kotu öğretmen. Yada derste tuvalete göndermediğinizde de kötü öğretmen oluyorsunuz. Sınavdan düşük alan öğrencinin velisinin gözünde de kötü öğretmensiniz. Hatta bir çocuğa en içten duygularınızla sarıldığınizda bile sapik öğretmen yerine koyanlar oluyor.ne yaparsanız yapın illaki kötü oluyorsunuz. Yani öncelikle toplumun öğretmene bakış açısı değişmesi lazım. En ufak biseyde şikayet edilen bir canlı gözüyle bakıldığı sürece bu toplumda "kötü öğretmen"ler bitmez .

X