Bebek Beslenmesi Analar buraya😊 yardıma ihtiyacım var

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

siyahibiri

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2020
395
22
Merhaba bebeğim 1 yaşında emiyor ama sütüm yok denecek kadar az tek göğsümde süt var zaten boş çekiyor onu da ben de bıraktırsam mı diye düşünüyorum emerek uyuyor bi yandan nasıl yapacagım bilmiyorum fikir almaya geldim emzik kullanmıyor

Ek gıdaya geçtiyse biraz daha mı emse. Bide bu kadar sıcaklarda bırakmak iyi değil derler ama bende agustos ayında bıraktırmıştım gerçi ama

Merhaba bebeğim 1 yaşında emiyor ama sütüm yok denecek kadar az tek göğsümde süt var zaten boş çekiyor onu da ben de bıraktırsam mı diye düşünüyorum emerek uyuyor bi yandan nasıl yapacagım bilmiyorum fikir almaya geldim emzik kullanmıyor
Eyer yemek falan yediriyorsanız emmeyi bıraktırabilirsiniz ama 2 yaşına kadar anne sütü verilebiliyormuş. Sizi rahatsız etmiyorsa emzirmeye devam edin. Hem anne sütü çocuğu her hastalıktan koruyor.

Benim de 13 aylık bir bebeğim var, emziriyorum. Ek gıda konusunda sıkıntınız yoksa bıraktırma konusunu siz bilirsiniz fakat 2 yaşına kadar emzirmenizi tavsiye ederim. Anne sütündeki besin değeri başka hiç bir şeyde yok. Her türlü hastalığa karşı da koruyuculuğu var. 10 ml kadar dahi alsa kâfidir bebeğiniz için. Daha minik annesi devam edin bence 🤗🤗 Bebeğinizle sağlıklı, hayırlı günler dilerim 🤗

Eyer yemek falan yediriyorsanız emmeyi bıraktırabilirsiniz ama 2 yaşına kadar anne sütü verilebiliyormuş. Sizi rahatsız etmiyorsa emzirmeye devam edin. Hem anne sütü çocuğu her hastalıktan koruyor.
Emmeye düşkün belki daha fazla yemek yer diye düşünüyorum yemiyor pek

İştahsız çocuk iştahsız devam ediyor canım benim kızımda olay pek değişmedi zaten 2 yaşına kadar asıl ana öğün anne sütü diğerleri tadımlık olarak görülüyor doktorların gözünde bence devam edin emzirmeye

Canım birden kesme yemek saatlerini düzenli bi şekilde yap. Yemeklerini yedikten sonra eyer isterse emzir. Geceleri isterse emzir oda yemeye alışınca okadar emmez. Küçük daha eyer birden kesersen çocuk hastalanabilir havalarda sıcak. Önce yemesini düzene sok. Baktın güzelce karnı doyuyor ozaman gönül rahatlığıyla sütten kesersin.

X