Gebeliğe Hazırlık Anestezili rahim filmi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Lütfen rahat olun. Hatta şöyle ki, anestezi alacaksanız şuan dert bile etmeyin. Gerçekten jinekolojik tüm süreçler maalesef iç sıkıcı. Ancak şöyle bakın olaya; kadınsınız, doğuaracak, böyle bir mucizeye aracılık edip bedeninizde büyütecek olansınız. Bedeninize sarılın, sevin, gücüne inanın. Gerçekten ben 2,5 yıl vajinismus sorunu yaşamış biri olarak; Hsg çekimine anestezisiz girdim. Çünkü bedenimle barıştım ve sınırlarını biliyorum. Acaba vajinismus tekrarlar mı endişem hiç olmadı. Dr.’um bana işleme başlarken “çok cesursunuz” dedi. “Hocam bu dış etken korkularını atmam gerekiyor, kendim deneyimlemem gerekiyor” dedim. Öyle çok korkutulmuşuz ki, zaten dayanılmayacak süreçleri dr biz istesek de istemesek de anestezili yapıyor. Dayanılacak olandan korkmayın. Biz güçlü doğalara sahip bir cinsiz. Duam sizinle, kendinize güvenin. Anestezi alıyorsanız hele ki lütfen bedeninize stres yüklemeyin, rahat olun. 10 dk da bitip giden bir şey. 🧡 Not: benim iki tüpüm de açık, şükürler olsun.
Ne güzel yazmışsınız... ve o kadar haklısınız ki. Sonuçlarınıza da çoj sevindim yazdıklarınızı okuyunca içim rahatladı sevindim..
Çok teşekkür ederim 🙂 evet stres yapmamaya çalışıp güçlü olmaya çalışacağım 😊

Henüz çekilmedim adet döneminin bitmesini bekliyorum. Kesinlikle çok haklısınız nu konu çok mühim. Sonuçlarınız nasıl çıktı sorun yaşamamanıza sevindim ben çok korkuyorum bir de ben yazın miyom ameliyatı oldum 14 cmlik bir miyom alındı rahimden. O sebeple çok korkuyorum yapışıklık veya tıkanıklık oluşmuştur diye... ben jinekolojij muayenede bile zorluk yaşıyorum o yüzden doktorum anestezi altında çekilsin dedi. Aşırı kasınca ağrı çok olunva doğru sonuç vermeyebiliyormuş o sebeple
Ben de bir sene önce 10 cmlik miyom aldırdım açık ameliyatla. Ameliyattan sonra 5 ay korunduk. Ameliyattan sonra korunmanın 5 ayını çıkartırsak toplamda 1,5 yıldır hamile kalamıyorum. Ameliyattan önce de 10 ay denemiştim. Olmamıştı. Kesin miyomdandır diye miyomu aldırdım. Yine yok... bu ay hsg çekindim. Sol tüpüm kapalıymış :KK43: miyom ameliyatından mı değil mi kesin değil. Ama ben daha önce de kapalı olduğunu düşünüyorum

Tetik

Ama lütfen geç kalmış hissetmeyin. Bakın ben de 34’üme girdim, ilk gebelik için çaba veriyorum. Her zaman kendime moral veriyorum. Bütün arkadaşlarım, çevrem, ailem herkes çocuklu. Millet 3. Yü doğuruyor ben daha yeni 1. İçin sürece girdim. Kimseyle kendinizi kıyaslamayın. Kimseyle bu süreçte çok bir arada olmayın. Allah büyüktür. Her şey güzel olacak, neden umutsuz olacaksınız ki. Bizler de
Teşekkür ederim. İnşallah hayırlısıyla annelik duygusunu yaşarız. Artık çok kolay hamile kalanlara imreniyorum. Hamile kadınları gördüğümde sanki dünyanın en şanslı kadınını görmüş gibi hissediyorum. Bu psikolojiden çıkmam lazım. Çünkü bu duygular beni daha da umutsuz yapıyor

Arkadaşlar selam. Altı aydır hamile kalmak için uğraşıyorum. Hormonlarım normal değerlerde. Amh denilen yumurta sayısını belirleyen değer 0,89 oda muhtemelen yaştan dolayı. 39 yaşındayım. Doktor rahim filmi çekelim tüplere bakalım dedi. Perşembe gününe randevu aldım. Kendime güvenmediğim için anestezili tercih ettim. Rahim filmi çekilirken kadın doğum doktoru varmıydı yani işlem sırasında yanınızda bulundu mu? Bunu sormayı unutmuşum doktora. Bir de anestezili rahim filmi çektiren varsa ne kadar sürede uyanıyoruz. Bu uyutularak yapılan endoskopi gibi mi oluyor. Vakit yaklaştıkça içimin sıkıntısı da artıyor benim.
benimkini kadın doğum doktorum çekmişti

Teşekkür ederim. İnşallah hayırlısıyla annelik duygusunu yaşarız. Artık çok kolay hamile kalanlara imreniyorum. Hamile kadınları gördüğümde sanki dünyanın en şanslı kadınını görmüş gibi hissediyorum. Bu psikolojiden çıkmam lazım. Çünkü bu duygular beni daha da umutsuz yapıyor
O psikolojiden çıkın. Her sabah taptaze bir gün başlıyor. Dünyada Milyonlarca kadın gebe kalıyor, bir gün o milyonların için de biz olacağız. Hayal edin, doğru zamanı, doğru mevsimi. Hayal edin anne olacaksınız, şuan karamsarlığa kapılmayın, şuna inanın; gelecek olan bebeği nasıl bir psikoloji ile karşılayacağım? Ona hazır mıyım? O iyi halimi hak ediyor! O mutlu bir anne hak ediyor. Her gün sabırla ve umutla içinizde bu tohumları ekin. Rol yapın demek değil, çevreden etkilenmemek elde değil ama hayatınızın, gününüzün parçası ve mevzusu dış faktörler olmasın. Bu süreçte böyle davranmamız lazım. Hadi toparlanın. ☘️🙏🏼🙏🏼🌸

Ben de adetim bitince çektiricem. Bugun randevu için aradım. Adet bittikten sonra 4 gun sonraya veriyoruz dedi. Bir de ac olacaksınız dedi narkoz alçaksınız cunku dedi. İşlemden ince bir ilaç vereceklermiş acı hissetmemeniz için dedi. Gözüm a

Ben de adetim bitince çektiricem. Bugun randevu için aradım. Adet bittikten sonra 4 gun sonraya veriyoruz dedi. Bir de ac olacaksınız dedi narkoz alçaksınız cunku dedi. İşlemden ince bir ilaç vereceklermiş acı hissetmemeniz için dedi. Gözüm korkuyor benim de.
Anesteziye gerek yok Aslında

Canım bence herkezde aynı değil doktorum bana da anesteziye gerek yok çok basit işlem hiç acımıyor dedi güvendim ama canımdan can gitti 10 dk işlem bana bı saat gibi geldi ve sonucum da temiz çıktı hani bünye meselesi bence
Sen nerde çektirdin rojda?

Ben yaninda bir kafin gotur demeye geldim.ben gittim esimle almadilar adami uyanirken aglamisim rezil etmisim kendimi esimi cagirin diye 🤣😁🤭

Teşekkür ederim. Anestezili çektirdim yaklaşık yarım saat sürdü. Şu an Hafif kanamam ve adet ağrısı gibi bir ağrım var. Bir de başım ağrıyor. Ama anestezili çektirdiğim için çok memnunum. Eğer fiyatının fazla olması önemli değilse anestezili tercih edin. Doktor bu ay kesinlikle korunun dedi. Eğer gebelik oluşursa sonlandırmak gerekeceğini söyledi. Sonrası içinde tüp bebek dedi ama o konuda eşimle bir değerlendirme yapmadık henüz.
Acaba anestezi olduğu için mi korunun dedi ben de çektirdim ama anestesisiz korunma dedi bana

Teşekkür ederim. Anestezili çektirdim yaklaşık yarım saat sürdü. Şu an Hafif kanamam ve adet ağrısı gibi bir ağrım var. Bir de başım ağrıyor. Ama anestezili çektirdiğim için çok memnunum. Eğer fiyatının fazla olması önemli değilse anestezili tercih edin. Doktor bu ay kesinlikle korunun dedi. Eğer gebelik oluşursa sonlandırmak gerekeceğini söyledi. Sonrası içinde tüp bebek dedi ama o konuda eşimle bir değerlendirme yapmadık henüz.
Bir şey sorcam. Ac gelin demislerdi ama su falan da mi içilmiyor size oyle bir şey söylediler mi ?

X