Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üreme Sağlığı Merkezi

fundaceku

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2016
2
1
35
Öncelikle merhaba, 30 yaşındayım 4 yıllık evliyim ve çocuğum yok, ilk tüp bebek tedavisine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üreme Sağlığı Merkezinde başladım bir ay önce, tedaviye başlamadan önce bu yer için araştırma yaptım ama internette pek bir şey bulamadım bu yüzden yaşadığım tecrübeyi paylaşmak istedim.
Tüm tedavi boyunca yalnızca hemşirelerle görüşebildim tecrübelerine, sabırlarına, güler yüzlerine diyecek sözüm yok ama tek bir hekim görmedim. Jinekolojik muayeneler esnasında asistan hatta 6. sınıf internler muayene etti. Kim olursa olsun önce güven ister hekime o gün kim denk gelirse bakıp sadece not alıp devam etti süreç. Bir konu var ki önemle üstünde durmam gerek tedaviye başlamadan önce bir takım testler yapılıyor bunlardan biride hsg çoğu kadının rahatlıkla atlatabileceği çok ağrılı olmayan rahim filmi, ben hsg çekilirken çok büyük bir sıkıntı yaşadım çünkü vajinusmus geçmişim vardı neyseki altın kalpli bir doktorla karşılaştım bir üniversite hastanesinde :) büyük şans bana çok yardımcı oldu ve ikinci denemede çok rahat filmi çektirdim. Ama diğer süreçlere geçtiğimde tam bir fiyasko paran varsa orda çalışan hekimlerin özel muayenelerine gidiyorsan yada ekstra ücret ödediysen alanında uzman hekim görürsün,yumurta toplamada işlem saati önemlidir mesela ama buna özen gösterilmedi. sebebi anestezi uzmanının geç gelmesiydi Transferde tuvalete sıkışık saat 9,30 dan bir buçuğa kadar bekletildim. (özel doktoru olanlar hiç beklemedi şahidim) Uzun lafın kısası yanlış tercihti benim için. Bu arada hiç özel hekim görmeden benimle aynı şartlarda aynı merkezde gebe olan birine de şahit oldum. aynı sıkıntıları o kızcağızda yaşadı. Tabiki nasip varsa nasibinde olur bir şekilde. Ama bu iş özen ister çaba ister sabır ister. Bu yüzden nerde olduğun ne istediğin çok önemli. Bu arada ilaçlar dahil 1000 liraya mal oldu. Ama maddi zarardan ötesi manevi yıkım. Sonucum negatif bunun bi çok sebebi olabilir ama nerde olduğunuz önemli!
Bir teşekkür sabırla yol gösterip dinleyen üreme sağlığı merkezi hemşireleri, Tüp bebek merkezindeki funda hemşire ve jinokoloji kliniğindeki SVETA AĞAYEVA

kötü bi tecrübe olmuş sizin için.. dediğiniz gibi öncelikle doktora güven gerekiyo, hassas bi konu olduğu için daha çok ilgi bekliyo insan daha çok detay duymak istiyo..
gazi hastanesinde yaptırmıştım bende iki tane aşılama yı . doktora fark ücreti yatırmadan muayene olamıyosunuz zaten...
rabbim inşallah tez zamanda hayırlı evlatlar nasip eder tüm isteyenlere.. ( içinde de bana ) :)

X