Ankara'ya yeni tasinacak çocuklu aile icin nezih semt onerisi?

iasgialc

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2019
5
0
33
Merhaba yaklasik 15 yildir İstanbul'da yaşıyoruz iş sebebiyle Ankara'ya taşinma ihtimailimiz var 2-3hafta icinde.3yasinda bir oglum var.Ankara'yi boyle gezmek disinda hic bilmiyorum,yardimci olursaniz çok sevinirim.Temiz nezih guvenli ilce semt onerisinda bulunabir misiniz?Konuyu da ins dogru yere acmisimdir😊

Benim gorumcem.eltim ankara etimesgutta..
Ben nezih guzel buldum.. cok asiri kalabalik yer de degil ankara merkezede cok asiri uzak degil. Yasamadim ama iyi gibi.
Kuru soğugu var biraz sanirim.

Ben nezih guzel buldum.. cok asiri kalabalik yer de degil ankara merkezede cok asiri uzak degil. Yasamadim ama iyi gibi.
Soğuğunu herkes soyluyor evet 😊 etimesguta hemen biraz bakayim kiralik evlere😊 teşekkür ederim

Demetevlere bakabilirsiniz ama evleri eski. K.orenin Subayevleri kesimi col nezihtir. Balgatta olabilir. Cayyolu tarafini da oneririm. Kira olarak ne kadarlik bi ev bakiyorsunuz ona gore daha cok yardimci olabilirim. Bu arada etimesgut o kadar nezih degildir , belki eryaman olabilir ama.

Çankaya'nın herhangi bir yeri ama çocuk gelişimi için Çankaya'dan şaşmayınız. Öveçler, Cevizlidere, Dikmen, Sokullu, hem merkeze yakın hem yaşanır güzel yerlerdir. Memur kesiminin tercihidir, güvenlidir, halkı iyidir. Merkeze biraz uzak YIldız, Turan Güneş, Oran tarafları var güzeldir oralarda askeriye, konsolosluk ağırlıklıdır. Çocuk gelişimi için de son derece uygun. Arabanız var ise nezih olarak en çok Ümitköy, Çayyolu'nu tavsiye ederim. Ayrıca biraz daha uzaktır ama Yaşamkent de oldukça nezih bir yerleşim yeri. Ankara'lı olarak şahsen Ankara'nın başka bir yerinde yaşamak istemem.

Etimesgut ankara nın en pis en kötü yeri diye duydum ben
Inan ben net bilmiyorum ama onlarin yasadigi yer cok nezihti. Ben genelleme yapamam bilmiyorum cunku. Ilk sizden duydum senelerce yasiyorlar hic agizlarindsn oyle bisey cikmadi cok kez de gittim gezdim ama etismesgutu detayli bilmiyorum yasamadigim icin fikrim sadece bu.

Demetevlere bakabilirsiniz ama evleri eski. K.orenin Subayevleri kesimi col nezihtir. Balgatta olabilir. Cayyolu tarafini da oneririm. Kira olarak ne kadarlik bi ev bakiyorsunuz ona gore daha cok yardimci olabilirim. Bu arada etimesgut o kadar nezih degildir , belki eryaman olabilir ama.
Cayyolu'nu birkac yerde daha gordum ama kiralari cok yuksek geldi :110: 900-1300 arasi olabilir kirası,simdi bakarken gördüm de eryamanda aslinda uygun fiyatli temiz evler ama nasil bilememistim bakilabilir diyorsaniz not alayim 😊

Cayyolu'nu birkac yerde daha gordum ama kiralari cok yuksek geldi :110: 900-1300 arasi olabilir kirası,simdi bakarken gördüm de eryamanda aslinda uygun fiyatli temiz evler ama nasil bilememistim bakilabilir diyorsaniz not alayim 😊
Eryaman iyidir guzeldir. 900 civari oralarda bulamazmisiniz lakin 1200 e kdr bulursunuz. Bi de site istiyorsaniz eryamandaki siteler guzeldir. Cankaya tarafi genelde eskidir evleri ve pahalidir. Butce meselesi aslinda.

Çankaya'nın herhangi bir yeri ama çocuk gelişimi için Çankaya'dan şaşmayınız. Öveçler, Cevizlidere, Dikmen, Sokullu, hem merkeze yakın hem yaşanır güzel yerlerdir. Memur kesiminin tercihidir, güvenlidir, halkı iyidir. Merkeze biraz uzak YIldız, Turan Güneş, Oran tarafları var güzeldir oralarda askeriye, konsolosluk ağırlıklıdır. Çocuk gelişimi için de son derece uygun. Arabanız var ise nezih olarak en çok Ümitköy, Çayyolu'nu tavsiye ederim. Ayrıca biraz daha uzaktır ama Yaşamkent de oldukça nezih bir yerleşim yeri. Ankara'lı olarak şahsen Ankara'nın başka bir yerinde yaşamak istemem.
Çankaya'ya surekli bakiyorum ama boyle mahalle olarak bilmediğimden yol katedememiştim teşekkür ederim çook

Eryaman çok sapa bir yer her yere uzak. Otobus, dolmus seferleri az , guzergahlar sacma. Bi de dogru duzgun esnaf, dukkan yok varsa da sayisi cok az. Etimesgutun merkez mahallelerinden bakabilirsiniz. , baglica da gayet nezih ama fiyatlar yuksektir.

Eryaman biraz uzak merkeze. Site içinde güvenlikli ama uzak geliyor bana. Yıllardır da ulaşım konusu sıkıntılı araba şart. O zaman Sokullu, Dikmen, Öveçler, Cevizlidere'ye bakabilirsiniz. Merkeze yakın ve yaşanılır güzel yerler, sıkıntı yaşamazsınız. Bütçenize göre de güzel evler bulabilirsiniz. Bir dolmuşla Kızılay'a inersiniz, Ulus'a inersiniz. Ankara'yı tanımak açısından Kızılay'ı bilmelisiniz :) Gerçi Kızılay'ın eski hali kalmadı ama hala merkez sayılıyor. Eşinizi çocuğunuzu alıp bir otobüsle Kuğulupark'a gidebilirsiniz. Yakın AVM'lere de gidebilirsiniz. Arabanız varsa çok da uzak olmayan Eymir ve Mogan Gölleri'ne de rahatlıkla gidebilirsiniz ki gitmelisiniz. Ankaralı'nın tek göreceği su birikintisi, kıymetlidirler bizim için :)) Ama bunları Eryaman'da yapamazsınız uzaklıktan ötürü de yapmak istemezsiniz. Gerçi orda da Göksu Parkı var biraz benzer Mogan'a ama dediğim gibi bana çok uzak geliyor :KK70: Çankaya'dan şaşmayınız efendim :)))

Son düzenleme:
Etimesgut mu?
Demetevler mi?

Bunu onerenler nerede yaşıyor merak ettim. Hele ki demetevlerde bırakın yaşamayı içinden bile geçilmez. Rezalet bir trafik, her yer araba, gençleri serseri vs yani anlatmakla bilmez.

Etimesgut ise Eryaman semti hariç yine tercih edilmeyecek bir yer.

Eryaman ve Batıkent önerilebilir.

Merhaba. Eryaman etimesgut merkeze uzak yerler. Demetevler çok karışık tavsiye etmem evleri eski güvenli gelmiyor bana.
Ben dikmen de oturuyorum dikmen büyük bir semt bizim ki dikmenin sonları. Özelden isterseniz mahalle adı verebilirim daha rahat ararsınız evi. Her yere yakın kızılaya dolmuşla 15 20 dk. Golbasina 10 dk eymir gölüne yakın. Oran sitesi yıldız semtlerine yakın. Insanları iyi. Öyle olay olmaz sakin bir yer. Nezih semttir. Onun haricinde cevizli dere de güzeldir zaten birbirlerine yakın yerler. Öveçlerde güzel yeni binaları var. Dikmen, öveçler, sokullu, balgat bu semtler merkeze yakın her yere ulaşımı kolay nezih yerlerdir. Kiraları biraz yüksek ama oturduğunuzda pişman olmazsınız.

Etimesgut mu?
Demetevler mi?

Bunu onerenler nerede yaşıyor merak ettim. Hele ki demetevlerde bırakın yaşamayı içinden bile geçilmez. Rezalet bir trafik, her yer araba, gençleri serseri vs yani anlatmakla bilmez.

Etimesgut ise Eryaman semti hariç yine tercih edilmeyecek bir yer.

Eryaman ve Batıkent önerilebilir.
Çayyolunun bir kısmı etimesgut olarak geçiyor, o belediyeye bağlı.
Eskişehir yolunun bölünmesiyle sağ taraf Etimesgut, buna bağlıca da dahil.

Merhaba. Eryaman etimesgut merkeze uzak yerler. Demetevler çok karışık tavsiye etmem evleri eski güvenli gelmiyor bana.
Ben dikmen de oturuyorum dikmen büyük bir semt bizim ki dikmenin sonları. Özelden isterseniz mahalle adı verebilirim daha rahat ararsınız evi. Her yere yakın kızılaya dolmuşla 15 20 dk. Golbasina 10 dk eymir gölüne yakın. Oran sitesi yıldız semtlerine yakın. Insanları iyi. Öyle olay olmaz sakin bir yer. Nezih semttir. Onun haricinde cevizli dere de güzeldir zaten birbirlerine yakın yerler. Öveçlerde güzel yeni binaları var. Dikmen, öveçler, sokullu, balgat bu semtler merkeze yakın her yere ulaşımı kolay nezih yerlerdir. Kiraları biraz yüksek ama oturduğunuzda pişman olmazsınız.
Teşekkür ederim gelen yorumlar dogrultusunda biz de bu taraflara bakmaya başladik😊ozelden de mahalle olarak mesaj atarsaniz sevinirim tabi cok saolun

Ay etimesgut cok varoş bi yer, sincanin bi tık ustu

Demetevlere falan da bakmayın, sıkış tikis, hergun kavga gürültü olan bi yer. Öveclere bakabilirsiniz mesela, batıkent de uygun fiyatlı hem metro da var. Bütçeniz yüksekse cukurambar,söğütözü, bestepe, cayyolu, oran, mustafa kemal mah., dusunebilirsiniz

X