anlayışsız müdür..

21 saat yonetmeligi konusunda tavrinizi boş gun konusunda es gecmissiniz :) Sizce de fazla ben ben ben demiyor musunuz ?

ben ben diyorum çünkü. En önemli benim. ben iyi olmazsam öğretmenliğimden ne hayır gelir. çocuklara ne hayır gelir. Evet 21 saati boş günüm olsun diye istiyorum. ama 30 saati dayıyor zorla kendisi. haa hem ders saatimi 21 e düşürüp hem boş gün vermezse onu Allaha havale ederim onun kötü niyetindendir kuşkusuz. 21 saat dersi olan öğretmeni 5 gün okula getirmekle eline ne geçicek merek ederdim sadece.

Sabah sabah canım sıkıldı kızlar içimi döküp rahatlamak istiyorum.

Ben bir öğretmenim ve köy okulunda çalışıyorum. Okula gitmek için sabah 5 te kalkıp 6 ya çeyrek kala yollara düşmem lazım. Haliyle hiç kolay olmuyor.

Bu sabah da şöyle oldu: ben alarmın çaldığını hatırlıyorum ama gerisini gerçekten hatırlamıyorum. uyandığımda saat altıyı geçmişti ben okula gidemedim. İşin kötüsü geçen hafta da bu durum yaşanmıştı. Gripten dolayı sanırım uykudan uyanamıyorum.

Neyse ben o saatte aramıyım diye okul müdürüne mesaj attım. hocam uyuyakaldım gelemicem bilginiz olsun diye..

Bugün de nöbetçiydiniz nolucak şimdi demiş..
Ben de benim yerime başka bir hoca tutsun rica edin ben de onun gününde tutarım dedim..

Rapor alın bir daha olmasın böyle şeyler demiş

sinirden çatladım. Bence öğretmenlerin de insan olduğu unutulmamalı size kolay gelsin dedim..

Ben kendimi bünyemi bildiğimden fazla ders istemiyorum boş gün istiyorum vermiyor. Zorla hafta sonu kursu açtırıyor. Benim bünyem fazla yorugunluğa dayanamıyor işte sonra da bik bik ötüyor.

Çok canım sıkkın çok o okuldan kurtulup memleketime döneceğim günü iple çekiyorum.
yaptığın tolore edilebilir birşey değil ama.
müdürün haklı.
üstüste iki hafta ben gelemiyorum diye araman olmamış.
elbette rapor ister senden.
düşünce tarzını hatalı gördüm.
açıkcası bu şekilde kendinde değil de idarede suç arayarak bir yere varamazssın.

bende sabah 6da kalkıp 6 buçıukta yola düşüyorum bende devlet memuruyum...ve 1 haftadır işe hasta hasta geliyorum ..rapor alabilirim evet ama ofisteki arkadaşlarım ya eğitimde ya senelik izinde bende gitmesem buralar dağılır..siz öğretmensiniz çocuklar var çok ağır hasta değilseniz bir şekilde gidin okulunuza

ben ben diyorum çünkü. En önemli benim. ben iyi olmazsam öğretmenliğimden ne hayır gelir. çocuklara ne hayır gelir. Evet 21 saati boş günüm olsun diye istiyorum. ama 30 saati dayıyor zorla kendisi. haa hem ders saatimi 21 e düşürüp hem boş gün vermezse onu Allaha havale ederim onun kötü niyetindendir kuşkusuz. 21 saat dersi olan öğretmeni 5 gün okula getirmekle eline ne geçicek merek ederdim sadece.
Ne güzel kafanız var
Dışarda pırıl pırıl atama bekleyen gençler var siz uyanamadığınızdan işe gitmiyorsunuz
Atanamadığı için markette kasiyerlik yapan öğretmen adayı biliyorum
Allah farkındalık versin
Ha bir de demişsiniz ya 21 saat için 5 gün beni okula getiriyor diye
Benim kuzenim eş durumundan geldi nasıl deniyor bilmiyorum norm kadro fazlası sanırım
Bir sınıfı Yok dersi Yok ama hergün haftanın 5 günü gidip mesai saati boyunca öğretmenler odasında oturuyor
O da acınsın o zaman o sizden daha acınası durumda demek ki

Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır sözü size bir şey çağrıştırıyor mu ?
Ben asla çocuğumun derslerden geri kalmasını, gelecekleriyle oynanmasını, boş işlerle uğraşan bir öğretmeninin olmaısnı istemezdim.
O saatte uyanan el kadar çocukların canı yok mu zira onlarında insan olduğunu unutmamak lazım.

Ne güzel kafanız var
Dışarda pırıl pırıl atama bekleyen gençler var siz uyanamadığınızdan işe gitmiyorsunuz
Atanamadığı için markette kasiyerlik yapan öğretmen adayı biliyorum
Allah farkındalık versin
Ha bir de demişsiniz ya 21 saat için 5 gün beni okula getiriyor diye
Benim kuzenim eş durumundan geldi nasıl deniyor bilmiyorum norm kadro fazlası sanırım
Bir sınıfı Yok dersi Yok ama hergün haftanın 5 günü gidip mesai saati boyunca öğretmenler odasında oturuyor
O da acınsın o zaman o sizden daha acınası durumda demek ki

neden acındırsın ki hem el ense yatıyor. hem de maaşı işliyor. norm fazlası diye mağdur değil yani. Yani hanımefendi anlatamıyorum galiba okula gitme imkanım olsa sonradan müdür de derdi zaten geç de olsa gelin diye. okula ulaşım yok ki.. Kusura bakmayın da idare de biraz öğretmenlerinin isteklerini gözeticek her şeyi emrivaki yapmıcak. her şey karşılıklı

neden acındırsın ki hem el ense yatıyor. hem de maaşı işliyor. norm fazlası diye mağdur değil yani. Yani hanımefendi anlatamıyorum galiba okula gitme imkanım olsa sonradan müdür de derdi zaten geç de olsa gelin diye. okula ulaşım yok ki.. Kusura bakmayın da idare de biraz öğretmenlerinin isteklerini gözeticek her şeyi emrivaki yapmıcak. her şey karşılıklı
Ama ben Eminim ki siz kuzenimin yerinde olsaydınız " sınıfım Yok dersim Yok buna rağmen haftanın 5 günü mesai boyunca beni okulda tutuyor" diye konu açardınız o kapasite var sizde gördüm ben :-)

Kimse 30 saat almasin o zaman 20 saatin ustune cikmasin.Gunde 4 derse girelim cikalim.Gunde 40 dakikadan 4derse girip yoruluyorum diyorsaniz zaten orda bir terslik var kusura bakmayin.Koy okulunda calisiyorsunuz yapmayin.8 senem bitti 9. Yilim benimde koylerde.En ücrasında gorev yaptim 4 bucuk sene.Koy okulu yol gitmesi disinda gorev yapilabilecek en rahat okullardir.Hele ki branscisiniz.Ki dusunuyorum simdi derslerinizi 3 gune sigdirsa 7ser saat derse giriceksiniz.Bu yormayacak mi sizi ? 7 saat ard arda ders??? Ama en azindan 1 gunum bos dediginizi duyar gibiyim.Hatta cuma ve pazartesi olsun istiyorsunuzdur buyuk ihtimal.Haftada 3 gun okul yeter diyorsunuz.

Merak ettim kacinci yiliniz?

Müdürün tepkisi bana da haklı geldi, insalık hali uyunabilir tabi ama sizde biraz fazla rahat davranmıssınız

bizim burda olsaydınız anında soruşturma açılır kınama alırdınız

Tatlım kendini ifade etme konusunda sıkıntı yaşıyorsun. Ögretmensin, hitabet gücün kuvvetli olmali.
Ayrica adam sizin iyilginiz icin rapor alin demis. Ne var bunda?
Enerji dusuklugu yasiyorsunuz belli. Gidin bir doktora. Hem raporunuzu alin. Hem de tahlil falan yapilsin size. Gerekirse ilac, vitamin falan kullanirsiniz. Ayrica uyku sizin icin onemli gordugumuz üzere. Bu yuzden köyde ev bulma imkaniniz varsa oraya tasinin bence. Fazladan alinan bir iki saat uyku size cok daha iyi gelir. Sabah aksam bir saat yol gitmek gercekten yorucu. Haftasonu gidip gezersiniz yine merkezde. Onceliklerinizi iyi belirleyin.

mesaj atmamın nedeni şudur: Müdür kendisi okula saat 9 civarı geliyor zaten. bizimle gelmiyor. ee karısıyla çocuğuyla uyuyan adamı mı arıyım saat 6 da. Bu bana göre daha ayıp. ayrıca öğretmenin 40 gün rapor hakkı var.. bu gibi durumlarda kullanmak için. kimsenin kasıtlı olarak sürekli rapor alacağını zannetmem. zaten ek ders maaş kesintisi vs. oluyor. hiçkimse bunu göze almaz sanırım

Rapor bu gibi durumlarda kullanmak için değildir

Doktor hastaya rapor verir

Geç kalınca rapor alınsın diye bir hak yok

Okul müdürü hatalı evet

Size rapor alın demiş

Demeseydi yarın da açıp soruşturmayı verseydi 1/30 maaş kesim cezasını daha uygun olurdu 657 sayılı yasaya

Hep yasalar yönetmelikler sizin paşa keyfinize göre yorumlanmaz ki

bizim burda olsaydınız anında soruşturma açılır kınama alırdınız
aynen bizdede öyle mazeretsiz işe gelmeme sebebiyle uyarı verilirdi...bence müdür anlayışsız değil çok anlayışlı telefonla bildirilen mazereti kabul etmiş idare edilmiş..bende kamudayım ama hastalıktan gebersemde rapor yada hastaneye gidip yapılan işlemlere dair belge götürmezsem işlem yapılır hakkımda

Magdur degil mi?

Siz ogretmenligi gercekten cok yanlis anlamissiniz. Meslegini hakkiyla yapmak isteyen gercek bir ogretmen icin derslere girememek,ogrencilerle ic ice olamamak ne demek biliyor musunuz?

Burdan bakinca bilmediginiz cok belli aslinda ya neyse.

aynen bizdede öyle mazeretsiz işe gelmeme sebebiyle uyarı verilirdi...bence müdür anlayışsız değil çok anlayışlı telefonla bildirilen mazereti kabul etmiş idare edilmiş..bende kamudayım ama hastalıktan gebersemde rapor yada hastaneye gidip yapılan işlemlere dair belge götürmezsem işlem yapılır hakkımda

ya ben gerçekten anlamıyorum bu olayın bu kadar abartıldığını. Allah sizin gibi insanların eline düşürmesin. Mazeret değil mi bu. ne yapsaydım okula ışınlanayım mı yani. İmkanım yok diyorum. kabul etmeyip napıcak.

ya ben gerçekten anlamıyorum bu olayın bu kadar abartıldığını. Allah sizin gibi insanların eline düşürmesin. Mazeret değil mi bu. ne yapsaydım okula ışınlanayım mı yani. İmkanım yok diyorum. kabul etmeyip napıcak.
rapor alabilirsin mesela ayrıca sizin gibi insanlar ne demek kibliyorum sizi!!!

Uyananamamışsınızdır doğru bu insanlık hali ama ben uyanamadım gelemiyorum demek biraz garip olmuş müdüre ki aynısı geçen hafta da olmuş çekinmek yerine biraz rahat davranmışsınız.Adam da normal olarak rapor alın bir daha olmasın demiş çünkü iki haftadır oluyor hadi resmi prosedürü geçtim öğrenciler ne olacak o arada.Size fazladan ders veremez siz istemedikçe ama nöbeti de dersin en az olduğu güne yazabilir ama onu da yapmamış anladığım kadarıyla.

Konu sahibinin uzerine gidilmemesi,elestrilmemesi gereken tek nokta gec kaldiktan sonra okula gidememesidir.Koy arabalari belirli saatlerde oluyor.Misal benim eski gorev yerimde sadece sabah ve aksam vardi.O bakimdan gidememesi normal okula.

Öğretmen olarak atanan insanlar konusunda biraz daha seçici olunsa keşke... Sizin gibi sözde öğretmenlerden(!) utanıyorum. Hem çocuklar için üzülüyorum hem de ülke adına utanç duyuyorum şu konudan, millete yazdığınız cevaplardan, kendinizi ifade etme yeteneğinizin sıfır olmasından... Yazık. Yazık o köydeki çocuklara.

X