anlayışsız müdür..

ahso

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2013
362
66
Sabah sabah canım sıkıldı kızlar içimi döküp rahatlamak istiyorum.

Ben bir öğretmenim ve köy okulunda çalışıyorum. Okula gitmek için sabah 5 te kalkıp 6 ya çeyrek kala yollara düşmem lazım. Haliyle hiç kolay olmuyor.

Bu sabah da şöyle oldu: ben alarmın çaldığını hatırlıyorum ama gerisini gerçekten hatırlamıyorum. uyandığımda saat altıyı geçmişti ben okula gidemedim. İşin kötüsü geçen hafta da bu durum yaşanmıştı. Gripten dolayı sanırım uykudan uyanamıyorum.

Neyse ben o saatte aramıyım diye okul müdürüne mesaj attım. hocam uyuyakaldım gelemicem bilginiz olsun diye..

Bugün de nöbetçiydiniz nolucak şimdi demiş..
Ben de benim yerime başka bir hoca tutsun rica edin ben de onun gününde tutarım dedim..

Rapor alın bir daha olmasın böyle şeyler demiş

sinirden çatladım. Bence öğretmenlerin de insan olduğu unutulmamalı size kolay gelsin dedim..

Ben kendimi bünyemi bildiğimden fazla ders istemiyorum boş gün istiyorum vermiyor. Zorla hafta sonu kursu açtırıyor. Benim bünyem fazla yorugunluğa dayanamıyor işte sonra da bik bik ötüyor.

Çok canım sıkkın çok o okuldan kurtulup memleketime döneceğim günü iple çekiyorum.

Zaten rapor almayacak mıydınız? Sonucta işe gidememissiniz.

Nöbet gününüzse, bir arkadaşınızı arayıp sizin yerinize tutmanızi rica etmeniz gerekmez mi? Bir de Müdüre hallettiriyorsunuz.

Müdür olsanız ve üst üste böyle yapan öğretmene "aman canım boşver dersi de nöbeti de" mi derdiniz?

Dersinden geri kalan çocuklara yazık değil mi? Köy okulu neden şehir okulundan kötü sorusunun cevaplarindan biri bu. Köy çocuklarına yazık.

Köye gitmek zor geliyorsa, köyde ogretmenlik yapacak başka bir öğretmen atansaydi keşke sizin yerinize. Atanana kadar kendinizi paralayip atandiktan sonra şikayet etmek doğru mu sizce?

ahahahahah

pardon da bu ne rahatlık.

5te kalkıyor olmanız müdürü bağlamaz. sonuçta bi mesai başlangıcınız var ve buna uymak zorundasınız. size tamam siz geç gelin mi demesini bekliyodunuz. diğerlerinin suçu ne?

bi de aramayıp gelemiycem diye mesaj atmışsınız. o saatten sonra çıkıp gitme şansınız yok muydu? hadi yok diyelim insan arar. mesaj atmak ne demek? ayıp bi kere. uyuyakaldım gelemiycem nedir ya.

bünyenize göre size ders mi ayarlamalarını bekliyosunuz? oha artık. başka bi istediğiniz var mı? zorunlu değilse hafta sonu kursuna itiraz edebilirisniz ama kimse yine sizin bünyenize uygun program yapmak zorunda değil. bünyeniz zayıf ise dersten kaçacağınıza vitamin takviyesi vs alabilirsiniz.

uyuyakalmak evet olabilir çok erken bi saatte kalkıyosunuz anladım ama sonrasında söyledikleriniz tamamen genişlikten ibaret.

özel sektörde çalışıyorum. uyuyakalmışım gelemiycem diye mesaj atma lüksü, ayh bünyem kaldırmıyo diye boş gün isteme lüksü... yok tabi ki.

Uyuyakalmaniz insanlik hali evet dedigi gibi rapor almaniz lazim ama mudurun soylediklerine bozulmaniz olmamis.Size mevzuattan bahsetmis.Benim bunyem alisik degil bos gun istiyorum diye bir sey yok bilirsiniz.Nobetlerin aslinda boş gunlere verilecegi yonetmeliginden umarim haberiniz vardir.Ben 8 yildir koylerde calisiyorum ve hergun okula 1 saat koy arabasiyla gidiyorum.Bu kadar isyan etmedim hic.Sizin yerinizde olmak isteyen yuzbinlerce ogretmen adayini dusunurseniz bence bu meslegi goturebilirsiniz.Mudurunuzun bik bik otecek bir durumu da yok.Mevzuattan bahsetmis size yani dedigim gibi.Fazla hafife alinmamali diye dusunuyorum.

Müdürünün anlayışsız olduğunu sanmıyorum..
Siz fazla rahatsınız..
Bünye oranında iş dağılımı beklemeniz de biraz komik geldi.

neden komik geliyo. yönetmelikten bir haber olduğunuz belli. zaten öğretmene istemesi halinde 21 saatten fazla ders verilemez. Benim fazla derslerimi diğer hoca almayı kabul ederken ona noluyo da vermiyor.

Düşünceniz bana biraz garip geldi açıkçası. Geç kalmış olsanız da gitmeniz gerekirdi diye düşünüyorum.

gidecek imkan olsa giderdimemin olun. ama köye saat 10 a kadar araç yok. biz servisle gidiyoruz.

Sabah sabah canım sıkıldı kızlar içimi döküp rahatlamak istiyorum.

Ben bir öğretmenim ve köy okulunda çalışıyorum. Okula gitmek için sabah 5 te kalkıp 6 ya çeyrek kala yollara düşmem lazım. Haliyle hiç kolay olmuyor.

Bu sabah da şöyle oldu: ben alarmın çaldığını hatırlıyorum ama gerisini gerçekten hatırlamıyorum. uyandığımda saat altıyı geçmişti ben okula gidemedim. İşin kötüsü geçen hafta da bu durum yaşanmıştı. Gripten dolayı sanırım uykudan uyanamıyorum.

Neyse ben o saatte aramıyım diye okul müdürüne mesaj attım. hocam uyuyakaldım gelemicem bilginiz olsun diye..

Bugün de nöbetçiydiniz nolucak şimdi demiş..
Ben de benim yerime başka bir hoca tutsun rica edin ben de onun gününde tutarım dedim..

Rapor alın bir daha olmasın böyle şeyler demiş

sinirden çatladım. Bence öğretmenlerin de insan olduğu unutulmamalı size kolay gelsin dedim..

Ben kendimi bünyemi bildiğimden fazla ders istemiyorum boş gün istiyorum vermiyor. Zorla hafta sonu kursu açtırıyor. Benim bünyem fazla yorugunluğa dayanamıyor işte sonra da bik bik ötüyor.

Çok canım sıkkın çok o okuldan kurtulup memleketime döneceğim günü iple çekiyorum.

Müdürünüze " uyuyakaldım uyanamadım" derseniz o da size istediğini diyebilir bence. "Gelemiyorum" bitti. Gereksiz bence.

Tabi bu da durumunuzu haklı çıkartmaz. Evet erken kalkıyormuşsnuz ama büyük ihtimalle merkezde oturmayı siz tercih ettiniz.

Ben de bir köy öğretmeniyim, ben de köye yakın bir yer yerine merkezde oturmayı tercih ettim ama bu benim seçimim. Kimseye "çok erken kalkıyorum" vs deme lüksünüz olduğunu düşünmüyorum.

Okulunuzun olduğu köyde bir ev bulsaydınız 8e kadar uyurdunuz. Ama o da işinize gelmezdi değil mi?

Ayrıca rapor alın demesi de son derece normal ve doğru davranış. Hem madem gripten olduğunu düşünüyorsunuz, gidin çaresine baksınlar. İki hafta içinde iki gün çok çok fazla.

Ayrıca boş gün verip vermemek idarenin insiyatifindedir ancak 21 saatin üzerinde ders veremez. Kurs açmak zorunda değilsiniz, ekurs.eba üzerinden başvurmazsınız olur biter.

İdare isterse size boş gün verip, boş gününüze nöbet yazabilir ve yönetmeliğe de son derece uygundur bu arada.

Benim de okulum sorunlu ama ne olursa olsun durumun öğrencileri etkilemesine izin veremezsiniz.

Sonuçta hatalı olan sizsiniz. Sizdeki genişliğe sahip meslektaşlarım var ve haklarında hiç iyi düşünmüyorum.

neden komik geliyo. yönetmelikten bir haber olduğunuz belli. zaten öğretmene istemesi halinde 21 saatten fazla ders verilemez. Benim fazla derslerimi diğer hoca almayı kabul ederken ona noluyo da vermiyor.

Cidden bi haberim, anlamam o işlerden..
Peki
yönetmelik de bünyesi hassas olanlara
boş gün verin falan da yazıyor mu aghxkjsgskl :KK45:

özel sektörde olsaydınız, yürüyerek mi gelirsin uçarak mı gelirsin ne yaparsan yap ama gel derdi müdürünüz. sadece rapor al bidaha olmasın demiş. ne deseydi, iyi uykular, sen rahatını bozma biz hallederiz demesini mi bekliyordunuz?

haksızsınız. siz öğretmen olarak derse girmek zorundasınız. uyuyakaldım falan filan diye bir bahaneniz olamaz. ha hastaysanız gidip rapor alın.
ben kendimi düşünüyorum da evliyim bir çocuğum var Allah bağışlar inş ve yılda sadece 20 gün iznim var. bunun sadece 5 gününü tatil için kullanıyorum. gerisini hastalık ve acil durumlar için saklıyorum.
bitsin kurtulayım gideyimlik bir işiniz yok yani.
ayrıca bu kadar ciddi bir konu da mesaj atılmaz. arayıp napabilirm denir. resmen ben gelmiyorum demişsiniz.

haksızsınız. siz öğretmen olarak derse girmek zorundasınız. uyuyakaldım falan filan diye bir bahaneniz olamaz. ha hastaysanız gidip rapor alın.
ben kendimi düşünüyorum da evliyim bir çocuğum var Allah bağışlar inş ve yılda sadece 20 gün iznim var. bunun sadece 5 gününü tatil için kullanıyorum. gerisini hastalık ve acil durumlar için saklıyorum.
bitsin kurtulayım gideyimlik bir işiniz yok yani.
ayrıca bu kadar ciddi bir konu da mesaj atılmaz. arayıp napabilirm denir. resmen ben gelmiyorum demişsiniz.

mesaj atmamın nedeni şudur: Müdür kendisi okula saat 9 civarı geliyor zaten. bizimle gelmiyor. ee karısıyla çocuğuyla uyuyan adamı mı arıyım saat 6 da. Bu bana göre daha ayıp. ayrıca öğretmenin 40 gün rapor hakkı var.. bu gibi durumlarda kullanmak için. kimsenin kasıtlı olarak sürekli rapor alacağını zannetmem. zaten ek ders maaş kesintisi vs. oluyor. hiçkimse bunu göze almaz sanırım

X