Gebeliğe Hazırlık Anne Baba Kromozom Testi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

mkm92

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2021
25
34
31
Merhaba,
4 senelik evliyim. Geçen sene Haziran ayında 2 aylık bebeğimi kaybettim. Kalbi atmadığı için kürtaj oldum. Bunun üzerine doktorum rahim filmi istedi. Çok şükür sonucu temiz çıktı. 3 ay önce tekrar hamile kaldığımı sandım ama kimyasal gebelikmiş. Beta her gün düştü ve gebelik kendiliğinden sonlandı. Doktorum anne baba kromozom testine bakılması için genetik testi istedi. Eşim bu süreçte sperm sayımı da yaptırdı. Sıkıntı çıkmadı. Şimdi tek eksik bu test. Daha önce yaptıran var mı? İstanbul Anadolu yakasında yaşıyorum nerede yaptırabilirim? Ücret ne kadar? Süreç nasıl? Tecrübeli arkadaşlardan yardım için buraya yeni üye oldum. Yanıtlarınızı bekliyorum 🙏

Devlet (araştırma) hastanesinde ücretsiz yapıyorlar bir aya en geç çıkıyor canım.. özeller baya pahalı

Teşekkür ederim. Peki yine kadın doğumdan mı randevu almam gerekiyor bu test talebi için ?

Teşekkür ederim. Peki yine kadın doğumdan mı randevu almam gerekiyor bu test talebi için ?
Kadın doğumdan randevu alabilirsiniz, yada mhrs üzerinden tıbbi genetik bölümünden randevu alabilirsiniz.

ben jinekolojiden randevu alıp durumu anlatmıştım oda benim için trombofoli paneli yani pıhtılaşma testi ve eşimle ikimiz için de kromozom testi istemişti.. bunun içinde bizi tıbbi genetik bölümüne yönlendirdi..siz hastaneyi arayın tıbbi genetik bölümü var mı diye sorun varsa jinekoloji bölümünden randevu alın o testleri ister sizi yönlendirir.. direk tıbbi gentikten randevu alınamıyor diye biliyorum ama yine de onu da bir sorun isterseniz.. sonuç bir aya kalmadan çıkıyor

X