Anne karnında gelişim geriliği

Almira2017

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2018
404
529
33
Merhaba.. Anne karninda gelisim geriligi durumunu yasamis olanlar hamilelik surecinde neler yasadiniz dogumdan sonra surec nasil ilerledi ve simdi nasilsiniz? Benim bebegim Aralık 2017 de sezaryenle apar topar alındi ve suanda 5 aylik kafa cevresi geri kalmaya devam ediyor :KK43: bingildak acik oldugu surece gelismeye devam edecegi icin beklemek gerektigini soyluyor doktorumuz ama annelik iste beklemesi hic kolay degil :KK43: :KK43:

Merhaba canım,benim oğlumda da gebeliğimin 24.haftasından sonra başlayan kol bacak geriliği vardı,4hafta gerideydi.En son 37.haftamda artık gelişmiyor alalım dendi ve 16 gün önce suni sancıyla doğum yaptım.Oğlum sağlıklı görünüyor şükür,kadın doğum doktorum 1 yaşına kadar tamamlar kendini demişti ama çocuk doktorum kolunda bacağında bi sıkıntı bile görmedi,ne varmış bu çocukta ne kısası diyip kızdı bile.seni çok iyi anlıyorum,endişelerini tahmin ediyorum,doğum yaptım 100defa sordum çocuğum nasıl diye,neyle karşılacağımı bilmiyodum ve çok korkuyodum bi sorun var diyecekler diye.Ama sağ salim kavuştum şükür.Bundan sonrası beklemek.Hem benim ilk hamileliğimde doğumum 29.haftada olmuştu,1kilo doğmuştu kızım,ne sorunlar çıktı ne sorunlar.Yaşıtlarındanda geriydi birde,2yaşına kadar yakalar dendi,o da yakaladı şükür,2yaşına girmesine 4 ay var ama çok sağlıklı maşallah.Sende sıkıntı edip üzme kendini.Büyük bir sorun olsa her hangi bir şekilde baş gösterirdi zaten ama yok,sadece zamana ihtiyacı var meleğinin

Cok tesekkur ederim boyle pozitif yorumlara oyle ihtiyacim var ki.. hep dua ediyorum insallah toparlayacak benim melegim de kendini :)

Benim bebeğime de baş çevresi 2 hafta geride dediler. Geçen hafta 1di bu hafta 2 oldu. Korkuyorum daha fazla artmasından :KK43: kafa şekli de yuvarlak değilmiş. Arkası basık biraz dedi doktor. 38in içindeyim şuan. Sadece korkuyorum Zihni’nde bi problem olur mu diye :KK43:

Benim bebeğime de baş çevresi 2 hafta geride dediler. Geçen hafta 1di bu hafta 2 oldu. Korkuyorum daha fazla artmasından :KK43: kafa şekli de yuvarlak değilmiş. Arkası basık biraz dedi doktor. 38in içindeyim şuan. Sadece korkuyorum Zihni’nde bi problem olur mu diye :KK43:
Hic korkma canım doğduktan sonra toparliyorlar Allah'ın izniyle. Sen iyi düşün iyi olsun.

Merhaba. Benim gebeligim çok yeni. 6hafta 3gunluk olması gerekiyordu. Bugün kalp atışlarını duyacaktık. Kontrole gittim doktor 10gunde 3gun büyümüş dedi. Kanaman başlarsa hemen ara olmazsa haftaya bakarız dedi. Sadece kese görünüyor ve 4hafta 2gunluk dedi. Oturdum çocuğumu kaybetmeyi bekliyorum :KK43:(( hep babası yüzünden. Hamileligimi öğrendik 1hafta doldu beni aldattığını telefonuna gelen msjla öğrendim. Çok çok zor bir süreç geçiriyorum. Sizce neden olmuştur. Düşerse yada alınırsa patolojiye gidermi?

X