Anne karnındaki bebekte kist.......olması.

Konunun üzerinden uzun zaman geçmiş ama görüp yardımcı olabilirseniz sevinirim bende dün öğrendim 20 haftalık gebeyim kkam tanıdı koyuldu 2 cm çapında takip edilicekmişim ama aklımda binbir türlü soru var sizin bebekleriniz nasıl oldu şuanki durumları nasıl

Merhabalar mart 2019 17+8 hamileymişsiniz.... şimdi muhtemelen Doğum yapmış olmalısınız bebeğinizin kafasındaki kist geçti mi acaba? Ne durumdasınız ? 20. Haftalık gebeyim aynı şey bugün doktorum ultrasonda görüp söyledi cvp verirseniz çok sevinirim

Konunun üzerinden uzun zaman geçmiş ama görüp yardımcı olabilirseniz sevinirim bende dün öğrendim 20 haftalık gebeyim kkam tanıdı koyuldu 2 cm çapında takip edilicekmişim ama aklımda binbir türlü soru var sizin bebekleriniz nasıl oldu şuanki durumları nasıl
Bende 20 haftalık gebeyim şuan... bana da doktor bebeğin kafasında kist görünüyor dedi.
Sizde durumlar nasıl? İnşallah Allah’ın izin ve iradesiyle geçer, bebeğimiz şifa bulur, üzüldüğümüzle kalırız....

Merhabalar mart 2019 17+8 hamileymişsiniz.... şimdi muhtemelen Doğum yapmış olmalısınız bebeğinizin kafasındaki kist geçti mi acaba? Ne durumdasınız ? 20. Haftalık gebeyim aynı şey bugün doktorum ultrasonda görüp söyledi cvp verirseniz çok sevinirim

26-Nov-2019 - Mesaj No: 122

Hamileliğimin 20. haftasında benim bebeğime de ccam tanısı koyuldu. İnanmak istemedik perinatoloğa gittik ama tanı kesindi. Bazı doktorlar aldırmamızı bile söyledi. Amniosentez önerenler de oldu ama istemedik. İstanbul Bahçeşehir Memorialde Prof. Dr. Cihat Şen ile görüştük. Hafta hafta gelişimini takip etti. Anne karnında ameliyat ederek lazerle kisti besleyen damarı kesebileceğini söyledi. Fakat işlemin başarılı olma ihtimali pek iç açıcı değildi. Ondan takibimizi keserek kadın doğum doktorumuz olup bize her daim destek olan Op. Dr. Remzi Eren ile bebeğin hareketlerini takip ederek haftada 1kalp atışlarını dinlemeye karar verdik. Her durumda risk almak gerekecekti ve bu bize daha az riskli geldi, bunu seçtik. Hamileliğin sonuna doğru kist 8mm ye kadar küçüldü. Normal doğum yaptım. Hamilelik sürecinde görüşüp tanıştığımız Çocuk Cerrahı Prof. Dr. Zekeriya İlçe hastaneye gelerek bebeği değerlendirdi ve yenidoğan yoğun bakıma aldı. Doğumdan 26gün sonra ameliyat oldu. Sağ akciğerinin orta lobu tamamen alındı. Şuan 1buçuk yaşında, gayet sağlıklı, hoplayıp zıplayan, her türlü yaramazlığı yapma potansiyelinde olan bir bebek. Korkmayın dua edin. Ne yaşamamız gerekiyorsa zaten yaşıyoruz. Bu süreci kendinize ve bebeğinize iyi bakarak, moralinizi yüksek tutarak geçirin :)

Merhabalar...İlk öğrendiğimde yazmıştım buraya sağolsunlar numaralarını yazıp yardımcı olmak isteyen arkadaşlarla konuşup bilgi alarak içim rahat bi.gebelik geçirdim şuan 37.haftamdayım normal doğum planlıyoruz inşallah bi sorun olmadan doğarda bende pozitif bilgiler veririm bu durumla karşılaşan diğer annelere..Rabbim hepimizin.yavrularına sağlıklı bi ömür nasip etsin

Merhabalar açıklamalar için teşekkür ederim
Çok zaman önce açılmış ama
23 haftalık gebeliğimde bebeğimin sağ akciğerinde kistler gözlemlendi perinatolojiye yönlendirildim haftaya salı heyet e çıkacağız
Bizim gibi heyete çıkan varmı ?

Merhabalar
Ben 27 haftalık hamileyim ve bebeğimde sağ akciğerinde tamamını kaplayan kistler var.Haftalık kontrol ediliyor ama kalbe ve sol akciğere bası çok fazla,hidrops yapması çok yüksek deniliyor ya kalb yetmezliği alır ya da doğunca solunum yetmezliği diyor doktorlar
Sizin nasıl olmuştu acaba kistler büyükmüydü
Özür dilerim ama yaşayandan bir şey öğrenmem beni daha çok rahatlatacağını düşünüyorum onun için rahatsız ediyorum
Dönüş yaparsanız çok sevinirim
İyi günler dilerim

Merhabalar
Ben 27 haftalık hamileyim ve bebeğimde sağ akciğerinde tamamını kaplayan kistler var.Haftalık kontrol ediliyor ama kalbe ve sol akciğere bası çok fazla,hidrops yapması çok yüksek deniliyor ya kalb yetmezliği alır ya da doğunca solunum yetmezliği diyor doktorlar
Özür dilerim ama yaşayandan bir şey öğrenmem beni daha çok rahatlatacağını düşünüyorum onun için rahatsız ediyorum
İyi günler dilerim

Merhabalar
İyi günler dilerim

Merhabalar
İyi günler dilerim

Merhabalar
İyi günler dilerim

Merhaba
Güncel bir yorum bulamadığım için size yazmak istedim. Benimde bebeğimin beyninde kist çıktı ve doktorum amniosentez istedi. Risklerinden dolayı bebeğim için çok tedirginim. Siz Amniosentez olmuşsunuz. Sizce bir risk yaşandı mı? Bilgilendirirseniz çok sevinirim

Herkese merhaba ccam teşhisi konulan bir çok anne buraya yazmış çok araştırma yapmama rağmen içimi rahatlatan bir sonuca ulaşamadım bizimde bugün çocuğumuza bu teşhis konuldu sağ akciğerin yarısından fazlasını kist kaplamış bu teşhis konulan süreci yaşayan yardımcı olabilecek birileri var mı acaba Allah rızası için yardımcı olurmusunuz

Merhabalar...İlk öğrendiğimde yazmıştım buraya sağolsunlar numaralarını yazıp yardımcı olmak isteyen arkadaşlarla konuşup bilgi alarak içim rahat bi.gebelik geçirdim şuan 37.haftamdayım normal doğum planlıyoruz inşallah bi sorun olmadan doğarda bende pozitif bilgiler veririm bu durumla karşılaşan diğer annelere..Rabbim hepimizin.yavrularına sağlıklı bi ömür nasip etsin
Merhabalar, kist süreciniz nasıl ilerledi ne şekilde sonuçlandı bebeğiniz umarım iyidir biraz bilgi verir misiniz?

X