Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
@ipek_annesi fiona13 fiona13 yildizsavascisi yildizsavascisi MEMUR54 MEMUR54 atladığım varsa hatırlatın. EuroFertil'in whatsapp hattına dün gece mesaj döşedim. Baş, kuyruk, boyun anomalisi ayrıntısı neden yazmıyor raporda diye. Biraz önce embriyolog eşimi aradı. Beş dakika lafı dolandırıp boş yaptı. Dünya Sağlık Örgütü standartlarına göre bakıyorlarmış. Morfoloji düşükmüş. Gerisinin önemi yokmuş. Zaten morfolojiye bakıp ona göre tedavi öneriyormuş doktor. Başa sarıp sarıp bunları söyledi. Telefonu elinden alıp "İşinize böylesi geldiği için olabilir mi? Ayrıntı veren embyologlar hobi olarak mı yazıyor raporu ayrıntılı olarak?" diyesim geldi. Uyuz oldum ya. Resmen söyleyecek yalan da yok sallıyor başka şeylerden bahsediyor. Benim kocam da bana gelince aslan gbi kükrer, kadına hıhı evet diye kibarlıktan kırılacaktı. Bir itiraz edemedi
biz izmit konakta yaptırmıştık hepsi yazıyordu baş boyun kanat:)) (pardon kuyruk:)))) sonra bidaha yazdırdık valla morfolojinin yükseldiğini görünce hiç dikkat etmedim yazıyormuydu bakmam lazım..

Ayni benimki bi bana kuyruğu dik tutma derdinde.. ya yalan söylemiş canim bu bas boyun kuyruk anomali morfoloji ile mutlaka bakılır eğer yüksek hasar varsa ona göre tüp bebek öncesi dna hasarı istenir bizde basılmış ve %98 bas anomali çıktı cok yüksek yani kesinlikle iste onu kuzum
Ağız dolusu küfür etmek istiyorum gerçekten. Artık bakamaz zaten eski sonuç bu. Benim aklıma takıldı, yediremedim de bir açıklama yapsınlar istedim. Bu sefer Biruni'de yaptıracak bakalım. Neye sinir oldum biliyor musun resmen taktik bunlar. Ayrıntı vermeden tüp bebek diyorlar. Sonra tutmuyor. Sonra aa sizde zart zurt anomalisi çok yüksekmiş ikinci denemede dna hasarı da bakalım. Oh gelsin paralar. İnsanlar ne zorluklar çekiyor. Bunlar bizi yürüyen para olarak görüyor. Şimdi ben burada nasıl tüp bebek yaptırayım? Kafayı yicem

biz izmit konakta yaptırmıştık hepsi yazıyordu baş boyun kanat:)) (pardon kuyruk:)))) sonra bidaha yazdırdık valla morfolojinin yükseldiğini görünce hiç dikkat etmedim yazıyormuydu bakmam lazım..
ahahhahs kanattır o. Spermde kuyruk mu var? Kanat o! Bak bir daha yaşadım o anı 🤣Sinirlerim bozuldu

Kızlar çıktım doktordan güzel sonuç vermiş yine neyse ki. Rahim kalınlığın da iyi dedi. Bu ay progesteron bakmayalım dedi. Regl olmazsın inşallah onu bekleyeceğiz dedi. Bahar geldi artık gebelik bekliyorum senden dedi 🙈 mevsimsel de oluyormuş bazen. Bir de kızmazsanız alkol sorcam dedim hiç tüketmiyorum ama falan dedim. Regle birkaç gün kala tüketme diğer zamanlarda tüketebilirsin dedi canım doktorum 🙈
Canım ne güzel çok sevindim inşallah o yumurtalardan biri bu ay bebiş olur 🥰
Benim ki 1 sene önce sigarayı bıraktı ve baya kilo aldı vermeyede niyeti yok ben o haline bişey demiyorum 😂😂 o fantezimi arıyor ya😡 sanki millet fantezi geceliği ile geziyor evde
Bu adamlar neyin kafası? Kıvanç Tatlıtuğ falan olsa anlıcam bu taleplerini de o da değil, enteresan. Çok dizi film izliyorlar bence 🤔
Günaydın kızlar... Testim negatif çıktı, biraz üzüldüm ama geçti.. sizlere sorum olacak.. klomen (veya femarayı) 3 ay arka arkaya mı kullanmak gerekiyor? ben bu ay biraz dinlenmek istiyorum, kendi halime dönmek spor yapmak başka şeylerle uğraşıp kafamı dağıtmak gibi.... Rahim filmi de çektiririm belki bu arada. Ne dersiniz? :KK39:

Eki Görüntüle 2795662
Günaydın canım, umutlar yeni aya artık. Ben 2 ay kullandım olmayınca doktor 3. Yü vermedi bana tedavi planlaması yaparken 3 ay hap tedavisi+3 ay yumurta büyütücü iğne tedavisi o da olmazsa aşılamaya geçecez demişti. Bakalım rahim filminden sonra nasıl bi tedavi önerecek.
@ipek_annesi fiona13 fiona13 yildizsavascisi yildizsavascisi MEMUR54 MEMUR54 atladığım varsa hatırlatın. EuroFertil'in whatsapp hattına dün gece mesaj döşedim. Baş, kuyruk, boyun anomalisi ayrıntısı neden yazmıyor raporda diye. Biraz önce embriyolog eşimi aradı. Beş dakika lafı dolandırıp boş yaptı. Dünya Sağlık Örgütü standartlarına göre bakıyorlarmış. Morfoloji düşükmüş. Gerisinin önemi yokmuş. Zaten morfolojiye bakıp ona göre tedavi öneriyormuş doktor. Başa sarıp sarıp bunları söyledi. Telefonu elinden alıp "İşinize böylesi geldiği için olabilir mi? Ayrıntı veren embyologlar hobi olarak mı yazıyor raporu ayrıntılı olarak?" diyesim geldi. Uyuz oldum ya. Resmen söyleyecek yalan da yok sallıyor başka şeylerden bahsediyor. Benim kocam da bana gelince aslan gbi kükrer, kadına hıhı evet diye kibarlıktan kırılacaktı. Bir itiraz edemedi
Evet işlerine öyle geliyor, ne demek Morfoloji bozuk zaten detaya gerek yok ya? O detaylara göre tedavi planlanıp takviye verilmiyor mu asalak mı bunlar kimi yiyorlar?

Ağız dolusu küfür etmek istiyorum gerçekten. Artık bakamaz zaten eski sonuç bu. Benim aklıma takıldı, yediremedim de bir açıklama yapsınlar istedim. Bu sefer Biruni'de yaptıracak bakalım. Neye sinir oldum biliyor musun resmen taktik bunlar. Ayrıntı vermeden tüp bebek diyorlar. Sonra tutmuyor. Sonra aa sizde zart zurt anomalisi çok yüksekmiş ikinci denemede dna hasarı da bakalım. Oh gelsin paralar. İnsanlar ne zorluklar çekiyor. Bunlar bizi yürüyen para olarak görüyor. Şimdi ben burada nasıl tüp bebek yaptırayım? Kafayı yicem
Haklisin bacım para tuzağı olmuş bu evlat hasret çekenlere sistem ne yazık.. dna hasarı varsa tüp bebek düşermiş zaten mutlaka mikrocip ile elekten geçirmek lazımmış o da çok yerde yok yani mutlaka bunlara bakılmalı dna hasarı falan tüp bebek de kesin bakılmalı demisfi benim dr um

Bence de dediğin gibi tamamen bi rant kapısı haline getirmişler bi sperm testine 500 tl para alıyolar yok buna bakalım sperm ver yok şimdi buna bakalım sperm ver zaten testlere ödeniyor bi dünya ulan madem tek seferde her şeye baksanıza adi herifler. Madem gerek yok hastanelerde neden tüm detayı ile veriliyor sonuçlar orda da sadece Morfoloji yi versin geçsin? Bak eşimin hastanede verdiği sonuçları, tüm testlerin böyle detaylı olması lazım ama tüp bebek merkezleri insanla resmen malum bi organın dalgasını geçiyor 😡

Eklentiler

• IMG_20210129_091714.jpg
    IMG_20210129_091714.jpg
    119,6 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20210129_091659.jpg
    IMG_20210129_091659.jpg
    235,1 KB · Görüntüleme: 37

Bu adamlar neyin kafası? Kıvanç Tatlıtuğ falan olsa anlıcam bu taleplerini de o da değil, enteresan. Çok dizi film izliyorlar bence 🤔

Günaydın canım, umutlar yeni aya artık. Ben 2 ay kullandım olmayınca doktor 3. Yü vermedi bana tedavi planlaması yaparken 3 ay hap tedavisi+3 ay yumurta büyütücü iğne tedavisi o da olmazsa aşılamaya geçecez demişti. Bakalım rahim filminden sonra nasıl bi tedavi önerecek.

Evet işlerine öyle geliyor, ne demek Morfoloji bozuk zaten detaya gerek yok ya? O detaylara göre tedavi planlanıp takviye verilmiyor mu asalak mı bunlar kimi yiyorlar?
Valla bende çözemedim bir naz niyazki hiç sorma hamile kaldıktan sonra bunlarım hepsiniz çektircem ona 😂 sinirden gülüyorum artık tekrar ovülasyon yapıcam bugün çatlamışsa akşam nasıl ikna ederim bilmiyorum

Yok kızz bence bahane arıyor kaçmak için balayında biliyoruz biz onu 😂😂 tüm fantezileri ondan sonra dolabın en diplerine koydum
Aradıktan sonra bahaneden kolay ne var. Benimkinin gözü kaşınıyor dye ilişkiyi reddetmişliği var ve bunun gerçek bir gerekçe olduğuna inanarak savunuyor. Kolu acıyor diye de reddetti. Ohoo bende neler var. Fantezi giyim talebi bana çok makul geliyor o yüzden 🤣
Haklisin bacım para tuzağı olmuş bu evlat hasret çekenlere sistem ne yazık.. dna hasarı varsa tüp bebek düşermiş zaten mutlaka mikrocip ile elekten geçirmek lazımmış o da çok yerde yok yani mutlaka bunlara bakılmalı dna hasarı falan tüp bebek de kesin bakılmalı demisfi benim dr um
Rezalet ya. Buralarda bir kızcağız demişti bana daha önce. Bunu taktik olarak uyguluyormuş merkezler. İlk deneme çöpe gitsin parayı cukkalasınlar diye

Valla bende çözemedim bir naz niyazki hiç sorma hamile kaldıktan sonra bunlarım hepsiniz çektircem ona 😂 sinirden gülüyorum artık tekrar ovülasyon yapıcam bugün çatlamışsa akşam nasıl ikna ederim bilmiyorum
Saka gibi ya adami ikna etmeye çalışıyorum bize erkekleri hep hazır nazır anlattılar ama biz resmen iki katı stres oluyoruz bebis olmuyor olur mu böyle strese ben her yumurtlama dönemi iki kati stres oluyorum adamı nasıl ikna ederim diye ama böyle de iste vücudum rahat olmuyor off offf valla zor ama emin ol bi sure sonra sen de bikacaksin

Bence de dediğin gibi tamamen bi rant kapısı haline getirmişler bi sperm testine 500 tl para alıyolar yok buna bakalım sperm ver yok şimdi buna bakalım sperm ver zaten testlere ödeniyor bi dünya ulan madem tek seferde her şeye baksanıza adi herifler. Madem gerek yok hastanelerde neden tüm detayı ile veriliyor sonuçlar orda da sadece Morfoloji yi versin geçsin? Bak eşimin hastanede verdiği sonuçları, tüm testlerin böyle detaylı olması lazım ama tüp bebek merkezleri insanla resmen malum bi organın dalgasını geçiyor 😡
Ben konuşsam çok güzel konuşurum da benimkinin dışarıdaki herkese boynu kıldan ince. Atarı bir bana yapabiliyor

İlovemecim sağol canım artık bu ay o ay olsun 🥰🥰
Ya bak gerçekten ben hiçbir testi sizin hastanenin yaptığı gibi detaylı görmedim. Bir de tonla para alıyorlar. İzmir'e gelip sizin hastanede yaptıralım biz de valla 😬

günaydın kızlar
ben bu who kriterleri ve kruger arasındaki farkı anlayamadım. kimi lab whoya göre bakıyor kimisi krugere göre ama bence her ikisinde de morfoloji düşükse detay yazmalı. işin ilginci ben bizim semen analizi yaptırdığımız yerde test yaptıran başka biryle konuştum onların da morfoloji 2 ileri hızlı hareket yok.
bizde sonuca sadece teratospermi yazmışlar.
onlarda teratospermi sperm başlarının bir kısmı yuvarlak bir kısmı küçük yazmışlar.
bu bile bi detayken bizde yok.

testin en aşağısjnda da morfoloji strict tyreberg kriterlerne göre bakılmıştır yazıyor. mesela minseo minseo nin eşinin krugere göre bakılmış 70 lerde bişiydi ama adamlar ona rağmen detay vermiş baş boyun zart zurt diye .

Saka gibi ya adami ikna etmeye çalışıyorum bize erkekleri hep hazır nazır anlattılar ama biz resmen iki katı stres oluyoruz bebis olmuyor olur mu böyle strese ben her yumurtlama dönemi iki kati stres oluyorum adamı nasıl ikna ederim diye ama böyle de iste vücudum rahat olmuyor off offf valla zor ama emin ol bi sure sonra sen de bikacaksin
Bu süreç zaten kendi başına çok zor ilacıydı günleriydi negatif çıkan testlerdi bir de karşı tarafı ikna etmeye çalışmak gerçekten zor ben kendini fazla yıpratmayı düşünüyorum. Bir defa daha ilaç+iğne denemem olur onda da olmazsa bırakıcam.. Ben çocuk isteyip bu kadar doktora gidip geliyorsam o hiç oralı değilse benim kadar istemiyor demektir

kızlar çok canım sıkkın :KK43: tektaşlarım kolyem annemin hediye aldığo bileklik hepsi kayıp taşındım ya ben. uzun zamandır da takmıydoum kutuda sanıyodum. dün bir baktım hiçbri yok. dünden beri kafayı yicem :KK43:
gece 3 e kadwr aradım yok yok yok. bi pandora kutusundaydı hepsi kutu toptan yok. delircem.

İlovemecim sağol canım artık bu ay o ay olsun 🥰🥰

Ya bak gerçekten ben hiçbir testi sizin hastanenin yaptığı gibi detaylı görmedim. Bir de tonla para alıyorlar. İzmir'e gelip sizin hastanede yaptıralım biz de valla 😬
inşallaaah bu son olsun :anneadayı:

valla kuzu ben normalde böyle detaylı bakılıyor diye biliyorum ama kızların testlerini görünce şaşırdım ya bi de bunu yapan tüp laboratuvarları daha detaylı bakılıp en ince ayrıntıya kadar bakılmalı gibi geliyor bana böyle olmayınca da insan iyi niyet sezemiyor çok sinir bozucu ya :skandal:

eşim ben reglken tekrar sperm verecek bakalım değerleri ne duruma geldi tekrar bakacağız doktor öyle demişti

X