Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
27 yasindayim eşim 28. Bizde 1,5 yıllık evliyiz sen böyle yazınca bende bayağı kuskulandim. Bu ay ben gideceğim kadın doğuma regl zamanımda. O zaman eşimi de götüreyim test için zaten götürecektim aklımda. Bizde sorun şu ki çok yorgun oluyor bende anlamıyorum ağır bir işi de yok şüphelenmeye başladım artık. Sizin yaşlar kaçtı canım ne zamandır istiyorsunuz 3 ay oldu bizimde başlayalı ama düzenli iliski işte haftada 2 çok zorlarsam 3 oluyor 😟
Ben 33, eşim 34. Benimkinin bahanesi bitmez. Haftada 2-3 falan bizde zaten hayaldi. Zorladığımda oluyordu artık zorlasam da olmuyor. Hatta ben zorladıkça daha da azaldı. O yüzden bıraktım. Yakında ev arkadaşı oluruz herhalde. 6. aya girdik biz.

Canım biz vermiştik. 400 e yaptırmıştık 3-4 ay önce 😔 böyle fiyatlar ne yazıkki. Ama bizim doktorumuz özellikle biruni olsa iyi olur her labaratuara güvenemiyorum demişti o yüzden de tercih etmiştik
Çok teşekkür ederim canım. Yılbaşı zammıdır. O da bize girdi. Ben alıştım zaten artık. Ben de şu an her lab'a güvenemiyorum son kazıklanmamızdan sonra. O yüzden orada yaptıracağız biz de

Kizlar, sperm testi için soranlar olmuş aklınızda olsun diye yazıyorum belki birinin bir işine yarar.istanbulda olanlar için, kanuni Sultan Süleyman hastanesi üroloji bölümünden randevu alıp giderseniz test istiyorum derseniz 1 bıe buçuk ay sonrasına gün veriyorlar.devlette ücretsiz para vermim biraz beklerim diyeniniz varsa değerlendirebilirsiniz.

Kizlar, sperm testi için soranlar olmuş aklınızda olsun diye yazıyorum belki birinin bir işine yarar.istanbulda olanlar için, kanuni Sultan Süleyman hastanesi üroloji bölümünden randevu alıp giderseniz test istiyorum derseniz 1 bıe buçuk ay sonrasına gün veriyorlar.devlette ücretsiz para vermim biraz beklerim diyeniniz varsa değerlendirebilirsiniz.
Eşimin ablası kadın doğum uzmanı. Onun eşinde de sıkıntı vardı. Birkaç deneme sonrası tüp bebekle çocuk sahibi oldular. Devlette yaptırmayın dediler spermiogramı. Sanırım çok doğru sonuç çıkmıyormuş

Ben 33, eşim 34. Benimkinin bahanesi bitmez. Haftada 2-3 falan bizde zaten hayaldi. Zorladığımda oluyordu artık zorlasam da olmuyor. Hatta ben zorladıkça daha da azaldı. O yüzden bıraktım. Yakında ev arkadaşı oluruz herhalde. 6. aya girdik biz.
Umarım düzelir sorun tam olarak ne bilmiyorum ama hormonlarla ilgili ise ilaçlarla bir çaresi bulunabilir belki canım çıkmadık candan ümit kesilmez. Benim eşim 34 e gelince daha fena olur öyle düşünüyorum. Rabbim hakkımızda hayırlısıni nasip etsin 🤲

Bulunduğumuz yerde güvenilir şekilde yapacak bir hastane olduğunu hiç sanmıyorum nedense sperm testini. Devlet ya da üniversite hastanesine gitsek bakarlar mi acaba bir fikriniz var mı
Devlette de yapıyorlarmış duymuştum, ama hepsinde varmıdır bilemedim. Ürolojiye muayene olmak lazım sanırım, ordan yönlendirirler

Eşimin ablası kadın doğum uzmanı. Onun eşinde de sıkıntı vardı. Birkaç deneme sonrası tüp bebekle çocuk sahibi oldular. Devlette yaptırmayın dediler spermiogramı. Sanırım çok doğru sonuç çıkmıyormuş
Asıl özelde cikmiyor gelip tedavi olsunlar diye. Üniversite hastanesi ya da iki devlet hastanesinde yapıp karsilastirinca anlamlı sonuç çıkıyor kuzenim ebe o bize öyle soylemisti öyle yaptık

Bizim burada da çok özel hastane yok öyle. olanlarin da labaratuvar bölümü iyi mi hiç bilmiyorum nereye gitsek bilemedim doğrusu. Zaten bayağı külfetli işler anladığım kadarıyla parayı vermişken bari doğru sonuç alabilsek. İstanbul'daki gibi seçeneğimiz çok fazla değil malesef. Olmadi baştan özelde yaptıralım o arada eşim devlet Hastanesi'ne de gitsin ne zaman verirlerse sırayı o zaman tekrar bakılsın bari.
Bir de şunu soracağım sperm için gün mu veriyorlar yoksa gittiğinde direk verebiliyor musun örneği.

Yaa gercekden mi biz ordan verdik yanlismidir yani sonuçlar.

Bizim burada da çok özel hastane yok öyle. olanlarin da labaratuvar bölümü iyi mi hiç bilmiyorum nereye gitsek bilemedim doğrusu. Zaten bayağı külfetli işler anladığım kadarıyla parayı vermişken bari doğru sonuç alabilsek. İstanbul'daki gibi seçeneğimiz çok fazla değil malesef. Olmadi baştan özelde yaptıralım o arada eşim devlet Hastanesi'ne de gitsin ne zaman verirlerse sırayı o zaman tekrar bakılsın bari.
Bir de şunu soracağım sperm için gün mu veriyorlar yoksa gittiğinde direk verebiliyor musun örneği.
Gittiğinde veremiyorsun canım, gün veriyorlar bir kağıt veriyorlsr eline şunlara dikkat edin falan gibisinden ona göre gününde gidiyorsun.

Gittiğinde veremiyorsun canım, gün veriyorlar bir kağıt veriyorlsr eline şunlara dikkat edin falan gibisinden ona göre gününde gidiyorsun.
Anladım bunu öğrendiğim çok iyi oldu teşekkür ederim bende hazırlıklı gitsin eşim diye gün planlamaya çalışıyordum 😅

Anladım bunu öğrendiğim çok iyi oldu teşekkür ederim bende hazırlıklı gitsin eşim diye gün planlamaya çalışıyordum 😅
Özeli bilmiyorum tam gttiginde oluyor mu.ama devlette öyle değil canım hazırlığa gerek yok :) hakkımızda hayırlısı inşallah hepimizin.

Aman iyi bari canım gelmiş geçmiş olsun. Kaskonuz falan varsa ufak bir şey için bozulmasın ama kadınla anlaşmak daha mantıklı olabilir belki çok anlamıyorum bu şeylerden ama genelde ufak şeylerde hiç tutanak karıştırmayın diyorlar🤷
Canım suçlu olan o olduğu için bizim kasko bozulmuyor onun kaskosu üzerinden yapılıyormuş aradık öyle dediler.

Canım Hoşgeldin nasılsın? Her şey allahtan üzülsekte sevinsekte zamanı dolmadan çiçek bile açmıyor napalım buna da çok şükür 😔
Hamdolsun canım daha iyim . Bu ay yumurtlama testlerine başladım .tekrar bi Öyle deneyeyim dedim .
tabi ki herşeyin bi zamani var .. Rabbim en yakın zamanda hayırlısı ile nasip etsin inşallah 🙏
Sen nasılsın ? Nasıl gidiyor .

X