Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar ya. Yeni kaygımla geldim hazır mısınız? Benim 2 3 yıl önce elim kırılmıştı. Şimdi aynı yer çok ağrıyor. Yorup zorlayacak bir şey de yapmadım. Ya yine bir şey olduysa? Röntgen de çekilemiyor? Kırık çıkık olunca nasıl tespit ediyorlar gebelikte? Baya dokunamıyorum o bölgeye resmen.
Bende diyorum gebemisin. Beynim yavas calisio bugun :KK70:
Hic bi fikrim yok

Regl olunca çektirirsin. Farkında olmadan incitmiş olmayasın?

Canım şişlik falan var mı? Kırık yaşayanların zaman zaman o bölgeleri ağrıyormuş annemin de parmağı kırılmıştı ara ara ağrıyor o kırılan yer geçmezse eğer sen bi tekrar kontrole git reglinde istersen
Ay kızlar aşkolsun. Ben hamileyim ya? @terelellidenhalliceyim senin hızlandırılmış programa katıldım. Dün iğnemi vurdum bugün hamileyim. Ne reglinden bahsediyorsunuz nasıl film çekiliciiim?

Ya şişlik fark etmedim canım ama o dediğin oluyordu ara ara. Bu baya farklı ve şiddetli geldi. Ondan sordum. Nasıl anlaşılıyor acaba gebelerde böyle durumlarda ne yapıyorlar? İnşallah regl olmam ama tabi olursam giderim. Artarsa hatta regl olmadan da giderim.

Ay kızlar aşkolsun. Ben hamileyim ya? @terelellidenhalliceyim senin hızlandırılmış programa katıldım. Dün iğnemi vurdum bugün hamileyim. Ne reglinden bahsediyorsunuz nasıl film çekiliciiim?

Ya şişlik fark etmedim canım ama o dediğin oluyordu ara ara. Bu baya farklı ve şiddetli geldi. Ondan sordum. Nasıl anlaşılıyor acaba gebelerde böyle durumlarda ne yapıyorlar? İnşallah regl olmam ama tabi olursam giderim. Artarsa hatta regl olmadan da giderim.
Sorry bebiş unutmuşuz affet 😂 bu soruyu hemen eşime sordum çok sıkıntılı bi durumsa bilgisayarlı tomografi çekerler onda radyoloji yok dedi 😂

Ben de geçen sene Ballıkayalar'da yürürken ayağım suda kaymıştı kayanın üstüne düşmüştüm. Sol bacağımın sol üst tarafı haftalarca mor kaldı ama doktora gitmedim. kendi geçti. Sonra orda içerde minik düğüm gbi bir şey gelmeye başladı elime. Çok bastırınca ağrıyor. Sallamadım ara ara aklıma gelip kontrol ediyorum. Geçen yine oraya taktım kafayı. Ya iç kanama olduysa, ya burda damar toplandıysa, ya kırıldı yanlış kaynadıysa, ya kıkırdak fırladıysa falan derken 1-2 gece uykularımı kaçırdı. Sonra "eeh yemişim" dedim bıraktım. Duruyor hala orda o düğüm gibi şey
Ayy canım beze gibi bişi olmuştur. Orada ufak bi kanama veya doku zedelenmesi olduysa zamanla sertleşmiştir. Çok bastırma sen orayan🙈 için rahat etmezse bir ara gittiğinde bir gösterirsin ama ağrın sızın yoksa sıkıntı olmaz.
Kırıklar üşütünce de ağrı yapar bak onu unuttum. Benim köprücük kemiğimde çatlak var 5 yaşımdan beri. O kolumla çanta taşırsam ya da soğukta kalırsam hala ağrı yaptığı oluyor
Evet aynen ama elimi nasıl üşütçem ki. Hiçbir iş de yapmıyorum doğru düzgün. Ah çok fenaymış senin de kıyamam. Gerçekten kırıklar yer ediyor ömür billah hissettiriyor kendini sanırım.
Kızlarrrr sanırım adet olucam Hafif lekelenme başladı sanki . Ay hıc bukadar sevinmemiştm. Sabaha anlarız
Oyy hadi gözün aydın :)
Ödem olmuş olabilir aynısı eşimin bileğinde var ters bi şekilde burktu ödem oldu kemikleşti 3 bağdan 2 si kopuk şiş ele geliyor, zaman zaman ağrı yapıyor fizik tedaviye gitti ilerde sıkıntı yaratırsa ameliyat ederiz demiş ortopedist
Ayy içim gitti. Geçmiş olsun ya. Ne acayip vücudumuz var.
Çok minik ama ya hiç bunun için gidesim gelmiyor. Zaten sürekli doktordayım 😥
Zaten hastaneye gittiğin bir gün baktırıesın :) özellikle dert etme kendine bence de sıkıntı olmaz.
@terelellidenhalliceyim benim de çocukken ayak bileğime diken batmıştır 1 2 hafta aşırı acıdı sonra ben oralı olmadım anam sonra bi baktım orası taş gibi derimin içinde siyah bişi var sert diken içerde kalmış hala da orda siyah bi şekilde duruyor benle bütünleşti😂
Ayyy inanmıyorum 🙈 okulda uçlu kalem ucu saplıyorlardı. Öyle derilerinin içinde kalıyordu yıllarca. Artık senin bir parçan o diken 🤣 arada yemini suyunu vermeyi unutma
Bende diyorum gebemisin. Beynim yavas calisio bugun :KK70:
Hic bi fikrim yok
Cartedor Cartedor cum aşkolsun. Aşağıda açıkladım. Hepimiz gebeyiz🐣

Bkz. Cartedor Cartedor

Sorry bebiş unutmuşuz affet 😂 bu soruyu hemen eşime sordum çok sıkıntılı bi durumsa bilgisayarlı tomografi çekerler onda radyoloji yok dedi 😂
Radyoloji mi yok 🤣 bunu eşinin dediğine emin misin kız radyasyon olmasın o 🤣 çok sağolsun canım, içim rahatladı valla. Kırığımla 9ay yaşayacaktım yoksa🙄

Ay hahahah radyoloji ne cidden 😂 konuşanları izliyorum bi yandan çok düşünerek yazamıyorum 😆
Hahahha iyi seyirler 🥰🥰 ya ben bugünü değerlendirdim. Şimdi yarını da mı değerlendir diyonuz? Yarın bana bi cihaz takacaklar ya sabahtan. Onla canlı bomba gibi bir şey olacağım. O şekilde şaapamayız herhalde 🙄 o geldi aklıma

Hahahha iyi seyirler 🥰🥰 ya ben bugünü değerlendirdim. Şimdi yarını da mı değerlendir diyonuz? Yarın bana bi cihaz takacaklar ya sabahtan. Onla canlı bomba gibi bir şey olacağım. O şekilde şaapamayız herhalde 🙄 o geldi aklıma
Ne cihazı kız holter mi? Takılmadan önce değerlendir o cihaz takılıyken çok rahat hareket edemiyorsun zaten

Eşimin hareketlilik iyi şimdilik. Bahsettiğin takviyelerden verdi ama onun dışında bazı ilaçlar da kullanıyor. Ona göre değerlendirecek. Bu arada ürolog doppler usg de baktırdı ve elle muayene de etti. Onlara göre ameliyat demedi zaten. Bakalım çarşamba test yapılsın, çarşamba ya da perşembe gideceğiz doktor tekrar görecek
anladım cnm . Hayırlı haberlerle dönersiniz inşallah 🙏

Ayy canım beze gibi bişi olmuştur. Orada ufak bi kanama veya doku zedelenmesi olduysa zamanla sertleşmiştir. Çok bastırma sen orayan🙈 için rahat etmezse bir ara gittiğinde bir gösterirsin ama ağrın sızın yoksa sıkıntı olmaz.

Evet aynen ama elimi nasıl üşütçem ki. Hiçbir iş de yapmıyorum doğru düzgün. Ah çok fenaymış senin de kıyamam. Gerçekten kırıklar yer ediyor ömür billah hissettiriyor kendini sanırım.

Oyy hadi gözün aydın :)

Ayy içim gitti. Geçmiş olsun ya. Ne acayip vücudumuz var.

Zaten hastaneye gittiğin bir gün baktırıesın :) özellikle dert etme kendine bence de sıkıntı olmaz.

Ayyy inanmıyorum 🙈 okulda uçlu kalem ucu saplıyorlardı. Öyle derilerinin içinde kalıyordu yıllarca. Artık senin bir parçan o diken 🤣 arada yemini suyunu vermeyi unutma

Cartedor Cartedor cum aşkolsun. Aşağıda açıkladım. Hepimiz gebeyiz🐣

Bkz. Cartedor Cartedor
Ahahaha insallah gerceginide yasicaz kuzu

Sen hamilesin şimdi öyle şeyleri düşünme. Kötüleşirse doktoruna danışırsın
MR değil mi o zararsız olan ya?
BT gayet radyasyonlu diye biliyorum ben

U Uzaygemisi35
Holterle şaapmayın ya 🧐 Öncesinde hallediverin. Aletin ölçümünü yanıltmayın. Ayrıca özel hayat ifşa dırı nım dırı nım
anladım cnm . Hayırlı haberlerle dönersiniz inşallah 🙏
Amin. Hepimiz inşallah artık güzel haberler alalım hep

Ama ilişki sırasında kalp atışların hızlanırsa yanıltmaz mı sonucu 😂
Agagga 🙈 ya evet onu ben de düşündüm. Ondan hatta pazartesi takılacaktı salıya aldırdım salı boş gün diye. Ama bana normal hayatına devam et dediler 🤣
Sonuçta normalde bir tansiyon dengesizliği ritim bozukluğu falan oluyorsa o zamanlarda, onu da yakalayamamış olacağız.
Ahahaha insallah gerceginide yasicaz kuzu
İnşallah çok amin 🙏🙏
Sen hamilesin şimdi öyle şeyleri düşünme. Kötüleşirse doktoruna danışırsın

MR değil mi o zararsız olan ya?
BT gayet radyasyonlu diye biliyorum ben

U Uzaygemisi35
Holterle şaapmayın ya 🧐 Öncesinde hallediverin. Aletin ölçümünü yanıltmayın. Ayrıca özel hayat ifşa dırı nım dırı nım

Amin. Hepimiz inşallah artık güzel haberler alalım hep
Ya benim de aklımda mr diye kalmış hep. Tomografi zararlı diye hatırlıyom. Yani mrın zararlı olmadığına eminim de tomografiyle ilgili pek bi bilgim yok. Ama mr da kırık falan gösteriyor mu bilemedim. Aman neyse onu da biz mi düşüncwz doktorlar düşünsün ya 🤣 sizi de gece gece şey yaptım biriniz de demiyonuz ki saçmalama doktorlar bulur bi yolunu 🤣 baya kafa patlattık üç deli minseo minseo .

Ya ben de holterle şaapamam diye gününü değiştirdim ı kadar. Ama şimdi de düşündüm ki normal hayata devam etmek gerekiyor. E normalimizde o iş de var sonuçta 🙄

X