Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
yok ben ocak ayında ilk kez yapmştm ama 3 yumurta olduğu halde tutmadı o ay inşllh güzel haberlernizi alırız:)
Canım bu çatlatma iğnesi çok ilginç bişey... 36.saatte çatlıyor ama döllenme geç olabiliyor... O yüzden iğneden sonra 2.3.4.günleri mutlaka değerlendirmek gerekiyormuş sanırım.. bizde iğneden sonra ancak 2 gün ancak oldu. kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum ama emin olmak için yaptıracağım olmadı regli olmak için bişeyler alıcağım... senin de güzel haberlerini alırız inşallah...

• Beğen
Reactions: niw
Reglin neden gecikti o zaman ki..
hus3545 hus3545 canım sonucun kaç çıktı... bugun seninde 16.günün dimi.. şimdi nasıl bi yol izleyeceksin.. çünkü benimde yarın kan tahlilim olumsuz çıkarsa bende düşünmeye başlayacağım... doktorumda başka bi ilde...torlusol falan söküyordu sanırım.. onumu verirki doktorda

Canım bu çatlatma iğnesi çok ilginç bişey... 36.saatte çatlıyor ama döllenme geç olabiliyor... O yüzden iğneden sonra 2.3.4.günleri mutlaka değerlendirmek gerekiyormuş sanırım.. bizde iğneden sonra ancak 2 gün ancak oldu. kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum ama emin olmak için yaptıracağım olmadı regli olmak için bişeyler alıcağım... senin de güzel haberlerini alırız inşallah...
evet canım o iğne beni maffetmişti mesela çok kötü yan ETKİLERİ olmuştu inşşlh canm rabbiö hepimizin yardımcısı olsun .

Seninde adetin gecikmişmiydi canım...
canım normlde reglm 2 nisanda olcaktı ama 30 martta az kanamam oldu btti ondan norml regl oldm die dşndm ama snrasnda regl btti bir gün çamaşrma baktm kan pembemsi snrasnda peçete koydm bşy yok herhlde söklmedm dedm snrada işte bu göğüs ağrılrm kaç gndr böyle :KK43:

hus3545 hus3545 canım sonucun kaç çıktı... bugun seninde 16.günün dimi.. şimdi nasıl bi yol izleyeceksin.. çünkü benimde yarın kan tahlilim olumsuz çıkarsa bende düşünmeye başlayacağım... doktorumda başka bi ilde...torlusol falan söküyordu sanırım.. onumu verirki doktorda
1.20 çıktı canım yazdım hemşireye doktora söyleyecek aşılama yapacaktık biz bu olmazsa öyle planlamıştık bakalım ne olacak

R Random3 canım nasılsıl, inşallah olumlu yönde oluyor gelişmeler 🤲🏻 ne zmaan çıkacak kan sonucu
Sabah verdim ama kaçta çıkacağı belli olmuyor kuzum. Umarım geceyi bulmaz. İnşallah güzel haberler verebilirim 🙏 hep uzanıyorum, ayağa kalktığım anda bıçak saplanıyor sağ tarafıma. Hayırlısı...

@Alisa35 in soru cevabı
  • KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 28
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ 5 şubattan beri deniyor ve istiyoruz
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ İlki kazayla oldu kürtajla sonlandı geç öğrenmiştik
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK İlk çoçuğum olacak
  • KAYBIN VAR MI? ➔ Bir kaybım var
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ -
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ -
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ Folbiol ve omega 3(möllers) kullandım
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ Tedavi almadım
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ Bu ay yaptım 11 indi çatlama görünce bıraktım
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ 9-10-11 aralıksız değerlendirdim bunun dışında 2 günde bir değerlendirdim
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ 21 martta başladı belirtilerim 22sunde erken gebelik testiyle öğrendim
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ Bata 2 gün verken öğrendim
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ Kafaya takmayın ben sallamadım bu ay akışına bıraktım gebeliği tamamen çıkardım aklımdan çünkü geçen ay çok takmıştım gerildim olmadı.teşekkür ederim
Benim de yaşım 28 benim de bir kaybım var aynı şekilde. İstemeden olmuştu. Biz de tam 5 şubattan beri deniyoruz. ☺️

• Beğen
Yapışkan ve seffaf akıntı varsa yumurtlamadır canım... Kaç günde bir regli oluyorsun... 33 günleri buluyorsa bugun yumrutlama günün olabilir.
Valla değişiyo geçen ay 19. Gün yumurtlama oldu ama şuan akıntı falan hiç yok normalde hep olurdu.. arada kaldım

• Beğen
Valla değişiyo geçen ay 19. Gün yumurtlama oldu ama şuan akıntı falan hiç yok normalde hep olurdu.. arada kaldım
bazen benimde akıntım gelmiyor ama ovü testlerinde yumurtaldığımı görüyorum... bence sen bi değerlendir...bugun yarın...

• Beğen
X