Anne sütünü ne ile vermeliyim:(

asase

Guru
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2009
61
18
40
Arkadaşlar Eylülde göreve başlıyorum,bebeğim 3 aylık,emiyor,anne sütünü sağıp bırakmayı düşünüyorum.biberon verirsem alışır beni bırakır diye korkuyorum,kaşıkla hep dökülüyor,yutkunmayı henüz bilmiyor.Sizce ne yapmalıyoım biberon versem beni emmeyi bırakır mı?Allah'ım ne kadar zor,bunları yazarken bile gözlerim doluyor.
 

planli

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2008
3.535
4.478
kaşıkla verdiğinde içtiği sütün yarısını bile bitiremez, aç kalır.
ben bebeğim doğduğundan beri sağarak veriyorum, hiç emziremedim.
biberona alışıp seni bırakma ihtimali var ama biberona alışan bebekler bile hiç olmazsa geceleri annelerini emebilir diye düşünüyorum.
 

esther

let the game begin...
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.819
36
ben de eylülde başlıcam canım ama malesef bebeğim bberon almıyo. bence alıyosa kesinlikle biberonla ver. seni unutmasını istemiyosan dr browns marka kullan. akışı az çünkü. büyük delikli alırsan içmek kolayına gider ve memeyi unutabilir.okuldan gelince tüm gün emzirirsin. sadece sen okuldayken biberon alır keşke benim bebeğim de biberonla içebilse.
 

tuba06

Zeynep ve Elif'in Annesi
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2007
208
6
benim ikizlerim hem emiyorlar hemde biberonla anne sütü ve mama (ikiz oldukları için takviye gerkti) içiyorlar. Aventin biberonları çok güzel hem gaz yapmıyor hemde emme refleksine yakın hareketlerle mamayı içebiliyor. bizde başlarda kaşıkla içirdik mamayı ama yarısını döküp aç kalıyorlardı...
 

açeyla

Açelya
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
1.338
12
eğer sağıp vereceksen sonuçta anne sütü almaya devam etmiş olacak. memeni unutmaması içi ise avent marka bibeonu öneririm. anne memesine en yakın biberon.
benim bebeklerim hem biberonla süt içiyorlar hemde emziriyorum.
yanlarında olduğun sürece emziririsin böylece memeni unutmazlar.
 

xxnilxx

Guru
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
2.377
9
dr browns biberonu nasıl acaba ben onu alacaktım ama siz böyle yazınca fikrim değiştii
 

Sui

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2009
569
17
dr browns biberonu nasıl acaba ben onu alacaktım ama siz böyle yazınca fikrim değiştii

1.5 aydır günde bir kez dr. browns biberonu ile mama veriyorum, halen emiyor.

Avent bizde daha fazla gaz yaptı dr.browns a kıyasla.

Bir de bebeğin biberonu tercih etmesinin tek nedeni daha kolay emmesi değil, meme ucu karışıklığı denilen birşey var. Biberon memesini emme biçimi ile anne memesini emme biçimi farklı bebeklerin (ağızlarında tutuşları). Eğer anne memesini emme biçimini öğrenemeden biberon verirseniz, biberonu tercih etme ihtimalleri daha fazla oluyor. O nedenle en az 6-7. haftaya kadar beklenmesini öneriyorlar biberon için. Ondan sonra ikisini de öğreniyormuş.
 

asase

Guru
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2009
61
18
40
Arkadaşlar 2.bebegim oldu 6 aylık artık anne sütünü ne ile vermeliyim diye tereddutum kalmadı bebek 3 aydan küçükse kaşık la 3 aydan büyükse fincanla yudum yudum veriyoruz.ilk başlarda çok dökülüyordu 10 gün sonra yuzde 90 ını içmeye başladı simdi 6 aylık yuzde 99unu içiyor. Hatta eline alıp kendisi icmeye calisiyormus bakıcı söylüyor. Kilo alımında hiçbir sıkıntı yok. Allaha Şükür
 

asase

Guru
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2009
61
18
40
Biberon la uğraşmaya hic gerek yokmuş çay bardağı ile benmari usulü ısıtıyorum ağzı biraz daha bebeğe uygun Türk kahvesi fincanim var onunla bir iki yudum şeklinde veriyirum.bebek biberona alışır beni bırakır stresi yok.sayamayacagim daha bir cok avantaji var.herkese tavsiye ederim.
 

kr_deniz

:AFM:
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2013
59
39
Canım bence biborana alışmaz korkma çünkü anne göğsüne yakın ucu olan üzerinde kolik önleyici yazan biberonlar mevcut piyasada bunların özelliği sütü az akıtması ben oğluma sinirden memeyi tutmadığı zaman sağıp biberonla veriyorum kullandığım marka weebaby kolik önleyici biberon çok şükür bi bırakma durumu olmadı zaten bırakmalarının sebebi biberondan fazla süt gelirse memeden az geldiği içinmiş anne göğsüne yakın olması o sebeple önemli