Anneler günü hediyem meme emmeyi reddeden bir bebek oldu!!! Medela Calma???

janejune

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2015
668
1.268
44
Bebeğim neredeyse 3 aylık. Başından beri süt problemim olduğunu düşünüp mama verdik. Lakin son günlerde bebeğim aşırı ağlıyor ve eşim hemen mama vermeyi öneriyor. Ben ısrarla önce bir emzireyim diyorum ama ağlama bitmeyince kabul ediyorum çaresiz. 2 ay kaşıkla veriyorduk meme reddi olmasın diye lakin çok zor. Medela Calma biberon (anne memesine benzediği ve memeye dönmede sorun çıkmasın diye tasarlandığı şeklinde bi şöhreti olan biberon) ile verdik son ay. Bir sorun yoktu. Taaa ki az önce ağlayarak deliren bebeğim mememi itti ve biberonu kıtlıktan çıkmış gibi bir dakikada bitirdi. Şu an ağlamaktan çıldıracak gibiyim. Çok üzgünüm. Gerçekten bi daha çocuk yapmayacagım sırf bu emzirme meselesi yüzünden. Çok yıprandım. Eşimi dahi görmek istemiyorum.

Bebeğim neredeyse 3 aylık. Başından beri süt problemim olduğunu düşünüp mama verdik. Lakin son günlerde bebeğim aşırı ağlıyor ve eşim hemen mama vermeyi öneriyor. Ben ısrarla önce bir emzireyim diyorum ama ağlama bitmeyince kabul ediyorum çaresiz. 2 ay kaşıkla veriyorduk meme reddi olmasın diye lakin çok zor. Medela Calma biberon (anne memesine benzediği ve memeye dönmede sorun çıkmasın diye tasarlandığı şeklinde bi şöhreti olan biberon) ile verdik son ay. Bir sorun yoktu. Taaa ki az önce ağlayarak deliren bebeğim mememi itti ve biberonu kıtlıktan çıkmış gibi bir dakikada bitirdi. Şu an ağlamaktan çıldıracak gibiyim. Çok üzgünüm. Gerçekten bi daha çocuk yapmayacagım sırf bu emzirme meselesi yüzünden. Çok yıprandım. Eşimi dahi görmek istemiyorum.
Sana tavsiyem o ilk sinir krizi gecirdigi anda biberonu ver ama bir iki cekmesine ozin verip hemen kendi gogsunu ver o mamanin tadiyla bi sure emecektir ve asiri aclik krizine girmeden sik sık emzir ki aglama krizlerine girmesin. Yani bi nevi mamayla kandirip kendi gogsunu ver. Cok inatlat coookk.

Benim sıpa ilk 9ay reddeti emmedi. 9 ay boyunca çekip biberonla verdim, yılmadım. Şimdi 14 aylık, tam bir tiryaki. Hiç göğsümden ayrılmak istemiyor. Pes etmeyin, forumlar var bunlarla ilgili, bana çok yardımcı olmuştu.sloganım şuydu: KAYBETMEK YOK, PES ETMEK VAR

Ne yaptınız düzeldiniz mi Benimde üç aylık bebeğim var ve sorunumuz aynı

Aynı şeyi yaşadım 2.5 aylıkken bıraktı pes etmedim iki saatte bir elektrikli makineyle sağıp verdim 5 ay boyunca 7. 5 ayda tekrar geri döndü pes etmeyin bence

Bir iki günlük bir durum oldu o. Bıraktı herhalde diye korktum ama baska sorunları olduğu için reddedip kendini atıyormuş. Belki de ben çok gerginim diye böyle davrandı hissedip. Belki de karnı ağrıyordu. Neyse ki sürmedi. Memeyi seviyo.

Benimde 2bucuk aylık kızım var 2gundur agliyo kivraniyo arabada doru düzgün emmiyo derken havalar aşırı sıcak bide suyu deniyim dedim bebeğimin gözleri kaydı içerken o derece susamış snrada hemen memeye saldırdı kontrol edin bence çünkü havalar çok sıcak memedeki süt şu ihtiyaçlarını karsilayamiyanilir

Kızım sadece doğduğunda 1 kez meme emdi, bir daha da istemedi. Aylarca sütümü sağıp calma biberonla verdim. Sonrasında bazen silikon göğüs ucuyla emzirdim. Ara arada göğüs ucunu çıkartıp normal emzirdim. Uzun bir süreçti ama en sonunda göğüs ucu ve biberondan kurtulduk. 22 ay emzirdim çok şükür. Pes etmeyin sakın.

Merhaba dokuzuncu ayda meme reddini nasıl yendiniz acaba benim de beş aylık oldu hala emmiyor ya çok canım sıkılıyor lütfen yardımcı olun

Nasıl başardınız bunu lütfen yardım edin bana çaresizlik çok zor :KK43:(
Konu cok eski ama sorduğunuz uyeler zaten cevap vermis, dikkatli okuyun.

1 dk kadar biberonla verip pesi sira memeyi vermisler, hic vazgecmemisler. Siz de deneyin pes etmeyin.

Okudum onları ama maalesef bebeğim onu kabul etmiyor hemen anlıyor, pes etmedim ama gerçekten çok yoruldum :KK43:

X