Anneler yardımcı olabilir mi rica etsem

Esmanur7816

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2021
81
86
29
Merhaba kizlar
5 yaşında bir oğlum var 6 aylikta bir kizim ikiside yanımda yatıyor yatak boydan boya ben çalıştığım dönem kızım ayağa alıştı oğlum kendi yataginda uyuyordu fakat doğumdan sonra hep yanımda olmak istedi
Kızımın kare yatağı var park yatak ama kesinlikle yatmıyor baş bas ağlıyor oğlumda seslere karşı hassas o ağlayınca oda ağlıyor özellikle geceleri birini susturken diğeri derken yoruluyorum sinirleniyorum sar başa ayağıma alıyorum.
Bu ise aynı anda mi baslamak gerek yani kızı beşiğine oğlumu karşı odama yatağına aynı zamanda mi alistirmam lazim..

Bir de kızım anne sütü almıyor yoğun bakımda yatınca benimnsut kesildi bir daha ne yaptıysam gelmedi şimdi mama alıyor günde 3 öğün ek gıda veriyorum 1 çay bardağı 200 günlük oldu ve gece 3 kere mamaya kalkıyor bunu şimdi mi kesmem gerekli yoksa kendiliğinden kesiliyor mu bu mama işi ysni acikinca 10 saniye geçse kıyamet koparıyor ne yapacağım yardımcı ölümü tecrübelerin anneler teşekkür ederim ❣️

Sağlıkla büyüsün kuzulariniz .Bence ikisine de haksızlık olmaması adına aynı anda ayırın yatakları tabi bu biraz zorlu olabilir sizin için ,senelik izin falan alacaksanız o arada yapın derim.Tabi işin uzmanı değilim ama düz mantık bakıyorum 😇

Gece beslenmesini de sanırım 6-7 aydan sonra azaltmak / kesmek gerek .Uzun zaman oldu çok hatırlamıyorum ama bende ek gıda düzenini oturtunca gece beslenmesini azaltarak kesmiştim bu da zor oldu ama başardım sende başarabilirsin.

Sağlıkla büyüsün kuzulariniz .Bence ikisine de haksızlık olmaması adına aynı anda ayırın yatakları tabi bu biraz zorlu olabilir sizin için ,senelik izin falan alacaksanız o arada yapın derim.Tabi işin uzmanı değilim ama düz mantık bakıyorum 😇

Gece beslenmesini de sanırım 6-7 aydan sonra azaltmak / kesmek gerek .Uzun zaman oldu çok hatırlamıyorum ama bende ek gıda düzenini oturtunca gece beslenmesini azaltarak kesmiştim bu da zor oldu ama başardım sende başarabilirsin.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
Ben işi bıraktım çocuklar için ☺️

Mama olayını bilmiyorum ama ikinci çocuğum olduğunda ilki aynen sizinki gibi yanıma gelmek istedi. Kıskanmasın diye aldım. Ben de aynen sizin gibi yorulunca önce bebeğimi yatağına alıştırdım sonra büyük olanı kendi odası ve yatağına. Bunu bilimsel bir veri doğrultusunda yapmadım. Sadece küçüğü anlamazdı daha. Büyük olanı göndersem kıskanabilirdi. Bu içgüsüyle yaptım.

Mama olayını bilmiyorum ama ikinci çocuğum olduğunda ilki aynen sizinki gibi yanıma gelmek istedi. Kıskanmasın diye aldım. Ben de aynen sizin gibi yorulunca önce bebeğimi yatağına alıştırdım sonra büyük olanı kendi odası ve yatağına. Bunu bilimsel bir veri doğrultusunda yapmadım. Sadece küçüğü anlamazdı daha. Büyük olanı göndersem kıskanabilirdi. Bu içgüsüyle yaptım.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim❣️

6 aylık bebeğiniz muhtemelen gece beslenmesini kestirmez ama azaltabilirsiniz. Bazen susadıkları için de uyanıyorlar. Uyandığında su vermeyi deneyebilirsiniz. 5 yaşındaki çocuğunuzla konuşarak anlaşabilirsiniz aslında ama o da bebek doğunca bebekliğine dönmek istiyordur. İkisinin de yatağını ayırabilirseniz çok iyi olur

Merhaba, benim de kızım 5 yaş oğlum 9 aylık. Kızım kardeşi doğunca belli bir süre benimle yattı ama gece uyanmaları olunca rahatsız olup kendi geçti odasına. Şimdi o odasında oğlum benimle. Siz de onu teşvik edebilirsiniz inanın kendi rahat edicek. Oğlum da yeni bıraktı emmeyi. Normalde geceleri emerdi meme reddi yapınca ben yerine gece mama koymadım yani gece beslenmeyi de bıraktık. Tavsiyem kademeli olarak azaltmanız henüz 6 aylık bir süre daha ihtiyaç duyar ama en ezından sayıyı 9 aya kadar 1 e indirin. Daha sonrasında da aç olmadığından eminseniz öpün sarılın sakinleştirip emzik deneyin. Eğer mama yerine su koyarsanız bu da alışkanlık yapabilir. Allah hayırla büyütmeyi nasip etsin 🤲🏻

Merhaba kizlar
5 yaşında bir oğlum var 6 aylikta bir kizim ikiside yanımda yatıyor yatak boydan boya ben çalıştığım dönem kızım ayağa alıştı oğlum kendi yataginda uyuyordu fakat doğumdan sonra hep yanımda olmak istedi
Kızımın kare yatağı var park yatak ama kesinlikle yatmıyor baş bas ağlıyor oğlumda seslere karşı hassas o ağlayınca oda ağlıyor özellikle geceleri birini susturken diğeri derken yoruluyorum sinirleniyorum sar başa ayağıma alıyorum.
Bu ise aynı anda mi baslamak gerek yani kızı beşiğine oğlumu karşı odama yatağına aynı zamanda mi alistirmam lazim..

Bir de kızım anne sütü almıyor yoğun bakımda yatınca benimnsut kesildi bir daha ne yaptıysam gelmedi şimdi mama alıyor günde 3 öğün ek gıda veriyorum 1 çay bardağı 200 günlük oldu ve gece 3 kere mamaya kalkıyor bunu şimdi mi kesmem gerekli yoksa kendiliğinden kesiliyor mu bu mama işi ysni acikinca 10 saniye geçse kıyamet koparıyor ne yapacağım yardımcı ölümü tecrübelerin anneler teşekkür ederim ❣️
Ben 2.ci bebeğimi öyle bir emzirirdim ki gece kalkmazdı maşallah 41 kere kızını sık sık doyur ama gece ye kalmadan hatta şu an 1.buçuk yaşında kızım gece yemek vermem gece uyuyuyana kadar sık sık yedir karnı tok tutan şeyler olsun mesela benim sütüm 8.buçuk aylıkken bitti bende çorba yediririm sütlü bisküvi sütlü ekmek ezerdim tok tutan şeyler yedir bebişin benim yerime öp ve sulu Bi yemek yaparken kimyon kat ve o yemeğin suyuna ekmek koyup blendırdan geçirip yedirebilirsin ben kızıma öyle yaptım benim kızım down 1, 5 yaşında dişleri yok ama çiğnemeyi öğrendi 😂😂 her gün ekmekli bişeyler yediriyorum kilo alsın ve tok tutsun diye

Ben 2.ci bebeğimi öyle bir emzirirdim ki gece kalkmazdı maşallah 41 kere kızını sık sık doyur ama gece ye kalmadan hatta şu an 1.buçuk yaşında kızım gece yemek vermem gece uyuyuyana kadar sık sık yedir karnı tok tutan şeyler olsun mesela benim sütüm 8.buçuk aylıkken bitti bende çorba yediririm sütlü bisküvi sütlü ekmek ezerdim tok tutan şeyler yedir bebişin benim yerime öp ve sulu Bi yemek yaparken kimyon kat ve o yemeğin suyuna ekmek koyup blendırdan geçirip yedirebilirsin ben kızıma öyle yaptım benim kızım down 1, 5 yaşında dişleri yok ama çiğnemeyi öğrendi 😂😂 her gün ekmekli bişeyler yediriyorum kilo alsın ve tok tutsun diye
Bide çocuklarını yanında yatırma lütfen Allah korusun Bi anlık bebeğin üstüne yatılır boğulur 😔 benim oğlum 3, 5 yaşında bide bu kızım var çocuk odasında tek yatıyorlar kızımın beşiği büyük düşmesi imkansız zaten yürüyemiyor boyu da yetmiyor 🤭 çocukların aynı odada yatsın tek yatsınlar yatakta ben oğluma 1 yaşındayken eline biberona süt koyup yatağa yatırır onu uzaktan izlerdim ve öyle alıştı kendi kendine uyuyordu herkes şaşırıyordu bebeğini sallamaya alıştırma ben kızımı sallamazdım ve hiç sallamayı da sevmiyor sallanma sevdası da yok yemek yedirip altına bakıp gazını çıkarıp yatağına koyuyorum biraz mızıklıyor ediyor su içirip sessizce yanından çıkıyorum sonrada hepimiz mis gibi uyuyoruz 😂

Kızınıza sağlık mutluluk dilerim ,gözlerinin içi hep gülsün ınsallah.fakat ekmek üzerinde çok durmuşsunuz ekmek kilo aldiriyor tok tutuyor evet ama uzun vadede sağlık açısından büyük tehlike.baktığımız zaman çoğu hastalığın sebebi unlu mamüller. Minimuma indirmekte fayda var

Merhaba kizlar

6 yaşında oğlum 1.5 yaşında kizim üçümüz birlikte yatiyoruz oglum üzülüyor onla uyumazsam aman ne kadar daha birlikte yatcamki diye düşünüyorum tabiki sizin bebeğiniz çok küçük bence biraz daha bekleyin size çok ihtiyaci var daha diş cikarma dönemleri olacak.kizimda hala gece iki defa uyanip mama iciyor vermezsem uyuyamiyor dönüp duruyo.bebeginizin şuanda ihtiyaci var zamanla kendi azaltip bırakır zaten.

Kızınıza sağlık mutluluk dilerim ,gözlerinin içi hep gülsün ınsallah.fakat ekmek üzerinde çok durmuşsunuz ekmek kilo aldiriyor tok tutuyor evet ama uzun vadede sağlık açısından büyük tehlike.baktığımız zaman çoğu hastalığın sebebi unlu mamüller. Minimuma indirmekte fayda v

Teşekkür ederim hepimizin bebekleri yavruları hep gülsün inşallah mesela yoğurtta yedirin yoğurt her hafta yediyorum kızıma ekmek her sabah yiyor iştahı güzel 1,5 yaşında ve 7,5 kilo maalesef kilosu çok az kilo almasını istiyorum kolları yanakları cıvık cıvık mesela o yüzden sık sık yediriyorumki kilo alsın zayıf kalmasın annelik zor insan kıyamıyor bebeğine hiç kızım tek yatmaya alıştığı için kızımla yatmakta zorlanıyoruz kışın soğuk oluyor hava ve üstünü sürekli örtmekten uyuyamıyorum bende üstünü örtünce uyuyamıyor zilli 🤭 zor zamanlarında beraber yatamasak bile ben hallederim🙂 küçüklüğümden beri çocuk bakarım çünkü bebek tecrübem var şu an 24 üm ve 7,8 yaşından beri çocuklara bebeklere baktım

X