Annem babam beni hayattan soğuttu!!!

Uygun bir dille veremem demek en mantıklısı bir daha verirsen tekrar geri alamama durumun var senin de ailen var sonuçta

Ben olsam "o değil de siz benden aldığınız bileziği, kinadaki altınlarını falan ne zaman ödeyeceksiniz?" Diye sorardım. Ailenizin sürekli sirtinizdan gecindigini bile bile niye önceki bileziginizi de verdiniz anlamıyorum

Gerçekten saf olmakla kafayı çalıştırmamak arasında ince bi çizgi var bazı yaşanılanlar bizim hatamız tamamen.

Ailenin zerre yardimi yok bi suru altinini vermissin esin de bisey dememis cok sanslisin. Bilezik borclari varmis daha o odenmeden dolap gibi dandik bi sebepten tekrar para isteyip seni yolma derdindeler kabaca tabirle.

Bende bi yakinima borc verdim elimde yokken. Odeyecegine daha da yok mu dedi. Borcunu odemeden para isteme artik diye rest cektim bozuldu umrumda degil ister alınsın ister uzulsun keyfi harcamalar icin insanlara borclanan sorumsuz kisiler icin vicdan yapamam.

Sende verdigin borcu almaya bak acik acik iste.

Sonucta senin ve esinin cocugunun hakki var o parada. Esin bugun susar ama yarin sorar, dikkatli ol.

Herkese merhaba, hayırlı ramazanlar... Bu mübarek günlerde böyle bir başlık yazdığım için rahatsızlık duymuş olabilirsiniz çünkü bende vicdanen rahat hissetmiyorum kendimi. Her neyse konuya girmek istiyorum çünkü çok uzun. Benim annem ve babamda ebeveynlik duygusu hiç olmadı. Kendimi bildim bileli bayram dışında bir kere sarıldıklarını görmedim. Babam sabah çıkıp akşam eve gelen birisiydi hala aynı annem evde yemek yapmazdı temizlik hastası sürekli temizlik yapar ve örtü kırışmış diye dayak atardı. Çocukluğum böyle travmalarla geçti büyüdüm evlendim 26 yaşındayım bende anne oldum şükürler olsun 7 aylık bir meleğim var. Eşim ve oğlum benim her şeyim onlara öyle tutundum ki inanın anne baba bunları hiç özlemiyorum eskiyi düşünmüyorum. Ama babam sürekli kendini hatırlatıyor. Kızlar daha önce bizden bilezik aldılar ev aldık borcumuz var diye eşime ben verelim rahat etsinler zaten 5 aya ödeyeceklermiş dedim tamam tabiki dedi verdik. Ama üzerinden bir yıl geçti hiç bir sekilde bu konu açılmadı biz de sormadık önemli değil. Bugün yine aradılar ve doğum yaptığımda eşimin ailesinin taktığı bileziği istediler eve dolap yaptırdık borçlandık dediler ben de benim evimi biliyorsunuz dedim bizim de bu aralar durumumuz iyi değil veremez dedim alındılar kapattılar. Şuan kendimi kötü hissediyorum eşime söylemek istemiyorum. İnanın ben evleneli 4 yıl oldu evimde bir sürü eksiğim var gelenler yeni gelin evi gibi değil diyor benim umrumda değil huzurum olsun annemlerin yaşadığı ev benimkinin yanında saray o derece. Hic bir katkıları yokken üstelik kınamda takılan altınları bile alıp harcamışken, doğum yaptım hiç bir katkıları olmadı manevi olarak bile annem yanımda olmadı. Bunlara rağmen neden hala benden istiyorlar siz olsaydınız ne yapardınız kendimi iyi hissetmiyorum alındıkları için 🙁
Bir sürü konuda yazdım , seninkine de yazayım ... Beni de hiç sevemediler maalesef erkek değilim diye . Babam bana yaptığı harcamaların hepsini kuruşu kuruşuna istedi . Ödedim de ayrıca . Çocuklarıma aldığı muzun bile parasını isteyince dur dedim artık . Mesafeliyim görüşmüyoruz . Allah rızası için arıyorum , kısa konuşup kapatıyorum .
İyi yapmışsın . Bence ara anne - baba siz daha öncekileri vermediniz . Elin oğluna karşı yüzüm yerde deyin . Önce onları verin deyin. Muhtemelen vermeyecekler . İnşallah yıllar sonda eşin karşına getirmez bu altınları başına kakmaz .
Benim en büyük korkum o çünkü . Ne yapacağımı bilemiyorum o durumda .

Herkese merhaba, hayırlı ramazanlar... Bu mübarek günlerde böyle bir başlık yazdığım için rahatsızlık duymuş olabilirsiniz çünkü bende vicdanen rahat hissetmiyorum kendimi. Her neyse konuya girmek istiyorum çünkü çok uzun. Benim annem ve babamda ebeveynlik duygusu hiç olmadı. Kendimi bildim bileli bayram dışında bir kere sarıldıklarını görmedim. Babam sabah çıkıp akşam eve gelen birisiydi hala aynı annem evde yemek yapmazdı temizlik hastası sürekli temizlik yapar ve örtü kırışmış diye dayak atardı. Çocukluğum böyle travmalarla geçti büyüdüm evlendim 26 yaşındayım bende anne oldum şükürler olsun 7 aylık bir meleğim var. Eşim ve oğlum benim her şeyim onlara öyle tutundum ki inanın anne baba bunları hiç özlemiyorum eskiyi düşünmüyorum. Ama babam sürekli kendini hatırlatıyor. Kızlar daha önce bizden bilezik aldılar ev aldık borcumuz var diye eşime ben verelim rahat etsinler zaten 5 aya ödeyeceklermiş dedim tamam tabiki dedi verdik. Ama üzerinden bir yıl geçti hiç bir sekilde bu konu açılmadı biz de sormadık önemli değil. Bugün yine aradılar ve doğum yaptığımda eşimin ailesinin taktığı bileziği istediler eve dolap yaptırdık borçlandık dediler ben de benim evimi biliyorsunuz dedim bizim de bu aralar durumumuz iyi değil veremez dedim alındılar kapattılar. Şuan kendimi kötü hissediyorum eşime söylemek istemiyorum. İnanın ben evleneli 4 yıl oldu evimde bir sürü eksiğim var gelenler yeni gelin evi gibi değil diyor benim umrumda değil huzurum olsun annemlerin yaşadığı ev benimkinin yanında saray o derece. Hic bir katkıları yokken üstelik kınamda takılan altınları bile alıp harcamışken, doğum yaptım hiç bir katkıları olmadı manevi olarak bile annem yanımda olmadı. Bunlara rağmen neden hala benden istiyorlar siz olsaydınız ne yapardınız kendimi iyi hissetmiyorum alındıkları için 🙁
Bıcdanlık bır durum yok .Önce aldıklarını odesınler.Sakın vermeyın

Konu sahibi bir an düşündüm sen ben misin acaba diye?Anca bu kadar benzerlik olur yani iki insan arasında.Yaşlarımız da aynı nerdeyse.Genelde konuları okuyordum,burda daha yorum yapmamıştım ama seninkini okuyunca yazmak geldi içimden.Aramızdaki tek fark ne diye sorarsan sen evlisin,ben bekarım.Bazen hiç evlenmeyi düşünmediğim halde (evlilik fikri bana nerdeyse çocukluğumdan beri kötü gelmiştir,özgürlük kısıtlanması vs.gibi konulardan dolayı) evlenince belki daha iyi olur hayat diye ve gerçek sevgiyi,huzuru tadabilmek için düşünüyorum.Sizin örneğinizde eşinizle aranızın da iyi olduğunu görünce yine düşünmeye başladım açıkçası ama kısmet nasip.Soruna gelince bence hiç alınmalarını önemseme,kafana takma.Zaten vereceğini vermişsin,yardımcı olmuşsun ama bundan sonrasına gerek yok.Belki alındılar dediğin gibi ama bir süre sonra unutulup gidecektir ailen de o yüzden boşuna can sıkıntısı yapma kendine.

Takma kendini kötü hissetme ve bu da bahane olsun az görüş senede bir iki ... O ne öyle senden bekleyip duruyorlar ne ayıp yaaa sen demedin mi onlara önceki aldığınız bileziği vermeden nir tane daha mı istiyorsunuz diye ne yüzsüzlük yaaa Sen vicdan yapacak nir durum yok sakın kendimi üzme ! Nir dolap yapılmışta aman hemen gidelim onun bileziği alalım aaaaaa yok daha neler
Ayyyy ben olsam kovardım nile küserdim bile hiç de konuşmazdım :KK43: çok kızdım ailene
Sen takma sakın ayıpları çok büyük

X